AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Syle Mujaj,ēka i bani bagjanak Ali Lajqin e Ukshin Hotin?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Syle Mujaj,ēka i bani bagjanak Ali Lajqin e Ukshin Hotin?   Ven 29 Jan - 9:52

Haxhi Kuēi
39 min · 
Syle Mujaj,Ali Lajqi I Pejes spo hyj me thelle por fakti se ; Jane bagjanak me Ukshin Hotin 
Lind pytja ? Qka I bashkoi keta te dy ?Kush e dermoi neper Burgje Ramadanin e Gjakoves?Gruaja e Aliut dhe e Ukshinit ishin motra nga fshati Krushe a e dini ju kete.Dhe nje tjeter moter te kesaj familjes per gjakovarin Ramadan X..Pastaj nje moter e Ukshinit e martuan per nje mesues te historise ne gjakove,per Ramadan Rugoven,qe pate deklarue se sherri i Rugoves serbet po bejne masakra nepere fshatra..A ishte i vetdishem ?Per ēfare arsyesh nderronte partit Ali Lajqi?Mu si puna e Hidajet Hysenit qe edhe sot bene te njejten pisllakhane.Ta them te verteten e hidhur,e dua shoqerine,por ma teper e dua qeshtjen madhore se si ta shpetoje qeshtjen e kombit,qe mos te zhduket nga kjo toke,gjeni i shqiptarit.Flaka u dalte tradhetareve kushdo qofte ai.


J’aimeCommenterPartager

Vous, Sabrit GashiSyla Daklan et Anonim Nga Korrupcioni aimez ēa.
Commentaires


Syla Daklan Haxhi Kuqi kur te shkrun qiti burre me emra shpijunet ,ose tregom mu se un i qes me emra sikur disa te Gjakoves qe i kam pas qit me rane ketu ne faqe te pare,

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 32 minHaxhi Kuēi a répondu · 1 réponseSyla Daklan tregoj burre me emra se une i qes ne faqe te pare te gjithe spijunet ,tradhetaret qe kan qen dhe jan ende ,

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 26 minHaxhi Kuēi O Syla Daklan,ēka me qite pash nje zot, jemi bere hori i botes.Me beni pyetje kane me qite qe nuk na tradhetone?

J’aime · Répondre · 16 minSyle Mujaj emri im kishte qenė mirüė haxhi mos te perdoret nga ana e juaj fare, nese ke diēka tregom, nuk kam unė lidhje as me bayxhanaket tu as te aliut e ēmooj shpirtinn e te madhit Ukshin Hotit dhe pikė te kisha lut mos e pėrdor emrin tim fare sepse unė nuk jam as gjykates as prokuror aq sa dijta e sa kemi vuajtur ne burgun e Nishit e deri ne ēlirim ti shkrova por sa duket nuk poe dijke shkrim lexim , rastet tjera te gjalla merru ti me ta e jo unė..por tu luta mos ma pėrdor mė emerin tim ,,, Sepse nuk te njoh ooo zoteri as per te mirė as per te keq ... tek para dy muajesh e pash emerin e Juaj jo me heret kurre ne jetenj time.PRANDAJ DASHAMIRESISHT MOS MA KEQEPERDOR SADS PERDOR REMERIN TIN A. Te lutem me nderim Sylė Mujaj
J’aime · Répondre · 16 minHaxhi Kuēi Syle Mujaj ,me duket se kurgje nuk ju rendova,une ta tregova te verteten.Nese keni diēka me kundershtue apo me shtue shtoni o burr.Ose me parashtroni ju pyetje.Une ju kam thene se demostratat e 11 marsit te vitit 1981 nuk jane prodhim i askujt,as qe kane te benin me organizimin e tyre.Pra une jam ai promotor qe i kam nis,jo shoket e juaj e as ju.Per tu denuar per kete dite ,me kishin denue mua,jo tjeter kanin.Por fale deshmise se qimes i shpetova ma te keqes.Une kurr nuk jam kacafyt me jugosllavi pa fakte.Por veprat e mija kane bere jehone te madhe dhe shkaku im u be shkatrrimi i jugosllavise.Sa per tjera dite,se ēka keni be,eshte qeshtje e juaja.Por ne demostrata nuk ka pasur nevoj ndonje organizim,sepse populli ishte ne gjendje te rende,dhe cili bertiste ,neser ne kete vend prape,ata qe nuk dalin jane tradhetar,dhe masa vete u grumbullonte pa organizim fare.

J’aime · Répondre · 7 min · ModifiéVotre réponse...

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Syle Mujaj,ēka i bani bagjanak Ali Lajqin e Ukshin Hotin?   Ven 29 Jan - 12:21

Haxhi Kuēi
3 h · 
Syle Mujaj,Ali Lajqi I Pejes spo hyj me thelle por fakti se ; Jane bagjanak me Ukshin Hotin 
Lind pytja ? Qka I bashkoi keta te dy ?Kush e dermoi neper Burgje Ramadanin e Gjakoves?Gruaja e Aliut dhe e Ukshinit ishin motra nga fshati Krushe a e dini ju kete.Dhe nje tjeter moter te kesaj familjes per gjakovarin Ramadan X..Pastaj nje moter e Ukshinit e martuan per nje mesues te historise ne gjakove,per Ramadan Rugoven,qe pate deklarue se sherri i Rugoves serbet po bejne masakra nepere fshatra..A ishte i vetdishem ?Per ēfare arsyesh nderronte partit Ali Lajqi?Mu si puna e Hidajet Hysenit qe edhe sot bene te njejten pisllakhane.Ta them te verteten e hidhur,e dua shoqerine,por ma teper e dua qeshtjen madhore se si ta shpetoje qeshtjen e kombit,qe mos te zhduket nga kjo toke,gjeni i shqiptarit.Flaka u dalte tradhetareve kushdo qofte ai.


J’aimeCommenterPartager

Vous, Berat DurmishiTeuta Ramadan DernjaniAgron E. Morina et 3 autres personnesaimez ēa.
Commentaires


Syla Daklan Haxhi Kuqi kur te shkrun qiti burre me emra shpijunet ,ose tregom mu se un i qes me emra sikur disa te Gjakoves qe i kam pas qit me rane ketu ne faqe te pare,

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 3 hHaxhi Kuēi O Syla Daklan,o vella kam mijera mesazhe nga kater anet e trojeve shqiptare,mazamakeq se ēka me shkruan secili.Mi lexue te gjitha na duhen vite e vite,kam bmi qindra mije mesazhe,duhet mijera romane mi shkrue per realitetin e shqipzive,e ne anen tjeter po digjen kinse per qeshtjen kombetare.Hec e mos plas.

J’aime · Répondre · 1 · 2 hVotre réponse...
Syla Daklan tregoj burre me emra se une i qes ne faqe te pare te gjithe spijunet ,tradhetaret qe kan qen dhe jan ende ,

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuēi O Syla Daklan,ēka me qite pash nje zot, jemi bere hori i botes.Me beni pyetje kane me qite qe nuk na tradhetone?

J’aime · Répondre · 2 hSyle Mujaj ***
MOS TE PĖRDORĖT AS KEQPĖRDORĖT EMRIN TIM O HAXHI KUQI.. a po kupton shqip nuk kam kurrfar detyre une te te pergjigjem ty fareee.. po te themmm prapė ne gjuhen shqipe...

emri im kishte qenė mirė Haxhi mos te pėrdoret nga ana e juaj fare, 
nėse ke diēka lidhur me emrin tim mund te shpjegosh apo tregomė ??, 
nuk kam unė lidhje as me baxhanaket tu as te Aliut as te Ukshinit te lavdishėm pėr mua, 
nuk i njoh as familjaret e Ukshinit qe e ēmoj shpirtin e te madhit Ukshin Hotit dhe pikė
Te kisha lut mos e pėrdor emrin tim fare as kund...
Sepse unė nuk jam as gjykatės as prokuror 
Aq sa dija e sa kemi vepruar e organizuar grupi ynė nga 1981 e deri me sot i ke te shkruara, 
nėse aty ke lloj kontestimesh qe po me dukesh si lloj polici hetues gjurmo ..ėshtė e drejta jote 
por ti cilėsosh njerėzit me nocione te tradhtaresh ... 
Kėtu qėndron shkaku se edhe logjika sa kemi vuajtur ne burgun e Nishit e deri ne ēlirim ti shkrova 
por sa duket nuk po dike shkrim lexim, 
rastet tjera te gjalla merru ti me ta e jo unė. 
Por tu luta mos ma pėrdor mė emrin tim. 
E prapė čpo e pėrdor ???
Sepse nuk te njoh ooo zotėri HAXHI KUQI qe te thash dy tri herė e prapė po me sillesh rreth meje, 
e nuk po te kuptoj se kur te thotė njeriu shqiptar mos ma pėrdor emrin 
a duhet vetėm shqip apo edhe serbisht 
ku UNĖ ty as si figurė, 
as pėr te mirė, 
as pėr te keq ... 
tek para dy muajsh e pash emrin e Juaj jo me herėt kurrė ne jetėn time.
Prandaj dashamirėsisht mos ma keqpėrdor as pėrdor emrin tim. 
Te lutem me nderim Sylė Mujaj

***
J’aime · Répondre · 1 h · ModifiéHaxhi Kuēi Syle Mujaj ,me duket se kurgje nuk ju rendova,une ta tregova te verteten.Nese keni diēka me kundershtue apo me shtue shtoni o burr.Ose me parashtroni ju pyetje.Une ju kam thene se demostratat e 11 marsit te vitit 1981 nuk jane prodhim i askujt,as qe kane te benin me organizimin e tyre.Pra une jam ai promotor qe i kam nis,jo shoket e juaj e as ju.Per tu denuar per kete dite ,me kishin denue mua,jo tjeter kanin.Por fale deshmise se qimes i shpetova ma te keqes.Une kurr nuk jam kacafyt me jugosllavi pa fakte.Por veprat e mija kane bere jehone te madhe dhe shkaku im u be shkatrrimi i jugosllavise.Sa per tjera dite,se ēka keni be,eshte qeshtje e juaja.Por ne demostrata nuk ka pasur nevoj ndonje organizim,sepse populli ishte ne gjendje te rende,dhe cili bertiste ,neser ne kete vend prape,ata qe nuk dalin jane tradhetar,dhe masa vete u grumbullonte pa organizim fare.

J’aime · Répondre · 2 h · ModifiéHaxhi Kuēi Syle Mujaj ,Sa per keso modifikime qe i paske bere tani e pash Syle Mujaj,vertete keni specialitete per te bere ndryshime.Po o njeri,une shkurte e shqip qe sa here po ju beje pyetje rrethe demostrates ne menzen e studentave e ju po dilni ne tema te tjera.Per biografin e juaj i lexovaēka keni perjetue dhe ju shpreha ngushllime e mija.

J’aime · Répondre · 14 minSyle Mujaj a bėnė Haxhi miku te mos ma pėrdorish as pėrmendesh me emerin tim. Po te them njerezisht e miqesisht se tek je i ngaterruar miku im.. ... Nuk dij unė ty qysh me tu pergjegjur kur nuk dij kush je ti apo se nuk te njoh fareee as ateherė, as sot te lutem aaa,,,,.... kuptom SHQIP. nese donė !
J’aime · Répondre · 6 minHaxhi Kuēi Syle Mujaj ,shqip edhe une jam ka ju beje pyetje;A keni qen ju ne menze kur u thyen pjatat,apo vetem me te ndegjuara flisni?

J’aime · Répondre · 1 minVotre réponse...
Syla Daklan Syle Mujaj ,ne do ti qesim te gjithe tradhetaret qe kan vepru me armiqet -serbet dhe kan qen ne lidhje edhe gjat luftes ,po edhe para luftes ,ke kush ke ,po e pata edhe vella kam mi qit ,te gjithe me rane,kto po tta them qe tani ju mos ju drejtohuni Haxhis nese ke qen burre i mire at.her ske pse flet apo i drejtohesh haxhise ,te gjithe tradhetaret kan me dale ne drite pa marr parasyshe,dhe pik

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuēi Syla Daklan,une disa here i kam bere pyteje Syle Mujaj,ai mi hedhe nga romani i tij ēka ka shkrue per biografin e vete.Nuk me pergjigjet ne as nje pyetje.Dhe ja per ēfare arsyesh me kercnohet qe mos ti perzihem ka emri i tij?Nuk jam ka e marri vesh per bese?

J’aime · Répondre · 1 · 2 hSyle Mujaj ***
AFERIM JU QOFTE NĖSE I QITNI SPIUNĖT AFERIM O BURRA DAII..
Por te dilni si polic duke gjurmuar neper emra shih edhe te njerėzish qe i njihja te ndershėm ne burgje....
qe i thash konkretisht Haxhiut...
Nėse unė nuk te njoh pse po ma pėrdor emrin apo dinė diēka thuaje ...
Por pėrmend shih baxhanak te dikujt, motra te dikujt do far avdi brahimash te dikujt, e aty po e shoh shih edhe emrin tim....
Haxhiu po i quan shumė njerėz tradhtar...dhe plus po ua shilon me dallavergji e rrenca e gėnjeshtar...
po i quan tra dhetar i pėrmend shumė emra edhe qe i kam dėgjuar te mirė
e shtrohet pyetja ēka po kėrkoni nėse jeni pėr sallon shqiptar tė unė ejani te unė e ju pres BUKĖ E KRIP E ZEMER SHQIPTARE, ne odė te burrash apo sot po i quajnė SALLON
Nuk ju shtijė ne WC-ėn time qe pa dyshim e ka ēdo familje se edhe aty ka mbeturina te mija
Sepse te dashur miq unė nuk hyj neper nevojtoret e njerėzish veē nėse dyshoj se ishte apo ne nevojtore ka manipuluar ėshtė tradhtar i kombit tonė.
Unė nuk hyj neper nevojtoret e dikujt sepse atje e di se ēka ka aty. E ēka mund ze gjindet aty,....
Unė prapė i them Haxhiut nėse jeni POLIC HULUMTUES vazhdoni... e do te gjeni diēka..
Por unė nuk po ju njoh as si gjykatės as si prokuror as si shokė te ish organizimit .... 
e nuk e di kush jeni ???
Kėshtu i thash Haxhiut, as unė nuk e rendova por ju pėrgjigja aq sa dita e ku veprova ne karrierėn time 40 vjeēare...... 
por parimisht me te drejtėn qytetare qe emri kur pėrmendet apo te preket njeriu ne trup ne boten shqiptare edhe evropiane ai njeri merr dhe duhet te jap pėrgjegjėsi, 
prandaj mos te merret emri im ne gojė fare miq te dashur apo ju kryesorėt e organizimit shqiptar ??
Qysh po thoshte Haxhiu qe unė qe tek para njė muaji e dėgjova kėtė emėr ???
Mund edhe ta kem njohur atėherė por nuk me kujtohet fare as si figurė as si emėr e ky imponon e thotė Syla nuk me pėrgjigjet.. hahahahahahaa 
Unė nuk e di se si ėshtė mėsuar Haxhiu te flas apo te bisedoj me te tjerėt 
por unė nuk dua as te i pėrgjigjem por i them mos te merret me emrin tim fare....
tash e 35 vite nuk janė te vogla ai thotė syla nuk me pėrgjigjet ,,,, 
kjo me shtyri te pyes kush ėshtė vėrtet ky njeri Haxhi Kuqi, kush e njeh ....
e pse ti pėrgjigjėm unė kėtij njeriut, ēfarė dobie po i sjellkam kombit tim nėse po ju pėrngjesha p.sh. ...
por edhe a i sjelli dėme popullit tim 
nėse i pėrgjigjem dhe pse ti pėrgjigjem njė njeriut me shprehje prepotente “se unė i bėra te gjitha,,,”...
Aty unė nuk pėrzihem se ai i paska betė e ēka donė atėherė nga unė apo nga dikush ai e paska kryer misionin e tij... 
apo ku ta dish sharrėnajat e njerėzish te biznesesh te ndryshme 
qe unė i mbetur jetim politik nuk dua dhe nuk kam obligim 
as parim klani as bande as partie ti pėrgjigjem askujt ne kėtė mėnyrė
pėr mua e shenjet ėshtė familja e Kombi. . 
pos i them SHUL SHQIP MOS E PERMEND EMERIN TIME FARE
***
J’aime · Répondre · 10 min · ModifiéHaxhi Kuēi Syle Mujaj ,Une nuk e di vetete tju them se kane e ka Avdi Ibrahimi bagjanak,ju pasket hulumtue dhe pse mos ta qitni haptas?Syle Mujaj,une nuk jam perzie ne organizime ogurezinje ,as qe jam perqitur me shoqeri,sepse me kane tradhetue ēdo dite.Por une ju bera pyetje shkurte e shqip;A ke qen ne menze ate dite kur u thyen pjatat e gjesende tjera ne menze ?Ju fare nuk jeni nje pergjigje.Shoket e tu ndryshe me japin pergjigje,njeri me thote se demostratat jane nis ne anen e jugut e tjetri,thote se ne e kemi nderpre dhenjen e ushqimit.Nuk dijne se ēka i shtyu qe te thejne pjatat.Pos na ka shtye gjendja e rende,kemi kerkue kushte ma te mira,barazi e keshtu me radhe.Ti kam dergue bisedat qe kam fole me shoket e tu,dhe secili me kercnohet qe mos ta pranoj qe une i kam thye pjatat,dhe me etiketojn shpiun.

J’aime · Répondre · 2 minVotre réponse...
Syla Daklan Po qiti o Haxhi kush do qe ashte ose trgomi mu se sma nin as per kercenime te askujt po keta qe po kercenohen kane hanger qelik me dhame a dy dur permbi kry ,kane thane dhe ashtu do te jet per qdo tradhetar te felliqt

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuēi I pate shkrue nje shok diēka,ja shlyu te tijat dhe te mijat.Une ēka do qe me tregojne per dike,pa qen i sigurt nuk ja qesi te zezat,pse une ti marri per barr te gjitha te zezat e ketyre?

J’aime · Répondre · 1 · 2 hVotre réponse...


Syla Daklan Q bre p e N ,shpijunave tradhetarve te felliqte kane qen dhe jane ende ,le te shkojin ne p ;T ,N , te gjithe shpijunat ne te kercenohen ,si qant e qarten se ,Bajram Curri ,ska qen budall qe ka thane ska muj mem lidhe as krajl as mbret po don mem lidh nji kadri mehmet ,edhe keta qena jane qasi pisa ,tradhetar te gjithe kombit Shqiptar,

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 2 hHaxhi Kuēi Syla Daklan,me vend e keni,por jane si qent e zhugafte hajne tinza ne bythe.

J’aime · Répondre · 1 · 2 hVotre réponse...
Votre commentaire...

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Syle Mujaj,ēka i bani bagjanak Ali Lajqin e Ukshin Hotin?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: