AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sulltan Muratin se vrau Kopiliqi,por ja lane vep si Avni Rru

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sulltan Muratin se vrau Kopiliqi,por ja lane vep si Avni Rru   Ven 22 Avr - 3:38

Avni Rrustemi u hakmarr ,ne Esat Pashen,qe Esat Pasha kishte grishte ne vrasjen e nipit te Avni Rrustemit,Nedjeku Beun
Permbajtja e artikullit:
Slachtoffer van bloedwraak....
Afficher la suiteGevonden op Delpher - Rotterdamsch nieuwsblad
Slachtoffer van bloedwraak. Albaneezen, kort geleden te Weenen aangekomen, beweren dat Essad Pasja's dood te wijten is aan een bloedwcaak, In November 1915 zou Essad Pasja een moordenaar hebben gelast minister Ned jekibey te vermoorden Dc neef van den vennoorden nam naar oud gebruik de plicht van cl…
DELPHER.NL
Mediat Holandeze8Vous, Bajram Shabani, Xhabiri Tabakeve et 5 autres personnes
Commentaires


Kadri Osmani jo mor bajram se ka vra serbi sulltan muratin kte e thojn historianet real serb e jo ata folklorik se ne vrasjen e sulltan muratit ka ndodhur grusht shtetit kjo eshte e verteta kte e ka than edhe kilibarda ish nacionalisti serb nuk, kemi vetem kte keng qe kendohet neper darsma kemi edhe kte keng o po qan sulltani prej trishtimit kte nuk e kan thur serbet por nga akademija e xhaxhi enverit

Je n’aime plus · Répondre · 2 · 10 avril, 12:25Bajram Shabani Kadri kjo ka mundesi te jete e vertete e kam degjuar edhe une.thuhet qe ka pasur grushtshtet.

Xhon Kenedin kush e vrau,e vrane ata vete amerikanet....Voir plus

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 10 avril, 13:10Kadri Osmani THuhet se e ka vra i biri i tij bajaziti ka shfrytezu situaten dhe ka ber grusht shteti ka vra sulltan muratin dhe vllan e tij jakupin

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 10 avril, 13:46Bajram Shabani E jo Millosh Kopiliqet dhe shqiptare k....e,nuk eshte e vertetuar edhe kjo qe e thua.Duhet nje studim dhe analize me e thellë ketu.

Je n’aime plus · Répondre · 2 · 10 avril, 19:27Kadri Osmani E JO more bajram aj ska ekzistu kurr te dyja jan sajesa si i shqiptareve si i serbve obiliq-kobiliq nacionalizmi asht rren sidomos kundra islamit e muslimanve si ka than analisti fatos lubonja si levizja e shqiptarizmez ndermjet dy luftrave botrore sikomunizmi i enverit e si evropianizmi tash pas luftes se kosoves asht ndertu si antimuslimanizem

J’aime · Répondre · 2 · 10 avril, 19:31Bajram Shabani Ke shume te drejte i nderuar Kadri.

J’aime · Répondre · 1 · 10 avril, 20:23Votre réponse...
Haxhi Kuçi Bajram Shabani,shqiptareve çka u shkruajn serbet,ja therrin kejkes.Trima behen kur marrin leje prej serbeve.Por jo me vra serb,pos me vra atdhetar dhe mi shpall kinse e vrajtem nje tradhetar.

J’aime · Répondre · 1 · 
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Sulltan Muratin se vrau Kopiliqi,por ja lane vep si Avni Rru
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: