AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Adriatik Alimadhi,fashistet u veshen me ylla te serbise

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Adriatik Alimadhi,fashistet u veshen me ylla te serbise   Jeu 7 Jan - 13:56

Adriatik Alimadhi
23 décembre 2015, 10:31 · 

Pergjigja ime e pyetjes drejtuar nga gazetarja e gazetes Sot, Eneida Jaçaj, sot me date 23-12-2015.
Pyetja;
Qeveria propozon t'u heqe dekoratat atyre qe kane mbajtur poste shteterore gjate periudhes komuniste, bashkepunetoreve te Sigurimit dhe kolaboracionisteve? /cilet jane kolaboracionistet?
Fati i mjere i kesaj Shqiperie e cila historikisht, por padrejtesisht po drejtohet dhe orjentohet nga mentaliteti komunist, prandaj edhe punet e Shqiperise kane ecur gjithmone keq e me keq. 
Nga ky mentalitet dhe kjo fryme kriminale, iu dhane titujt dhe dekoratat, krimineleve, te shiturve, te pabeseve, te paditurve, injoranteve, kemish-zinjve, partizaneve kriminel, antareve te partise fashiste, me pas antare te denje te partise kriminale komuniste, te partise se punes, sot partia socialiste.
Kolabracionistet me te medhenj te fashizmit dhe nazizmit ishin komunistet, kur moren vesh dhe e kuptuan se pushteti do ju kalonte kriminelve komunist ata hoqen kemishat e zeza te fashizmit dhe vendosen yllin e komunizmit, ndekohe qe Balli Kombetar luftonte kuder okupatorit kushdo qe te ishte ai. Pra, kjo eshte pergjigja e pyetjes, keta dhe vetem keta ishin dhe jane kolabracionistet.
Me duhet te ndaj me opinionin publik shqiptar sepse edhe ne keto 25 vite te ashtuquajtura demokraci, asgje nuk u ndershkua me ligj dhe ata qe paten mundesine per te vendosur, ndofta dhe te realizonin dicka, nuk u ngriten ne lartesine e duhur per te vendosur nje standard te duhur kombetar, por nuk u treguan shtetar dhe burra shteti, por e orjentuan dhe e pasuruan padrejtesisht dhe u treguan doreshtrenguar ndaj te djathteve dhe doreleshuar ndaj ish-komunisteve dhe bijve te tyre. 
Kjo pergjegjesi bie direkt mbi ata qe menduan se e rrezuan dhe se do ta perzinin me nje fshikull komunizmin dhe bijte e tyre, por ata u pasuruan dhe shqiperia ngeli ne dore te kolabracionisteve. Ne keto 25 vjet duhej qe partia kriminale komuniste te ndershkohej me ligj. Te gjithe ata qe lyen duart me gjak shqiptari duhet te vendoseshin para drejtesise. 
Ne keto 25 vjet edhe te perndjekurit politik jane orjentuar nga bindje te majta, apo interesa personale, pra, ligj i demshperblimit te burgosurve politik trajton bijte e tyre dhe jo atdhetaret dhe patriotet shqiptar qe i dolen komunizmit qysh ne fillim te heres. 
Qysh nga tradhetia e marreveshjes se Mukjes, gusht te vitit 1943 dhe deri sa u instalua idelogjia kriminale komuniste. 
Kur regjimi u vendos ne shqiperi krimineli enver hoxha filloi te hante kokat e shokeve te vete dhe bijte e tyre sot jane ne pushtet dhe shqiperine e kane pushtuar kolabracionistet. Nuk shtrohet pyetja heqja e dekoratave apo e titujve, edhe vet ata nuk i duan me. Ata i lodhen, i perzune, i raskapiten, i varferuan, i lane te enden neper rruget e botes shqiptaret, futen percarjen dhe vellavrasjen midis shqiptarve. 
E lane kete shqiperi te ndare ne pese copa dhe kufizohet ne vetvete me shqiptaret. E lane republik te shtate te jugosllavise dhe ne vend qe ata te jepnin llogari para tyre dhe duhet te jepnin llogari per krimet dhe per gjithçka qe ju sollen shqiptarevet.Por kete ata e bejne per tu dukur sikur jane te rinovuar per tu paraqitur perpara nderkombetareve se ne duam t'i ndershkojme duke hequr dekoratat dhe titujt.
Uroj qe edhe opozita te mos bjere pre e ketyre veprimeve anesore te bijve te kriminelve komunist te djeshem, te cilet kane kapur institucionet, administratat, te cilitdo niveli, mediatike e gjithçfaredo tjeter qofte.Ata kane kapur pushtetin ekonomik dhe shqiperia eshte ne rrezik si para viteve 90, prandaj opozita dhe shqiptaret duhet t'i marrin me seriozisht bijt e tyre. 
Kjo miter e poshter duhet shkulur mire nga barku i nenes dhe bucja mos te lind me komunist dhe shqiperia dhe shqiptaret atehere do çlirohen pergjithmone!
a.alimadhi
J’aimePartager
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Adriatik Alimadhi,fashistet u veshen me ylla te serbise
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: