AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog me Syle Mujaj,rrethe Reshat Budalles

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog me Syle Mujaj,rrethe Reshat Budalles   Sam 16 Jan - 15:46


Syle Mujaj
Hier, ą 00:31 · 

Ju tregoj kush i vrau Rexhep Malėn dhe Nuhi Berishėn


Ju tregoj kush i vrau Rexhep Malėn dhe Nuhi Berishėn - Opinione - Kosova Sot
Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani Vetėm gazeta "Kosova Sot" po i lufton krimin dhe kriminelėt!? *SHIK-u dhe SIA janė duke bėrė dallavere pėr zhdukjen e…
KOSOVA-SOT.INFO


J’aimeCommenterPartager

Muharrem KosumiHajrush Redenica et 28 autres personnes aiment ēa.
1 partage
Commentaires


Tomi Kosova Bravo o trim! Pasha besen keto
Jan krejt te verteta..! Bile kjo gjykate "speciale" eshte mire qe te merret dhe denoi gjithe kriminelet serb,qe kan bere krimet ne Kosove, dhe te gjith 
ata UDB shqipfols ,qe gjat regjimit titist jugoslav kan ndihmuar,dhe torturue ,e kan ...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · Hier, ą 02:31Milazim Hoxhaj Eu hallall shoq se duhet me ua kallxu njerzve ku e kan keta te pa fytyr vendin tradhtaret

J’aime · Répondre · 2 · Hier, ą 08:18Isuf Thaqi me kso flliqesira te ises edhe lejojm ende tena qeveris ky pis ku eshte populli qe nuk zgjohet nga gjumi

J’aime · Répondre · 2 · Hier, ą 10:56Syle Mujaj E pse po e fyen njeriun Qerkin i nderuar nese e dinė e tregon njė te vertet qe i dihet popullut tonė ti e quan njeriun budalla dhe te UDB- ės e ju kush jeni ju lutem, me ju thėnė fikysh juve budalla e te UDB-es si reagoni

J’aime · Répondre · 1 · Hier, ą 13:38Syle Mujaj Unė si i burgosur 10 vite ne burgun e Nishit jam shumė informata nga prinderit qe u ndanė nga femijet e vetė si irredentist e i dij krejt ata qe spiunuan me emra e mbirmra edhe regjionet e mbarė Kosovės se ne u nerrshim vetėm me ata nėper zyrat perseku...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · Hier, ą 16:56 · ModifiéOsman Hykaj Ka te drejt Zotriu ne konstatimin e tije , une them se te gjithe ata udheheqes ne kohe te ndryshme ,nuke munde te kene peegjegjsi te njejte , krahaso rolin e A Vllasit ne largimin e re madhit Ali Hadri , e ai ( Hadri i thote gjalo ule njerin gisht , se...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · Hier, ą 20:02Haxhi Kuēi Po fillojmė me vrasjen e atdhetarėve, Rexhep Malės dhe Nuhi Berishės. Kėta trima u vranė mė 11 e 12 janar tė vitit 1984, nė Prishtinė, nga dora vrastare e UDB-sė serbe, zagarėve dhe langonjve tė pushtuesit dhe Armatės Terroriste Jugosllave.Reshat qeni ...Voir plus
J’aime · Répondre · 22 hHaxhi Kuēi Pse nuk i tregon popullit Reshat qeni,se shoku i ketij pederit ka dashte me dhunue shoqen e luftes ,Rajmonda Malecken?Pse nuk tregone se shokun e luftes Bashkim Hoxhen e ka plagosur rend me bombe dore jo ai vete,por i ka nxite tjeret qe ta vrasin.Pse n...Voir plus

J’aime · Répondre · 22 hHaxhi Kuēi Reshat Badallaj,haptas mu ka shpifur,kinse une po genjej qe i kam nisur demostratat e 11 marsit 1981ne menzen e studentave.Ky bashk me Avdiun deklarojne se Avdiu me mua nuk ka ba shoqeri fare,por me dokumente ja kam hudhur ftyreve te ketyre qenve te se...Voir plus

J’aime · Répondre · 22 hHaxhi Kuēi Ky qen i serbise vete deklaron se se bashku me Ali Ahmetin e kane krijue uēk en ne iliride.........

J’aime · Répondre · 22 hHaxhi Kuēi http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4177-reshat...

reshat badallaj kadri mani ka gishte ne vrasjen e ahmet krasniqit - Reshat…
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.CO

J’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 22 hHaxhi Kuēi Reshat qeni i vetshpifet vetes,kinse Ladri Mani i ka thene se ti me Demaqin e keni vrare Ahmet Krasniqin.http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3202-reshat...

Connexion

DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COM
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Syle Mujaj,rrethe Reshat Budalles   Sam 16 Jan - 15:48

J’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 22 hHaxhi Kuēi Ja nga kush merr informata Reshat Badallaj,si Dreni Drenova,nga kush pos nga Bahtir Hamzai,qe as germat si ka shkrue as shqip,as serbishte as anglishte.Ketu mua me shpall si udbash,e edhe Jusuf Gervallen,Behadin Allaqin kusheririn e vete,ku keni mundesi vete te bindeni.http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3932-reshat...reshat badallaj kadri mani ka gishte ne vrasjen e ahmet krasniqit - Reshat…
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 22 hHaxhi Kuēi Lexoni ketu si i kercnohet Gjyles,qe nese se perkrah do e shpalle udbashe.Origjinal e keni qenin.http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4235-dialog-gjyle...reshat badallaj kercnon kadri ismailin - Dialog Gjyle Gjata me Reshat Badallen
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 22 hHaxhi Kuēi Ja si e kercnon alba radion Kadri Ismailin,pse mua me ka marr ne bisede ne emisionin e tij rreth demostratave te 11 marsit te vitit 1981.https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/videos/vb.100006637896005/1734817943416119/?type=2&theater&notif_t=video_processed

J’aime · Répondre · 22 hHaxhi Kuēi Ja Reshat Badallaj si Dreni Drenova;http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar...Serbia ka organizuar gjenocid nė kosovė
Nė Portalin informativ "PASHTRIKU.ORG",mund te lexoni nga autori Faton Mehmetaj shkrimin e mė…
KOSOVARE.FORUMOTION.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 22 hHaxhi Kuēi Mos u mirrni me shpifarakun e poshter,nuk po e nkjifkeni kete qenin e serbise,bashk me familjen e tij dhe Avdi Ibrahimin njeriu qe ka punue ne mpp te jugosllavise.

J’aime · Répondre · 22 hHaxhi Kuēi Nanen qeni ja shkerdheft kush i beson ketyre dy udbashave.Sepse kane aftesi qe secilin shqiptar me qite here ne shoshe e here ne site dhe me te ju be me vra veten.Dijne me ju shpifur secilit,dhe nuk kane frige me fjale,pos duhet me tju qi nanen ende pe e hapur qepallen.

J’aime · Répondre · 1 · 22 hHaxhi Kuēi Kqyrne se si manipulon me deshmor Avdi qeni bashk me reshat qenin.Inqizmiet qe i ka ba Milaim Zeka mbas luftes te AKSH,ky qen ja hek koken njerit nga maskat dhe ja venon deshmorit nga sllapuzhani qe eshte vrare ne vitin 1999.Kqyrni bre qeni nanen ketyre qenve te serbise.http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4199-avdi-qeni...kunderpergjigje avdi ibrahimit - Avdi qeni mbrapa Xhavit Sylaj
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 22 hHaxhi Kuēi http://botapress.info/haxhi-kuci-pergjigje-ndaj-avdi.../Haxhi Kuēi: Pėrgjigje ndaj Avdi Ibrahimit
Avdi udbashi ēdo gje qe kam shkrue e ti qe e ke kundershtue,jane mesimet e tua te serbeve qe ta…
BOTAPRESS.INFOJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 22 hHaxhi Kuēi Syle Mujaj,e Xhavit Dalloshi,me hy ne shoqeri me keta dy eshte lehte,por te gjalle me dal,ishalla ju ndihmon zoti.Keta jane te shoqerueshemju japin edhe buke e konak siq me dhane mua e Adem Jasharit e edhe Lulit te Ademit e Behadin Allaqit,por ne fund...Voir plus

J’aime · Répondre · 21 hSyle Mujaj Une nuk kisha dhe mbeta jo njėherė i befasuar nga te gjitha keto sherrnaja jo te vocrra te ish persekutuarit te lėxuar nepėr gazeta se u denuan familja Badallaj edhe aty e pashė emrim Reshat. Ne jetėn time nuk jam takuar as degjuar por mllefi e urrejte...Voir plus

J’aime · Répondre · 11 h · ModifiéHaxhi Kuēi a répondu · 5 réponses · 1 hRexhe Muriqi Edhe nese e pramoj keshtu qysh thoni ju, edhe nese eshte ashtu siq thua ti per tegjith prej Presidentt Rugova e me rend , prap je gjyse patrioti sepse KURR NUK E SHKROVE ASNJE FJAL PER KETE PALEN TJETER TE HASHIMIT , SHIK SHIKUT TE SHPIUNAZHAVE DHE TRADHETIVE TE TYRE QE JAN MA TE ZI SE GJDONJE TJETER .

J’aime · Répondre · 10 h · ModifiéHaxhi Kuēi Syle Mujaj,lexoje nje komente te dajes se Mehes dhe deshmin e eprorit te Mehes ,a ta rroke koka me nxjerr nje kompromis.Dhe nese ta rroke koka e sheh se me cinin grup te uēk es jane kacafytur.agim__barja

Meh Uka jeta...Voir plus

J’aime · Répondre · 49 min · ModifiéHaxhi Kuēi
J’aime · Répondre · 48 minSyle Mujaj ***
UNĖ SI KOORDINATOR NJĖ KOHĖ I LKĒK-sė, nuk njihja UDB-ash 

Gjatė kohės se Luftės isha ne kontakt me tel. satelitor me dėshmorin Meh Uka, 
ku vėrtet edhe dėrguam armatim ne zonėn e tij ne Shalė te Bajgores, 
Ėshtė e trishtuar nėse Meh Uka del UDB-ash 
Kur ai ishte ne front kundėr okupatorit tonė e unė e ti japim vlerėsime....
me epitetet me te rėnda UDB-ash.... pėr shumė njerėz, 
shih edhe pėr ata qe vdiqėn me pushkė nė dorė kundėr okupatorit te rrezikshėm edhe me spiun edhe me armatim me Serbinė si forcėn e 4 -tert evropiane te armatimit qe e kishte e brenda Kosovės po i kishte 850 UDB- ash te paguar dhe plis vullnetar qe e pranojnė edhe organet e Azem apo Isa Mustafės.
Te flasim pėr ata qe vdiqėn me armė ne dorė ne front kundėr serbit pushtues....
Por shtrohet pyetja pse gjithė kėta emra te gjinden e te fyhen si UDB-ash edhe qen apo edhe fryrje te tjera.... 
I nderuari Haxhi, unė nga ajo anė njoh disa njerėz nder ta ėshtė Hysen Gega qe me te qėndrova hiq me pak se 9 vite e 6 muaj ne burgun e zi te Nishit, 
Ai me fliste pėr familjet e ish te burgosurish si Hazir Morina, afėr Suharekės
E pėr familjen e Dėshmorit te me vonshėm mbas burgosjes tonė te te Madhit Besim Ndrecaj /ku te thash me madhėshtinė e shpirtit e vizatova e ja dėrguam punimin familjes Malėsor Ndrecaj djalit te dashur te Besimit.... /
Pse nga ana e Juaj jepen shumė spiun dhe vėrtet:
A janė ashtu te gjithė si i quan, hajde kėtė z. Reshat Badallaj e ke te gjallė ...
e mund te ulemi e te bisedojmė, ....
Pse nuk lejon hapėsirė as te bisedash me njerėz ...??
Qe nėse ne e kemi qėllimin kombėtar. 
Ne unė edhe ti edhe te tjerėt e dimė se deri ne vitin 1981 gati edhe te gjithė edhe prindėrit tanė ?? 
Shih edhe ne thellėsitė e bjeshkėsh te Rugovės ishin te organizuar ne LKJ ...
Sepse ishim te pushtuar nga Serbo Sllavia,.. 
a ka mundėsi qe bile nga vitet 1990 e kėndej ...
Kur ne na i morėn ato qe nuk na paguhen kurrė me asgjė ne jetė as me na e falė edhe planetin krejt PRA NA I MORĖN RINITĖ TONA 
Si mua edhe dhjetėra mijėra vetash 
qe ishim nėpėr zindanet- qelitė e errėta edhe me nga 10 e mė shumė vite burgu te rėndė e ku secili e njohim mire si pėr shembull mbi 400 veta 
qe kaluan nėpėr burgun e Nishit e ku secili nga ne e dimė se kush ishin e nga te gjithė mund te ishin te “faisur” apo te krimbur 1 apo dy veta si te dyshimtė.... 
po u ndryshuaka njeriu e po u bejka spiun apo bythėfeshires i pushtuesit apo i pushtetit???
Gjė qe pėr mua ėshtė e pa kapshme
apo jo reale 
apo jo e vėrtet 
qe njerėzit te ndryshojnė sikur ngjyrat e kukullash... 
Nuk e di pėr sistemin e njerėzish qe ishin e linden zagar e spiun....
Ata ashtu vdesin me ndryshime te ēdo pushtuesi e te te ēdo pushteti edhe mbas pushtuesit....
por njerėzit qe i kalova burgjet me ta i njoh e nuk ndryshuan por mbajtėn karakterin e vetė ēlirimtar ne te gjitha kohėrat edhe kur ishte e pa munduar te mbaheshin 
pra ka burra e mbi burra e do te kėtė mundėsit e veta idealiste dhe nuk ndalėn se punuari e pak flasin ne publik..... 
prandaj po e pėrfundoj sepse se pari as ne AS UNE E TI nuk njihemi fare dhe pos dy tri komentesh 
nuk mund te di dhe nuk guxoj, as nuk kam te drejt te te them: ti je i miri ? E te tjerėt po i mbysim apo janė Spiun apo...???..“
as te tjerėt janė UDB-ash ..
E unė e ti “jemi qengja- kingja te urtė ” apo ne vetėm jemi ATEDHETAR TE SHKUAR ATEDHETARĖSH, 
Besoj se njerėzit nuk janė budalla e shohin e prekin e vėrtetojnė ēdo gjė edhe pėr ata edhe pėr ne.. 
edhe pse nuk kemi gjygje sot???I krijojmė nesėr, por unė ndalohem edhe te sukseset e mėdha nga vetė njerėzit e shumė apo krejt populli Kosovės qe ne njė mėnyrė
apo tjetėr ndihmuan te e shporrim nga shpinat tona 
shih edhe ta shpartallojmė njė Jugosllavi???
Sa interesant por e vėrtet me se shumti kontribut edhe shkencor edhe qe mbeti ne histori nga shkrimet e te tjerėsh pėr ne!
Se ne shqiptaret pa ndėrkombėtarėt kjo ėshtė e vėrtet e dinė mirė edhe e thonė edhe sot vetė ndėrkombėtarėt nėse i pyesim ..
Edhe miqtė tanė qe erdhėn atėherė kur i dolėn copat ne te katėr anėt Jugosllavisė pikėrisht nga RINIA STUDENTORE E PRANVERĖS SE MADHE TE VITIT 1981 !
Kur u zgjua i terė RINISA E popullit shqiptar jo veē te Kosovės e na pėrkrahu...
Qe pak kush i ka paramenduar vetėm pėr 36 vite te lėvizjesh te rrepta te popullit tonė 
Ne fund arritėn apo i prumė apo erdhėn edhe me miqtė kur deshėn te na shfarosin krejt edhe si popull me gjenocidin qe e pėrjetuam.
E kur populli ynė pa asnjė kryetar apo prijės u kthye vetė ne tokat e trojet e veta e hyri ne analet botėrore si PUPULL BIBLIK!
Nuk njihemi e do te doja te te takoja me njė vėrejtjeje se nėse ke kontribuar pėr atdheun atėherė vlerat e tua apo te mijat apo te dikujt tjetėr... nuk duhet hedhur ne mbeturina pėr njė hidhėrim apo rast privat, apo mos durim te njė te gjalli qe nuk mendon si ti apo si unė.. 
Me te gjallėt rregullohet ēdo gjė !
Por kėtu krejt letra me shtyri qe nuk e di dhe si po e dinė ti aq ne detaje qe Meh Uka ishte UDB-ash ... ?????
Me respekt pėr faktet e te vėrteten
Duke pėrsėritur rrnofshin dėshmorėt !
E u ēmofshin e mos u harrofshin miliona vite persekutime te popullit shqiptar 
pėr te vetmin qellim qe edhe sot nuk ėshtė i teri LIRI e MIRĖQENJE e ri- integrim te kombit tonė te copėzuar ne aq sa parti e klane kemi 
Me nuk themi sa troje shqiptare jemi sepse sa klane aq Shqipėri u bėmė
Me mbi 7 milion shqiptar te dalldisur kundėr njeri tjetrit ne GADISHULLIN E SHENJTĖ ILIIRO SHQIPTAR.

/by s.m./
***
J’aime · Répondre · 26 minHaxhi Kuēi Syle Mujaj,Ju po e njifkeni shume mire Mehen,pasket fole me telefon,pasket dergue armatim ne shlae te Bajgores.Ne rregulle ēdo gje.Po,ju pasket qen edhe ne burg bashk me Hysen Gegen.Ju na treguat se ne suhareke ka shpiuna,por jo vetem ne suhareke, ne krahasim me komunat e tjera suhareka del lule.Tjeter kane nuk e la qe ta flasi fjalen e qeshtjes kombetare?Kane e ofendova i pari?Me Reshatin nuk ka biseda rrethe qeshtjes shqiptare as me Avdi qenin,se ju pata lut dyve qe ti lajm shpifjet une po i shly shkrimet e mija e ju te juajat.Ata vete shkruajshin artikuj neper gazeta dhe permes atyre artikujve ua dergojshin edhe shokeve te mi duke i bindur se keto artikuj jane te verteta.E Ata dy me obliguan qe te marri informata se ēfare kotille kane qen .Une ju bera pyetje shume kjart;Kush ka pas guzice me organizue demostrata,dhe nga kush u paisen me sherita te kuq???Para se tju burgos pushtuesi serb,a ju ka shti qe tju betoni per diēka?Nese juve jo 95 % te ish te burgosurve u kam ba po te njejten pyetje?ēka banet kundra serbise?Tregoje siq po e tregoj edhe une vete shume here.Pse nuk fole pakes per demostratat e 11 marsit te vitit 1981 qe une jam promotori kryesor e jo LPK ?Po i bjen lavd edhe tjetra veper e imja patriotike.Se ne shtepine time kane banue perfaqesuesit e OSCES,dhe keta hatri im e shkaku i masakres se Raqakut e ftuan NATON qe ta bombardoi serbine.Qka i pebgon kjo veper e imja Reshat Budalles ?Edhe sa po dukna une me kontribue per shqiptar,qe udbashat mos te me etiketojne udbash ??????Dy here kam ftue ndihmat e kryqit te kuq qe tju bijne me konvoja si ne suhareke e ne Malisheve.As keto nuk mjaftojne sipas Reshat Budalles.

J’aime · Répondre · Ą l’instantVotre réponse...

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Syle Mujaj,rrethe Reshat Budalles   Dim 17 Jan - 13:25

J’aime · Répondre · 2 · 22 hHaxhi Kuēi Syle Mujaj,Ju po e njifkeni shume mire Mehen,pasket fole me telefon,pasket dergue armatim ne shlae te Bajgores.Ne rregulle ēdo gje.Po,ju pasket qen edhe ne burg bashk me Hysen Gegen.Ju na treguat se ne suhareke ka shpiuna,por jo vetem ne suhareke, ne k...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · 21 hHaxhi Kuēi http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4262-nga-kush-u-vra...Nga kush u vra Mehe Uka ishte udbash ,kush e lajmroi
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 19 hHaxhi Kuēi agim__barja
agim__barja...Voir plus

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 15 hHaxhi Kuēi Syle Mujaj,ju lutemi a keni mundesi te na tregoni per Mehe Uken,ne cilin vite ishte ne burg me juve?Dhe per ēfare akuzohej.

J’aime · Répondre · 15 hHaxhi Kuēi Syle Mujaj,a e zbulova ?

J’aime · Répondre · 15 hHaxhi Kuēi Syle Mujaj,ka vye Reshati si me vellaun me fole me mua e jo me shti koken ne bythen e Avdi Ibrahimit.Avdiu ka me ja qi nanen Reshatit mbaje mend.Siq ja ka hanger koken e dhendrrit te ketij dhe e mbrone Avdiun.a Reshati si biku nuk eshte ka e din hiq s...Voir plus

J’aime · Répondre · 15 hVotre réponse...
Haxhi Kuēihttps://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/videos/vb.100006637896005/1734817943416119/?type=2&theater&notif_t=video_processed

J’aime · Répondre · 21 hHaxhi Kuēi agim__barja
agim__barja

agim__barja's Avatar

Join Date: 14-10-08
Location: veriu i shqiperise etnike
Posts: 54
agim__barja i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Kush ishte Mehė Uka
edhe diqka perse u shty takimi ne prekaze ate nate kur shkoji MEHE UKA perse nuk dolen te ja thojn ata te cilet u deshte te bisedojn perse doli krejt tjeter kush e i tha MEHE UKESE se nuk ka mundesi takimi te mbahet sot ku ishin ata me te cilet eshte deshte MEHE UKA te kontaktoje refuzimi i takimit ishte te nje dyqan ne prekaz aty kan dal dhe i kane thene se per disa arsye qe MEHESE nuk ja kane then nuk ka mundesi te zhvillohet ky takim perse bashe ne te kthyer MEHA vritet po mos harro se edhe Bajram Rexhepi diqka dine kush ishin ata tre persona ne stom rruge ne lushte me maska qe e priten MEHEN sa ka pasure te shtena e dijn krejt ata qe i kan pas shtepit afer vendengjarejes dhe sot ata diqka dijn te thojne dhe nuk do rrijn te heshtur ketu ka vende per te thene se ju ka be MEHE UKES PUSI NE DIJMI MUNDEMI DHE DO JA DALIM ATA NJE DITE DO E MARRIN CMIMIN E MERITUARE

J’aime · Répondre · 1 · 15 hHaxhi Kuēi Syle Mujaj,nuk po keni force te me jepni ndonje pergjigje?ēka i hyri ne pune Reshat Budalles qe te mi keqperdoron videot e mija,per ēfare arsyesh ?Pse e kercnoj Kadri Ismailin,qe me pate marr ne interviste,lidhur me demostratat e 11 marsit te vitit 1981?

J’aime · Répondre · 1 · 1 hArburim Abazi Tango Reshati eshte hepten kaliber i kalibrit manipulant.

J’aime · Répondre · 24 min


Votre réponse...


Syle Mujaj Jo nuk kam komente ne disa gjera reale deri te e imja e pa njohur rolin e ketij z. Avdi Ibrahimit qe ti e thua se ne reshatin edhe mundesh te jeni atedhetar te mirė e te lemė ngaterresat meskine e te ecim se bashku/ ndersa shoqerimi im me dėshmorin e dashur, per mua edhe te madhin Dėshmor Meh Uka! Ishe e mbeti vetėm ne biseda telefoni e jo burgu/ i nderuari Haxhi Kuqi, mbes ne anen e atyre qe te ecim se bashku drejt ri- integrimesh se pari kombetare e pastaj edhe atyre evropiane /me pėrshendetje me njeriun qe per mua mbetet nhera bder pushket e para e te forta kundėr Serbisė: BESIM NDRECAJ- LAVDI/...!
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 50 min · ModifiéHaxhi Kuēi Syle Mujaj,une gjere ate dite qe Besim Ndrecaj e pate vrare ate policin serb ne zyren e vete Besimi,nuk e kam ndegjue emrin e tij.Pos kur me erdhi tek une Avdi Ibrahimi dhe mu lute qe ta gjejme Besim Ndrecen e ta strehojme diku e pastaj ta qesim tek kufirit.Ka e morri vesh ne moment,se Besim Ndrecaj,ska dashte me ja dorezue armen dhe e ka vra policin???Jemi shkrue ne vendin e ngjarjes,ku ishin disa polic aty dhe jam tmerrue,pse Avdiu me pruri ketu,??Pse Avdi me prure ketu?Me shkoj mendja edhe mua ma paska pergaditur vdekjen.Ja kam therr vreshtave teposhte,dhe nga nje here e ndalesha kerrin dhe e thirreshim;O Besim ku je ,eshte Avdi Ibrahimi eja e te shpetojm.Kemi shkue ne te djathet ku kemi kalue lumin dhe kemi dale perfundi fshatit studenqan,dhe jemi kethye prape ne suhareke,Nga suhareka kemi shkue per ne sopi,pastaj pasi nuk e gjetem Besimin jemi kethye prare ne shiroke e ja kemi therr per ne fshatin e tij ne malsi te madhe(Lutogllave),as kendej nuk mujtem me gjete jemi shkue per ne fshatin grejkovce ,ku as kendej nuk mujtem me gjete.Nuk kishte tanke e as ushtri qe e kontrollonin Besim Ndrecen,siq e smadhone Avdi Ibrahimi,dhe jemi kethye prape ne suhareke.Ai ne zyren e tij qe se kam dite qe kishte punue si kontabiliste i nje agjencies se shpetimit nga Reqani.Kjo zyra kishte qen prone e Avdi Ibrahimit!!!!!Nuk ka vonue shume ja ja mbrrine prape Avdi Ibrahimi dhe me vjen ne drejtim timin dhe me thote a Haxhi e kane vra nga helikopteri me snajper,dhe se kane lane me lujt.Pse Avdi qeni nuk e pranone kete ngjarje?????Dhe deklaron hapur se nuk ka qen keshtu!!!Ndersa Reshat Budallai ,deklarone se une paskna pas gishte ne vrasjen e Besim Ndreces.I nderuar ,Syle Mujaj,nuk jam kundra atyre qe veprojne per qshtjen kombetare,por si tju besojm ketyre qe po na shpifen pa fakte,kinse une kam qen dore e zgjatur e udbes se serbise.Pse kane pezem ndaj meje??Kur i patem botue librat bashk me Avdi Ibrahimin,me kerrin tim te dyte i kem que neper shkolla veprat tona,une timen e Avdiu te veten,dhe librat e mija ishin shitur me ka krejte e te Avdiut nga nje apo edhe hiq.Ishim bashk me prof.Bajram Kurtin,dhe kur dilnim nga shkollat,me bente ti ke bisedue me drejtoret e shkolllave qe librat e mija mos ti blejne nxenesit.Bajram Kurti ja bani me pas dasht Haxhiu,nuk te kish marr e me te shetit pa pare,pse je kaq hijanet Avdi ja pate ba?Pastaj ,Shashivar Gashi kishte pas shkrue do poezi dhe na thirri qe tja lexojm,.Avdiu ja nisi e po ja lexon disa dhe ja bani;Shashivra poezit e tua kane vlere ma te madhe se te Haxhiut,por a bane te me tregoni se nga kush jeni inspirue???Ja niqi me qesh Shasivari,dhe ju drejtue;A done vertete me te tregue se nga kush jam inspirue?Po trego,si i sinqert i drejtohet Avdiu.Shasivar,pasha besen kur ja kam lexue poezit e Haxhiut me ka nxite ne shpirt qe edhe une tja nisi te merrem me poezi.Po a,ma bani Avdiu,qohemi Haxhi se ky po me provokon.Hero quhet nje njeri qe vdes ne lufte per qeshtjen madhore o Syle Mujaj.As Mehe Uka nuk vdiq ne lufte,pos ne priten qe ja banen shoket,apo a ka qen udbash,apo atdhetar,as une nuk kam te drejte ta them asnjeren.Ma se miri e dine Reshati,Avdiu,Agim Bajraj,Rexhep Selimi,Sylejman Selimi,Bajram Rexhepi,dhe deshmitari i plagosur,spo ja permendi emrin zbulojeni vete.Pse Adem Jasharit nuk i shkuan ne ndihme,?????Ketu ndalu e mendo pakes??????Pse as nje antar te familjes se Adem Jasharit nuk e kemi ne qeveri te kosoves???????Dikush ishte i dedikuar nga qarqet serbe qe ta pergjone uēk en?Kur e paten rrethue Adem Jasharin,kam shkue ne oden e Avdiut,dhe si vellaut ju pata lute qe ti shkojna ne ndihme .Ma beri,nese tu ka merzit jeta shko vete e mua me lere te qete.Kur e masakruan,prape i pata shkue ne oden e Avdiut,ēka me pa,ne mur e kishte qite fotografin e Adem Jasharit dy metra me dy metra.Ja bana ēka paska ba bre zoti ftyren ta marrofte,a te vdekur po e perkrahish?Shuj o budalle ma bani ,kur te me vijne fqinjet le te kujtojne se ka qen shoku im.Pasha zotin ja bana ti je me shtate ftyra.Sherri ketij qenit ,nuk ma pate marr ne lufte Fatmir Lima,dhe si e kam leshue kosoven me 16 janar te vitit 1999,ky pis kishte shkue ne shqiperi me traktor nen percjelljen e policise serbe.Dhe ishte kyq ne uēk me 12 qershor 1999,sipas deklarates qe me ka shkrue Ruzhdi Saramati epror i Avdiut e Reshat Budalles.POr ne fund te letres,Ruzhdi Saramati,me thote si ju Syle Mujaj,qe ti lame inatet dhe shpifjet,e te punojm per qeshtjen madhore.Por keta dy nuk e kane me zemer qeshtjen e shqiptareve.Zoti e befte mire.

J’aime · Répondre · Ą l’instant
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Syle Mujaj,rrethe Reshat Budalles   Dim 17 Jan - 18:11

J’aime · Répondre · 1 · 5 hArburim Abazi Tango Reshati eshte hepten kaliber i kalibrit manipulant.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 5 hHaxhi Kuēi Arburim Abazi Tango ,e posedon vertete kete aftesi qe ja meson Avdi Ibrahimi dhe shkolla e serbise e sidomos e enverizmit.Me dy ftyra serbo enveriste.Mesues e ka Avdiun,qe ka aftesi te madhe ,ma teper se ēdo shqipzi.Kane aftesi me manipulue me ēdo shqiptar,pamarr parasysh se cilen rryme i takojne.

J’aime · Répondre · 4 h
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 5 h · ModifiéHaxhi Kuēi Syle Mujaj,une gjere ate dite qe Besim Ndrecaj e pate vrare ate policin serb ne zyren e vete Besimi,nuk e kam ndegjue emrin e tij.Pos kur me erdhi tek une Avdi Ibrahimi dhe mu lute qe ta gjejme Besim Ndrecen e ta strehojme diku e pastaj ta qesim tek kufirit.Ka e morri vesh ne moment,se Besim Ndrecaj,ska dashte me ja dorezue armen dhe e ka vra policin???Jemi shkrue ne vendin e ngjarjes,ku ishin disa polic aty dhe jam tmerrue,pse Avdiu me pruri ketu,??Pse Avdi me prure ketu?Me shkoj mendja edhe mua ma paska pergaditur vdekjen.Ja kam therr vreshtave teposhte,dhe nga nje here e ndalesha kerrin dhe e thirreshim;O Besim ku je ,eshte Avdi Ibrahimi eja e te shpetojm.Kemi shkue ne te djathet ku kemi kalue lumin dhe kemi dale perfundi fshatit studenqan,dhe jemi kethye prape ne suhareke,Nga suhareka kemi shkue per ne sopi,pastaj pasi nuk e gjetem Besimin jemi kethye prare ne shiroke e ja kemi therr per ne fshatin e tij ne malsi te madhe(Lutogllave),as kendej nuk mujtem me gjete jemi shkue per ne fshatin grejkovce ,ku as kendej nuk mujtem me gjete.Nuk kishte tanke e as ushtri qe e kontrollonin Besim Ndrecen,siq e smadhone Avdi Ibrahimi,dhe jemi kethye prape ne suhareke.Ai ne zyren e tij qe se kam dite qe kishte punue si kontabiliste i nje agjencies se shpetimit nga Reqani.Kjo zyra kishte qen prone e Avdi Ibrahimit!!!!!Nuk ka vonue shume ja ja mbrrine prape Avdi Ibrahimi dhe me vjen ne drejtim timin dhe me thote a Haxhi e kane vra nga helikopteri me snajper,dhe se kane lane me lujt.Pse Avdi qeni nuk e pranone kete ngjarje?????Dhe deklaron hapur se nuk ka qen keshtu!!!Ndersa Reshat Budallai ,deklarone se une paskna pas gishte ne vrasjen e Besim Ndreces.I nderuar ,Syle Mujaj,nuk jam kundra atyre qe veprojne per qshtjen kombetare,por si tju besojm ketyre qe po na shpifen pa fakte,kinse une kam qen dore e zgjatur e udbes se serbise.Pse kane pezem ndaj meje??Kur i patem botue librat bashk me Avdi Ibrahimin,me kerrin tim te dyte i kem que neper shkolla veprat tona,une timen e Avdiu te veten,dhe librat e mija ishin shitur me ka krejte e te Avdiut nga nje apo edhe hiq.Ishim bashk me prof.Bajram Kurtin,dhe kur dilnim nga shkollat,me bente ti ke bisedue me drejtoret e shkolllave qe librat e mija mos ti blejne nxenesit.Bajram Kurti ja bani me pas dasht Haxhiu,nuk te kish marr e me te shetit pa pare,pse je kaq hijanet Avdi ja pate ba?Pastaj ,Shashivar Gashi kishte pas shkrue do poezi dhe na thirri qe tja lexojm,.Avdiu ja nisi e po ja lexon disa dhe ja bani;Shashivra poezit e tua kane vlere ma te madhe se te Haxhiut,por a bane te me tregoni se nga kush jeni inspirue???Ja niqi me qesh Shasivari,dhe ju drejtue;A done vertete me te tregue se nga kush jam inspirue?Po trego,si i sinqert i drejtohet Avdiu.Shasivar,pasha besen kur ja kam lexue poezit e Haxhiut me ka nxite ne shpirt qe edhe une tja nisi te merrem me poezi.Po a,ma bani Avdiu,qohemi Haxhi se ky po me provokon.Hero quhet nje njeri qe vdes ne lufte per qeshtjen madhore o Syle Mujaj.As Mehe Uka nuk vdiq ne lufte,pos ne priten qe ja banen shoket,apo a ka qen udbash,apo atdhetar,as une nuk kam te drejte ta them asnjeren.Ma se miri e dine Reshati,Avdiu,Agim Bajraj,Rexhep Selimi,Sylejman Selimi,Bajram Rexhepi,dhe deshmitari i plagosur,spo ja permendi emrin zbulojeni vete.Pse Adem Jasharit nuk i shkuan ne ndihme,?????Ketu ndalu e mendo pakes??????Pse as nje antar te familjes se Adem Jasharit nuk e kemi ne qeveri te kosoves???????Dikush ishte i dedikuar nga qarqet serbe qe ta pergjone uēk en?Kur e paten rrethue Adem Jasharin,kam shkue ne oden e Avdiut,dhe si vellaut ju pata lute qe ti shkojna ne ndihme .Ma beri,nese tu ka merzit jeta shko vete e mua me lere te qete.Kur e masakruan,prape i pata shkue ne oden e Avdiut,ēka me pa,ne mur e kishte qite fotografin e Adem Jasharit dy metra me dy metra.Ja bana ēka paska ba bre zoti ftyren ta marrofte,a te vdekur po e perkrahish?Shuj o budalle ma bani ,kur te me vijne fqinjet le te kujtojne se ka qen shoku im.Pasha zotin ja bana ti je me shtate ftyra.Sherri ketij qenit ,nuk ma pate marr ne lufte Fatmir Lima,dhe si e kam leshue kosoven me 16 janar te vitit 1999,ky pis kishte shkue ne shqiperi me traktor nen percjelljen e policise serbe.Dhe ishte kyq ne uēk me 12 qershor 1999,sipas deklarates qe me ka shkrue Ruzhdi Saramati epror i Avdiut e Reshat Budalles.POr ne fund te letres,Ruzhdi Saramati,me thote si ju Syle Mujaj,qe ti lame inatet dhe shpifjet,e te punojm per qeshtjen madhore.Por keta dy nuk e kane me zemer qeshtjen e shqiptareve.Zoti e befte mire.

J’aime · Répondre · 1 · 4 hSyle Mujaj e lėxova me njė frymė komentin e Juaj i nderuari Haxhi Kuqi.e them sa jeton njeriu mėson....
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 4 h · ModifiéHaxhi Kuēi Syle Mujaj O Syle o i nderuar,kam ra nga dardhe ēdo dite.ēdo dite jam rrahur nga policia e serbise ,por edhe ma teper nga ish policia jone.Pse nuk me burgoseshin te serbise?Sepse nuk doja qe tju betohem,ēka deshironin serbet.Dhe mbeta keshtu siq jam sote si nje njeri i pa burgosur politikishte.Nje fjale te mire e ka thene Adem Demaqi;Ja pash hajrin serbise qe me pate burgosur,se sot isha rrugeve si rrugaq.Vone ma ka kap truri.

J’aime · Répondre · 4 h · ModifiéSyle Mujaj ***
AJO NUK DO TE THOTĖ ASGJĖ MIKU IM

pos kontributit qe punėt e mira pėr popullin e kombin nuk vijnė pėr 30 vite 
kur ishim te pushtuar 600 vite... 
ne te gjitha rrjedhat ne na mungon bashkėpunimi ne grupe ...
e secili thirrem se dimė ēdo gjė duke u nisur edhe nga ne ish te persekutuar politik /qe bile te ata do te duhej te ishte ndryshe sepse janė dhe mbeten vetėm idealist e iluminist te pa pėrmirėsueshėm/ 
qe pa dyshim i njohim rrjedhat 
TE GJITHA DUKE FILLUAR EDHE TE GJITHA GAMILJET NE KOSOVĖN TONĖ TE VOCERR POR TE DASHUR TE MADHE
sepse natė e ditė kishim te bėnim vetėm me familjet shqiptare ne njėrėn anė e persekutuesit e veglat e tyre ne anėn tjetėr.
ēdo herė emrat e cekur ne Kosovėn TONĖ i njohim ATA EMRAT E ZI te cilėt bėnė krime na linēuan na persekutuan na vranė e na pėrfolėn ne i dimė 
e nuk duam sot as ti gjykojmė pos mos ti harrojmė sepse na mungojnė siē thonė te Shqipėrisė edhe njė KOQE PUNĖ APO KOHĖ ti mundim ne ēdo lėmi, 
edhe me shkollė edhe me menēuri edhe me qytetari
kuptohet edhe me trimėri, 
ata emrat e zi na u nguliten ne kokė: SI kėta qe edhe sot aty kėtu i shohim e e dimė aftėsinė e tyre si Azem Vllasin, ISIS Mustafai, analistet Halil Matovski, etj. 
E klanin e mbetur te UDB-ashesh qe te pėrfolur mbeten deri sa ne nuk po ulemi e ti godasim ne TRIBUNA HUPUR nėpėr gjykatės e prokuror deri te spiunet e thjesht 
qe ish Jugosllavia ishte shumė e organizuar ...
qe edhe ne fshatin tim atje diku thellė mbas majash ne Rugovėn ku nuk mundi te ngjitej as 600 vite te hyj as turko as romaku hyri e beri qerthe Serbia me rankoviq e partina e komunistesh te serbo sllavise 
qe vėrtet distancoheshin nga familjet tona e na i linēonin familjet 
pra regjimi ishte ne Beograd e punėn e ndjekjesh e kryeni shqiptarėt e mjerė me shpirtin turku e me pak apo shumė para te paguar kundėr nesh irredentistėsh e nacionalistėsh 
duke na cilėsua shih ne komunist enverist e ēka jo, e ara na dėnonin si rasti i Tadej Rodiqit i cili e kishte aso kohe rrogėn me te madhe ne Krejt Kosovėn ishte kryetar i gjykatės supreme ekspert i shkuar i serbit 
edhe i paguar aq rrastė po nga Beogradi e ai me vari ne qafėn time kinse unė e kam kallur patrikanėn e Pejės, 
kur patrikana ishte kallur njė javė mbase unė isha ne burgun hetues te Prishtinės i ku Tadej Rodiqi ne aktgjykimin e plotfuqishėm me stilolaps shkruan: Sylė Mujaj nuk bėnė ti lejohet lėshimi ne grupe ne burgje 
pra te mbahem i izoluar nga njerėzit, dhe ashtu u bė nga 9 vite e 6 muaj unė i IZOLUAR TOTAL isha 7 vite e 6 muaj nga i krejt burgu 1981-1990/
Tadej Rodiqi, Jusuf Buxhovoi Azem Vllaqi ky ISIS Mustafai e plote mijėra e mijėra te tjerė me rrogė te mire nga Beogradi “u bėnė demokrat” hahahhah pa as far procesi posė luftė kundėr ēlirimtaresh Inspektor, gjykatės e prokuror e mashtruan popullin edhe njė here heeeeeeeeee 
vonė edhe u ēliruam nga djemtė qe quhen dėshmoret e kombit me flamurin me Shqiponjėn krenare e dy ngjyrat kozmike KUQ E ZI 
/dhe ėshtė interesant edhe te komentet nganjėherė i godas disa skile te tilla e me kundėrvihen kinse nuk po e kuptojnė ēka po ju them. Atėherė une ndihem MIRĖ SHPIRTERIUSHT SE E GODITA CAKUN E JA PLASA SHPIRTIN UDB-ash pro serb/ 
dhe ndiej kėnaqėsi sikur pėr njė vepėr arti me pėrkushtim qe mbeti edhe njė UDB-ash me pak e plasaaaaa...
e ne na cilėsuan prapė apo na dėnuan shih si ideologjik qe as libreza kurrė nuk kishim as te komunizmit titist as enverist pos si te ri shqiptar qe e sulmonim pushtuesin dhe pa dyshim pak apo shumė pėr 10 vite e shkatėrruam jo pak por krejt NJE JUGOSLLAVI TE MADHE hahhahahahaha, 
KETU ESHTE EDHE ZEMRIM I ISIS MUSTAFAIT 
QE SHIH THOTĖ NUK JAP DOREHEQJE SOT ME UDB –ASHET E TIJ,
Nė PUSHTET NE POPULLIN TONĖ PRA ATA QE ISHIN DJE ATA QE NA DENUAN ATA QE VETEN E QUAJTEN DERROKTAT E NE IDEOLOGJIK pra po ndahet SHAPI nga SHEQERI 
dhe duhet te ndahet....
e te gjitha proceset si mbi mua 
ashtu edhe te gjithė shqiptarėt i zhvilluan vetė shqiptarėt tanė 
qe njė shumicė te tyre edhe sot e kemi ne pushet vėrtet ne interes jo te kombit shqiptar me ministrat e analistet e tyre.?
Por, desha te them me gjitha kėto janė sukseset e mėdha edhe ne kėto 36 vite qe duhet ti ruajmė si sytė e ballit.
Pak rendėsi ka ajo pse ti nuk ishe ne burg apo ishe, 
me rendėsi janė faktet konkrete jo vulgarė qe nėse i dinė konkretisht ekzistojnė grupe apo lėvizje kombėtare qe te dėgjojnė
e jo te humbasėsh besimin ne ēdo kėndė edhe pse ishin situata vėrtet JETĖ apo VDEKJE 
kur Kosova ishte e mbushur mė shumė se ēdo republikė me UDB -ash te paguar, e ku nėpėr duart tona kaluan e i kemi parė 
qe ka persona qe deri sa ishte gjallė e shoqja e Rrahman Morinės BUBA MORINA: morėn edhe rroga mujore ne deviza ne dojēe mark, 
ka shumė raste qe edhe ata qe i morėn e dinė se edhe ne e dimė... 
Por numri i spiunesh edhe pse sot agresiv : shohim kėrcėnimin publik te ISA MUSTAFES i thotė:
nuk jap dorėheqjeje kurrė ????
Dhe nuk guxon te jep sepse llogaria e tij nuk po jepet te shqiptaret ?? 
Por te ish pushtuesi ynė qe e kushtėzoi ti nėnshkruaj dy tradhti te turpit ATĖ ME THAQIN, 
e tash po te japin dorėheqje edhe e vrasin zyrat mėnagjuese serbo sllave, 
ne duhet ti mundim kėto mbeturinat apo jashtėqitjet e fundit te popullit tonė 
qe ai qe u mundua se paku pėr atdhe mos te i mohohet 
por te afrohet e te bashkohemi tash po krijohet edhe LEVIZJA MBARE KOMBETARE e te gjitha partive.
Apo shuarja e tyre ne popull me ndihmėn edhe te miqsh tanė amerikan, anglez e austriak ....edhe evropian 
sepse nuk ju funksionoj as njė eksperiment pos humben para te mėdha ne eksperimentin "SUI GENERIS", 
Janė edhe ata te zyrash ndėrkombėtare nervoz edhe ata kanė shpirte me investimin e eksperimentesh mbi ne me miliarda e te ju digjen krejt paret si zhelet nuk e kanė lehtė..
Por ėshtė problemi i tare e jo i imi e i yti ata eksperimentuan me mua e me ty. 
E TASH : hahaahahhahaahaaaa
prandaj te gjitha nėnat tona qe dolėn mbi 25 vite ne demonstrata te bijtė tanė qe na i kthyen ne arkivole, helmimet, e mijėra raste te dėshmorėsh, e miliona vite persekutime na obligojnė
qe te kemi e te marrim pėrgjegjėsi secili ne proceset e kombit tonė.
qe pa dyshim nuk do te ndalet deri ne ri kthimin e padrejtėsive qe pikėrisht nga kėto shtete apo kėto zyre te huaja qe i kemi brenda qe na ndanė e sot edhe po na bashkojnė...
pra te jemi me te disiplinuar drejt organizimit te njė lėvizje mbarė popullore qytetare e kombėtare
qe se paku ankesat apo sugjerimet te shqyrtohen nga vete populli ynė ... 
Apo siē kemi porosi nga vetė RILINDĖSIT TANĖ kur thanė: KURRĖ MOS U QETĖSOFTĖ SHQIPTARI DERI NE KTHIMIN APO BASHKIMIN E TE GJITHA TROJESH 
Qe aq egėrsisht ndėrkombėtarėt na ndanė kur ishin te forta dy blloqet VARSHAVĖ e NATO, 
kur ne krejt planetin mbeti vetėm NATO.
Pra njėherėsh ne ja arritėm qėllimit u ri- bashkuam..
Por klanet, bandat, grupet e interesit jo te vocėrra individėt grindavec ordiner brenda secilit klan apo bandė edhe te paguar apo militant klanesh merren me gjykatat e tyre 
ato nuk kanė punė me popullin tonė ato janė ne interesin e firmash apo parash te investuara ne zyrat me firma te mėdha ne Kosovė Braēa Kariē e kompani, ne Serbi Mal te Zi, ne Iliridė e bullgari, 
dhe mos ti pėrziejmė atdhetar e spiun e afariste te gjithė janė raca ne veti e te gjithė synojnė te nxjerrin pėrfitimet e tyre personale.
sepse ashtu linden e ashtu me demagogjitė e tyre se biznesesh edhe do te lėshojnė Kosovėn
e do te i lejohet rendi ligjit e drejtėsisė
e jo me qindra klanesh kinse partiake e ato janė vetėm buthėfshirės te zyrash pro serbo sllave 
sepse direkt me ato kemi kundėrshtime e ato po i mundim
E do ti godasim si qytetar e si komb shqiptar vetėm te bashkuar.

/by s.m./
***
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuēi Syle Mujaj ,Te gjitha keto fjale qe i keni shkruar,kane nje vlere te madhe, qe u japin sygjerime se si ta shpetojme qeshtjen e shqiptarise.Vetem nje te jeni i sigurt ju dhe tere populli shqiptar se une jam ai qe me filimin e demostrimit ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981,e kam shkatrrue jugosllavine.Kete veper nuk ja la sa jam gjalle LPK istave qe te ma vjedhin vepren patriotike.Une ne vitin 1971 ne nje akcion ne sutjeske ,kur na dhane ultimatum serbet ne krye me Nikolla Lubiqiqin qe ta hekim flamurin e shqiptareve,te gjithe shqiptaret sa ishim rane te mendimit qe ma mire e hekim flamurin e shkojna gjalle neper shtepia.Une nuk i kam lane serbet qe ta hekin flamurin kuq e zi.Dhe jam kacafytur me serb dhe me Nikolla Lubiqiqin duke ju sjell grushta e dru serbeve,dhe flamuri midis serbeve valonte.Ne vend te serbeve jane que shoket shqiptar qe te me rrehin kinse ja ne po e rrafim Haxhiun se pa deshiren tone e mbrojti flamurin.Qe nga kjo date,une kurr ma nuk kam pare hare ne jeten time,duke me quajtur bandit te jugosllavise.Nje pyetje po ta bej;A ma lehte ka qen me ngrite flamurin ne vlore para syve te shqiptareve,apo midis serbeve,dhe mi rreh serbet dhe komandantin e forcave te jugosllavise.Deshmitar ke nja 50 qe ende jane ne jete.Bombardimet e NATOS jane bere hatri im e shkaku i masakres se Raqakut.Po mos te kisha qen une,te gjithe shqiptaret e ikur nga kosova si destinacion e kane pasur QADIN,dhe me perfundue atje te vdekur.Ky egzod ka qen ne nje shume prej 46 miliarde dollar.Jane deshmitar nderkombetaret per kete rastin e intervenimit.Tjeter gje eshte qe ky popull nuk deshiron qe veprat e mija nuk mi merr si shpetimtar.Po te shkoni ne suhareke e ta shiqoni ate shtepine time as shkau si kishte ba ēka mi kane ba fqinjet.Jo shtepine e Adem Jasharit,por shtepine time duhet me ba teqe,apo muze historik.Por ēka kam mundur me verejtur se sado qe tja shpetone jeten e ketij popullit,nuk po ta dijken per ndere.Ne vend te mirenjohjes,me shpallen tradhetar.Zoti nuk eshte mac me te grithur.Qe me treguat se nuk ka randesi qe sme kane burgosur?;;;;Kam pasur oferta nga serbet qe te me burgosin,por pasi tua japi besen se nuk kam me veprue kundra serbise.......Ka e diti Millan Shipka ,se ēka kam bisedue me Fatmir Limen???Kur ne bisede isha une e Fatmir Lima ne Deberdelan ????Nuk jam ka ja japi lavd vetes,por keto ēka kam shkrue me vite te tera kane qen te gjitha te verteta.Une edhe nga ana e amerikaneve kam pasur oferta qe te ma krijojne nje njesi te uēk es,por me luftue sipas derektivave te tyre.Kam edhe per kete deshmitar qe ja pata thye hundet e pergjakur.Babai im eshte NIPI i RAME BLLACES e kusheri i pare i Bajram Currave.

J’aime · Répondre · 7 min
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Dialog me Syle Mujaj,rrethe Reshat Budalles   

Revenir en haut Aller en bas
 
Dialog me Syle Mujaj,rrethe Reshat Budalles
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: