AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Deklarata e Reshat Budalles

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Deklarata e Reshat Budalles   Dim 24 Jan - 6:41

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/posts/1750005261897387?notif_t=like


Haxhi Kuçi
22 janvier, 04:23 · 
[size]
Deklarata e Reshat Badalles,ku deklaron se bashk me Ali Ahmetin e kemi krijue uçk en ne Iliride,dhe tregon qe ta bejme pyetej edhe shpiunin e burgut te shkupit ,Xhevat Ademin,krah i djathet i Aliut;
Reshat Badallaj;
RESHAT BADALLAJ: Po, me themeluesin e UCK-es, NAHIT HASANIN, ky eshte themeluesi i UCK-es, neqoftese nuk ka degjuar kush, medhendrin tim Mehe Uken, tani hero i kombit, trupi i tij ne bronz eshte ne shesh te Mitrovices, deri sa isha ne Kosove, qe futsha aletet nga Shqiperia. Per Mehen kam shkruar edhe librin e dyte. Meha, ishte ndermjetsuesi mes nesh ne Verri, komandantit legjendar Adem Jasharit dhe LKÇK-se. Me prof.dr. Mujë Rugoven, keshilltarin e UÇK-se te atij viti, tani rektor. Me djalin e komandantit legjendar te ADEM JASHARIT, Lulzimin. Me Xhavit Halitin, vetem njehere jam takuar ne aeroportin e Prishtines, shkurtimisht, bile ja dhash librin tim te trete. Me Bedri Islamin,kryetar i LPK-es, qe ishte ne oborrin e brendshem te UCK-es,Me komandant “PETRIT KODREN”-Remzi Ademajn,tani hero i kombit,krahun e djathte te Jusuf Gervalles dhe te Adem Demacit. Jo se Remziu ishte zhurian ai,e zhurian une. Me komandant SHEND DRAGOBINE-RUZHDI SARAMATIN QE TE DY NGA STRUKTUARAT E LARTA TE UCK-es. Me Ibrahim e Muhamet Kelmendin vetem qe jam takuar nepëer tubime ne Gjermani e hiq me shume… Nderkaq, perUCK-en ne Maqedoni, po ja le Juve amanet vetem ta pyetni XHEVAT ADEMIN,krahun e djathte te ALI AHMETIT. Xhevati, eshte edhe redaktor i dy librave te mi…
Me te FARK-ut,vetem konfikt me Tahir Zemen, erdhi nga Berlini ne Hanover, dhe mes dy shtepive publike, per te kuptuar me mire populli “TE PUFAT” luante bixhoz, jo vetem qe luante por ky ishte kapo i bandes. Une shkrova ne “KOHA DITORE” dhe ati i kerceu teli…

[/size]
J’aimeCommenterPartager

Faton AziriDini NikaOsman Gashi et 4 autres personnes aiment ça.
Commentaires


Haxhi Kuçi Dashamiret qe e adhurojne Sami Lushtakun,nje atdhetar te etur per çlirimin e trojeve shqiptare,u beje apel;Qe sa ma par ti likvidoni Reshat Badallen e Avdi Ibrahimin.Nese do jete ne jete edhe ùma tutje ky qeni i serbise ne Hanover,Reshati,sherrin keni ...Voir plus

J’aime · Répondre · 4 · 22 janvier, 04:29Dini Nika Haxhi,tash është ba ky shtet mish -mash. Këta qeveritar na banen që kërkujt ma mos mi besu

Je n’aime plus · Répondre · 3 · 22 janvier, 14:28Haxhi Kuçi a répondu · 1 réponseIlmi Gashi Haxhi :" nesse te gjithe kan qene dhe jane si sami lushtaku at'here burr po u deshka me ju shkatrrue te gjthve...sepse vertet qenkeni berllogu i kombit...qe e shkatrruat ne qdo aspekt.e kete po e deshmoni per qdo dite duke ia zhveshur njeri-tjetrit te bemat e juja anti-shqiptare ..pra pa zhdukjen e juaj pa perjashtim ky milet ska shanc te ecen perpara ...flm.

J’aime · Répondre · Hier, à 14:15Haxhi Kuçi a répondu · 1 réponseIlmi Gashi tTe gjith qasi mutash si A,I,RESHAT.B.e XH,,HALITI .E me radh qe na e lodhet bothen jo ky ka vra me shum jo ai me shum ky plaqkiti me shume jo ai me shum d.m.th..te gjith ne nje menyr paskit sherbyer per djallin ..MJAFT me me keto dalavere te juaja se jon lodh mileti nga pseudo-patriotet e karit..

J’aime · Répondre · 21 hHaxhi Kuçi a répondu · 1 réponseIlmi Gashi je kah e merr vesh ti shum mire ..te gjith komandantet e kombit ..sali.Q..AGIM.R... DRINI .. eme radh sipas jush she atyre kunder jush qenkan vra passhpine ..at'here kjo tregon se lufta e madhe qenka bere mes shqiptareve dhe frakcioneve kundershtare ...Voir plus

J’aime · Répondre · 21 hHaxhi Kuçi Lexo çka po shkruajn shoket e luftes dhe binduPo une po them me plote deshmin e deshmitareve se jane vrare nga shpina.Lufte per interesa personale per te perfitue fotele e pasuri.I dim shume mire se kush kanin e kane vrare.

J’aime · Répondre · 21 hHaxhi Kuçi Sa per luften e çlirimtareve sot e kishe kembekryq serbine ne kosove dhe pa as dhe nje shqiptar.Por fale meje e shkaku i masakres se Raqakut u be intervenimi i NATOS mbi forcat serbe.

J’aime · Répondre · 1 · 21 hIlmi Gashi mjerisht tashme edhe ne po i dim te bemat e te gjitheve ..prandaj po them mjaft me se jemi lodh me keto perralla te luftes .....NE nuk pame ndonje akuz gjyqesore nga ti qe e akuzon diken sipas rregullave ligjjore ,por vetem ne rrjetet sociale ..e ketu me shum tregohen perralla e kopalla sesa te verteta kete duhet ta kuptosh .

J’aime · Répondre · 21 hHaxhi Kuçi Ilmi Gashi ,as njeri nga ushtaret e Sali Qekut nuk jep informata te njejta,ketu behet dyshimi.Komandant Drinin e vrajten dihet se kush.Behadin Allaqin e kindapuan ne oden e ... dhe e likviduan.Ismet Jasharin poashtu e vrane shkaku pse e pate mbrojte Be...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · 21 hVotre réponse...
Ilmi Gashi o burr ...kjo qe shihet dhe lexohet sot ,kemi te bejme vetem me kolaboracionist ,tradhtar .spiune .haraqegji.matrapaz e qka jo tjeter .prandaj te thash se mileti jane vetedijsue e me ne fund do ti shporr keta horra qeveritar nga fotelet e nxehta. dhe njeher e pergjithmon te lirohet nga komandantet e leshit dhe atyre qe thirren ne emer te deshmoreve dhe martireve...

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 21 hHaxhi Kuçi Ishalla zgjohet nga gjumi populli,se si jane ka shkojn punet veshtire e ka nje pakice mi debue keta hora.Nje pyetje,si po kane mundesi keta te na qeverisin si kem nen roberi,ne lufte dhe tani ne paq?Kah po munden mu kyq,kush po i voton?Si po ja arrijne te behen funkcionar?

J’aime · Répondre · 21 hVotre réponse...
Ilmi Gashi E thjesht eshte kjo pegjigje ...Zagaret e vet i kane sistemue neper vende te punes ne org..publike . me firma e me qdo gje qe punohet ne kete vend jane sahanlepirsa te tyre pra rreth 30-40 % e miletit dhe keto jane votat e tyre .e as qe ju intereson fare sper mitrovic e per demarkacion ...thon: neve na kan rehatue e ata let vjedhin se kosova ka pasuri boll...jane te verbuar e nuk shohin pertej hundes...

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 21 hHaxhi Kuçi Pajtohem, me ju plotesisht,sepse para luftes ata qe mirreshin me bisnis,ishin edhe sherbetor te serbise,dhe gjate luftes u hecte mire bisnisi.Bile shume nga keta bleni arme nga serbia dhe e armatoseshin kinse uçk,.Te gjithe ish mekaniket e kosoves,ish...Voir plus

J’aime · Répondre · 21 h
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Deklarata e Reshat Budalles
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: