AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Haxhi Kuēi,kush ishte Abdullah Prapashtica

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Haxhi Kuēi,kush ishte Abdullah Prapashtica   Sam 13 Fév - 6:36

Haxhi Kuēi
17 février 2015
Kush ishte Abdullah Prapashtica?
Si kuadro tė zgjedhur dhe me perspektivė tė propozuar nga SDB-ja e
Kosovės, ishin Abdullah Prapashtica dhe Sefer Seferaj. Qė tė dy kryen kurse
speciale pėr punė nė Shėrbimin e Sigurimit Sekret Diplomatik dhe vepronin ne kanalet e zbulimit dhe kundėrzbulimit nė qarqet e emigracionit shqiptar dhe ndaj CIA-s nė nivelin e SDB-sė Federative Jugosllave. Sefer Seferaj ndėrkohė u emėrua diplomat nė Amerikė, ndėrsa Prapashtica mbeti nė Beograd, qė mė vonė tė “ikė” nė Perėndim.Teksa qėndronte nė Amerikė, Seferaj kaloi nė Kanada, kukėrkoi azil politik me motivacionin, se ėshtė “oficer i Sigurimit Shqiptar”!.
Me kėsi farė stili propozoheshin, pėrkatėsisht manipulohej me kuadrot
shqiptarė, siē ishte shembulli i viteve 1970-‘71, kur nga SDB-ja ishim tė
propozuar unė, Nafi Ēegrani, Neset Emini nga “Flaka e Vėllazėrimit” dhe
Menduh Ajdini nga TV Shkup, si oficer rezervė i pėrkrahur edhe nga KOS-it.
Njėri prej nesh duhej tė shkonte si atashe pėr Shtypin, nė ambasadėn
jugosllave nė Tiranė, mirėpo, sipas formacionit tė Shėrbimit Sekret dhe
Diplomatik Jugosllav, arriti direktiva nga Fadil Hoxha dhe Mehmet Shoshi,
tė cilėt pėr atashe shtypi ne Tiranė kishin caktuar njė shqiptar tjetėr nga
Kosova, gjegjėsisht Shaban Hisenin.


J’aimeCommenter

Mehmedali JashariArber GashiHamdi Ndrecaj et 9 autres personnes aiment ēa.
Commentaires

Afficher 1 autre commentaire


Muharrem Kosumi Hahaha,telash je pasha Zotin o kuė!Nga i gjen,ku,si....?

17 février 2015, 23:20 · Je n’aime plus · 1Haxhi Kuēi Vete i hyri punes pa pune i nderuari Muharrem.

17 février 2015, 23:22 · J’aime · 2Haxhi Kuēi Mua ska shpiun e as zot qe me blen as me te mire as me te keq,as me pare as me ari.Une nga drejtesia kurr nuk kam per tju largue.Pushka tope tradhetareve ju befte.Kurr sju kam frigue as qe e kam ndermend tju frigohem.Kam shoqerin ne kater ane qe me japin informata.Nuk po me lajne me fole fjalen perfundimtare te bashkimit te trojeve shqiptare keta hora qe sherrin vetes kane per tja bere.

17 février 2015, 23:26 · J’aime · 4Muharrem Kosumi Jo-jo,nuk ishte bash pa punė,ngase, t'i dish gjėrat nuk do tė thotė se ke gisht,por do tė thotė se ke interesim pėr ēdo gjė rreth rrjedhave,rreth njerėzve etj.Por,ta keqpėrdorish situatėn,ta rikonstrukturosh informacionin sipas tekave,aty pastaj, lere qė nuk bėn mirė,por shkatrron tė tėrėn.

17 février 2015, 23:38 · J’aimeHaxhi Kuēi Te keqen kam me ua qite ne nojvetore e kam mi shti tane trradhetaret me ngrere mutin gjere sa tjua ze frymen

17 février 2015, 23:54 · J’aime · 1Muharrem Kosumi hahaha,por fjlorin pastroje se je njeri me fakultet!

17 février 2015, 23:56 · J’aime · 1Reshat M. Murati bravoHaxhi.Voir la traduction

18 février 2015, 10:33 · Je n’aime plus · 3Hamdi Ndrecaj IFORT JE BACA HAXHI.

18 février 2015, 10:45 · Je n’aime plus · 4Reshat M. Murati Ti je njeri i sinqert Haxhi jo si keta PALLAQINKAT.

18 février 2015, 10:47 · Je n’aime plus · 5Reshat M. Murati keta jan te partise QFE. qysh fryn era.

18 février 2015, 10:48 · Je n’aime plus · 5Haxhi Kuēi Qysh nga vegjelia kam qen ne sherbim te atdheut e popullit.As qe e kam ndermend ti iku kesaj rruges gjere ne frymen e fundit,pamarr parasysh mendimet e tjereve se ēka thojne e me etiketojne.Ndoshta nga nje here e flliqi fjalorin,por eshte situata qe ma lejnone nje fjalor te tille sipas normave te poezise letrare.

18 février 2015, 20:18 · J’aime · 2
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Haxhi Kuēi,kush ishte Abdullah Prapashtica
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: