AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Me Bajram Shabanin dialog

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Me Bajram Shabanin dialog   Sam 27 Fév - 19:09

https://www.facebook.com/bajram.sabani.718/posts/1568507283464673?comment_id=1568528303462571&notif_t=like

Bajram Shabani
1 h · Rorschach (Saint-Gall), Suisse · 

Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe,me të pafe e me shkije të veshur shqiptarçe.
Mullah Idriz Gjilani.


CommenterPartager

12Vous, Bajram Shabani et 10 autres personnes
Commentaires


Adrian Gjovalin Luka Përkundrazi, feja e robëron vatanin dhe vetëm me Muslimanë, jeta vet shkatërrohet si parime dhe si teminollogji...


J’aime · Répondre · 1 · 1 h · ModifiéBajram Shabani Jo feja nuk e roberon vatanin,perkundrazi e cliron vatanin.

Ja qe trojet shqiptare udhehiqen nga te pafete,dhe keta te pafe e kane shkaterruar atdheun dhe e kane hedhur vatanin ne tender.

J’aime · Répondre · 2 · 1 hAdrian Gjovalin Luka a répondu · 3 réponses · 2 minBajram Shabani Nuk kane ne dore asgje njerezit qe besojne,nga besimtaret e cilesdo fe nuk bene te friksohemi,por nga te pafete.
Adrian e dine kush ka qene Mulla Idriz Gjilani,shfletoje historine pak.Ky burre i luftoi shkijet dhe ne fund e dogjen te gjalle ushtria jugosllave,ky burre ne luften e dyte boterore luftoi ne luginen e presheves kundra cetnikeve.

Je n’aime plus · Répondre · 3 · 1 hHaxhi Kuçi Kur uçk en e udheheqin tradhetaret,ai popull nuk ka liri.Keshu na udhehoqen qe 3000 vite tradhetaret,dhe populli po ja pine pordhat e tradhetareve.Dhe ne vend qe mi vrar tradhetaret,po i vrasin atdhetaret.E kur ti vret populli atdhetaret per çfare hamam lufte behet fjale???Hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahaaaa.

J’aime · Répondre · 2 · 1 hBajram Shabani Kur ucken e udhehoqen komunistet e kosoves rezultatet i keni pare vete.Jo qe nuk kane luftu kundra shkijeve,por jane vrare ne mes veti te gjithe per interesa personale dhe te gjithe atdhetaret jane te vrare mbrapa shpinde,ja ki eshte realiteti.Komunisti kurre nuk ka qene per vatan,hahahahaha.
Me gjeni nje komuniste qe ka luftuar per atdhe?

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 1 hBajram Shabani Haxhi Kuci lufte per kokuldushka kane bere bolsheviket kundra menshevikeve,hahahaha.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 1 hBajram Shabani a répondu · 2 réponses · 57 minBajram Shabani Boro dhe Ramizi ne Landovicë rane deshmore per bratstvo jedinstvo ne mes popujve jugosllave.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 1 hMasquer 30 réponsesHaxhi Kuçi Raufi tha se do të kërkojë edhe obduksionet e Mjekësisë Ligjore të Kosovës, për shkak të dyshimeve se nuk përputhen me obduksionet e Maqedonisë

J’aime · Répondre · 1 · 1 hHaxhi Kuçi Bajram Shabani,e pata fjalen per rastin e kumanoves se ky fare Avokati Raufi,paska dyshime ne likvidimin e kater pjestareve te grupit mbasi jane dorezue.Dhe spo i perputhen rrenat se disa nga keta gjinden gjalle.Po kerkone obduksion nga kosovaret, (serbet).Qe vete e kane pergadit skenarin.

J’aime · Répondre · 1 · 56 min · ModifiéBajram Shabani Grupi i Kumanovës eshte shume enigmatik per mua Haxhi ,i ke pare nje pjese kane qene me tatuazhe,cfar luftari lirie mund ti thuash atyre.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 54 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani kane qen te paguar nga MK per me masakrue shqiptar,me nderyre xhandarmeria e serbise,dhe me mbrojt Gruevskun.Disa nga grupi qe jane shpalle si te masakrum,jane shpalle keshtu,a gjalle jane ne QIPRO,ja se çfare atdhetor me bateria ka populli yn.

J’aime · Répondre · 1 · 52 min · ModifiéBajram Shabani Cfare luftetare lirie qe u zbuluan para se te thurrnin plane,luaje mace kryet e bullit.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 53 minBajram Shabani Edhe mund te jete ceshtja e gazit,interesat ruso amerikane per gazin.Dhe per ta denuar Gruevskin pse ka lidhur biznesin e gazit te ukraines me ruset,tani per ate po e rrezojne.Ndersa ne shqiptaret si gjithmone shkojme mish per top.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 50 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani Te gjithe e kane dite skenarin e po deklarojne kinse jane te tradhetuar,ma rrenca se shqiptaret nuk ka.Po a mendon se aq lehte eshte nere sy te policise 40 shqipkaruca me automatika neper qender te qytetit mu shetit.Pa qen ne lidhje me o...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · 49 minHaxhi Kuçi Gruevsku as qe ka me pa gazin e rusise se nuk ka kohe ma ky projekt sepse priten konfliktet e reja ne ballkan e ma ne fund ne tere boten.

J’aime · Répondre · 1 · 47 minBajram Shabani Pasi dole te gazi lotsjelles Haxhi,gazi eshte monopol i qeverive,prej nga pe marrin gazin keta te Albin Kurtit?si po futet gazi lotsjelles ne parlamentin wc te sanco pancove?
Keto fore nuk guxojme ti hame kaq kollaj aaaa.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 45 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani ,po shume me vend e ke,dhe a duhet me ta kundershtue kete te vertete.Po kontrollohen e po hyne gazi lotsjelles ne parlaent,vetem hudum ne mend me qen se e merr vesh.Por populli, a thoite bravo u qofte po paidha te sames jane kqyr çka po bajne.Ani ne ditet e sotme qe tane organet ti shofin se çka posedon neper gjepa.

J’aime · Répondre · 1 · 42 minBajram Shabani Billderberget kane per qellim te zhdukin gjysmen e planetit,keto plane i bene ne 2009 ne Davos ne muajin qershor me 9,10,11,12.Kane dale me nje qendrim qe te zhduken afer 5 miljarde njerez si teprice teknologjike,pastaj menjehere a filloi Siria,Libia etj etj.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 41 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani Po e dike shume mire,por kujt mi tregue qijau nanen se e lypin shqiptaret ma te paret.Jo gjysmen por 85 % e njerezise ne planet.

J’aime · Répondre · 40 min · ModifiéBajram Shabani Thaci nuk eshte fajtore,por Albin Kurti.
Thaci e ka krijuar vetevendosjen ekstra per situata te tilla destabilizuese,anarshiste.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 38 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani Ja ke dhene vulen ne fund,nuk kam ma çka me fole i nderuari Bajram Shabani.Ju lumt.

J’aime · Répondre · 37 minBajram Shabani Perse u terhoqen menjehere pas zgjedhjes se thacit president i KS,gjithe ate zhurme ne fillim e bonen aaaaaaaa????

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 37 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani shperlarje te trurit te mases se revoltuar.

J’aime · Répondre · 1 · 36 minBajram Shabani A e vrejte menjehere u terhoqen pas fitores se Thacit,a mendon qe kaq lehte do te kalonte po te rezistonte vetevendosje.Sikur te bente rezistence vetevendosje,jam i bindur qe per 24 Thacin do ta rrezonin.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 34 minHaxhi Kuçi Albin Kurti e ka per obligim me kontrollue popullin e revoltuar siq e kishin per detyre organizatoret e demostratave ne vitet 1981,1989,1997,1998 e gjere me tani me te njetin sitli,vetem ma demokratike me veze.Albini i ka ne krye ata qe kane dhunue,qe...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · 28 minBajram Shabani Mbrohen shume ne mes veti.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 26 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani jo vetem qe mbrohen,por kur i nxen se çka kane ba bashk,te thojne se nuk njifemi me te,nuk njohen mes vedi.,kete ma ka pas thene Rexhep Selimi shok i ngusht i Avdi Ibrahimit,kinse nuk njihen mes vedi.Edhe Avdiu i ka thene disave kinse me Haxhiun kurr ne jete nuk jam takue,por ja kam inqizue me deshmitar se me keta qen ndryshe pson keq.

J’aime · Répondre · 1 · 21 min · ModifiéBajram Shabani Keta kur e shohin qe po i rrezikon,jane ne gjendje te vrasin.Kur ti ja dine tradhetite ikin menjehere nga ti dhe te injorojne menjehere,po nese ti nuk i le te qete,ata te likuidojne fizikisht.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 21 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani ,po dy here qeni ne oden e vete me kishte helmue,edhe Rexhepi si Avdiu,kur ua pata rreh nje shok te ketyre ne suhareke Sherif Cikaqin qe sshoqerohej me policin serbe,me thane pse ti po na rrehish njerezit tan qe ne me detyra i kami lane mu shoqerue me policin serbe.Dhe kur i pata thene Rexhepit me tha se nuk i kujtohet rasti dhe as qe e njeh Avdi Ibrahimin.

J’aime · Répondre · 1 · 18 minBajram Shabani Vetevendosjen e kane krijuar pas shkaterrimit te LDK,anetaret e saj te shkojne ne vetevendosje dhe keshtu Xhavit Haliti anetaret e LDK nepermjet Albin Kurtit i kontrollon,hahahaha,cfare fore po i ha ky popull iliropellazgodardan.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 17 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani shume e vertete eshte kjo qe e cekni ska diskutim tjeter.Ua ke djege shumices zemren e flliqet,sepse mendojne se tane populli hane bari e keta gullasha.

J’aime · Répondre · 15 minBajram Shabani Te pakten mire eshte ti njohim te mos biem edhe ne viktima zertva si allbanska nacija.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 14 minBajram Shabani Nepermjet Albinit keta mund te udheheqin edhe njo 20 vite,deri sa ta kuptojne qytetaret.

J’aime · Répondre · 12 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani ,ne dy po i njofim shume mire,une qe dhjeta vite kam shkrue keto gjana,por me etiketojshin njeri te serbise.Por me vjen mire qe edhe ju po ja diket rrejt e ketyre me qellime ogurezeza.Ja kane nis mu kethjellue,por shume pakes i marrin v...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 · 8 minBajram Shabani Une kam vepruar me ta,per ate edhe i njoh shume mire.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 6 minBajram Shabani Shpresojme.

J’aime · Répondre · 5 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani ,po mesiguri qe i njeh ma mire,se paske qen ne berthame,e une vetem kam komunikue permes letrave ne internet,por i kam marr vesh edhe une.Posedoi edhe inqizime me shume nga qendra e vv ne prishtine.Nje dite kam me ua qite ne vdieo se çka kemi bisedue.Ma paten que njefare Skenderi nga Fushe kosova qe ta formojme qenderne e levizjes,por ai ja nisi me dallavere,dhe e lash anash.Dhe si ka hy Rexhapi e kam dite se kjo levizje e ka me sherr.

J’aime · Répondre · 1 · Bajram Shabani Per ate qe i njoh te gjithe lpkistet i shmangen dialogut me mua,shumica me kane bere blloke ne LPK me perjashtim te dy personave qe hala nuk me kane bllokuar.Nuk me jane pergjigjur asnjehere edhe pse i kam sulmuar,vecse me kan bere bllok.

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 3 min
Haxhi Kuçi Bajram Shabani keta jane pergjues te poshter,jane te bute dhe te ashper kur e shofin situaten,dhe bashk behen duke te sulmue.Ose neqoftese e dijne qe nuk ja arrisin me juve te bejne bllok.Ta besoj.

J’aime · Répondre · À l’instant


Haxhi Kuçi LEXUES TENDERUAR LEXONE ME VËMENDJE DEKLARATEN E LIMAJT KUR THOT NESE DONI KOKEN TIME ATEHER SHOKET E MI LIRONI. KJO ESHTE NJE DEMAGOGJIJ E LIMAJT I CILI PRETENDON TE NXIRRET I PAFAJSHEM ME ARSYETIMIN SE GJAT KESAJ PERIUDHE KAM QEN NE SHQIPËRI. KJO DMTH SIPAS LIMAJT SE KRIME KA PAS NE ATE KOHE POR UNE SKAM QEN ATY KURSE PER SHOKET E VET QE KERKON TE LIROHEN KJO NEN KUPTON SE KETA I KAN BER KRIMET. ME NJE GURI MI VRA DY ZOGJ.

J’aime · Répondre · 9 minHaxhi Kuçi Bajram Shabani a e keni njohur kete njeri;Vedat xhumshitin???Ky ne fillim para 17 viteve kemi shkrue neper portale.Ky ka shkrue vetem te vertetat duke me perkrahur.Kete e shtinen ne VV siq u munduan edhe mua,.Keta qent e serbise kane aftesi mi shti ne grushte atdhetaret dhe ne fund me i shti me ba vetvrasje,me e shti ne krthe,ose me ja dergue serbeve me burgos ose me mbyte se gjalli.Pse Vedati iku nga kjo levizje?Pse Albini ne Tirane e kerncoi me vdekje?Meeeee kane?Pse e shpallen shpiun te agjendave serbo franqeze pa qen fare ?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Me Bajram Shabanin dialog
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: