AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kundra shpifjeve te Reshat Budalles

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kundra shpifjeve te Reshat Budalles   Mar 5 Avr - 2:52

Kunderpergjigje ndaj Reshat Badalles

Reshat Badallaj ti je vertete ujku i moqem,ku serbija te ka dresue se ne çfare forme te ju kunderviheni atdhetareve.Si qellim te vetem e keni per detyre nga serbija qe punen e atdhetareve t'ja zbehni,me qellim qe masa mos tja besoj veprimtarin e pasterte.Kete qellim e vertejta ne kete shkrim,por edhe ne shkrimet e tjera qe ke shkrue ma se shumti per mua Haxhi Kuqin.Mesiguri  ju paska djege ne shpirt,ju paska zbulue qe vertete vete pasket qen sherbetor i serbise.

Po ju or peshku i serbise,per çfar arsye nga disa here i shkruani te njejtat shkrime ne te njejtin artikull?

E kane  lexue edhe Haxhiun çka ka shkrue kundra jush.
Se pari fjalet e juaja nuk perputhen fare.Ne nje ane tregoni se Haxhiu ishte deshmitar i yti me 29 mars,ne te dyten me 28 mars.Korigjoi shkrimet.

Ti zotni,disa shkrime i ke hauzuar nga Bahtir Hamza,qe ua ka dergue juve nje liste qe ky vete e ka pergaditur,por duke qalue here latinisht,here serbishte e here anglishte.
Ketu une e hetova se ne listen e tradhetareve eshte edhe Behadin Allaqi,familja e Gervallajve,Haxhi Kuqi,dhe,,nje kusheri te juaj.Per çfare arsye nuk i keni postue gjithe listen?
Ja  origjinali;

http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662

Ti deklarone se Haxhi Kuqi nuk i ka nis demostratat ne menzen e studentave,por ju bashk me shok i keni organizue demostratat.Rrene e kulluar e jotja,sepse kam deshmi dhe kam shkembye me te gjithe shoket e tu qe kerkund nuk u prete sopata ne nje vend,dhe as qe dijne se nga cila ane e menzes jane nisur demostratat,siq  genjeni edhe ju se ne anen e djethet.
Ti ke shkruar perhere se Haxhiu nuk ka diploma po genjen,dhe nuk eshte as poet qe ka shkrue veperen me poezi "Leter Popullit Tim"
Ti ke shkrue se Haxhiu ka qen mesues ne Sllapuzhan,kjo nuk eshte e vertete fare se Sllapuzhani nuk eshte farue,le te bejne pyetje se kur kam qen mesues ne Sllapuzhan?Kam qen ne Peqan me diplome te Akademis Pedagogjike  i diplomuar ne Prizren si nxenes  shume i mire.Por nuk me lejuan te komitetit  Krahinor duke me shpallur si person i papershtatshem moralo politike.Ju e argumentoni ne formen e kundert,se ju djege e verteta.Ju keni dekarue se nana ime eshte boshnjake,jo ore koke peshku,nana ime eshte bije shqiptare jo boshnjakine,por edhe te ishte çkan dallim nga boshnaket shqiptaret?

Ju keni deklarue se une paskam shetit Arkanin neper vijat e frontit te uçk es dhe me paskan lejue te uçk es te shetitem me Arkaninin ,çka po i bjen kesaj meseles?
Ju keni deklarue se Haxhiu bashk me Arkanin kane masakrue shqiptar e dhunue femra shqiptare.Cilet shqiptar i paska masakrue Haxhiu me Arkanin dhe cilat femra jane dhunue?A kane emra keta qe  shpifesh kaq poshter?Kur i ka masakrue Haxhiu shqiptaret e dhunue grat shqiptare?

Per Hazer Susurin ti vete ke deklarue se 500 mije marka gjermane qe i ke grumbullue ne Hanover ja ke dhene Hazer Susurit.Mirru vesh ti me kete njeri,dhe pergjigjeju popullit se ka i keni lene keto leke?
Ti i ke thene Kujtim Kurtit se Bajram Kurti eshte nga Suhareka ,jo ka ana e gjakoves,pse genjen?Ju e keni helmue bashk me Avdi Ibrahimin.

Ti ke kerkue nga une se ku isha nje dite para se te vritet Besim Ndrecaj ne shiroke?Po isha tek shoku juaj Avdi Ibrahimi.Por une Besim Ndrecen kurr ne jete nuk e kam pare e as qe kam shkembye ndonje fjale.
Avdiu eshte ai qe kur Besimi e kishte varer ate policin ne shiroke qe nuk ka dashte me ua dorezue armen ,me erdhi Avdiu dhe me luti qe ta kerkojm me shpetue.Ka i morri informatat Avdiu qe Besimi e ka vrare nje polic ne vendin e punes.E kam dheze kerrin jo me ngjyre portokalli,por ngjyre limoni se te portokallit e ka pas Rexhepi Bades nga Terrna dhe Hamit Kryeziu.E kemi kerkue Besimin ne shiroke e vreshtave,pastaj,ne fshatin e tij ,pastaj ne sopi,por nuk patem mundesi me gjete,dhe jemi kethye ne suhareke.Pas disa oreve erdhi te une Avdiu dhe me tregoi se e kane vrare Besimin nga Helikopteri dhe nuk e kane lene me cerc.Nuk ka pasu as tanke,as ushtri qe e kane kerkue Besim Ndrecen,kete ma se miri e deklarone i biri i Besim Ndreces se sa rrenat e juaja siq e smadhon ngjarjen Avdi qeni.Por ti o klyshi i serbise mundohesh qe te gjitha shkrimet e mija te mi shendrroni ne kahjen e kunderte.Po paske aftesi,por shyqyr zotit qe ske dokumente te gjalla kundra meje,se paske pas te me qesish prej mendeve..Sa i perkete qe thuash se e paskam dite se Basimi e ka pas njofken "Zjarri",nuk kam shkrue kerkund keshtu,mos gri mut me doren e poshter,por e ke lexue  shkrimin e Avdiut dhe trtego si kurve e thuaj se ka qen ne grupin e Avdiut,siq ka qen edhe motra e jote Resmija me njofken Zjarri..
Kush dhe si i erdhi puna qe motra jote te martohet me Mehe Uken?Ju nga Zhuri e Meha nga Mitrovica?
Pse dhendrri yt eshte i shpallur hero i serbeve dhe hero i shqiptareve?Hajde na spjegoni kete dredhi?Eshte deklarue hapur se Meha ka pseodonimin ne erenen e nderit ne kalemegdan Marovac,dhe permendore ne Mitrovice?Ja hero i serbeve ja i shqiptareve.
A e keni lexue Agim Barjen se çka shkruan se kush e vrau Mehen?Per çka?Kur ishte ne drenice mi marr te grupit te Adem Jasharit.Kush i kishte ngarsye policin e serbise qe ti presin ne prite ?Une apo Meha?
Per çfare arsye serbet e liruan nga burgu Mehen dhe grupin e Demaqit ne krye?Pse shoferi nuk ishte vrare bashk me Mehen?Kush ishte shoferi i Mehes?Policia e serbise e lancoi lajmin kinse Meha eshte mbyte nga kamioni i debores,çka nuk eshte e vertete fare.A ishte Meha mesues ne fshat?A kishte shitore ne fshat Meha?
Reshat Badallaj,une gjate luftes kam ftue kruqin e kuq dhe kane prue ndihma ne Suhareke ne vititn 1998.Une kam ftue kete kryq  ne vitin 1998  qe te bijne ndihma ne Malisheve ku ne kete konvoj u pate vrare mjeku Shpetim Robaj.Me deshmitar.Une jam ai qe shkaku i qimes ne gjelle i nisa demostratat ne menzen e studenatve me 11 mars te vitit 1981,jo ti me shoket e tu udbasha.Pos ju i morret per siper me lejen e nanes serbi.Hatri im intervenoi NATO mbi forcat serbe.Ty po te djege veprimtaria ime,dhe ma kundershtoni qe mos tju dalin te zezat e juaja per ledine.

Shkruan vete
Haxhi Latif Kuçi

http://shqiperiaebashkuar.info/2016/03/serbia-tani-hapur-mbron-klyshin-e-arkanithaxhi-latif-kucin-dokument/#comment-2961
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kundra shpifjeve te Reshat Budalles
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: