AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Per Albin Kurtin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Per Albin Kurtin   Mer 6 Avr - 18:49

[ltr]Per Albin Kurtin[/ltr]
[ltr]Perhere ishte nje kohe e perseritur pa shpresa per kombine shqiptar.Pra duke na udhehequr per here ; matrapazet dhe tradhetaret oridner ,.Te gjithe keta matrapaz e udheheqin nje politike kinse per te miren e shqiptareve ,por me prapavija te poshterta,antishqiptare.Per marrinat e ketyre nuk ka as letra per tja shkrue te bemet e ketyre idiotave, Pra si pozita ashtu edhe opozita kane te njejtin sllogan kundra popullit shqiptar.,pa kurrefar prespektive per permirsimin e gjendjes se renduar qe e ka kaplue kete mase.Se fundi ketyre matrapazeve iu bashkue edhe Albin Kurti,qe mbeshtillet me petkun e stalinit,apo enver qenit..[/ltr]


[ltr]Si tjeret politikovajt edhe Albin Kurti u fole deklarata shterpe mases,aso fjale qe ka deshire masa mi ndegjue,kurse mbrapa kungjin bytheve.A ishte ky Albin Kurti qe deklaronte se nuk hyje ne qeveri me keta tradhetar?Duke i akuzue kete qeveri tradhetare.?Pse hyri ne kete qeveri Albin Kurti?Jo per burr te mire,dhe e theu besen qe ja dha popullit.[/ltr]
[ltr]Me lejen e kujt Albin Kurti shkone ne Greqi ne mbledhje te socialistave greke?Kush e pergaditi?[/ltr]
[ltr]A ju premtoi Kina se pa e marr qeverisjen e kosoves Albin Kurti nuk do e pranojna kosoven si te pavarur?[/ltr]
[ltr] O Albin Kurti ma teper po me habit populli qe ende nuk eshte ka ua kuptone politiken e juaj sllaviste,everiste![/ltr]
[ltr]Albin Kurti me pas qen ti vertete kundra serbise,ani si paten informue mjetet qe ti ke qen zavendes politike i uçk es(Adem Demaqiqit),serbet te kishin gri sallat.Por e di qe ke aftesi me manipulue me trurin e ketij popullit te varefer,manipulo gjere sa mundet ky popull.[/ltr]
[ltr]Ti Albin Kurti,nuk ke mundesi me qen ma yst se keta qeveritar,se tek e fundit kjo qeveri ta jep rrogen.Pra po del sherbetore i kesaj qeveries,sidoqofte qe mendoni.[/ltr]
[ltr]Tye Albin Kurti, amerikanet permes Nexhat Dacit te kane pergaditur me ardhe gjere ne kete pozite,opozite.[/ltr]
[ltr] Ti Albin Kurti je servil i serbise dhe i nderkombetareve,apo je i kyqur ne grupin e Llucerave.[/ltr]
[ltr]Ti Albin Kurti je fajtor bashk me Demaqin per ndarjen e veriut te Mitrovices,por bashkveprues me kete qeveri kuislinge te serbise.Jy dy e keni pas ne dore uçk en.Diçka jo ne rregulle me slloganet e juve dyve dhe bosave te juaj qe u pasuruan nga kjo lufte e fundit ne korrizin e shqiptareve.[/ltr]
[ltr]Ti Albin Kurti ipshe deklarata terqethese,qe e ke qite kinse banesen ne shitje per elektorat,per me marr ne dore qeverine e Kosoves.Por doli dosti juaj Hashim Thaqi e ju financoi ate elektorat.[/ltr]
[ltr]Tye Albin Kurti ne burgun e pozheravcit te mesuan serbet se si me fole para kamerave dhe me shajte Millloshin,per bese trim je.[/ltr]
[ltr]Edhe une disa serbeve gjate luftes ja pata shajte Milloshin ne zyren e tyre te financave,por nje shqiptar,Nijazi Kuqi e morri telefonin per ti ftue policin.Por une e kam kape per telefoni dhe ja bana ta lidhi fytin me telin e telefonit,veq provoje?Serbet ma beren ja ti po na shane neve Milloshin e nuk po na ndine pallla qe shqiptari yte deshti me te lajmrue.Kam dal ngadale nga ajo zyre e si kam dale,as qente nuk kishin mujt te me nxejne dhe ma ne qytet alividerqi ja pata ba.[/ltr]
[ltr]Po t'kisha qen ne lufte ne funkcionin e juaj,serbet sallat bre me kishin bere,e ju pasket shpetue,apapaaaaa.Pastaj Demaqi me megafon ne dore duke i shajte serbet dhe para syve te policise se serbise,e nuk i mungoi as nje qime e bythes.Zot bere mire me kete popull.[/ltr]
[ltr]Ti Albin Kurti me dergove ftese qe ta krijoj ne france perfaqesine e levizjes se vetvendosjes.[/ltr]
[ltr]Ma qove ate njeri nga Fushe Kosova;Skender Krasniqin,nje dallavergji,dhe ju kyq ne levizje edhe Rexhep Selimi.Une menjeherit u terhoqa,a ishte keshtu?[/ltr]
[ltr]A ju kjtohet çka ju pata shkrue???[/ltr]
[ltr]Ti Albin Kurti ishe edhe kryetar i US ,ne Prishtine.Pa qen sherbetar i serbise kete funkcion ke pasur mundesi vetem me andrrue.A eshte keshtu apo po genjej?Por ti ske faj,ka faje populli qe nuk i intereson se kush po e udheheq,as qe kujdesohet me ja dite biografin e ndonjerit nga udheheqesat tone.[/ltr]
[ltr] Nuk je i vetmi ti qe e shprehish fjalen boshe e duam bashkimin,por ne zemer e mbani serbine se pa serbi nuk keni jete.[/ltr]
[ltr]Ju kerkoni nga perfaqesit e tu qe sa ma shume te inkuadrohen dhe me dhune antareve u kerkonit pagesa te majme ,njesoj si ne kohen e Milloshit qe i dergoi intelektualet ne diaspore me te njejta derektiva qe ta plaqkisin mergimtarin.A eshte keshtu?[/ltr]
[ltr]Ti Albin Kurti ne partin tende ke te kyqur njerez enverista e titista,qe shiten shume atdhedashur.[/ltr]
[ltr]A ishte bashkkumbar i formimit te levizjes se juaj Avdi Ibrahimi?Sepse keshtu ka deklarue vete Avdi udbashi.E di qe do thuash,nuk e njeh Avdi zezen,siq deklaron edhe Milaim Zeka_.Juve kur ju zejm me pele per dore,nuk e njifni shoku shokun,a eshte keshtu?Nga kush e keni mesue kete fjale nuk e njofi ate ate?[/ltr]
[ltr]A me kane thene njerezit e tu ne bese;Se ne levizja e vetvendosjes nuk jemi kundra kesaj qeveries,paraqitemi kinse jemi kundra qeverise,po nuk eshte e vertete,pos jemi kundra euleksit.[/ltr]
[ltr]I posedoj ende faktet e gjalla.Bile edhe inqizim me telefone.[/ltr]


[ltr] Ti Albin Kurti nuk je ai qe ja doni te miren e ketij popullit bashk me tere kete qeveri komplete.Por secili qe te vjen ne qeverit e shqiptareve ma zi se ju.Pse?[/ltr]
[ltr]Sepse ende nga dora e popullit nuk u zgjodhen prisat e mirefillet.Pos çka u servue nga serbia dhe shpiunat e saj me slloganet e poshterta,perhere ja dolet ti zgjidhni shpirtshiturit apo servilat e juaj e te serbise.[/ltr]
[ltr]Vetem ju komunista te enverit apo te titos dini keto gjera ti perpiloni me mjeshtri satanake..[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Per Albin Kurtin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: