AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Enver hoxha me rankoviqin kasapin e shqiptareve te kosoves

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Enver hoxha me rankoviqin kasapin e shqiptareve te kosoves   Mer 10 Fév - 14:00

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Enver hoxha me rankoviqin kasapin e shqiptareve te kosoves   Dim 9 Juil - 6:49

.Nuk pom intereson kush e pruri ne krye te shqiptareve enver bimbashin.Por pom intereson pse enveri e shpalli Rankviqin hero te shqiperise?Dhe pse Rankoviqi e shpalli enver bimbashin Hero te jugosllavise?


[size=32]Tag Archive: Enver Hoxha[/size]


[size=32][size=36]Enver Hoxha ėshtė homoseksual, ja dėshmia e pėrkthyesit tė telegrameve tė diktatorit[/size][/size]


By voal.ch | July 5, 2017
Lajmi qė tronditi kupolėn e lartė tė Partisė sė Punės: “Udhėheqėsi shqiptar, Enver Hoxha, ishte njė homoseksual, njė paranojak dhe vrasės…”   30 vjet mė parė, arratisja e njė pėrkthyesi tė ATSH-sė tronditi sistemin komunist dhe kupolėn e lartė tė Partisė sė Punės. Ajo qė bėri bujė nuk ishte arratisja e tij, pasi arratisje ndodhnin …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Mė 1 qershor 1944 Enveri jepte urdhėrin pėr mėsymje nė veri tė Shkumbinit dhe pėr shfarosjen e antikomunistėve – Studim nga VELI HAKLAJ[/size][/size]


By voal.ch | June 1, 2017
Denoncimi i marrėveshjes kombėtare tė Mukjes (1 – 2 gusht 1943) nga drejtuesit e Partisė Komuniste Shqiptare, nėn diktimin e tutorėve jugosllavė Miladin Popoviēi dhe Dushan Mugosha u shoqėrua me intensifikimin e veprimeve luftarake tė formacioneve partizane kundėr grupimeve politike dhe formacioneve ushtarake jokomuniste, me objektiv tė qartė: marrjen e pushtetit dhe vendosjen e sundimit …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Foto e pa publikuar mė parė, Enveri nė gjendje tė dehur[/size][/size]


By voal.ch | May 28, 2017
Ne kete foto qe shihni me poshte, te papublikuar me pare, eshte Enver Hoxha, i cili duket ne gjendje te dehur. Ne nje postim ne rrjetet sociale, ish-Drejtori i Arkivave te Ministrise se Brendshme, Kastriot Dervishi shkruan: “Komandanti legjendar” siē nuk e keni parė mė parė. “Kjo ėshtė njė foto tjetėr qė tregon komandantin gjatė luftės …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Arratisja e ’75, si i ndėrpreu pushimet diktatori Hoxha[/size][/size]


By voal.ch | May 20, 2017
  POGRADEC – Brenda katėr orėve montuan “varkėn e Noes” dhe nėpėr natė kaluan nė anėn tjetėr tė liqenit, nė Maqedoni. Pėr t’i shpėtuar ferrit komunist, 16 pjesėtarėt e familjes Fezollari (mė e moshuara 60 vjeē dhe fėmijėt, 3 e 6 muajsh) nga Pogradeci ikėn deri nė Australinė e largėt. Arratisja e bujshme e kėsaj …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Si u zhduk sportisti qė shoqėrohej me vajzėn e Enver Hoxhes[/size][/size]


By voal.ch | May 20, 2017
“Tė gjitha personazhet e librit i kam njohur nė tė shkuarėn time”. Kėshtu u shpreh shkrimtari Fatos Kongoli, kur promovoi romanin e tij mė tė ri “Gjemia e mbytur”, hedhur nė qarkullim nga shtėpia botuese “Toena”. (Majtas) Pranvera Hoxha, vajza e ish diktatorit. (Djathtas) Kopertina e Librit te Kongolit “Gjemia e mbytur” ėshtė njė anije …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]BASHKIM SHEHU: KOMUNISTĖT FITUAN, POR U KTHYEN NĖ BANDĖ VRASĖSISH[/size][/size]


By voal.ch | May 17, 2017
SHEHU – PAST PRESENT CONTINUOS: HIJET E SĖ KALUARĖS NĖ LIGJĖRIMIN PUBLIK “Komunistėt fituan luftėn, por u kthyen nė bandė vrasėsish”Duke mos dashur tė japė leksione ex cathedra, shkrimtari Bashkim Shehu u ndal (nė takimin pėr ligjė-rimin publik) nė dy aspekte: i pari, trajtimi i periudhės sė komunizmit nga media e shkruar, dhe i dyti, …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Kadare: Ja si e njoh Enverin, ishte mediokėr si Marksi, Lenini, Stalini dhe Hitleri[/size][/size]


By voal.ch | April 20, 2017
Ai ndihej i lirė mė shumė se ēdo njeri i lirė. Liria e brendshme i dha mundėsinė tė shkruante. Kjo e bėri njė shkrimtar tė madh. Ismail Kadare, shkrimtari mė i njohur shqiptar nė botė, ka dhėnė njė intervistė pėr agjencinė rumune “news.ro”. Pyetur nėse Enver Hoxha ishte njeri i fuqishėm, ai pėrgjigjet: “Jo, ai …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36](Intervista e plotė) TRI MOTRAT HOXHA – E KISHIM KUSHĖRI ENVERIN, POR NA INTERNOI 30 VJET NĖ SAVER TĖ LUSHNJĖS Intervistoi ANI JAUPAJ[/size][/size]


By voal.ch | April 15, 2017
Suzana, Handani dhe Nermini, sot janė tė shtyra nė moshė, por dikur, vajza nga njė familje e kamur, ato kishin secila nga njė dhunti: nė tenis, muzikė dhe gjuhė tė huaja. Edhe pse fis me ish-diktatorin, pas arratisjes sė tė vėllait ato internohen nė Savėr tė Lushnjes. Nga aq pak sa kujtojnė, ato tregojnė kohėt …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Foto antologji: Enver Hoxha duke u puthur me Dushan Mugoshėn[/size][/size]


By voal.ch | April 13, 2017
VOAL – Nė faqen e tij nė facebook, miku Hakik Mena ka postuar kėto foto, nė njėrėn prej tė cilave Enver Hoxha ėshtė duke u puthur me Dushan Mugoshėn. Ndryshe nga ēfarė shkruan nė kujtimet e tij pėr gjoja kontradiktat e thella, Enveri ishte mė shumė se miqėsor me Dushanin. Mė poshtė edhe shėnimi nga …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Hotel “Moderno” nė Elbasan dhe burgosja e pronarit tė saj[/size][/size]


By voal.ch | April 10, 2017
Pasi mbaroi plenumi i Beratit, mbėmjen e 27 nėntorit 1944, Enver Hoxha mbėrriti nė Elbasan. Tė nesėrmen do nisej nė Tiranė si kryeministėr i qeverisė “demokratike” tė Shqipėrisė. Ai qėndroi nė Elbasani nė hotel “Modernon”, pronė e Xhavit Biēakut. Duhet t’i ketė bėrė pėrshtypje Hoxhės cilėsia e atij hoteli. Si ziliqar qė ishte dhe po …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Dollia nė Tiranė, qė futi nė sherr Titon, Molotovin dhe Stalinin[/size][/size]


By voal.ch | April 6, 2017
Njė lidhėse kushtore (nė qoftė se) e shprehur nga njė “ēinovnik” [nėpunės] i vogėl, paralajmėron ēarjen e madhe pėrtej “perdes sė hekurt”. Tė jesh punonjės legate nė njė vend tė humbur tė perandorisė komuniste nė vitin 1948, si Shqipėria, dhe tė “shkėlqesh” me njė batutė nė majat mė tė larta tė regjimeve tė fuqishme tė …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Masakra e Tivarit, historia tragjike e mijėra burrave tė tradhtuar nga Enver Hoxha dhe banda e tij[/size][/size]


By voal.ch | April 1, 2017
Cili ishte roli i Miladin Popoviēit dhe pėrse heshti Ramiz Alia Shtabi Operativ i “Kosmetit” i urdhėruar nga SHS i UNĒJ-sė me qėllim tė shpėrbėrjes sė bėrthamės sė qėndresės shqiptare nė Kosovė, gjatė muajve mars-prill 1945 mobilizon me dhunė shqiptarėt pėr t’i dėrguar nė frontin e dytė tė ashtuquajtur tė “Adriatikut” nė veriperėndim tė Jugosllavisė. …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Dy dokumenta ku diktatori Enver Hoxha ėshtė shpallur dy herė Hero Kombėtar[/size][/size]


By voal.ch | March 28, 2017
Diktatori Enver Hoxha i dekoruar Hero Kombėtar nė vitin 1947 dhe 1948, dekorata qė i mban edhe sot e kėsaj dite, paēka se klasa politike shqiptare krenohet se e ka rrėzuar diktaturėn por diktatorit nuk ia ka hequr medaljet e larta si Hero kombėtar. Njė iniciativė e deputetėve tė PDIU-sė, Mesila Doda e Shpėtim Idrizi, …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Pse e mohoi Enver Hoxha rolin e Zogut nė rezistencėn anti-italiane[/size][/size]


By voal.ch | March 14, 2017
MENTOR NAZARKO A e dobėsoi Enver Hoxha pozicionin e Shqipėrisė nė pėrplasjen me Greqinė nė Konferencėn e Paqes nė Paris, nė 1946? Kristo Frashėri, historiani i madh shqiptar, pak para se tė vdiste shkroi njė vepėr kushtuar kėsaj konference, e cila pati rol pėrcaktues nė konfirmimin e kufijve ekzistues tė Shqipėrisė. Ai thotė se Enver Hoxha …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Fletė-rrufeja tronditėse pėr Lasgush Poradecin: Ke qėndrim tė pahijshėm, korrigjohu![/size][/size]


By voal.ch | March 11, 2017
Mė 6 shkurt 1967 Enver Hoxha mbajti njė fjalim tė rėndėsishėm. Kjo njihet si datė e lindjes sė lėvizjes sė “Fletė-rrufesė”. Motoja e saj ishte thirrja apo porosia e Enver Hoxhės: “Cilido me zė tė lartė dhe me gėrma tė mėdha tė shkruajė se ē’mendon pėr punėn dhe pėr njerėzit”, – raporton “BalkanWeb”. Pas kėsaj, …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Letra e Nolit per Enverin Konica 4 vjet ne dollap merrni trupin[/size][/size]


By voal.ch | February 26, 2017
Noli, letėr Enverit dhe Malėshovės: Konica 4 vjet nė dollap, merrni trupin. Krerėt komunistė injoruan kėrkesėn e Nolit nė vitet ‘40. Testamenti i Konicės: Nuk do tė mė tretė dheu nėse nuk do ta ēojnė kufomėn time tė tretet nė tokėn mėmė. “Ndėrroj jetė me mejtimin se ti je njeriu qė mė ke kuptuar mė …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]POROSI E PROF. ARSHI PIPĖS… Nga FRITZ RADOVANI[/size][/size]


By voal.ch | February 20, 2017
Shumė pak Shtete tė vogla si Shqipnia kanė nxjerrė Personalitete tė Mėdha sa né! Mund tė jetė kenė muej korrik ose gusht i vitit 1990, kur e kam degjue nė radio “Zėri i Amerikės” tue porositė Popullin Shqiptar, pra plot 24 vjet maparė Prof. Arshi Pipa tha: “Pa u hjekė nga Sheshi Skėnderbe shtatoria e …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Varri i pėrbashkėt makabėr i vitit 1951 – 22 tė pushkatuarit e “bombės nė ambasadėn sovjetike” Nga AGIM XH. DISHNICA[/size][/size]


By voal.ch | February 20, 2017
Pas pyetjesh e kėrkimesh tė shumta, aty nga viti 1993, buzė lumit Erzen, nėn njė kodrinė afėr Urės sė Beshirit, u zbulua njė gropė me eshtra njerėzish. Ē’qe ajo gropė? Prania e grave tė pėrzishme dhe e burrave tė tronditur, tregonte se nuk ishte gjetur njė tumė ilire, por njė varr i pėrbashkėt, varr makabėr …
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Dokument – Nexhmija: Vetėm njė herė jam veshur fashiste, daja im u vra nga partizanėt[/size][/size]


By voal.ch | February 15, 2017
[size=32]Ish drejtori i Arkivave nė Ministrinė e Brendshme, Kastriot Dervishi ka botuar sot njė dokument, ku sipas tij nxjerr edhe mė shumė fakte se ish bashkėshortja e ish diktatorit, Enver Hoxha.[/size]

Nė kėtė dokument ajo ka treguar nga jeta e saj e vėshtirė si dhe vrasjen e dajės nga partizanėt maqedonas.
Reagimi
“Vetėm njė herė jam veshur fashiste, daja im ishte ballist, u vra nga partizanėt”
Fakti qė Nexhmije Hoxha ka qenė anėtare e Partisė Fashiste tani pėrforcohet nga fakte tė tjera. Deri mė tani kemi dhėnė prova qė i pėrkasin dokumenteve nga koha e luftės si dhe tjera tė kohės kur sundonin komunistėt. Ky deklarim i pėrket 8 janarit 1952. Nė tė gjithkush mund tė shikojė se si e pranon vetė e pėrmendura lidhjen e dikurshme me Partinė Fashiste, origjinėn familjare, por edhe faktin se dajėn e kishte pasur ballist dhe qė ia kishin vrarė partizanėt. JIsh drejtori i Arkivave nė Ministrinė e Brendshme, Kastriot Dervishi ka botuar sot njė dokument, ku sipas tij nxjerr edhe mė shumė fakte se ish bashkėshortja e ish diktatorit, Enver Hoxha. Nė kėtė dokument ajo ka treguar nga jeta e saj e vėshtirė si dhe vrasjen e dajės nga partizanėt maqedonas. Reagimi “Vetėm njė herė …
https://www.voal.ch/dokument-nexhmijes-vetem-nje-jam-veshur-fashiste-daja-im-u-vra-nga-partizanet/
LEXO MĖ SHUMĖ[size=32][size=36]Mehmet Elezi dhe Qemal Sakajeva, njerėzit besnikė tė regjimit komunist, kėshilltarė dhe diplomatė tė Berishės[/size]
[size=36]
[/size]

[size=36]Nėse Zoti ėshtė sinonim i dashurisė dhe djalli i urrejtjės, vetė fakti qė kėto dy negacione emotive jetojnė nė ne dhe me ne e dėshmon qė ne jemi produkte tė pėrleshjes permanente tė antagonizmave.
Po tė mos ekzistonte urrejtja njeriu nuk do t’ia dinte vlerėn dashurisė dhe anasjelltas po tė mos ekzistonte dashuria njeriu nuk do ta kuptonte kurr sa e keqe ėshtė urrejtja.
Ta urresh djallin nuk do tė thot ta duash automatisht Krijuesin por imagjinaten qė e ke pėr tė dhe anasjelltas ta duash Krijuesin nuk do tė thotė ta urresh djallin por imagjinaten qė ke pėr tė.
Ta urresh eksploatimin, padrejtėsinė, racizmin, shovinizmin, korrupsionin, krimin, tiraninė, skllavėrimin, hipokrizinė, cinizmin etj…do tė thotė tė kesh perceptim tė ngritur nė piadestalin mė tė lartė tė ndėrgjegjes, ndėrsa nėse posedon edhe afinitet pėr diferencimin dhe deshifrimin e hiroglifeve tė jetės do tė thotė t’i afrohesh me mijėra kilometra misterit tė saj.
[/size]
[size=36]Motori i jetės ėshtė lufta pėr ekzistencė ndėrsa energjia qė lirohet dhe shfrytėzohet pėr ta jetuar jetėn dhe pėr ta ndėrtuar ambientin pėr lehtėsimin e ekzistencės ėshtė gjithashtu produkt i bashkveprimit tė materies sė vetėdijėsuar dhe idesė. Lufta permanente nė mes negacioneve tė tė gjitha formave aq sa prodhon po aq edhe shpenzon energji andaj sasia e energjisė thotė fizika mbetėt gjithnjė e njėjtė ndėrsa e vetmja gjė qė ndryshon janė trajtat dhe format e energjisė.
[/size]
[/size]Derničre édition par Perparimi le Jeu 16 Aoū - 10:39, édité 9 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Enver hoxha me rankoviqin kasapin e shqiptareve te kosoves   Mer 15 Aoū - 10:08

Si Hitleri ,edhe Enver qeni ua ka bere shqiptareve neper kampet e perqendrimit neper tere shqiperine.
Si kan force me perkrah nje kasap te tille,siq ishte pedofili enver idioti.A jan shqiptar keta perkrahes te enver tradhetarit?
Apo qafira jashte tokesor.
Po tek e fundit a e dinin keta perkrahes qe enveri erdhi ne pushtet te shqiperise fal Milladinit e Mugoshes.Pra fal serrbeve.A nuk kishte ma te zgjuar se enveri?
A e dinin keta perkrahes se enverin e kishte nis nena e tij Gjyla me Bimbash Kalajen(Bimbash Halil Boshnjakun)?
Gjyla nuk e kishte nis me burrin e saj enverin a e dijne?
A e dinin se burri sah Halil Hoxha ne kete kohe kishte shkue ne amerike me nxjerr disa lek e mi prue ne shtepi?
A e dini keta perkrahes se pos Bimbashit edhe vellau i Halilit bante qef dhe e mbanin sekret kete poshtersi?
A e dijn keta perkrahes se velau i Halilit i tregoj Qerēizit,se Gjyla mbesa e tij na ka marr ftyren ka mbete me bar me Bimbashin?


A e dinin keta perkrahes te enverit se nana e ,enverit ishte mbesa e Qurēil Topullit?
Qerēiz Topulli i i pagoj du trima me vra Bimbashin me nxjerr ftyren .
Kurse mesen Gjylen e la me pjelle Enver kopilin.
Pse nuk e vrau me kopilin, mesen e vete Qurēizi?
A e shifni se Qurēizi nuk e paska vra Bimbashin per shqiperi,por per kurveri qe ja ka len me bare mbesen e tij Gjylen.
Kan e kan ngrit si patriot regjimi i enver kopilit,ta dini se jan tradhetar.
Kosoven,qamerin sangjaket ,liriden,Ulqinin me lejen e enverit jan coptue,dhe masakrue kosovaret ne bare.
Rrugen e qenit ja ndoqen te uēk es.Po se vete Fadil Hoxha u the Bravi djelmosha aty ku e kam lan une ju amanetin tim ma quat ne vend.Dhe mu kjo uēk e vorrosi uēk me nderime sikurse me pas qen komandanti i uēk es.Dikujt i djeg kjo e vertete,e kujt i djeg ne rts.


https://www.youtube.com/watch?v=PDenKcgLTY4
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Enver hoxha me rankoviqin kasapin e shqiptareve te kosoves   Jeu 16 Aoū - 10:41

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Enver hoxha me rankoviqin kasapin e shqiptareve te kosoves   

Revenir en haut Aller en bas
 
Enver hoxha me rankoviqin kasapin e shqiptareve te kosoves
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: