AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ja ka deklarojne per Imri Badallen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ja ka deklarojne per Imri Badallen   Ven 29 Jan - 8:19

Haxhi Kui
34 min


Ja se ka deklarojne per udbashin Imri Badallen?
Xhelal Selmani Toplana,Xhavit Dalloshii,Kujtim Kurti;Syle Mujaj;Ja ka deklarojne per Imri Badallen;5 juillet 13:02
Conversation dmarre 5 juillet
Haxhi Kui
05/07/2014 13:02
Haxhi Kui
zotri ju lutemi,per fare arsye i beret pyetje Reshati a eshte kusheri i Imri Badalles?Po ju tregoj ; po kusheri e ka,por i djeg dhe nuk ka guxim me tu pergjigjur.Une profesor e kam pasur ne normale ne vitet e 1971 gjere ne vitet 1975
A e kuptove se kam te konakut!I djege zuza.
5 juillet
xx
05/07/2014 21:15
xx
Une e pyeta ate me je qellim tjeter!
Imrin e kam pas prof. ne UP, dhe qysh atehere nuk kam pas raporte te mira me te...shkurt pa dorza nuk ka qen burr i mir-kuptohet sipas bindjes time, une kam pyet edhe te tjer qe me kan then se eshte i aferm i tij, por disi si me rrotulla mu pergjigj, por eshte qeshtje e tij...zotni kalofshi mir. Ju FLM.
6 juillet
Haxhi Kui
06/07/2014 01:06
Haxhi Kui
Une profesor Imrin e kam pasur 5 vite ne normale ne prizren prej vitit 1971 gjere ne vitin 1975,ka njerzue vajzat e klases,si Ymrije Beqen,Drita Jrasniqin nga dushanova.Dhe ka marr per grua nxensen e vete i pata shkrue diku Reshatit dhe i kcej kandari pse kusherin e tij e kesha dhe qe nga ajo dite ja nisi te me shpifet nga ma te zezat qe mi ka pergaditur dhe kudo qe shkruaj me shpifet duke pergaditur artikuj vete e lanso kinse si te verteta.Por ky qen ka qen udbashi kryesor pasta e kam kuptue sepse dhendrri i tij Mehe Uka kishte qen i lidhur me udben dhe e gjeta nje vendim te hages me vul dhe e kam kalle per se gjali.Ky ka gishte me nje Avdi IBrahimin ne helmimin e profesor Bajram Kurtit i cili ka punue pa buke qe ti pajtoje gjaqet ndermjet shqiptareve.Keta jan tipa te poshter qe i vrasin atdhetaret dhe diten i vajtojne dhe u mbajne pervjetore bre zoti nanen ketyre.Reshati me thote pse une po shkruaj per Imrin dhe nuk e ka marr nxensen e vete ,por studenten e vete.Juve a e pave se si ju pergjigje;Nuk e kam te konakut tim;I dogje mos po shkruan dika keq dhe nuk e prnoi te fisit te tij,rrotullan ka i bjen ma mire.A djel te migjes e ka Imrin.Edhe shpiun ka qen Imria ne normale iantar komunist bash me Pelevan Zhurin.Drejtor ne normale.ka dini shkruaj se qeni poshter eshte kjo fare qe na ka shkerdhye nanen tan shqiptareve.Ky ka gishte edhe ne vrasjen e Ahmet Krasniqit ,Behadin Allaqit ,Ismet Jasharin komandat kumanoven e shume vrasje tjera qe ska kufi .EDhe Adem Jasharin dhendrri i ketij Meha ka gishte bashk me motren e Reshat Badalles,Ky eshte dhelper e poshter lyp qi nanen dhe fare e fise.Se te lodha naten e mire
6 juillet
xx
06/07/2014 07:41
xx
Miremengjesi z.Haxhi!
Une per keso gjera ia prashrtova pyetjet se a eshte ifamiljes se tij, por ma dredhoi se une kam informata se ai eshte i gjakut te tij, po nejse....
Ne janar te 77 saktesisht me 17 me fruan ne SPB ne Prishtine, me preteks se qka po zuhet ne kadedren e gjuhes dhe letersise shqipe, une nuk kisha informata per ato gjera por prej te gjithave me pyeten per raportet me profa, aty e kuptova se nqka eshte ne pyetje, biledirekt me pyeten per Imrin, aune me imirin i kam pas punet keq dhe ate per shkak te femrave, dhe ne kishim informata se ai eshte bashkpunetor i udes, dhe aty mu dha nje sinjal se mundem te me perjashtojn nga proqesi i mesimit ne UP. Nje e di se cilat femta i ka keqperdor dhe sot jane ne Ferizaj, Peje e Istog, por ato sot heshtin sepse kane krijue famile dhe keto gjera shkojn shum nfadal. Une jam nga Gjilani dhe po te them se njeri ma teposhter si krijes njerezore skam has. Mbetesh i nderuar zotri Haxhi!
xx
06/07/2014 07:44
xx
Besa harrova me te thene se shume raporter te miraka pas ne at kohe e dhe me Ali Lajin qe eshte n AAK dikur ka qen ne LDK, besa edhe ketij ju ka pas ktye zuza me femra por nuk kapas sukses, dhe me imrin i kan pas pipat me nje vend. KLM ne kete vikend!
6 juillet06/07/2014 13:08
xx
Mu kujtua ne vitin 1978 apo 78? nuk me kujtohet fort data Ali Lajqi e lexonte ne ligjerata librin e Enver Hoshes TITISTEt dhe mburrej me ate por me ta thene te drejten askush sju afronte...ne nje moment prof Gani Luboteni e hetoi dhe ja mori librin ne duar dhe i tha:Do ta kuptosh kush ka qen (per Enverin) por ndoshta behet vone, me nje fjale Aliu shum eshte shitur patriot, por une sa njof per qato vite s'vlen as sa nje pull, ndoshta e kam gabim por e kam te drejten time. Per ato femra qe i ka keqperdor Imriu smundem tju ndihmoi pasi ato tash jane ne mosh, kan nipa e mbesa, dhe eshte tragjike sot ato te ballafaqohen me ata tipa. Jo nuk do merrem me ato gjera por vetm nje lloj informate se une nuk jam i atij kalibri, dhe per demostratat 11 marsit kam qen ushtar ne Osiek dhe shum pak gjera die, por ne mesin e tyre qe kane prie kane qen dore e zgjatur e pushtetit jugosllav me shipfolsa.Kalofsh mir!06/07/2014 13:52
xx
NE NJE MOMENT PATA REPLIKA ME MENTOR THAQIN PER ALIUN THE SHUM E MBROJI DHE MBI TE GJITHA THA SE KSI BURRI NUK KA PEJA, DHE THA SE ME TA KA PUNUAR, KUR I THASH PSE SHKOI TE AAK SDI QKAME THEN SE AI ESHTE NE AAK POR ME ZEMER ESHTE LDK, DHE ATY E KUPTOVA SE KU ESHTE PUNA E ALIUT, PER NE GJIALANASI E GJENERATE KA QEN I PA VLERE.


JaimeCommenterPartager
Commentaires


Xhavit DalloshiHaxhi te lutem mos manipulo me emrin time ,mos keqperdore postimet emia ! Une kame thene se njerezit si ky bandat kriminale qe shkaterrojne kosoven nuk munde te jene shqiptare ata flsain shqip po ata bashkpunojne edhe me serbe edhe kunder Shqiptareve ,...Voir plus

Je naime plusRpondre113 minHaxhi KuiXhavit Dalloshi,pasi e njifke Reshat Badallen bani pyetje per fare arsye mi bani te gjitha keto shpifje?

JaimeRpond
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ja ka deklarojne per Imri Badallen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: