Botimet “Eugen” publikojnė biografinė e re pėr diktatorin. Ka lindur nė ēdo stinė; nė shkurt, nė maj, 2 herė nė qershor, nė shtator dhe 3 herė nė tetor. Gjendja civile, i lindur mė 12 maj. Lindja u dokumentua nė regjistrin e Bashkisė sė Gjirokastrės.