AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Idriz Seferin e liruan serbet,me luftue Osmanin.

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Idriz Seferin e liruan serbet,me luftue Osmanin.   Dim 17 Avr - 7:38


Bajram Shabani
6 h · YouTube · 

Sa pėr informim nuk duhet ti besohet historianėve shqiptarė tė ndikuar nga sllavizmi dhe kryqi i ndryshkur,kur thonė qė Presheva dhe lugina e Bujanofcės ishin tė sunduar nga osmanėt.Ne nuk ishim tė sunduar nga osmanėt,por ishim tė ēliruar nga osmanėt.Ne ishim osmanli shqiptarė,nuk mund tė ishte njė turk musliman mė osmanli sesa njė shqiptarė muslimanė.
Idris Seferi nga karadaku i Gjilanit ishte spiun i shkijeve,shkijet e liruan nga burgu i Nishit dhe i dhanė armė pėr ta luftuar perandorinė osmane,dhe kėshtu duke e dobėsuar perandorinė osmane-islame shkijet e kishin mė kollaj pėr ti okupuar trojet shqiptare.
Ky historian ose po rrenė ose nuk ka lidhje fare me histori.
Ēdo gjė negative qė flitet pėr shtetin osman islam ėshtė sajes jo shkencore e bazuar nė legjenda,mite dhe propagandė antishqiptare.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Idriz Seferin e liruan serbet,me luftue Osmanin.
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: