AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Berisha furnizoi Milloshin me derivate kurse LDK e LPK me pa

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Berisha furnizoi Milloshin me derivate kurse LDK e LPK me pa   Mer 20 Avr - 3:48

Sali Berisha furnizoi Milloshin me derivate,ndersa LDK e LPK furnizuan Milloshin me paret e mergates per ta masakrue me keto mjete popullin shqiptar.


Parat e grumbulluara ne mergaten shqiptare,sidomos te tre %,dhe "Vendlindjes Thrret", e i ka menaxhuar UDBA e serbe ( 95% te atyre parave i janë dhëne Serbisë,apo shkurte Beogradit...Te i ka marr Milosheviqi . ....Si ne "vendlindja therret ",ashtu edhe ne 3% ..Serbia UDBja serbe ,me me ane te agjenteve te saj Bujar Bukoshi, Isa Mustava, Ibrahim Rugova, Xhavitt Haliti ( qe esht familjar i ngushte Rugoves - qe te dyte nga rrafshi i dukagjinit)- Hashim Thaqi etj etj Ali Ahmeti Rexhep Selimi, Ramiz Lladrovci ,Ibrahim Kelmendi me Rumunken Monen,,Xhefer Shatri ,LPK ista e LDK ista,etj etj... i kane mashtru..shqiptaret kudo ku kan shkue,ju kane mar pare ne emer te Kosoves ...Te gjitha ato ia kan dhene serbise..apo Beogradit...sepse jane agjent te UDB-es.... Prandaj u thoshte Millsheviqi Amerikanve dhe Evropes...." Mund te me mbani edhe 100 vjet nen sanksione se s'mund te me beni asgje" ne te vertet ai ka marr me shume pare nga 3 % dhe "vendlidja therret", se sa qe i kish marr nga amerikanet dhe evropa po te ishte mir me ta.....Afer 5 Miliard marka ju kane dhene Serbise per 9 vite..1990 - 1999......Dhe parat qe shqiptaret i paten paguar per RTP (afto 8 milion marka) ai drejtoi i RTP_se Agim Mala ia pat dhene te gjitha serbise..sepse serbia e pat organizu edhe kete lloj triku me i plaqkit shqiptaret...Agim Mala ashte gjalle ,kam ndegjue se ne Amerike ka blere nje fabrike te Coca Colles,dhe eshte prone private e tija...Kapne shtine ne fallak dhe i tregon te gjitha ..edhe inqizone beni video......I njejti trik eshte perdor nga UDB-ja ma vone per ti plaqkitur shqiptaret qe nuk kursyen asgje lek e me dhane per Kosove ..Serbia e qiti Bukoshin jashte me mbledhe para per Milloshin....ishte nje trik i hatashem...Askush nuk ka besu,por kjo eshte me se e vertete............ Duhet kindapuar keta. ..Bukoshin...Isen.....xhavitin..Hashimijn...Veselin...etj etj...dhe me i inqizu tu kallxu krejt se si ia kane dhene parat serbise...... Te njejtin trik serbia e ka bo edhe ne Kroaci e Bosnje.... Kroatet dhe Boshnajket pa qen te vetedijshem..sikur edhe Shqiptaret e kane financu serbin per ti vrar e masakruar. veten e vete,dhe te afermit e tyre......Atje diaspora kroate dhe boshnjake parat i ka qitur ne banken "HYPO GROUP "qe e ka kontrollu UDB-ej-a serbe dhe parat i kane kaluar serbise..E ne te njejeten banke parat i ka qite edhe Bukoshi .Ku ato leke jane bartur andej nga persona te caktuar serb,....Banka .." Hypo Grup"...ja qe ky e ka qartsu ket ..se ja ka tregu dokumentet e fsheftë rte Borka Vuqiq ..bankistja e Miloseviqit del e UDB-es serbe ne Beograd.... Ne kete bank "Hypo Group" edhe spiuni Bukoshi i ka dorzuar parat...ashtu si i ka urdheruar UDB-eja serbe.....Shqiptaret me parat e veta e kane vrare veten...Trik i mire se jo mahi i UDB-as serbe me spiunat e vet shqiptar Ibrahim Rugpva, Isa Mustafa, Bujar Bukoshi etj etj si dhe Xhavit Haliti, Hashim Thaqi, Kadri Veseli, Ali Ahmeti , Ramiz Lladrovci, R S ,Adem Demaqi .... etj etj lisat eshte me qindra vete.....
Bujar Bukoshi eshte pergjegjes per vrasjen e nje plakut ne spitalin e prizrenit ne interno,Hazer Berishen nga ana e infermiereve te tij e nxites zavendesi i tij Bujar turku.Ku ne ate atentat isha edhe une,por fale Hazer Berishes duke dhene shpirt mu lute qe mos te lejoj te me japin ingjikcion,dhe ia perplasa per toke aparaturen ,dhe ika per ne shtepi ne vitin 1989.apo ndoshta viti me ka dal nga menjda.Por dihet fakti kur Bujari ishte drejtor ne interno.
Sa per Rugoven e dijne te LDK es,kur me ftuan ne dreke qe kishte ardhe Rugova ne suhareke dhe me ftuan disa persona,qe te haj dreke se me ka ftue Rugova.Kur hyra brenda ne ate restorant ,çka me pa,ishin ulur edhe dy polic te serbise,dhe u ndala.U ndala nga habia,si eshte e mundur kjo?Hajde hajde Haxhi se keta i kemi si truproje!Zoti ua marrofte ftyren.Dhe jam terhequr mbrapa e kam dal perjashte.

https://www.youtube.com/watch?v=q6Q3hce3tek ....Sali Berisha , Lulzim Basha ..etj e ka furnizu Serbine me nafte ndersa Bujar Bukoshi , isa mustafa etjj si dhe Xhavit Haliti ,Hashim Thaqi ...Kadri Veseli..R S..Ali Ahmeti, .E KAN FURNIZU SERBINE ME PARE te vrasin e ti farojne krejte shqipatret,....KJO ASHT E VERTETA E 100%.Zotri Isa Mustafa,ne lufte djemt u rreshtuan duke ju betue popullit se jemi armatosur mi çlirue trojet e ne fund me ja bashkangjite shqiperise.Cilin betim e quan ne vend?Ju deklaroni se edhe ne veri do te funkcionon ligji i Kosoves?Nuk e cekni sa komuna me shumice serbe do te eksteritorializohen si mini shtete neper Kosove.Sa hektar toke te Kosoves ju falen Maqedonise?Sa Serbise,?Sa Malit te Zi?


E sa per manastire as qe behet fjale!!!!!Zotri Isa Mustafa a keni ju banken private ne zvicerr ne Bazell?Po ose jo.Bukoshi sa milion ja dha hua Benafit?

Me çfare çellimi serbia i liroje nga burgu ish te burgosurit politike,para se ta kryejne afatin,duke fillue prej Adem Demaqit,


Me çfare qellimi ja pruret gjendjen e mjerimit ketij popullit?
Mos valle,permes mjerimit me mbajte statuos kohen qe ju konvenon.
Kush e qiti ne kurthe Adem Jasharin?Sa ushtar i shkuan ne ndihme te shkretit?Kush e vrau Ahmet Krasniqin?Kush e vrau Behadin Allaqin?Kush e vrau Ismet Jasharin?Kush e vrau Fehmi e Xheve Lladrovcin?Kush e vrau Ilir Konushevcin?Kush e vrau Xhemajl Mustafen?Kush e vrau Drinin?Kush i mbrone kriminelat?Si eshte e mundur qe sherbyesit e ish jugosllavise ta udheheqin luften?Si po u vjen puna qe ata qe punuan ne vende te mira ne ishe sistemin e titos ta udheheqin luften dhe prape ne qeveri te njejtit?Kush i perkrah?Kush u jep derektiva?Iluminati,apo Llufceri?Mos valle Komandantat e uçk es beren lufte per tu pasurue?
Zotri Isa Mustafa a e njifni ju personalishte Reshat Badallen qe jetone ne Hanover te gjermanise?
Me urdherin e kujt e krijoje ate shoqaten humanitare "Gryka e Lumes"?
A grumbullonte pare vendlindja therret dhe tre perqindeshin?Kujt ja detikonte keto mjete?
Ky me shpifet mua kinse une bashk me Arkanin kam masakrue shqiptar e dhunue gra shqiptare.A kane emra keta njerez qe me shpifet?Kur  ne cinen dite muaj e vit i paskna bere keto flliqesira?
Me keqardhje ua theme se ju jeni bashk me kete qeveri qe e mbroni kete kriminel.
Kam fole edhe ùme nderkombetar,ua kam tregue rastin e Reshatit dhe te Avdiut,e kam bile edhe te inqizuar me or te tera,dhe ne fund me thojne se tane ju shqiptaret po shpiunojshit ndaj njeri tjetrit,as dreqi nuk mundet me ju ra ne fije.
Plote qe dy muaj e kam bere peticionin per me denue gjenocidin serb qe e ka bere mbi popullin shqiptar,dhe vetem kater shqiptar e kane nenshkrue kete peticion,sa jane mbi 20 milion shqiptar ne bote.Pse frigohen shqiptaret me nenshkrue kete peticion?Sipas nderkombetareve qe me kane shkrue diçka jo ne rregulle dhe shume dyshim.......
Kush e ka dresue me postue artikuj  per ti postue kinse udbashat dhe permes kesaj mjeshtries me i fute edhe ata qe nuk kane lidhje me kete udben e jugosllavise.
A e njifni personin qe ne demostratat e 11 marsit te vitit 1981 si shkak i qimes qe i qelloi ne gjelle e kalli jugosllavine?
Pse ky qeni i serbise me hudhet ne mua kinse une e kam shetitur Arkanin neper vijat e uçk es?
Ju si person i larte ne ishe sistemin e jugosllavise dhe pastaj keni jetue edhe ne mergim ,ne gjermani,e dini se kush ka bere shoqeri me Arkanin?


A e dini kush eshte Avdi Ibrahimi?
A e dini se kush mbante mbledhje sekrete me keta kriminel qe kane vrare  atdhetar ne lufte dhe pas luftes?
A e dini se Avdi Ibrahimi,ka qen udheheqes i kettyre mbledhjeve sekrete ne sharren e tij qe e ka urzuprue ne Lubizheden e Prizrenit.Ketu u ka mbajte mbledhje ketyre kriminelave;Hashim Thaqit,Kadri Veselit,Kamishit(tinzaku),qe ende nuk eshte hapur dosja ,Xhavit Haliti,Rexhep Selimi,Fatmir Lima,qopa nga Kukesi(Ramadani),Olluri me banim ne suhareke,Ne kete mbledhje eshte vendosur si me menagjue qeverine e Kosoves,dhe si mi ndare findet.Pastaj kane me likvidue si person non grata,dhe kujt me ja okupue pronat private,si dhe per haraqin.
Pse RTK nuk e qet videon e Fatmir Limes çka ka deklarue ne Hage?Sidomos per rastin e Rahovecit,kur e kishte marr gjumi?
Pse nuk e qet videon e Shukri BUjes,kur deklaroi se luften e berem per ti tregue serbeve dhe shqiptareve se lufta nuk eshte e mire????
Domagoj Margetić - o skrivanju novca Hrvatske i Srbije sa Hypo Grupom
Domagoj Margetić za Teoriju Zavjere o skrivanju novca Hrvatske i Srbije... Cijelu emisiju pogledajte na https://youtu.be/b4DxJ3u3g8E
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Berisha furnizoi Milloshin me derivate kurse LDK e LPK me pa
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: