AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sanije Geci me Bllacen trenoheshin ne serbi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sanije Geci me Bllacen trenoheshin ne serbi   Sam 12 Mar - 12:45

rama
[ Monday, 07.12.2009, 05:16 PM ]

sanija padit kusherinin per vrasjen e sandokan magjupit
sanije rexha gruja e sandokanit (mbiemen magjup)i huazuar nga abedin rexha per ta mbulue identitetin e vertet "patriotik"
e me urdher te lpks per ta "luftuer serbin"e imprializimin amerikan.
e jyrysh ne kosov (ps konzultimve ne tiran me f .klosin e shaban sinanin) ja msyn kosoves por jo me vra serb por shqiptar,e haptaz kunder instutcioneve te kosoves e kunder pesidenti te ndjer rugova. 
por un nuk mund te heshti kur e di se gani geci ka qen nji nga luftetaret e par te uqkes ,por per fat te mir i ka njoft instuticionet e kosoves e ka luftue ne emer t tyre.
sanie raxhes (geci)duke e ditur se esht bi gecaj do ja kujtoj 
kengen (emusa e halilit) qe beri motra per halili prev te shoqin e prev te birin.por duket se sanij ju ka ga dajve e pa rod e pa moral e me bindje marksiste e lininiste pa ndjenje kombetare e padit kusherinin e vet gani trimin i cili kurr nuk jav kthej shpinden komunistave por gjoksin.
por siq thon pleqt qet lehin e karvani ec para,e koha po punon per kombin shqiptar kutse stalinizmi dha shpirt e shpirt do japin edhe keta pak shikas qe kan mbet e bashk me ta edhe kadri veseli e azam syla .
Patrioti
[ Monday, 07.12.2009, 01:59 PM ]

Meqko Serbia Shiku Azem Syla Sabit Gecaj jeni nje dhe jeni te deshtuar ne kete mision
Kjo gruaja e Sandokanit kishte qene ne serbi tok me Bllacen por ajo kishte qendrim 10 vjeqar atje..

Tani pasi qe Shiku u mor vesh me Bia e serbise se eshte koha e duhur qe ju te shfaqni faktet rreth krimeve do te shperbleheni.. e sa interesant qe te dy keta antar jane edhe antar te PDK edhe te Shikut edhe Sanija edhe Bllaca..

Kjo vejushka Kadri Veselit..ani kur tha jam e 'arsimuar' thuase nuk njoh njerzia se sa e arsimuar eshte Sanija e Sheremet Gecit hahahh..

Kjo ne vitet 1984-5- ka qene ne gjimnaz e pastaj nje vit ka vijuar shkollen tregtare .. edhe aty ka qene e dobet ..sic e dini ju te gjithe qe ne ate kohe ne
drejtimin tregtar qe ishte vetem nje vit vijonin mesimet nxensit me te dobet,asokohe.

Dhe sa e poshter eshte meqka kur thot se edhe nese vellau im eshte kriminel une nuk kam cka i bej ..po ti meqko e din se Sabit Geci ka qene hajn kriminel ,kolaboracionist,i Iliejes shefit te policise ne Skenderaj..si kolaborocionist qe ishte
e leshuan nga burgu per ta vra Adem Jasharin i cili ka pohuar vet qe serbet ia kishin dhene 200.000 .DM asokohe per ta vrare komanadant Ademin.
Me te kuptuar kete lajm Shaban Jashari(babi i Ademit) ia kishte trehequr verjtjen Ademit duke i then "biro ky mangupi i Sheremetit fjalen e kishte per Sabit Gecin i paska hanger nje thes pare eshte ma mire ta heqesh qafe se do ia shohim sherrin..
Ademi kishte then do ta hedh ne aksione dhe me ne fund do ia mbath kepucet..ky kishte degjuar kete nga Rexhep Selimi dhe shkon e lajmeron Ilien per tere planet e Adem Jasharit dhe e hedh Ademin ne gracke e edhe luftetaret e tjere me finokeri i largon qe te mos e mbeshtesin Adem Jasharin gjat operacionit te forcave qe do te ndremirrnin kunder Adem Jasharit.
Keshtu pra adem Jashari ka rene ne gracken e Sabit Gecit dhe sa qe eshte serbia fajtore per ate masaker aq eshte edhe Sabit Geci e Rexhep Selimi.Keshtu do ta regjistroj historia kete fakt te pakontestuar.Nese dikush do te kundershtonte kete fakt le te me thot ku ishin 'ushtaret dhe ushtaraket ' e UCK-se gjate ofenzives serbe kunder Jasharajve..pra e verteta eshte e hidhur por keto jane realitete te cilat nuk mund t'i mohoj nje vejushe/meqke ose nje hajdut,i pabese sic eshte Sabit Geci.
Kjo vejushka bie ne kundershtim me veten e saj kur pretendon ne dike tjeter se eshte kriminel e nuk e sheh e gjora se me kriminel se Sabit Geci vellai i saj dhe Sandokari burri saj nuk kane ekzistuar..
Sandokani ne fshatin Runik ka fundi i shtatorit e ka vra nje berber te shkrete mu para 6 femijeve dhe gruas Muhamet Brica e quanin ..e ka vra vetem pse ai si barber dhe nje here aty ke ai kishin qeth floket nje serb.Per kete e etiketoj si spiun dhe e masakroj mu para familjes.
Edhe ne Kline rastin e njefar Ali Racit edhe ate disi ne kete menyre e ka ekzekutuar.. per kete rast jane denuar Tahir Desku dhe Dibran Fyelli si bashkepuntor ne kete krim..
Ndersa Krimet e vellaut te vejushkes jane nje numer trefish me te Ballaces..Ky Sabit ka vra njerz te pafajshem edhe para lufte ndersa gjate luftes edhe ka dhunue edhe ka vra..
Ja vetem nje detal :Nje 'shok ' i Sabit Gecit nga Dibra quhej Petrit ai ishte ftuar ne Kosove nga Sabiti i cili me ne fund edhe vritet nga Sabiti.Po e pershkruaj shkurtimisht kete rast:Sabit hajni operonte ne trenin Akropolis qe fillonte askohe ne Athine dhe stacionin e fundit e kishte ne Munich te Gjermanise ..njerzit qe udhetonin me ket tren zakonisht ishin puntor turq,serb,grek,shqiptar,maqedon slloven,kroat qe te gjithe ishin te punsuar perkohesisht ne Gjermani dhe ky Sabit qe prej Lublane deri ne Fushe Kosove vidhte puntoret e shkrete ne ate tren..
Ne Slloveni gjegjsisht ne Ljubljane njihet me kete Petrit Ame, nga Dibra..ky Petriti ishte nje tregtar dhe si tregtar qe ishte kishte siguruar fitime te mira.. dhe kur erdhi lufta Sabiti e ftoj ne Kosove kinse per ta strehuar se ai ishte arratisur nga bugu maqedon asokohe . Erdhi Petriti si ke miku,shoku dhe kur erdhi Zabiti i tha tani je i kidnapuar ose 1.000.000 DM ose do te shkoj koka,u befasua Petriti!!Beri nje telefonate ne Maqedoni i tha te vellait Flamurit me sjell 1.000.000. se jam kidnapuar nga serbet keshtu i trumbetonte Sabit Geci te fliste Petriti,dhe nuk me leshojne dot po nuk pagova kete shume parash..Flamuri i ben gati 600.000 dhe prap nuk e liron Sabit Geci..
Sabiti i kerkon edhe 200.000 mije ky Petriti i thot nuk kena me Sabit..dhe ky Sabiti ate nate dehet dhe ne nje kulle ne fshatin Baks ku ishte i kidnapuar Petriti aty edhe eshte dhunuar ne menyren me barbare.Ia kishte ven doren permbi stufe kur stufa ishte e skuqur nga zjarri i madh dhe nen ate presion duke ia ojekur doren i kerkonte dhe shumen tjeter te parave.. edhe argetohej me kete viktime edhe pinte alkohol edhe me tutje diku pamesnate pasi qe ia dogji doren dhe siguroj shumen tjeter te lekve qe vinin ditet e ardhme e nxori revolen nga brezi dhe qelloj mbi te i shkaktoj vdekjen e mnjehershme.
Pastaj e moren e varrosen ne nje vend te panjohur dhe kur familja e tij filluan ta kerkojne u thoshte se me duhen kaq e kaq lek per ta gjetur dhe akoma me shume u mori lek per Petritin te cilin e kishte maskruar ne bese duke i marre edhe haraqin deri ne maja.Me ne fund e akuzonte e vrava petritin se ishte spiun..
Keto krime kjo meqka e Azem Syles nuk i tregon por jemi deshmitar te ngjarjeve te tilla qe kane bere tandemi Sabiti-Sandokani.
Ka edhe shume femra qe jane dhunuar nga Sabi Geci dhe disa nga to jane vrare ma pastaj por ka nga ato qe i kane shpetuar vrasjes por jo dhunes njera nder to eshte nje vajze nga Mitrovica e cila tani jeton ne Gjermani.
Kjo meqka e sandokait paska harruar se ne sulmin e vitit te kaluar kunder kryeministrit ishin djemt e Sabit Gecit te cilet athere u burgosen e njerit para dymuajsh iu shqiptua denimi per tentim vrasje kunder Hashim Thacit.Meqko ti je e rrethuar nga kriminel te cilve edhe serbia ua ka lakmi por mos shit kopalla te shikut dhe te Serbies se ne nuk hana bar..Dhe ju deri sa te pastroheni nga krimet qe keni bere ti,vellai i juaj Sabit Geci do tu shkojne 5 gjenerata qe te pastroheni nga gjaku ,dhuna qe i shkaktuat popullit te Kosoves.
adem lepaja
[ Monday, 07.12.2009, 12:00 PM ]

gani geci paditet per vrasjen e sandokanit
pasi gani geci jau qiti ne ledin poshtersit shikasve,mule e ndersyn shoqen e abedin marksistit e cila asht e motra e s.gecit
e ter kosova e din se kush esht s.geci,nji faqezi ,delengji ,kockar,(ali baba me 40 hajdut)te bamet e ti 
nuk ka uj as detergjent si i lan.
i uroj sukses gani gecit,per gucimin qytetar si e mur per te jau 
hjak maskat stalinistave (komiterrnes),e siq thot proverbi popullor bje nji kasht e i qon gjasht,e tash mafiozet e shikut do bahen gazi i botes,e mule me kerkue ndihem nga jasht e nga kush tjeter perpos nga bedri islami e ibrahim kelmendi ,por siq po duket koha e faqezive po prendon amin.
Bardh Bardhoshi
[ Sunday, 06.12.2009, 09:53 PM ]
http://www.zemrashqiptare.net/ajax.php?mod=news_comment&id=11668
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sanije Geci me Bllacen trenoheshin ne serbi   Sam 12 Mar - 16:30

Bardh Bardhoshi
[ Sunday, 06.12.2009, 09:53 PM ]

disa pyetje per kƫtƫ vejushkƫ
Jame shume dakord me ty se Gani Geci duhet te del para drejtesise se Kosoves per rastin e vrasjes se burrit tend Abedin Rexha-Sandokani. Ama nuk jame dakord me te gjitha ato qe ti i ke fole ketu per kete gazete dhe ato qe i fole ne TV direkt qe pata rastin te shoh dhe ndegjoje mbrame. Nuk jame dakord sepse ato qe ti i thoje fund e krye ishin GENJESHTRA dhe SHPIFJE dhe gjersa ti flisje mue me erdhi keq per ata naiv qe edhe mund tu besojne fjalve tua te paverteta. Une qe e di se kend e ke vella dhe kush ishte e me cka eshte marr vellau yt edhe para pushtimit te Kosoves nga pushteti policor dhe ushtarak i Millosheviqit, gjate pushtimit te Kosoves dhe orve policore te panderprera ne Kosove, gjate viteve te eskalimit te dhunes dhe fillimit te luftes ne Kosove aspak nuk u qudita ne ato qe ti i flisje. Po, po nuk u befasova se ti je motra e Sabit Gecit, njeriut qe ne vitin 1989 me veturen perplot me te ashtuquejtura KAMARIERE SHKINA me nji vozitje marramendese shkel dhe vret gadi komplet familjen e Selim Sylkaj nga Drenasi. Ata qe mbijetuen nga ky rast sot jetojne me kembe te punktuara dhe shume pasoja tjera. Behu burrnore ashtu sikur trumpeton dhe trego sa dite burg i mbajti vellau yt Sabit Geci per kete rast. Dhe poashtu behu e sinqert dhe trego pse shpetoje pa kurrfare denimi sado qe ai kishte nga veturen i dehur tap dhe ne ate rast kishte marr jetra njerzish ne mes tjerve edhe te nje fĆ«miu ne barkun e nenes. Shpetoje lehte sepse ate nuk e ngisnin policia e Serbise sepse ai ishte mik i tyre. I tille ai mbet dhe ka gjase qe edhe dhendrrin e vete( Abedinin) ta kete indoktrinue dhe ne emer te nji fantazme te vetkrijuar nga njerez qe me shume luftonin INSTITUCIONET E SHTETIT TƋ OKUPUAR TƋ KOSOVƋS( I CILI SHTET KISHTE KOMPLET STRUKTUREN E VETƋ SHTETNORE TƋ DAL NGA VOTA E POPULLIT, E VERTETUAR KJO VOTƋ EDHE ME VULLNETIN E POPULLIT PERMES REFERENDUMIT) SE SA LUFTONIN PUSHTUESIN SERB. Kjo fantazmĆ« vetquhej SHTABI I PERGJITHSHEM I UCK-sĆ«. Vetem ketu nuk ke genjye sepse vertete Gani Geci e ka urrejte ate fantazme dhe rrugaqet dhe hajnat e perhershem qe tash ishin epror te asaj fantazme mes te tjerve edhe vellau yt Sabit Geci.
Heroi dhe luftetari i Llaushes , daja i Adem Jasharit dhe nje nga luftetaret e Komandantit Legjende Adem Jasharaj qe nga fillimi i aktivitetit te Adem Jasharajt si luftetare dhe komandant, z. deputet Gani Geci ka pranue dhe ka zbatue urdherat e Komandantit te vertete Heroit Adem Jasharaj si dhe urdherat e Institucioneve te shtetit te vete dhe Presidentit te shtetit te vete Dr. Ibrahim Rugova dhe per ato urdhera ai ka luftue dhe lufton edhe sot. Nuk ka pranue urdhera as nga Beogradi, as nga Tirana e Fatos Nano greko magjupit ashtu sikur ka be vellau yt Sabit Geci, burri yt Abedin Rexha e shume hajna te tjere te vetquejtur komandant dhe gjeneral. 
E perserise« se duhet te« mirret drejte«sia e Kosoves me rastin Gani Geci - Abedin Rexha, por duhet te mirret edhe me rastin Sabit Geci - Selim Sylkaj, me rastin Haxhi Geci- Sabit Geci, Abedin Rexhaj me crast Haxhi Geci plagoset rend. Ama te gjitha keto raste jane per gjyqe,si ne e Kosoves e jo sikur Ti dhe shume injorant qe komentojne« neper veb saide dhe gazeta se me Gani Gecin duhet te« mirret Gjykata e Hages.
Ka edhe shumcka qe« ishte dasht te« zbardhet , por kesaj here vetem kaq dhe besoje« se mjafton per ta kuptue edhe ti si grue dhe si nene se femijet e tu duhet ta mesojne realitetin e jo te rriten me genjeshtrat e nanes dhe dajes kriminel per rastin e vrasjes se babait te tyre ne nji dyluftim te nxitur pikrisht nga ata qe Ti zonja Rexha e akuzon Gani Gecin se i ka urrejte. Ganiu ka urrejte kriminelet por kurr JO UCK-ne sepse ai vete ishte nder LUFTETARET E PARƋ TƋ UCK-SƋ SƋ KOSOVƋS, RUGOVƋS DHE ADEM JASHARIT. Nuk ka mund ta urrej veten e vetĆ«. Ndoshta e ka urrejt kusheririn e vete hajn dhe kriminel i cili e nxit edhe dha ndrrin te futet ne fesat dhe te del ne dyluftim per ta vra Gani Gecin, por fatkeqesisht per femijet e Abedinit dhe per ty sot ti je e veje ndersa femija e juej pa babe. Luse zotin qe ata te rriten dhe mos ti ngjajne as dajes hajn, as babes enverostalinist dhe antiinstitucional por as nenĆ genjeshtare.
Bardh Bardhoshi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sanije Geci me Bllacen trenoheshin ne serbi   Sam 12 Mar - 17:12

05-12-09, 18:03
paramendo njehere, gjaku i nje SANDOKANI, mbulojka GJAKUN e gati 40 te vrareve mbas lufte...! Sanija e Sandokanit, t'pakten i ka rrite femijet me bollek ...! e femijet e te tjerve jane rrite pa gjerat me elementare...!


ky sandokani nuk asht kan kerkushi.baba i sandokanit ka qen kumar i petkut njefar qetniku serb. ndersa dy dajallaret e sandokanit jan te martuar me shkina. ket sandokanin e kan pague 40 mij Dm atkoh me vra Gani gecin. ket e ka thanun Sejdi Shala i cili osht vra ne rrethana shum enigmatike.sandokani ka qen mash e sabit gecit. kjo prapalica e e tij qe thot u munue me vra edhe her tjera kto jan rrena. ka qen nje rast kur qeky sandokani ja pat marr kerrin njerit me zor. dhe i quen fjal se ky duhet me ja kthye kerrin atyne .ky erifi per me i ba senet e madhja siq e kan zakon kta 'timat' e serbis. ne nje vend ne fshatin broj . ku u kan me saniejen. tuj u kthue nalet dhe ne rezervar te bencinit ja fut kallash e tani tha qe gati um vrajten shkit pat than ather . veq sa me ja rrit zanin vetes. e tash paska harrue sanija se athere e pate shkep at rrenen tjere e tash munohen me ja atribue ganis edhe rrenat tjera. kjo asht nje shpifje.abedin rexha e ka vra njerin nersy 6 thmijve t vet ne fshatin Runik ket e din krejt Runiku.e ka vra muhamet brecen nje berber tuj e akuzue per shpiunllak.e ka vra edhe Ali racin. kto sene nuk i permen sanija. per rastin e ali racit ka kallxue tahir desku dhe miftar fylli qe edhe jan denu per at rast si pjes marres ne vrasje. abedin osht dal me vra ganin komandanti kllodernices gani beka kallxon qysh sandokari ia ka marr automatikun dhe gjyksoren e me to i ka dal n prit. po ksaj radhe e vrau Zoti at pis.

Urata
05-12-09, 18:13
ky sandokani nuk asht kan kerkushi.baba i sandokanit ka qen kumar i petkut njefar qetniku serb. ndersa dy dajallaret e sandokanit jan te martuar me shkina. ket sandokanin e kan pague 40 mij Dm atkoh me vra Gani gecin. ket e ka thanun Sejdi Shala i cili osht vra ne rrethana shum enigmatike.sandokani ka qen mash e sabit gecit. kjo prapalica e e tij qe thot u munue me vra edhe her tjera kto jan rrena. ka qen nje rast kur qeky sandokani ja pat marr kerrin njerit me zor. dhe i quen fjal se ky duhet me ja kthye kerrin atyne .ky erifi per me i ba senet e madhja siq e kan zakon kta 'timat' e serbis. ne nje vend ne fshatin broj . ku u kan me saniejen. tuj u kthue nalet dhe ne rezervar te bencinit ja fut kallash e tani tha qe gati um vrajten shkit pat than ather . veq sa me ja rrit zanin vetes. e tash paska harrue sanija se athere e pate shkep at rrenen tjere e tash munohen me ja atribue ganis edhe rrenat tjera. kjo asht nje shpifje.abedin rexha e ka vra njerin nersy 6 thmijve t vet ne fshatin Runik ket e din krejt Runiku.e ka vra muhamet brecen nje berber tuj e akuzue per shpiunllak.e ka vra edhe Ali racin. kto sene nuk i permen sanija. per rastin e ali racit ka kallxue tahir desku dhe miftar fylli qe edhe jan denu per at rast si pjes marres ne vrasje. abedin osht dal me vra ganin komandanti kllodernices gani beka kallxon qysh sandokari ia ka marr automatikun dhe gjyksoren e me to i ka dal n prit. po ksaj radhe e vrau Zoti at pis.


BACALOK, kallxoj Fshatarit fracesk e pirro hashimit, jo mue...! une e di qe GANI GECI eshte hero per s'gjalli, edhe ate 2x...!

ps: Fshatar, Burim pirro ndaq edhe shfletuesi boni selam Sanijes me kete letren e BACALOKU...! ti po lyp me vra njerin qe u mbrojte nga burrit yt vrases, e cka thue ti per grate tjera qe ua jane vra burrat pa piken e fajit, pa i pas kujt borq e hak, qe nuk i kane dale askujt ne prite...!!!

BACALOKU
05-12-09, 18:36
BACALOK, kallxoj Fshatarit fracesk e pirro hashimit, jo mue...! une e di qe GANI GECI eshte hero per s'gjalli, edhe ate 2x...!

ps: Fshatar, Burim pirro ndaq edhe shfletuesi boni selam Sanijes me kete letren e BACALOKU...! ti po lyp me vra njerin qe u mbrojte nga burrit yt vrases, e cka thue ti per grate tjera qe ua jane vra burrat pa piken e fajit, pa i pas kujt borq e hak, qe nuk i kane dale askujt ne prite...!!!

Urata kta kto sene i din kta lahperat e shikut mir. po kta bahen qe nuk e din kto sene. veq thash t ua perkujtoi se kosoven e vogel dihen tona senet .kta po menojn se na jetojna ne nonje planet tjeter e kta jav grahin shpifjeve e rrenve qysh tu qohet. ky sandokani ka ba edhe sene ma t zeza bashk me sanijen po njiher nuk po ju thom se ktyne ju bjen pika. e po kom qejf deri sa te dalin ne gjyq e te dahen dhet e dhit.

pirro
05-12-09, 18:39
BACALOK, kallxoj Fshatarit fracesk e pirro hashimit, jo mue...! une e di qe GANI GECI eshte hero per s'gjalli, edhe ate 2x...!

ps: Fshatar, Burim pirro ndaq edhe shfletuesi boni selam Sanijes me kete letren e BACALOKU...! ti po lyp me vra njerin qe u mbrojte nga burrit yt vrases, e cka thue ti per grate tjera qe ua jane vra burrat pa piken e fajit, pa i pas kujt borq e hak, qe nuk i kane dale askujt ne prite...!!!


hahhahhaahahahhaaaa valla urate e "poshter je" hahahahaahahhaaaa.

E a bonem qe mos me fol qishtu ma heret kur folem haahhahahaaa

Urata
05-12-09, 18:45
hahhahhaahahahhaaaa valla urate e "poshter je" hahahahaahahhaaaa.

E a bonem qe mos me fol qishtu ma heret kur folem haahhahahaaa


kush foli me ty...? une me njerez t'SHIK-ut nuk flas, qy...!

ps: a t'shkun mysafiret pernime? cfare lajmesh kena sot...? Azem dajen qysh e kini...? e ai frajeri qe per te sjane kurgjo 150 mi ojro...? Po shpresim Uken qysh e pate...?


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

Urata
05-12-09, 18:46
pirro, m'fal se harrova me t'vete po Nazimin qysh dhe pse e idhnuet...?
pirro
05-12-09, 18:47
kush foli me ty...? une me njerez t'SHIK-ut nuk flas, qy...!

ps: a t'shkun mysafiret pernime? cfare lajmesh kena sot...? Azem dajen qysh e kini...? e ai frajeri qe per te sjane kurgjo 150 mi ojro...? Po shpresim Uken qysh e pate...?


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....


hahhahahahah shih shih, qysh po doket don me na dal ti agjente e shikut me keto info. mos je spiune e tre fisht sigurimi atedheut, udb, kgb hahaahahahahahahahaaa

Guri i madh
05-12-09, 19:00
e ngreh nji kasht e dalin pes apo gjasht 


esht e vertet qe shiku ka vra shqiptar pas luftes 


po edhe gjat luftes AHMET KRASNIQIN E KA VRA SHIKU po edhe shishi FATOS KLOSI 


edhe ALI UKA e ka pas te njejtin fat 


tash dul se AZEM SYLA i paska dhan urdhėrat ,po mos te harrojm se krejt vrasjet gjat kohes se lufte JAKUP KRASNIQI ja ka lan AZEM SYLES 


nese ju kujtohet deshmia e jakupit ne HAG kur e pyt prokurori se ju keni lshue shum deklarata ne TV edhe radio SHQIPTARE per vrasjen e kolaboracionistve 

kush i vrajti kta njerz , JAKUPI u pergjigj se kta kolaboracionist i ka vra shtabi OPERATIV
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sanije Geci me Bllacen trenoheshin ne serbi   Sam 12 Mar - 18:02

Guri i madh
05-12-09, 22:56

Valla bre guri i madh spo du me te than kurgja se nzit jan vra e po dihet kush. por qekjo situat nuk eshte dashur te shfaqet ash por pas kohes se gjygjit ne hage... se me keto gjeste po del se shqiptaret kan qen ata qe kan ba terrorr mbi shqiptar jo ushtria serbe por UCK-ja edhe kjo eshte ne dem tanin. Une personalisht e denoj krimin qe e ka ba ky bllaca edhe ata njerezit qe e kan detyru. Por edhe me shume i denoj njerezit qe ruajten kete kohe kritike qe ti shfaqin keto gjera ne dem te shtetit.me pranverusin nuk e pash te arsyshme me diskutue po me qfletusin po gjithsesi 


nuk ka qen koha me u vra shefki popova pyte SAMI LUSHTAKUN E RRAHMAN RAMEN 


po SHUM E SHUM TJER qe jan vra shtabi po dihet kush i ka ba kto vrasje veq dorvrasesit duhet te gjinden 

Shpati
06-12-09, 00:23
[size]
uqk tri shkronja me domethonje po fatkeqesisht sot perfaqesohen nga kriminelat e pdk-s ketu eshte dallimi

PDK esht parti e themeluar nga q'lirimtaret.
Njerz qe i dolen zote Popullit dhe Atedheut.
Lapsi
[/size]
06-12-09, 00:23
[size]
uqk tri shkronja me domethonje po fatkeqesisht sot perfaqesohen nga kriminelat e pdk-s ketu eshte dallimi Teuta te lutem, pa keqkuptime.
UCk eshte ushtri mbarekombetare, ne rradhet e saja kishte nga te gjitha trojet etnike, mandej edhe ne shtabin e pergjithshem si Ali Ahmeti, Fazli Veliu, Gezim Ostreni, Nuri Bexheti nga maqedonia e gjeneral K.L nga shqiperia
murrizi
[/size]
06-12-09, 00:24
[size]
uqk tri shkronja me domethonje po fatkeqesisht sot perfaqesohen nga kriminelat e pdk-s ketu eshte dallimi
Teut pasha hazreti Pavllen si UĒK-en mos s'lind NANA.
Etuta
[/size]
06-12-09, 17:24
[size]
Shtypi boteror per ngjarjet ne Kosove 
(vrasjet e Xhavit Halitit dhe Azem Syles):wink: 

Gazeta prestixhioze amerikane "New York Time" e datės 25 qershor 1999, kėto vrasje ia ka ngarkuar Hashim Thaēit dhe dy prej bashkėpunėtorve tė tij tė ngushtė, Azem Sylės dhe Xhavit Halitit. 

"Nė prillin e 1998, njė Komandant i UĒK-sė, i cili ishte marrė me transportimin e armėve, Ilir Konushevci, e akuzon Xhavit Halitin se kishte pėrftuar prej kėtij transporti. Kėtė e tregojnė disa komandantė-dėshmitarė qė kishin qėnė vetė tė pranishėm kur Ilir Konushevci e kishte akuzauar Xhavit Halitin. Dhe pas asaj ngjarje nuk kishin kaluar veēse disa ditė, kur Ilir Konushevcit iu ngrit pritė dhe u gjet i vrarė nė rrugėn pėr nė Tropojė nė Shqipėrinė Veriore. Konushevci e akuzonte Halitin se ēdo granatė e kishte blerė 2 dollarė. Ndėrsa ai kishte deklaruar se e kishte blerė 5 dollarė. Megjithėse rajoni ku u vra Iliri ishte territor shqiptar dhe kontrollohej prej UĒK-sė, pėr vrasjen e tij u ngarkuan serbėt."[/size]
E cka mendove ti lum fshatari...! me kete qeveri vrastare kush t'pranon n'konak...! Jo ata nuk na i mbyllen dyet, dyert na i mbylli SHIK-u i Azem Syles, Xhavit Halitit, Fatmir Limes,Jakup Krasniqit, Hashim Thaqit, Fahredinit, Xhelilit e Shpresimit...!
Urata
07-12-09, 14:07
[size]
Ju kisha lut juve qe po i qitni dhomt jasht e po bertitni PDK PDK, PDK e ka qlirue vendin, me i kap per veshi kejt qeta internacionallcat qe po naj prishin rendin e "qetsine" e po naj "vjedhin" shtetin, me i perzan kejt jasht njo ka njo, e me i kap PDK-ne e me i renit naper kufij, le te shkrepin pluma anej ka Serbia. Nese nuk keni fuqi me bo qat pune, ateher bile qat Mitrovic birnaj qeknej se naj keni lan si dele te zeze, e s'po keni vakt mu marr me to tuj marr me vrasje te vllaznive. E nese as qeto sun e boni, mshelne gojen.
[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sanije Geci me Bllacen trenoheshin ne serbi   Sam 12 Mar - 18:23

Etuta
07-12-09, 23:46

Ish-polici i SHPK-se, Hysri Rama, ne njė incizim qe ka siguruar Koha Ditore, pranon se ka marre kapar mbi tre mije euro nga Shaban Syla, per ta vrare Nazim Bllacėn, i cili eshte deklaruar si ish-agjent i Sherbimit Informativ tė Kosoves (SHIK), sherbim ky i afert me Partinė Demokratike tė Kosovės - PyDyKy. Ne kete incizim, transkriptin e te cilit e boton Koha Ditore ne numrin e se martes, i cili eshte bere me 21 qershor te ketij viti ne shtepine e Hysri Rames,

Hoha Ditore te une nuk vjen bre dreqi e marrte...

Kosovelli
08-12-09, 21:26
[size]
Tė dhėnat operative mbi aktivitetin antikombėtar dhe imoral tė Nexhat Dacit dhe kėshilltarit tė tij Ramush TahiriPas disa interesimeve rreth figurės sė Nexhat Dacit, pėrmes lidhjeve tona tė fshehta operativa nė Tėrnovc, Bujanovc, e Prishtinė, vijmė deri tek disa tė dhėna interesante pėr personalitetin N. D dhe R.T.

N.D ėshtė i lindur nė fshatin Tėrnovc, K. e Bujanovcit. Biografia e tij familjare ėshtė e dyshimtė, ka tė dhėna se vėllai i N. D., R. D. ka qenė i zgjedhur nė organet vetėqeverisėse serbe dhe se ka qenė gjithnjė nė kontakt me sigurimin shtetėror.

Po ashtu pėr N. D. ka pasur sinjale tė tilla si i ri gjatė shkollimit nė Beograd. Nga burimi operativ S. E. qė ka njohuri familjare pėr tė, thotė se N. D. nė rini ka pėrdorė drogėn. Duke qenė nė shkollim nė Beograd ka tė dhėna se atje nė njė rast ėshtė zėnė me drogė. E ka arrestuar Njėsia e Sigurimit Publik tė Beogradit, duke e liruar shumė shpejt dhe sipas tė gjitha tė dhėnave Sigurimi Shtetėror i Beogradit e ka marrė nė bashkėpunimin.

Nexhat Daci, si mėsimdhėnės i UP-sė, dy herė ka qenė i lajmėruar pėr dhunime nga studentet e veta. Njėra prej tyre ka qenė D. N. (emri i njohur pėr redaksinė), nga Gjakova, studente e Kimisė dhe tjetra njė studente N. N nga Kqiqi i madh i Komunės sė Vushtrrisė (Vuqiterrnės). Por lidhjet e tij me Sigurimin Shtetėror Serb e kanė shpėtuar. Mendohet se Daci ka dhunuar shumė studente...Kėto kanė qenė rastet e vetme tė lajmėruara nga studentet, por mendohet se ka dhunuar edhe shumė studente tjera. Njėra prej tyre, 1983 S. T. nga Gjilani ka bėrė vetėvrasje pėr shkak tė dhunimit qė iu ka bėrė nga N. D, por burimi operativ qė e di kėtė rast, mendon se familja e vajzės reagon shumė keq dhe duhet pasur kujdes me dal kjo si e vėrtetė. Gjatė njė kohe tė gjatė tani pothuajse nė mėnyre tė hapur ka bashkėjetuar me A. N., tė cilės edhe ia jep titullin doktoreshė e shkencės. Nga Sigurimi Shtetėror Krahinor, njeriu qė e ka ditur kėtė problematikė mė sė miri ka qenė operativisti B. K, i cili aktualisht kemi njohuri se gjendet nė Turqi. Shefi mund tė gjendet pėrmes S. (emri i njohur pėr redaksinė), ta kontaktojė dhe ai mund tė pėrdoret pėr opinion, tė vėrtetojė tė lartpėrmendurat. B. K nė bazė tė njė burimi operativ qė gjatė ka punuar me tė, ka ikė nė Turqi i frikėsuar nga kriminelėt e krahut tė luftės tė AAK-sė dhe tė PDK-sė, edhe pse ėshtė treguar gjithherė patriot i vėrtetė.Veprimtaria e Tahirit gjatė Qeverisė sė Bukoshit ka qenė e dyshimtė, ėshtė implikuar nė shumė ngjarje nė KroaciRamush Tahiri ka prejardhje nga Ferizaj, ėshtė dhėndėr i A. A., e ky i fundit ka qenė dhe ėshtė bashkėpunėtor i Shėrbimit Serb, aktualisht i Shėrbimit Maqedon, i cili ka qenė dėshmitar kyē nė vitin 1956 kundėr Adem Demaēit dhe Zekeria Canės. Ėshtė mirė tė pyetet pėr kėtė profesor Cana.

Veprimtaria e R. T. gjatė Qeverisė sė Bukoshit ka qenė e dyshimtė, ėshtė implikuar nė shumė ngjarje nė Kroaci, dihet rasti i Gospiqit. Nė Tiranė ka tė dhėna nga burimet tona operative se sė bashku me Xhavit Halitin dhe Hashim Thaēin, kanė pėrgatitur eliminimin e gazetarit kombėtar Ali Ukaj. 

Ka tė dhėna se kohėve tė fundit R.T. mban lidhje edhe me njerėz tė kriminalizuar tė ashtuquajtur krahu i luftės. Burimi ynė operativ A.T me shumė se njė herė e ka parė sė bashku nėpėr vendet e fshehta me disa nga udhėheqėsit e SHIK-ut. Mendojmė se ky njeri ėshtė shumė i rrezikshėm dhe mund t’i shkaktojė dėme tė rėnda LDK-sė. Mirė ėshtė tė veprohet kundėr tij.17.04.2002- B-130/ 25-1704002/ Aliashani duhet tė japė sqarime pėr vrasjen e Ahmet KrasniqitAhmet Aliashani i lindur nė fshatin Tėrrnovc, komuna e Bujanovcit, i moshės diku 50 vjeēare, i martuar, tani me vendbanim nė Prishtinė.

Ahmet Aliashani, shkollėn e mesme e ka kryer nė Bujanovc, ku mė pas regjistron Akademinė Ushtarake nė Ish-APJ, Drejtimi i Kėmbėsorisė.

Pas kryerjes sė Akademisė Ushtarake tė ish APJ-sė, promovohet nė Gardėn e oficerit toger ku edhe caktohet tė shėrbejė nė Armatėn e V (e pestė), nė republikėn e Bosnjės dhe Hercegovinės, nė Garnizonin e Trebinjes, ku nė kėtė garnizon ka shėrbyer Njėsiti i Shėndetėsisė (sanitetit).

A. A ka punuar nė Trebinje (ku janė paraqitur pėr herė tė parė elementet ēetnike nė Trebinje tė udhėhequra nga kryetari i Kuvendit tė Trebinjes, ēetniku Bozhidar Vuēureviq, ku promovimin e ushtarėve e bėn me Kokardė Ēetnike, mu nė kazermėn ku ka shėrbyer dhe ku ka qenė prezent z. Ahmet Aliashani.

Pas shpėrthimit tė luftės nė Slloveni nė vitin 1991, mė pas nė Kroaci, edhe njėsiti ku ka shėrbyer z. Ahmet Aliashani, kur mbi 99 pėr qind tė eprorėve jo serbė nė veēanti shqiptarė braktisin ish- APJ, z. Ahmet Aliashani nuk e braktisė APJ-nė dhe iu bashkėngjitet UJ, ku dhe merr pjesė aktive nė luftė nė anėn e UJ (Serbisė). Entiteti serb nė Bosnje nėn komandėn e gjeneralit Ratko Mladiqit dhe kryetarit Radovan Karaxhiqit, ku Ahmet Aliashani ka marrė pjesė aktive nė luftė kundėr Armatės Kroate dhe popullatės kroate nė rajonin e Hercegovinės, Mostarė, Caplinė dhe nė rajonin e gjerė tė Dubrovnikut, ku Ahmet Aliashani nxihet rob nga Armata Kroate nė rajonin e Hercegovinės, dhe dėrgohet nė Burgun Ushtarak tė Armatės Kroate, ku nė atė kohė ka komanduar me njėsitet kroate gjenerali Janko Bobetko, veteran i luftės.[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sanije Geci me Bllacen trenoheshin ne serbi   Sam 12 Mar - 18:25

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Sanije Geci me Bllacen trenoheshin ne serbi   

Revenir en haut Aller en bas
 
Sanije Geci me Bllacen trenoheshin ne serbi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: