AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hashim Thaqi don ti qesi udbashat e uēk es

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hashim Thaqi don ti qesi udbashat e uēk es   Jeu 7 Jan - 15:42

Thaēi &CO tė tregojnė pėr UDB-ashėt e UĒK-sė


Thaēi &CO tė tregojnė pėr UDB-ashėt e UĒK-sė

Infiltrimi i agjentėve tė Serbisė nė radhėt e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės

Milaim Zeka: Ekziston njė listė prej 134 spiunėve tė Serbisė

"Nė grupin politik qė ka dalė nga Drejtoria qendrore janė krejt ata njerėz qė duhet tė japin llogari pėr kėtė punė, sepse kanė qenė Bedri Islami, Bardhyl Mahmuti, Jashar Salihu, Ali Ahmeti, Fazli Veliu, persona qė kanė qenė nė Kryesinė e LPK-sė qė kanė ardhur nė maj tė vitit 1998, pas atij grusht-shteti tė bėrė nė LPK, sė bashku me Drejtorinė politike, tė gjithė tė udhėhequr nga Hashim Thaēi dhe Xhavit Haliti dhe me ministėr tė ushtrisė Azem Syla. Kėta duhet ta dinė dhe e dinė fort mirė nėse ka pasur apo ka ende persona tė tillė, tė cilėt kanė shėrbyer edhe nė interes tė armikut serb", thotė pėr "Kosova Sot", prof. Muhamet Kelmendi

Pas njė skeēi tė "Stupcave", qė u dha nė natėn e Vitit tė Ri, ku preken ish-komandantėt e UĒK-sė dhe trajtohen prapaskenat e luftės, ėshtė hapur debati edhe pėr mundėsinė e infiltrimit dhe ekzistimit tė spiunėve tė UDB-sė nė radhėt e UĒK-sė. Gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se nga informacionet qė ka siguruar ai nga burime brenda AKI-sė ekziston njė listė prej 134 spiunėve qė kanė qenė tė infiltruar nė radhėt e UĒK-sė, por kjo listė nuk po lejohet tė bėhet publike. Zeka po ashtu ka thėnė se ka marrė informacione nga njėri prej krerėve kryesor tė PDK-sė, qė ėshtė edhe njeri i majave tė piramidės sė UĒK-sė, i cili thotė se kanė fakte tė tmerrshme edhe pėr njė ish-kryeprokuror, qė ka bashkėpunuar gjatė me shėrbimin sekret serb dhe ende bashkėpunon edhe sot, dhe prapė i njėjti heziton tė zbardhė faktet. Zeka ka refuzuar tė flasė nėse di emra tė pėrveēėm qė ka arritur t'i identifikojė si njerėz tė UDB-sė, qė kanė mundur tė jenė nė radhėt e UĒK-sė dhe tė kenė kryer edhe krime, e mė pastaj tė jenė hakmarrė kundėr njėri-tjetrit, me qėllim tė mbijetesės sė mėtutjeshme tė individėve tė caktuar dhe humbjes sė gjurmėve tė krimit, por ai shprehet hapur se dyshon me shumė arsye se pikėrisht pėr kėtė qėllim janė vrarė pas luftės, Selim Brosha, Ajet Istogu, Hamėz Hajra, e njerėz tė tjerė... (Mė gjerėsisht mund t'a lexoni nė numrin e sotėm tė gazetės KOSOVA SOT)
http://www.kosova-sot.info/lajme/64772/thaci-amp-co-te-tregojne-per-udb-ashet-e-uck-se/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Hashim Thaqi don ti qesi udbashat e uēk es
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: