AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Isa Thaqi e perkrah kinse Adem Jasharin,dialog me mua

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Isa Thaqi e perkrah kinse Adem Jasharin,dialog me mua   Dim 6 Mar - 7:28


Isa Thaçi a partagé la vidéo de PortaliOnline.com.
1 h
https://www.facebook.com/1572193396355806/videos/1719837544924723/?fref=nf Perkujton nipi i Shaban Jasharit, trimerite e gjushit te tije, babajt Ademit dhe xhaxhajt Hamzes me modesti ,mbushur perbrenda plote burreri e trimeri. Perjete te jeteve uroi qe te mbesin shembull krenarie ne historine tone kombetare,ata dhe sakrifica e tyre familjare per liri e per atedhe!
[ltr]-3:22[/ltr]

1794 vues

PortaliOnline.com
J’aime la Page
[size]

4 h
Si i kujtohet Lulzim Adem Jasharit, babai i tij, i shndërruar në legjendë?
[/size]
J’aime


J’aimeJ’adoreHahaWouahTristeGrrr
[size]


Commenter

1Reshat M. Murati
Commentaires


Haxhi Kuçi Nje po habitem ne Murat Jasharin kur une i them se Lulzim Jashari,i biri i Ademit sa ishte ne burgun ne kufi me sllovakin e pata lexue ne ate bur ku edhe vete isha me tere familjen time keshtu;Ali Vllasi ka dashte me mbyte Lulzim Jasharin,qe nuk ka pa...Voir plus

J’aime · Répondre · 1 h · ModifiéHaxhi Kuçi Lulzim Jashari,pse nuk deklaron tradhetine qe ja kane bere babait te tij shoket e idealit?

J’aime · Répondre · 1 hIsa Thaçi Ketu po flitet para masakres z. Kuqi, sa ishin gjalle tre luajt legjendar, mos naj perzi gjerat. Dhe fare nuk po te kuptoi se ku po ke deshire tia qesish timin?!

J’aime · Répondre · 1 hMasquer 19 réponsesHaxhi Kuçi Po baba im nuk ja pergaditi kurthen familjes se Jasharajve,ketu e pata fjalen,se pa tradheti e tere kjo masaker nuk kishte mu ba.Nuk ka nevoj te mburet Lulzimi me baben e tij,tane jemi krenar me heroizmin qe e beri Adem Jashari.Ama nuk e pranojne qe Lulzimi ishte ne burgun e sllovakise.dhe çka donte ti bente Ali Vllasi Lulzimit ne kete burg.Po mshifen do gjana.pse?

J’aime · Répondre · 54 min · ModifiéIsa Thaçi Hije te paskan mustaqet Kuqi, pasi qe po e merr guximin te shesish mend per ata qe folen me gryken e pushkes e jo me dallaverat e paragjykimet personale.

J’aime · Répondre · 49 minHaxhi Kuçi Isa Thaçi nuk je ka kuptoni asgje,spaskam çka te bisedoi me juve,Une per lisa e ti per fshisa.

J’aime · Répondre · 45 minIsa Thaçi E tani e ke me vende. Kjo qe thoni per mua, munde te qendroi. E ajo qe fole deri me tani, ishte me shume se sa qesharake.

J’aime · Répondre · 37 minHaxhi Kuçi Isa Thaçi jo Isa,juve ju duket qesharake,por une kam biseda me Muratin se çka kam bisedue.Do i pranon e dove ju ik,nuk i hyne realitetit.A e pranone qe ja kane pergaditur kurthen .

J’aime · Répondre · 34 minIsa Thaçi Dhe ti mendon se tjeret nuk i dine keto gjera?! Ne postim po behet fjale per trimerin dhe burrerine e gjyshit, babajt dhe xhaxhajt te Lulzimit, nuk po flitet per tradhtite qe kane mujte tu behen atyre.

J’aime · Répondre · 31 minHaxhi Kuçi Po pasi e dijne pse nuk e cekin kujt po ja lajne ?Dhe me thote se zotit po ja lajna mu hakmarrur.Nuk dmth se nese une jam trim edhe femit e mi ta kane te njejten trimeri.Secili lidhet per kemben e vete.Frigen as nuk falet e as nuk ja merr dikush.,Naty...Voir plus

J’aime · Répondre · 26 min · ModifiéIsa Thaçi Nuk kane te gjithe deshire, tia fusin zjarrin ketij populli dhe te digjen ne mes veti. As jasharajt nuk e kane kete deshire te fusin ne mes vellezerve vellavrasje dhe ta hudhin posht sakrificen e tyre per liri e per atedhe, per shkak te disa tradhtareve.

J’aime · Répondre · 22 min · ModifiéHaxhi Kuçi Isa Thaçi ,nuk behet pyetje per disa tradhetar,cili nga ushtaret e uçk es i shkoi ne ndihme Adem Jasharit?Po dalin tane tradhetar o dost.

J’aime · Répondre · 19 minIsa Thaçi E ti ne cilen vij te frantit ishe bre burri i dheut, apo nuk ke qene ne front fare?!

J’aime · Répondre · 17 minHaxhi Kuçi Isa Thaçi ,mua nuk deshten te me marrin ne lufte,as edhe atehere kur i lutesha hajdeni ti shkojna ne ndihme Ademit,ma bajshin nese ke deshire mu vra urdheroni vete shkoni,E tani kikirisin si knusat ne maje te mutit,po deklarojne se i kemi bashkue gryka...Voir plus

J’aime · Répondre · 14 minHaxhi Kuçi Isa Thaçi Tani ju me tregoni ku ishe Isa?A ishe ne lufte apo ku?Une dy here kam ftue ndihma te kryqit te kuq ne kosove gjete luftes,ne suhareke dhe se dyti ne Malisheve ne korrik 1998.Ti trego çka ke ba per kete popull?

J’aime · Répondre · 11 min · ModifiéIsa Thaçi Jo ti ia bene keto pyetje dallaverash fatmirit, kurse une po ta beje me dije se trimat e pushkesh nuk e kane pyet as fatmirin e as jakupin, por ia kane mesyer frantit dhe i kane dale per balle armikut. Pasi qe po me pyet se cka kam bere per kete popull , po te tregfoi, i kam percjelle patriotat sikur ti, se qfar trimerie po demonstrojn ne front.

J’aime · Répondre · 10 minHaxhi Kuçi Isa Thaçi ne sherbim te cilit sherbim sekret paske qen?

J’aime · Répondre · 9 minIsa Thaçi Ne sherbimin sekret te ndihmave tuaja. E bafasishme per mua, lima nuk te paska pranuar ne front e ndihmat tuaja i paska pranuar. kete sherbim e kam percjelle.

J’aime · Répondre · 7 minHaxhi Kuçi Isa Thaçi ,Sipas kesaj deklarates,ti sa per sy e faqe e permendish emrin e Adem Jasharit,ti pasi paske qen pergjues i patriotave e dine mire kush e paska vra Adem Jasharin dhe shume atdhetar te tjere.

J’aime · Répondre · 6 minIsa Thaçi Po me duket bash ne mustaket tuaja te zeza po meshihen keto dallavera, qe po te vlone ne gjirin tend zjarri e nuk po te lene te qete. Do tu del ballguri te gjitheve paten e nuk paten mustake, sa do qe strehohen pas personaliteteve te medha te kombit. Kete po e theme sepse ne te gjitha komentet tuaja po e rezervon nga pake shpiunazh qe ti perbaltish tjetert.

J’aime · Répondre · 3 minHaxhi Kuçi Isa Thaçi Po ndihmat i moren,dhe çka paska zbulue?Tane atdhetaret i vrajtet me urdherin e shkaut e zoti ju vrafte.Cili mut ushtar i uçk es i shkoi ne ndihme Adem Jasharit e rroten e nanes tradhetareve.

J’aime · Répondre · 2 minIsa Thaçi Ti qenke i krisur ne sherbim te tradhtise dhe ketu po e perfundojm kete turp me ty.

J’aime · Répondre · [/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Isa Thaqi e perkrah kinse Adem Jasharin,dialog me mua
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: