AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM   Mer 24 Fév - 17:15

Publikuar mė: 24 Shkurt, 2016
Debate / Lajmi Kryesor / Video |

[size=36]Ekskluzive: Vrasėsin e kolonelit, Tanin e paguan me 300 mijė marka, Ibrahim Kelmendi, Hashim Thaēi dhe Xhavit Haliti (Video)[/size]
 

Shqiptari.eu vazhdon me rrėfimin ekskluziv pėr vrasjen e Kolonelit, duke zbuluar edhe urdhėnėsit dhe duke dhėnė detajet pėr autorin ekzekutor.
Por, para se tė ndodhte atentati kishte njė pėrpjekje tjetėr tė marrė, qė po ashtu lidhet me darkėn e fundit, tė kolonelit.
Dikush qė kishte nėn kontroll disa eprorė, i kishte nxitur nė qendrat stėrvitore qė tinėzisht tė kėrkonin tė mbahej njė takim i ushtarakėve pėr tė votuar heqjen apo shkarkimin e kolonelit Ahmet Krasniqi. Pra, kjo ishte njė pėrpjekje pėr puq tė brendshėm nga disa ushtarakė tė FARK-ut, pasi pėr Bukoshin dhe Ibrahim Kelmendin, dihej se ata ishin iniciues faktik.
Muaj mė pas do tė jenė ushtarakėt besnik tė Ahmetit, pra tė FARK-ut, qė do tė merrnin pėrgjegjėsinė tė futeshin pa urdhėr tė Ministrisė, qė tė futeshin nė Kosovė, dhe do tė jenė po tri brigadat e themeluara nga Ahmeti, qė e bėn thyerjen e kufirit…duke vepruar madje nė kundėrshtim me kėrkesat e Ministrisė sė Republikės,  qė tashmė dominohej nga krahu i LPK-sė nė Gjermani, pėrkatėsisht nga krahu i Ibrahim Kelmendit.
Vrasjen e ka bėrė Tan L. dhe pėr kėtė ėshtė paguar 300.000 Dm. Kėtė e kanė ditė shumica e eprorėve tė FARK-ut.
Kėta eprorė janė: Xhafer Jashari shef i Logjistikės, Hilmi Nebihi shef i inteligjencės, Ismet Ibrahimi ndihmės i tij, dhe disa tė tjerė qė mbajnė homazhe ēdo vit dhe janė ndihmės tė kriminelėve qė e vranė Kol.Ahmet Krasniqin. Lekėt janė dhėnė nga Xhavit Haliti e Hashim Hajduti.
Para se tė kryhej vrasja grupet kishin marrė 8 milionė DM nga Xh. Haliti A.Syla e H. Thaēi.
Gjysma e njerėzve pėr rreth A. Krasniqit kanė qenė njerėz tė Ibrahim Kelmendit dhe Xh. Halitit.
Xhafer Jashari ėshtė bagjanak i Ibrahim Kelmendit, i kanė vajzat e axhės pėr bashkėshorte. Roli i tij ka qenė ta bllokoj furnizimin dhe logjistiken e MMRK-sė e Xhaferi ishte shefi i saj.
“E hoqėm qafe Bacen”
Ditėn e varrimit tė Baces, para hotel Tiranės mė tha “Tash masi e heqėm bacen qafe, do e bėjmė Ministrinė si dojmė ne.
Pas vrasjes sė Kolonelit, Halil Bicaj me Xhaferin kishin sjellė ndėrkohė 15 ushtarakė, nėn ndikimin e Ibrahim Kelmendit me lejen e Bukoshit dhe e morėn Ministrinė nga brenda.
Pėr ti bėrė gjėrat tamam e soėlln nė vend tė Hilmis, qė iku si lepri, Ramė Marajn, kojshi i Halil Bices.
Hilmiu iku pas vrasjes sė Baces. Ai ishte pėrgjegjės pėr siguri nė Ministri, pra edhe pėr sigurinė e jetės sė Kolonelit.
Ndėrsa, Ismeti dukej njeri tepėr i kulturuar, por si thonė ‘prevarant’, si ngjala, rraspi mashkull… frikacak nė vetvete.
Pra, ikėn pas vrasjes sė bacės… na lanė vetėm. Me vrasjen e Baces, Bukoshi e Ibrahim Kelmendi nė bashkėpunim e morėn Ministrinė, pra ajo tashmė ishte nėn kontrollin e LPK-sė dega nė Gjermani.
Ndėrsa, ne ushtarakė qė kishim pak dinjitet dhe nuk pranonim ti shėrbenim kėtyre pisave… ju bashkuam brigadave nė Kosovė dhe Koshare.
Njė javė para vrasjes sė Baces, Bukoshi i dha urdhėr ta lėshonte postin, por Baca nuk pranoi. Baca,si ushtrues detyre i MMRK-sė, e vazhdoi detyrėn si ministėr dhe po bėhej pra gati, me hy nė Rugovė me tri brigada edhe vet me uniformė ushtarake…
Kjo si konvenonte askujt, as Bukoshit, as Ibrahim Kelmendit dhe as Shtabit tė Rognerit, por as miqve.
Kėshtu qė tė gjithė sikur ia bėn me sy shoku shoqit pėr likuidimin e kolonelit.
Mė se shumti mban pėrgjegjėsi shteti amė, por rėndėsi i dha vrasjes sė Kolonelit edhe shteti serb. Siē po tregon koha kėto lidhje ende po funksionojnė, veēmas nė bisedime. SHQIPTARI.EU
Botimi dhe ribotimi i kėtij shkrimi ndalohet pa marrėveshje me redaksinė e shqiptarit.eu!
Nesėr ēfarė e lidh me Kosovėn, kėtė atentator,  profili mė i plotė i tij dhe detaje tė tjera tė njohura deri mė tash!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM   Mer 24 Fév - 17:30

Mali thotė:
Shkurt 24, 2016 te 6:03 pm
Ata qe e pregaditen e porositen e nxiten e perkrahen,kete krim dhe shum vrasje tjera, duhet te dalin para drejtesis te perballen me ligjin. Shpifjet qe i benin i montonin enveristat ne zvicer dhe kudo qe ishen, Sajonin e shperndanin genjeshetra me ane te bandes te quajtur LPK , kunder Dr Rugoves dhe perkrahesve ti,e quan Popullin ne anmiqesi kunder njeri tjetrit, pasuan vrasjet tinezare me porosi e me lista,duke u fshehur pas UCK-es pregadisnin, karrieren e tyre politike rrugen per pushtet,viktimat i quanin trathetare qe duhej te eliminohen,para lufte ne lufte dhe pas me vone mos te beheshin pengese, per marrjen e Pushtetit te bandes envero klosiste. kesaje bande kriminelesh e hajnash i prinin: Ibrahim K. Xhavit H. Hashim Th. Azem S. Bardhyl M. Xhabir Zh. Ram B. Jakup K. Fatmir L. Fazli V. Ali A. Nene udhezimet e keshilletareve se majtes Shqiperis ne krye me PS-iste, Koco Danaj Bedri Islami Sinashi Rama Rexhep Q. Adem D.dhe krejte sigurimi klosisto nanoiste, u mobilizuan dhe angazhuan si ta marrin kalan nga brenda. Kjo bande komunistash te motivuar politikisht te etur per pushtet,i porositi i pregaditi i perkrahu i beri vrasjet politike.
Pėrgjigjjuni
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM   Dim 13 Jan - 15:29

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM   Dim 13 Jan - 15:34

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: