AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Xhabir Zharku ka vrar ushtaret e vete,duhet te denohet

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Xhabir Zharku ka vrar ushtaret e vete,duhet te denohet   Sam 27 Fév - 17:06

Publikuar mė: 27 Shkurt, 2016
Debate / Lajmi Kryesor |

[size=36]Dosje nga Gjykata speciale: Xhabir Zharku dyshohet se ekzekutoi tre ushtarė dhe njė epror ushtarak[/size] 

SHQIPTARI.EU ka siguruar disa informacione tė rėndėsishme qė kanė tė bėjnė me procese gjyqėsore, qė do tė ngriten pėr krime tė rėnda nga Gjykata speciale, ndaj Xhabir Zharkut, njė eksponenti tejet tė rrezikshėm tė klanit tė SHIK-ut dhe PDK-sė.
Sipas dokumenteve tė siguruara nga SHQIPTARI.EU ai do tė akuzohet pėr dy raste tė krimit tė rėndė nė rajonin e Kaēanikut.
Rasti i parė ka tė bėjė me njė akt tė paparė. Njė ekzekutim si nė filma horror. Pasi i fut nė kurth njė grup ushtarėsh, nė njė shtėpi ku ishte vendosur eksplozivi, ai do tė shpėrthente, dhe do tė vdisnin disa ushtarė dhe tė tjerė do tė plagoseshin.
Por, sot Zharku ndodhet larg drejtėsisė, i ikur nė Suedi, po e shmang vuajtjen e dėnimit pėr njė rast tjetėr shpėrthimi, i dėnuar me mė shumė se tri vjet burg.
[list="color: rgb(9, 9, 9); font-family: Georgia, 'Times New Roman', Times, serif; line-height: 18.2px; margin: -4px 0px 18px 35px; padding-right: 0px; padding-left: 0px;"]
[*]Gjatė njė aksioni nė vitin 1999 Zharku i ka urdhėruar 4 ushtarė tė futeshin nė njė shtėpi nė fshatin Doganaj tė Kaēanikut. Para se tė hynin kėta ushtarė Zharku e ka montuar eksplozivin nė kėtė shtėpi pa iu treguar ushtarėve.
[/list]
Nė kėtė shtėpi vrahen nga eksplozivi: 1.Agim Matoshi. 2. Avni Shehu 3.Naim Beka. Ku janė plagosur disa tė tjerė me plagė tė lehta. Nysret Cena, Syl Selani, Hajriz Xhakli. Ku pjesėmarrės ishte edhe Ibrahim Dalloshi dhe Nesret Shehu.
Tė vrarėt varrosen nė varreza tė dėshmorėve tė Kaēanikut.
[list="color: rgb(9, 9, 9); font-family: Georgia, 'Times New Roman', Times, serif; line-height: 18.2px; margin: -4px 0px 18px 35px; padding-right: 0px; padding-left: 0px;"]
[*]Agim Matoshi.
[*]Avni Shehu
[*]Naim Beka
[/list]
Dėshmor.
……………………………………………….
Rasti i dytė ka tė bėjė me vrasjen e njė eprori ushtarak. Sipas kėsaj ndodhie, dihej qė ai ishte hedhur nė pritė. Autorėt nuk diheshin, por qė dyshime kishte. Emri i Xhabir Zharkut nuk pėrmendej fare thuaja, veēse si pėshpėrima.
Por, dokumentacioni pėr Hagėn e bėn atė tė dyshuarin kryesor. Sjellja vrastare nuk ka fund.
[list=2]
[*]Selman Kuqi ishte epror ushtarak nė ish Jugosllavi. Kur filloi lufta u emėrua komandant nga Agim Bajrami me nofkėn BARDHI sot dėshmor. Nė ditėt kur ka hyrė NATO-ja nė Kaēanik hyn edhe Zharku me shumė refugjatė tė tjerė. Nė momentin qė takohet me Selman Kuqin lindin konfliktet. Popullata e donte Selmanin. Zharku e akuzonte si dezertor dhe e arreston nė kohėn kur Selmani e kishte postin si komandant. Pasi e arreston urdhėron tė dėrgohej nė njė shtėpi tė braktisur. Nė kėtė aksion merr pjesė Xhabir Zharku dhe Nysret Cena. E torturojnė dhe nė fund Zharku i thotė “vraje”. Nysret Cena nuk ka guxim ta vret, veē e plagos. Zharku i thotė ja unė tė mėsoj se si vrahet njeri. Ia merr revolen Nysretit 7.65 dhe ja shkrep nė kokė, afėrsisht 5 plumba. Gjatė natės e hedhin afėr varreve tė dėshmorėve ku janė sot. Pasi e hedhin trupin aty shkojnė te shtėpia e Nysret Cenes tė hajn pite. SHQIPTARI.EU
[/list]
http://www.shqiptari.eu/dosje-nga-gjykata-speciale-xhabir-zharku-dyshohet-se-ekzekutoi-tre-ushtare-dhe-nje-epror-2/#comment-1464
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Xhabir Zharku ka vrar ushtaret e vete,duhet te denohet
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: