AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Emira Qerimi (Avdi.Mbrone serbine e me denue Perand.Osmane

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Emira Qerimi (Avdi.Mbrone serbine e me denue Perand.Osmane   Lun 1 Fév - 16:36

Haxhi Kuçi Drejtesi nuk do sheh ky popull gjere sa i lejon tradhetaret me na qeverisur.Tradhetaret bashk me armiq pse mos me na masakrue.Kush duhet me be akuze?Kur dihet se edhe shqipzit kane marr pjese ne masakrat tona.Listat per ti likvidue shkau si bani por shume shqipzi qe disa nga ata ishin edhe tani komandanta ne uçk.Qeni keq ta bjen ujkun ne shpi.

J’aime · Répondre · 31 janvier, 17:57Masquer 59 réponsesErmira Qerimi Miku i jem Haxhi Kuçi, kur ju perdorni kurr', ather' bani at' qi t'gjindet drejtsia dhe firmose peticionin per denimin e krimeve... Hyni ju lutem ne aksione konkrete dhe jo ne analiza pasi sot' t'tan' jan' ngop.... Dhe bani shum' gabim kur jeni nder t'paret qi bani akuza per masakrat e kryme nga bilt' e shqypes... Po ju rikujtoj se jo çdokush qi flet shqypen e na shqyptareve autokton' t'msume nder bankat e katedres se albanologjis' s eBeogradit asht' shqyptar... Ksilloji zotnija e juj bani nji aksion konkret per denimin e krimit, nderoni nji kallzim penal, kioft' dhe si individ, e mbasandej flisni per "KY POPULL", pasi kurrnjiheri biri i popullit nuk i drejtohet ksilloji popullit t'tij... Ju jetoni ne Franc' dhe duhet t'a dini ma mir' se komunikimi asht' hapi i par' prezantus ne nji aksion, apo ne nji qellim t'sejcilit...

Je n’aime plus · Répondre · 2 · 31 janvier, 18:07Haxhi Kuçi Ermira Qerimi ,me vend e keni mike,por me nje lule nuk qele pranvera.I kam rpovua qe te gjitha.Por ma teper jam i penguar nga shqipzit,qe paraqiten kinse jane atdhetar.Populli nuk ka faje fare,sepse nje bariut qe e ruan nje tufe delesh a kane si ti levizin pa lejen e tij.Qobanet po na pikin nga qielli si bresheri.Pa i njohur populli fare.Pa e qerue oborrin tone ,nuk kemi pune me armiqet e jashtem.

J’aime · Répondre · 31 janvier, 18:17Ermira Qerimi Haxhi Kuçi jua nanvizoj edhe njiher' qi jo çdokush qi flet shqyp asht' shqyptar... S'dyti, qi t'vij' pranvera fillimisht çel' nji lule per t'ju dhan' kurajon shoqeve porsi pararoja e guximit t'mimozave... Ksilloji nuk asht' shum' bindse, kjo, se Adem JASHARI LEGJENDAR KUR U NGRIT ISHTE VEçSE ME FAMILJEN E TIJ FILLIMISHT DHE PASTAJ TAN' Kosova ju bashkngjit... Ose nder bot' po t'jap shembull betejen per liri t'liderit catalagnas Artur Mas, qi i vetem e nisi betejen per lirin' e popullit t'tij para 30 viteve dhe sot mujti t'ja japi lirin' katalanjes... E njajta me Corsen apo vendet e tjera t'evropes se jugut, ku popujt autokton munen per lirin' e tyne...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 18:21Haxhi Kuçi Ermira Qerimi ,Nuk eshte bash keshtu siq e cekni mike,jane rregullat nderkombetar,dhe ne mos te mendojm se jemi ma te menqur se tere njerezia?Adem Jashari, vertete ishte ai qe disa here ja nisi luftes kundra forcave serbe.por as dhe nje shqiptar ,apo ma shkurte e shqip te theme se as nje shok i tij nuk ju bashkangyjite ne lufte gjere sa ishte ne rrethim nga forcat barbare.Kujt me ja lane fajet e masakrave ?Kur ne ate operacion do na dalin edhe shume shqiptar.A mendoni se kjo qeveri kishte heshtur gjere tani po te ishin te paster?Shume atdhetar qe jane vrare,ma shume jane te vrare nga pseodopatriotet se sa nga policia serbe.Apo ua kan qite ne prite policise serbe,dhe ma e poshterta e ketre idiotave i kane percjell mbrapa dhe po beren u iken forcave policore keta mbrapa me kallasha nuk i kane lane me shpetue.Dhe tjetra edhe ma e poshter,se mu keta u kane shkrue kenge ne qifteli.

J’aime · Répondre · 31 janvier, 18:29 · ModifiéErmira Qerimi Haxhi Kuçi pikerisht s'pari kte pergjigje prisja prej jush dhe isha e bindn se ksilloji do me pergjigjeshe... Vrasja e adem Jasharit legjendarit t'liris' asht' nji e ditun nga t'tan' na shqyptaret, krejt ndryshe nga ato qi jan' dhan' ne publikimet zyrtare t'jugosllavis' se Beogradit terrorist' t'asaj kohe... Ndersa per ligjet nderkombetare, po jua nanvizoj qi kurrnjiheri nk permenet ne praktiken e tyne perkufizimi RREGULLA siç e interpretoni ju por pikerisht mendimi dhe kambengulja e nji poplli i ndryshon ato... Po jua perseris Catalagne, Corse, irlande, Skoci, apo edhe krahinat e tjera autoktone n'evrop'... Apet po jua riperseris, se jo çdokush qi flet shqyp asht' shqyptar', pasi shqyptar' ka karakteristiken e urtsis' se tij t'trashgume t'odave qi kurrnjiheri t'mos e hup besimin megjithse edhe zhgenjehet dhe lodhet prej rrethanave t'idhta ne kohra t'ndryshme... Shqyptari kur kombi lshon kushtrimin nuk ja len at' ne dor askujt por martirizohet per te...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 18:46Haxhi Kuçi Ermira Qerimi ,ju kuptoj shume mire mike,por edhe te qohet populli ne nje kryengritje nuk bene pune as kjo,sepse duhet dikush te zgjidhet e ne emer te popullit ai delegacion te flasi,apo te bene akuza per diçka.Por problemi qendrone ne ate se keta tradhetar kane aftesi te vetzgjidhen pa i njohur fare populli.Veshtire eshte me veprue per qeshtjen madhore.Kam ra mijera here nga dardha.I njoh shume mire keta pseodopatriota qe nuk na lajne hapsire qe te mirremi me qeshtjen madhore.Me keta e di se si duhet me veprue por nuk munda gjere me tani ta gjej nje besnik qe nuk me ka lane ne balte.Ketu te betohet se do vdesi pran kembeve tua ssi ta kethen shpinen,ruju.Ma kane be e po ta them te verteten e hidhur.

J’aime · Répondre · 31 janvier, 18:54Ermira Qerimi Haxhi Kuçi , e para nk ka nevboj' ma per kryengritje siç nanvizoni ju... E dyta, populli i yn' nuk pret kurrnjiheri lejen e dobiçave pshtus t'metjeve t'hordhive osmane qi lasin shqypen e msume ne katedren e albanologjis' s eBeogradit... Dhe s'fundi, firmose t'lutem peticionin qi kerkon pran nderkombetareve pikerihst kte drejtsi...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 18:59Haxhi Kuçi Ermira Qerimi ,kur te keni deshire,eja dhe shkome ne selin per te ngritur kallxim penal per gjenocidin qe na kane bere armiqet tane,dhe ke mu tronditur,kur ti qesin ne drafte deshmite.Por edhe deshmit e masakrave te fundit.Nuk jam kundra juve,urdhero e ja nisim kur keni deshire.

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:02Ermira Qerimi Haxhi Kuçi Sa per dijenin tande kam pergjiat' ktyne 17 viteve qi bashkpunoj qi prej France ngusht' me Brukseli dhe miqt' tan' n'bot', e kurrnjiheri nuk me kan diftu kto deshmi qi ju na i qiskeni nga ku... Ju paskeni harru qi kallzimet penale per krime lufte ngrihen jo me t'shkume por me shkrim dhe rezoluta pasi t'jet' marr' edhe ma mir' mendimi i popullit... Ju firmoseni peticionin per kte kallzim, nga kush druheni dhe tuteni per t'mos e firmos... Fjalet e teperta jan' ukarallek... Firmoseni dhe vrejm' ma tujte pastaj... Qe lidhja, apet po t'a sjell, meqense heren tjeter me bane bisht' se kinse rrjeti nuk ishte i bollshem sikur t'ishim ne lidhje pirate.... https://www.change.org/.../parlement-europ%C3%A9enne...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:07Haxhi Kuçi Ermira Qerimi Mire e bena ,e tani çka do behet,do del diçka ?Ja nisem,edhe kesaj punes qe tu ka tek,ishalla ja dalim mbare.

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:14Ermira Qerimi Haxhi Kuçi haaa-haaaa ti gjykon hapin pa u hedhun... Pra do t'thot' se ti nuk ke dashtun me deshir' irmosjen e kerkeses per rezolut' ne drejtim t'kongresit amerikan dhe parlamentit evropian... Ju keni nji komunikim t'shprehuni larg odave t'urtsis' se tradites son' shqyptare, kur perdorni shprehjen "QE TU KA TEK..." Liria dhe drejtsia nuk asht' me tekje miku i jem, por me sakrifica, kambengulje, guxim, besim dhe mohim i vedvedit...Tash t'keptova ma se drejt... dhe me vjen mir' dhe ne vedevede qi t'kushtova kohen e nevojshme per kte dialog...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:19Haxhi Kuçi Ermira Qerimi Po siq me duket ju jeni ka bani shaka per bese.Po çfare guximi ka ketu me nenshkrue nje peticion.Oj mike,nuk shuhet zjarri me peticione e me tradhetar.????

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:23Haxhi Kuçi Ermira Qerimi ,ky nuk eshte peticion por plaqke.

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:26Ermira Qerimi Haxhi Kuçi At'her' kur ju na diftoni rregullat nderkombetare, paskeni harru ma kryesoren, qi shpresoj se nuk bani at' t'paditunin e pafajshme dhe t'vobekt', se peticionet kudo nder bot' jan' vlefta juridike e zanit t'parareferendumeve, t''cilat jan' kronometri levizes i demokracis' bazume ne vlerat njerzore... Ju bjerini drejt qi nuk firmosni se nuk doni dhe nuk ka nevoj' me dal ne 36 shtigje...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:27Ermira Qerimi Haxhi Kuçi Tash po na diftoni dhe ç'ka asht' forma e nji peticioni ne faqe zyrtare t'legalizume ne Franc'...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:28Haxhi Kuçi cili popull fitoi permes peticioneve?nje ma permendni?

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:29Ermira Qerimi Haxhi Kuçi bollni tash me lakna n'kopesht, se ju nuk jeni kurr' per denimin e ktyne krimeve... Ju kaloni dhe kufijt' e perkuizimit, e drejta e shprehjes se liris' se fjales nepermjet formave t'ndryshme demokratike legale njoftun prej instancave ligjvanse perkatse...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:32Haxhi Kuçi Ermira Qerimi ,cili popull i masakruar fitoi gjer me tani permes peticione?Pse nuk perqendroesh ne pyetje

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:34Ermira Qerimi Haxhi Kuçi m'u pegjigjuni ma s'pari se pse nuk doni t'firmosni per t'i drejtu botes rezoluten e denimit t'krimeve... Nga kush druheni dhe tuteni???

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:35Haxhi Kuçi Ne srebernice jane masakrue 12000 civil,çka u be?A mendoni se boshnjaket nuk e kane be nje gje te tille?Por behen te shurdher .Po sa here duhet me firmosur?

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:36Ermira Qerimi Haxhi Kuçi Sa per popujt e botes t'a kam dhan' pergjigjen ma nalt me shembujt e popujve t'botes, por ju siç duket nuk e njifni mir' shqypen... Rileçitini ju lutem...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:36Ermira Qerimi Haxhi Kuçi Mos u hidhni nga dega ne deg' tuj dal edhe boshnjal tash... Ktu po flasim per krimet ndaj na shqyptareve autokton'...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:37Ermira Qerimi Haxhi Kuçi M'u pergjigjni ju lutem ju pse nuk doni qi krimet e Beogradit dhe Athines mjeshtre osmanllije t'denohen?

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:38Haxhi Kuçi Ermira Qerimi ,çka kane fitue nga peticionet?Kane me akuzue per gjenocide?Serbet,Greket,sllavet,apo vete shqiptaret.Po kush e lejoj greqin mi masakrue qamet?Une ,ti,apo enver qeni qe erdhe ne pushtet fale majkes serbi.

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:39Ermira Qerimi Haxhi Kuçi Leni laknat ne kopesht dhe drejt M'u pergjigjni ju lutem ju pse nuk doni qi krimet e Beogradit dhe Athines mjeshtre osmanllije t'denohen?

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:40Ermira Qerimi Haxhi Kuçi pra tash po diftoke se peticioni ne jal' do arrij ne aprovimin e rezolutes... Po kundershtoni vedvedin se pak ma par' po na kambengulnit se peticionet nuk sjellin kurrgja...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:41Haxhi Kuçi Ermira Qerimi ,nuk kane pasur mundesi sllavet me be masakra pa ndihmen e shqipzive.Sa per sllave deshen ju dali e luftoi pa arme,se thojne nje fjale popullore,qeni keq ua bjen ujkun ne kope deleve.Une jam per ti denue te gjithe pamarr parasysh a jane serb,grek e dreq shqiptar,te denohen te gjithe,por as njeri kurr nuk eshte denue as qe do te denohet sa u denue Nacizmi,qe e shpallen Hitlerin te vdekur,por ai jetoi ne Argjentine si mbret.Po ti po mundohesh me perzi diçka kinse po tu dhimken shqiptaret.

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:44 · ModifiéErmira Qerimi Haxhi Kuçi Krejt çorap ke vetin tande t'dhunshme me i ba... At' perkufizimin shqipzi, ban mir' t'mos e perdoresh se tradhton vedin qi nuk je shqyptar, por i ardhun me gluh' t'msume nga katedra e beogradit... Kurrnjiheri shqyptari nuk perdor nji gluh' t'till' urrejtje si ju... Fatkeqsisht ju e diftut vedin dhe fshati qi duket nuk do kallauz nanvizon populli i im i shejt'... Por apet, ktu une ndjej keqardhje per ty, se do metesh krejt pa atdhe, dhe prandaj t'baj thirrje qi thirri ndergjegjes tande qi t'gjesh nji bashkjetes me na shqyptaret, pasi na jena teper tolerant', teper fisnik' dhe teper njerzor' edhe per mbetjet e koloneve...

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:49Haxhi Kuçi Ermira Qerimi ti as gjuhen shqipe nuk e dini ta flisni si duhet.Por ti joooo qe ke dal me na shti me nenshkrue nje peticion per ti zbardhur gjenocidet e grekerve,por ke dal te na plaqkisish bre e poshter,haram te qofshin 3 euro qe mi vodhe hajdute e poshter qenke.Hajdut hajdute,hajdute.Ti me nje fjale e mbrone gjenocidin e sotem te serbise,e po done me na qite pluhure syve me kerkue sulltanin!!!!


https://www.facebook.com/ermira.qerimi.56/posts/424498691088069?notif_t=comment_mention

J’aime · Répondre · 31 janvier, 19:52
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Emira Qerimi (Avdi.Mbrone serbine e me denue Perand.Osmane   Lun 1 Fév - 16:41Ermira Qerimi Haxhi Kuçi Me vjen mir' qi ju dha mundsia t'shprehni at' mllefin e juj t'urrejtjes dhe un' po ju la ne faqen teme t'postoni tana heret , pasi vertet' tashm' krijeses se juj po i jepet nji mbeshtetje psikologjike... Ndjej vertet keqardhje per ju, pasi viktimat e ktyne krimeve ndaj njerzimit ma shum' jeni ju, metjet e hordhive barbare osmane, t'shplame trunin nga propaganda e shefave t'juj... Kur t'qetsosheni besoj se do me falenderoni, se ju dhash' munsin' t'shpreheni edhe me ofendime ne faqen time... Besoj se tash keni fillu me u qetsue dhe me keptu ma drejt se nuk jena ne vitet 1900-te...


Fatmir Sadiku per ket gjenocid ndaj popullit shiptar duhen te gjith te pergjigjen dhe jashtzakonisht edhe shteti shiptar dhe komunisti qetnik bashk me enver hoxhen dhe fadil hoxhen dhe shteti serb jugosllav e tan evropa dhe posaqerisht rusia e carave ky zullum nuk mbahet mend as ne kuran babgjyshi im mulla idriz gjilani njohes i kuranit thoshte ky zullum nuk mbahet mend as ne kuran jan qu si llava e ujqeve prej tana aneve dojn me na perbi me na qit ose zhduk fare zoti hakkkk e gjykovt perendia amin e hykmirilah e hykmirilah te gjithve aminnnn hakkkk jarabiiii

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 31 janvier, 21:41Fatmir Sadiku ne vitin 1949 babgjyshin tim ma kallen ne burgun e gjilanit e arrestuan ja banen ni proces verbal d m th jugosllavija e titos ishte okb por u hakmorren per luftrat e trojeve shiptare mbrojta kombtare e kosoves lindore 1941 deri 1951 mulla idriz gjilanit te gjith ja msyn atdheut ton dojshin te na qfarrosishin per se gjalli pra ne gjillan naten e bartalomeut te parisit per ni nat vran 12500 njerz moshave te ndyshme gra femij pleq qka gjeten ky gjenocid eshte i perbasshket me komunistat shiptar qe erdhen ti ndimojn titos vazerve serb bile thojshin a dahet thoni prej gishtit qaq na shiptaret komunistattt komandant shefqet peqi i tha mulla idriz gjilanit keto fjalll kjo eshte gjenocit me pasoja ma te rrenda se sa qthurrja e perandoris osmane per ardhmerin e shtetit kosoves dhe viseve tjera shiptare zoti e gjykoft kit punn hakk jarabi

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 31 janvier, 22:13
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Emira Qerimi (Avdi.Mbrone serbine e me denue Perand.Osmane
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: