AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Luftaret e uēk es luftuan per ti likvidue.

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Luftaret e uēk es luftuan per ti likvidue.   Dim 24 Avr - 14:58

Gzim Zymeri
10 h · 

Nė qoftėse e lexoni me vėmendje kėtė Shkrim tė Dik Martit ather vini nė pėrfundim qė kjo Gjykat Speciale ėshtė mė e egėr se Gjykat e Sllobodan Millosheviqit e jo Gjykat speciale e Evropės,qė do tė thotė se ktu nuk ka tė bėj me Gjykat Speciale te Evropės por ka tė bėj me Gjykat per mbrojtjen e Krimineleve tė UDBsė dhe CIAsė Amerikane nė vrasjet dhe pritat qė ju kan bėr ushtarėve tė UCKsė dhe popullsis civile qė ju kan dashtur NATOS pėr ta Bombarduar Serbinė me pajtimin e Serbisė dhe Rusis.
Pra pėr ta kuptuar mė sė miri vlen tė theksohet qė sa ushtar te UCKse janė vrar dhe Ministrat si dhe politika ka heshtur sikurse me u vra pula se jo ushtar qė kanė luftuar pėr lirinė e kti vendi.
Kur ja gjuajtėn Murin njė Serbi nė Dugagjin Kadri Shaci shkoj dhe i qoj gotat me Raki te vllaznija por kur i Vriten Ushtarėt nė liri Komandantave tė Shtabit shpėrndahen Torte nė Aeroportin Adem Jashari pra kjo ėshtė Kosova qė luftuan pėr ta qliruar Serbin por jo Kosovėn dhe sot kemi Zgjedhjet e Serbis nė Kosovė,dhe Kryeministri del dhe thot kan tė drejtė sepse e kanė dy shtetėsin,por nuk na thotė pse ne nuk kemi tė drejtė ti kem dy shtetėsitė,apo Shqiptarėt e Kosovės lindore apo ata te Maqedonisė kur rreth e rrotull Shqiptarėve tė gjith e kan dy shtetėsinė nė trojet Shqiptare,pra pyetje qfar shtete keni mor Burra shtet tė Magjupėve apo Shtete Shqiptare sepse vetem Romet jan kshtu si ju.
Pra me tė drejtė qytetarėt e juaj qdo dit hjekun dor nga Shtetėsia e ktyre Shteteve pa asnjė vlerė,vetėm njė vlerė ju ka mbetur KRIMINEL ku njerzit vrahen nė pik tė ditės nė tė dy shtetet dhe hetimet pėrfundojnė.!
.
Dick Marty: Nuk do tė japė asnjė emėr tė dėshmitarėve, disa prej tyre tashmė janė vrarė - Lajme...
Senatori dhe hetuesi i njohur zvicerane me renome ndėrkombėtare ka shprehur shqetėsimet pėr…
BOTASOT.INFO
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Luftaret e uēk es luftuan per ti likvidue.
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: