AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 A ishte Esat Pasha tradhetar,apo ja mveshen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: A ishte Esat Pasha tradhetar,apo ja mveshen   Mer 27 Jan - 11:45

[ltr][ltr]
Haxhi Kuçi

16 h · 
[/ltr][/ltr]
[ltr][ltr]

A keni ndegjue e lexue diku ne ndonje shtet qe dy kundershtar te jane heronje te nje popullit?

Po e zemi rastin e Avni Rrustemit dhe Ahmet Zogut,apo Esat Pashen.
Dihet ,apo e dijne shume mire edhe femit e shkollave fillore se ;Ahmet Zogu e pagoi Avni Rrustemin prej 6000 franga qe tja vrasi dajen e tij ne paris,per kinse i ka shit serbise Shkodren.Dhe po e zam se Avni Rrustemi e vrau Esat Pashen....Afficher la suite

IdentifierAjouter un lieuModifier


J’aimeCommenterPartager

Ilmi GashiArmend BejtullahuNaser Islami et5 autres personnes aiment ça.
1 partage
Commentaires


Haxhi Kuçi Pse e vrau Avni Rrustemi Esat Pashen?Jo per tradheti por mos me u be mbret i shqiperise.Kurse rrenat e Enveristave skane kufi.Pra me paret e Zogut e vrau Avniu Esatin,qe tja nxen vendin e mbreterise se shqiperise.Por po e hane pazari rrenen e kuqaloshave.Essad Pacha est assassiné à Paris, devant l’Hôtel Continental où il logeait. L’assassin, Avni Rustemi, un compatriote albanais, refusait de l’avoir pour roi.

J’aime · Répondre · 15 h · ModifiéXhabiri Tabakeve Haxhi ku bazohesh se Zogu e ka pagu Avni Rrustemin me vra Esat Pashe Toptanin? Ti bjen edhe shumen qe e ka pague nga cili dokument e ke nxjerre kete fakt?

J’aime · Répondre · 15 hKujtim Kurti Haxhi Kuçi

Je i informuar gabimisht...prandaj nje here lexoje biografin e Avni Rrustemit...ky gjithe jeten e tij ka luftuar kunder armiqeve te Shqiperis...ndoshta e kan paguar austriaket apo italianet qe te vrasi Esat Pash Toptanin....por kurre nuk e ...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · 10 hXhavit Dalloshi Ke ra shume poshte Haxhi me kesi komente pro serbe ,ku pi gjan burr keto shenime ,hesat pashen po naj ban patriot Rrahman Morinen po Rugoven po ate kete Ahmet Zogun po -kerkune nuk je ka e lidhe me komentet e tua ! Sa i thuan dikuj tradhtare tani e ban patriot nuk shkone keshtu me facebbok sepse e prish shoqerine ,kam shume verejtje nga shume shoke per komentet e tua te pa cipta..

J’aime · Répondre · 8 h · Modifié


Votre réponse...


Alim Isaki !,

J’aime · Répondre · 10 hYlli Spahiu Nje nder vendimet e Kongrsit te Lushnjes ishte edhe eleminimi i Esat Toptani dhe formimit te qeveri e re. Ne ate rast u vendos qe te dergohej nje grup patriotesh ne Paris qe te eleminojne Toptanin. Pra Avni Rustemi nuk ka qene i vetem ne ate aksion por kryesori.

J’aime · Répondre · 2 · 7 hNaser Islami Ev bre !???????

J’aime · Répondre · 7 hHaxhi Kuçi Per te gjithe pyetje;Ateherit ju beje pyetje;Per çfare qellimi e vrau Avni Rrustemi,Esta Pashane?Per çfare qellimi e vrau qeveria e Zogut Avni Rrustemin?.Essad Pacha est assassiné à Paris, devant l’Hôtel Continental où il logeait. L’assassin, Avni Rustemi, un compatriote albanais, refusait de l’avoir pour roi.Xhavit Dalloshi,Kujtim Kurti,Xhabiri Tabakeve

J’aime · Répondre · 1 · 2 h · ModifiéMasquer 60 réponsesXhabiri Tabakeve Kur ketyre pyetjeve t'u jipet pergjegje atehere ju e ne nuk kemi pse bejme pyetje ma.

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi Xhabiri Tabakeve Nuk me jeni pergjigjur as njeri as pakes.Vetem jeni mundue me tregue kinse dini histori.

J’aime · Répondre · 2 hXhabiri Tabakeve Ne dijme faktin (atentatin) por jo shkakun. Ate vetem e hamendesojme ka 97 vjet. Prandaj them se nuk duhet qe hamendjen tone t'ua ofrojme si deshmi apo dokument te tjereve.

J’aime · Répondre · 2 hXhabiri Tabakeve Nder te gjitha hipotezat vella Haxhi, ajo qe Zogu ka paguar Avniun ka me pak llogjike te pranueshme brenda.

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi A jeni te sigurt qe atentatin e beri vertete Avni Rrustemi,por nese nuk e dini ska problem,po e marrim se ai e bani ne Esat Pashen.Pse e vrau?Per tradheti jo se jo.

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi E ka pagua dhe mire vete Zogu.

J’aime · Répondre · 2 hXhabiri Tabakeve As per autoresine e atentatorit nuk jemi krejt te sigurte sikur edhe po aludoni ju e kjo e ban hamendjen edhe me pa baze.

J’aime · Répondre · 2 hXhabiri Tabakeve Eka paguar dhe mire vete Zogu eshte sic po themi me lart vetem hamendesim. Po sikur te them un e kan paguar Italianet? Meqe Esati ishte i Francezeve ? A ka vertetesi? Jo. Prandaj nuk ka vertetesi as pohimi juaj. Thjeshte se nuk mund te dokumentohet e provohet.

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi Mire e per çfare e vrau?

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi .Essad Pacha est assassiné à Paris, devant l’Hôtel Continental où il logeait. L’assassin, Avni Rustemi, un compatriote albanais, refusait de l’avoir pour roi.

J’aime · Répondre · 2 hXhabiri Tabakeve Mandej a ishte a s'ishte tradhetar Esati eshte ceshtje per ta vertetuar historianet. Historianeve te sotem nuk ua ve fort veshin mbasi akoma kan ne fuqi Enver Hoxhen si tri here hero i popullit. E ku eshte besueshmeria ne keta historiane pastaj ?

J’aime · Répondre · 2 hXhabiri Tabakeve Ajo fjali ne frengjisht nuk provon sa po pretendoni ju ne lidhje me pagesen e marrun prej Zogut vec.

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi Me vend e keni ka historian qe kane dal ne video e deklarojne se Estai nuk e ka tradhetue shqiperine,pos ka luftue gjere ne fishekun e fundit.

J’aime · Répondre · 2 · 2 hHaxhi Kuçi Une nuk e kam shkrue kete fjali,jane franqezet

J’aime · Répondre · 1 · 2 hXhabiri Tabakeve Haxhi ka dokumentacion te thekur se Esati ka luftuar ne Shkoder. Bahet pyetja : Kur Esati shkoi ne Shkoder ku ishin patriotet e tjere qe ne ate kohe paten shpallur pavaresine ( per ate marrin lavderime pa fund). Po patrioti qe ishte nga Shkodra Luigj Gurakuqi, ku eshte kur Esat Pasha e Hasan Riza Pasha luftonin dhamb per dhamb me kryqzatat e Malit te Zi ? Ku ishin de patriotat ? Nuk na rezulton asnji ne Shkoder e vetem ai qe shkoi ne shkoder e luftoi 6 muaj na e nxjerrin tradhetar. Historia jone jo vetem ka nevoje per rishikim, por ka nevoje te domosdoshme.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 h ·ModifiéHaxhi Kuçi Xhabiri Tabakeve ,ketu eshte problemi kryesor.

J’aime · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Ku je o Xhavit Dalloshi,Kujtim Kurti ?

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3803-esat-pashe...ahmet zogu e pagoi avni…
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 2 h[/ltr]
[/ltr]

    Votre commentaire...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: A ishte Esat Pasha tradhetar,apo ja mveshen   Mer 27 Jan - 11:46

Haxhi Kuçihttps://www.youtube.com/watch?v=4fPuTNzWPGg
J’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 2 hXhabiri Tabakeve Te lutem Haxhi se me keto perralla na e ka ba Enver Hoxha historine ka 70 vjet e kendej. Me keso provash po na e ben edhe Fahri Xharrat & co F,Demaj e soj e pa soj ne lamine e historise.

J’aime · Répondre · 2 h · ModifiéHaxhi Kuçi http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3604-dosja-sekret-e...ahmet zogu e pagoi avni…
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 2 hHaxhi Kuçi http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3586-esat-p-toptani...ahmet zogu e pagoi avni…
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 2 hXhabiri Tabakeve Kur asht vra Esat Pasha, Ahmet Zogu nuk ka qene i afirmuar ne politiken Shqiptare e aq me pak ka qene ai (Zogu) rrival i Esatit. Esati kishte armiq Myftiun e Tiranes Musa Qazimin e katunarine me Haxhi Qamilin e jo Ahmet Zogun. Zogu si figure ne rangun kombetar na paraqitet gjate e mbas Kongresit te Lushnjes nga ku na del minister i brendeshem. Kur doni te ngrini hipoteza llogjike mbi kombinacionet Esat-Zog-Avni me mire akuzoni Zogun se ka vrare Avniun per dy arsye 1) hakmarrje per dajen e 2) hakmarrje per veten mbas atentatit qe Beqir Valteri i beri Zogut ne parlament.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 h ·ModifiéHaxhi Kuçi Egzakt

J’aime · Répondre · 1 · 2 hXhabiri Tabakeve Haxhi un i lexoj statuset tuaja e me pelqejne per kurajon qe shpalosni aty por ju lutem mos e ulni nji bisede historike ne nivelin e citimit te gazetave me shkrime nenamatoreske. Kemi mundesi me rrahe mendime por per te rrahur mendim un personalisht nuk lejoj te nenvleftesoj veten duke iu referuar gazetaruceve hyzmetqare te Tiranes e Prishtines qe me se shumti shkruajne gullash.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Ismail Qemali;
; i dërgoi një telegram personal Esatit, i cili ruhet në Arkivin e Shtetit në Tiranë, ku i justifikohej se shpalljen e pavarësisë së Shqipërisë e kishte bërë pasi kjo ishte mënyra e vetme sesi mund të shpëtonte islamizma në Evropë....Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Lxo o Kujtim Kurti,e Xhavit Dalloshi.

J’aime · Répondre · 2 hXhabiri Tabakeve Pastaj se si rjedhen ngjarjen a nuk te duket se koha nuk i dha te drejte Ismailit ne lidhje me 'arsyen' per te cilen e paska shpallur pavaresine. A nuk u nda Shqipnija ne copa fill mbas shpalljes se pavaresise ? Ideja e Esatit per nji autonomi te kater...Voir plus

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Sikur Esat Pashë Toptani të kishte vepruar sikur Ismail Qemali që e braktisi Janinën, sot Shkodra nuk do të ishte më qytet shqiptar, por kryeqytet i Malit të Zi. Por falë rezistencës së Esat Pashë Toptanit, Konferenca e Londrës pranoi argumentat austri...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Ku je Kujtim Kurti,Xhavit Dalloshi ?

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi Esat Pashë Toptani i drejtoi Konferencës së Paqes në Paris në 16 prill 1919 ai i kërkonte Fuqive Perëndimore që Shqipërinë ta marrin në konsideratë si palë fituese në luftë, ta kompensojnë për dëmet që iu shkaktuan dhe ta njohin si vend sovran.

J’aime · Répondre · 2 hXhabiri Tabakeve Lufta eshte bere ne Shkoder, e Shkodra i ka ngritur monument Hasan Riza Pashes kurse te tjeret na tregojne perralla me patriotizem. Edhe Esatit do ia kish ngrite nji monument por shteti jone nuk lejon. I kan ngritur monumente komunisteve sllavo-serb Vaso Kadic Vasil Shantic e nuk ka me vend per shqiptaret.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hXhabiri Tabakeve Monumenti perkujtimor ne respekt e mirnjohje per Hasan Riza Pashen ne oborrin e gjimnazit 28 Nandori ne Shkoder dikur gazermat Ali Riza.
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Pas vrasjes se Esat Pashes,e shkatrruan gjenin e shqiptareve tradhetaret,sherbetoret e serbise Kral Nikolles.

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi Tamam si në vitin 1913 kur bataljonet katolike dhe ortodokse luftonin në krah të Serbisë dhe Greqisë kundër muslimanëve, apo si në 1920 kur fanatikët e krishterë nuk e pranonin dot Shqipërinë të sunduar nga muslimanët e për këtë vranë Esat Pashë Toptan...Voir plus

J’aime · Répondre · 2 hKujtim Kurti Haxhi...me vone te ktheje pergjegjeje...se kam disa obligime tani...

Sukses!

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Kujtim Kurti,Xhavit Dalloshi;http://www.gazetatema.net/.../avni-rustemi-eshte.../Avni Rustemi është kriminel…
GAZETATEMA.NETJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Eqerem beje Vlora e quan Avdi Rrustemin kriminel," kujtime"

J’aime · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Siç dihet Noli vetë duke mos qenë pjesë e këtij ideali i drejtohet masës së gjërë revolucionare për luftë kundra shqiptarëve, luftë vëllavrasjeje.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: A ishte Esat Pasha tradhetar,apo ja mveshen   Mer 27 Jan - 11:46

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi Komunistet e ketyre viteve makabe;Enver qeni.Dhunuesit e kombit i quajti dhe i shpalli patriotë dhe heronj, ndërsa figurat e mëdha të kombit armiq dhe tradhëtar. Kjo është fatkeqësia më e madhe e historisë sonë!

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi Atë Zef Pëllumbi në librin e tij të titulluar “Rrno për me tregue” nuk e paraqet në shkrimet e tija Esat Toptanin aspak tradhëtar. Me sa duket sipas shkrimeve të të nderuarit Pater Zef Pëllumbit, vrasja e Esat Toptanit në Paris nga Avni Rustemi është e dyshimtë.

J’aime · Répondre · 2 hKujtim Kurti Qfare besimi kishte Avni Rrustemi....othodoks apo musliman?

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuçi Komunist,ateist

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi njeri i komunternes ruse

J’aime · Répondre · 2 hKujtim Kurti Nuk ishin komunistat ne pushtet ne vitin 1924...dhe ne jugosllavi komunistat erdhen ne pushtet ne vitin 1938...

Pra...qfare besimi kishte Avni Rtustemi ?!

J’aime · Répondre · 2 hHaxhi Kuçi Kane qen ne levizjen komuniste

J’aime · Répondre · 1 hHaxhi Kuçi as katolik as musliman rreja e enveristave te cilet u zgjuan ne fillim te luftes se dyte

J’aime · Répondre · 1 hHaxhi Kuçi Keta benin taentate sipas kominternes,kinse jane atdhetar.Ne emer te patriotizmit folklorik.Siq benen dhe tani ne luften e fundit.

J’aime · Répondre · 1 hHaxhi Kuçi Fran Shullani nga Dukagjini, një burrë i moshuar dhe mjaft i zgjuar më ka thënë në një kafe në Shkodër në vitin 2005 se kur është vra Avni Rustemi në kafe në Tiranë, vrasësi përpara se ta vriste i ka thënë këlysh i Stalinit dhe pastaj i ka re me revole. Po sipas Shullanit vrasësi ka qenë nga Kurbini. Avni Rustemi është më se e vërtetë se ka qenë Bolshevik i flaktë, bashkëpunëtor i Gurakuqit dhe i Nolit.

J’aime · Répondre · 2 · 1 hXhabiri Tabakevehttps://youtu.be/vWk4iRVZN1sJe n’aime plus · Répondre · Supprimer l’aperçu · 2 · 1 hXhabiri Tabakeve Historiani Bajram Xhafa ka shkruar nji liber per kete periudhe historike.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 1 hHaxhi Kuçi Xhabiri Tabakeve ,pra prej mësimeve të
Jezuitëve, ka qenë ajo e Luigj Gurakuqit që Fan Noli e
ka cilësuar pionieri i qytetarisë aksidentale në...Voir plus

J’aime · Répondre · 2 · 1 hXhabiri Tabakeve Haxhi edhe Bajram Begi a cue n'kam émoticône wink

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 1 hHaxhi Kuçi Xhabiri Tabakeve ,po qasaj klikes i ka takue.

J’aime · Répondre · 2 · 1 hXhabiri Tabakevehttps://www.facebook.com/imagesFM/videos/vb.281279065389556/472283899622404/?type=2&theater

09:10

5045 vues

FMimages
J’aime la Page

21 h · 
Pamje të rrethimit të Shkodrës nga serbo-malazezet në vitin 1912
Në vitin 1912 filloi Lufta e Parë Ballkanike. Mali i Zi filloi rrethimin e Shkodrës, pamje të ...
Afficher la suite

Je n’aime plus · Répondre · Supprimer l’aperçu · 1 · 1 hHaxhi Kuçi Pas Nolit dhe Gurakuqit vijnë bashkëpunëtorët e
tyre, siç janë Ali Këlmendi (ky u kthy nga Moska(kominterna) pasi
ishte përgaditur në vitin 1930 pikërisht kur Fan Noli...Voir plus

J’aime · Répondre · 2 · 1 hXhabiri Tabakeve Fan Noli ka pas qene shugurue prift ne Moske. A te bjen nder mend vjersha ku thot katundar edhe puntor qe nga Shkodra gjer me Vlore Ngrihuni e bjeruni korrini e shtypini... A nuk po te duket se me katundar e puntor ka pase parasysh proletariatin komunist? Po qe nga Shkodra gjer me Vlore pse? Pse jo ma shum se kaq ? A qaq e dinte dhe e donte Shqipnin Fan Noli ?

Je n’aime plus · Répondre · 2 · 1 h ·ModifiéHaxhi Kuçi Xhabiri Tabakeve ,Noli ishte ai qe ne mbledhjen e kombeve ne gjenev ,u que dhe i kundershtoi kombeteve qe ta zhdukin rusin.Pra po del bolshevik me rreje.

J’aime · Répondre · 1 · 1 hHaxhi Kuçi Esat Pasha si te shendrrohet ne tradhetar kur dihet se ishte shok ma i ngushte i Ismail Bej Vlores?

J’aime · Répondre · 1 · 1 hHaxhi Kuçi Kujtim Kurti,Xhavit Dalloshi;Lexoni;Përpjekja e parë për bashkërendimin e luftës së të gjitha trevave shqiptare kundër zgjedhës xhonturke u bë në Stamboll.
Pas këshillimeve, që u zhvilluan ndërmjet Ismail Qemalit dhe Hasan Prishtinës më 12 janar 1912, ...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · 1 hVotre réponse...
Haxhi Kuçi Përpjekja e parë për bashkërendimin e luftës së të gjitha trevave shqiptare kundër zgjedhës xhonturke u bë në Stamboll.
Pas këshillimeve, që u zhvilluan ndërmjet Ismail Qemalit dhe Hasan Prishtinës më 12 janar 1912, u vendos të mbahej një takim i një g...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 hIlmi Gashi Haxhi: keto tjerat i dime por kjo puna e MEH Ukes ..? a po na e shtjellon me detalisht o burr se nuk po e kuptojme per qka e ke fjelen ...flm.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 1 hHaxhi Kuçi Lexoni ju lutem nga nje deshmitar qe tregone se ka qen i liruar nga burgu bashk me Demaqin dhe shoket e tjer qe me pergjue Adem Jasharin.
J’aime · Répondre · 1 · 1 hHaxhi Kuçihttps://www.youtube.com/watch?v=q2UTbrPHrc8J’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 1 hHaxhi Kuçi Lexono me kujdes deklaratat e Rexhep Selimit dhe dajes se tij.Dhe nxirrni nje kopromis se kush vertete e vrau Mehen?ua dergoj edhe kufomen e Mehes ne videoi.http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4265-per-mehe-uken...mehe uka udbash - Per…
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 1 hVotre réponse...
Ilmi Gashi flm...mendova se behet fjal per kete MEH UKEN qe eshte kryeta i komisionit per demarkacion ....

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 1 hHaxhi Kuçi Jo eshte tjeter Mehe,por edhe ky tjetri ska dallim fare,se deshirone me ja fale tokat tona Malit Te Zi.

J’aime · Répondre · 1 · 1 hVotre réponse...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: A ishte Esat Pasha tradhetar,apo ja mveshen   

Revenir en haut Aller en bas
 
A ishte Esat Pasha tradhetar,apo ja mveshen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: