Nė vitin 1936, ithtarja 18-vjeēare naziste Hildegard Trutz u rekrutua si njė prej femrave “tė pastra” nga pikėpamja racore, pėr tė fjetur me oficerėt SS me shpresėn se lindjes sė njė fėmije tė racės Ariane. Dy javė pas lindjes ajo nuk e pa mė kurrė djalin e saj, dhe tė njėjtin fat patėn edhe 20 mijė gra tė tjera nė Gjermani dhe Norvegji…