AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bujar Bukoshi udbash

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bujar Bukoshi udbash   Mar 3 Mai - 17:00

Published On: 3 Maj, 2016
Debate / Lajmi Kryesor 4 / Lajmi Levizes / Video |

[size=36]Bujar Bukoshi, spiun i UDB-sė dhe KOS-it, pohon gazetari Eftimov[/size]

   • Nė emisionin: Nė qendėr sesi CIA e ka pėrgatitur UĒK


Gazetari maqedonas Vasko Eftimov ka deklaruar se ish kryeministri i Kosovės ishte bashkėpunėtor i UDB-sė dhe i KOS-it, shėrbimit ushtarak jugosllav.
Pas kėsaj deklarate gazetari Eftimov ėshtė suspenduar nga Alsat. Deklarata se Bujar Bukoshi bashkėpunėtorė i DB-sė dhe i KOS-it dėgjohet nga min. 43.
Pas deklarimit tė Fatos Klosit se Bujar Bukoshi e ka financuar SHIK-un, qnė ishte njė befasi pėr publikun, ėshtė e pakuptueshme heshtja e tij pėr atė qė po ngjet rreth tij. Edhe emisioni dokumentar i Vasko Efimov gjatė bashkėbisedimit si nė video hap shumė dilema, ngase Bukoshi nga min. 43 akuzohet si bashkėpunėtorė i UDB-sė dhe KOS-it, derisa strukturėn e vetme tė organizuar ushtarake e pranon atė tė Pashtrikut dhe tė Dukagjinit ku komandant ishte Ramush Haradinaj dhe Tahir Zemaj me dy korpuse dhe pėrmbi 10 Brigada. Ai pėrmend shifrėn e 35.000 ushtarėve tė UĒK-sė tė pėrfshirė nė aktivitete ushtarake. Shumėēka e thėnė nuk mund tė pranohet si e vėrtetė, por ngjarjet e fundit nė Kosovė po tregojnė se edhe versioni i milionerėve tė Kosovės nuk ishte aq i pastėr. Ai akuzon edhe aparatin serb dhe atė tė politikės se ėshtė korruptuar-blerė… Shumėēka mbetet e hapur pėr analizė, por ajo qė pranohet nga tė gjithė ėshtė se SHBA-ja ishte ajo qė vendosi realitetet nė terren dhe krijoi Republikėn e Kosovės, edhepse shėndeti i popullatės, sipas tij, ėshtė vėnė nė rrezik pėr shkak tė pėrdorimit tė uraniumit tė zbutur dhe rrezikut pėr sėmundje nė pėrmasa tė mėdha, sidomos nė pjesėn e Dukagjinit, padyshim qė duhet tė thuhet e vėrteta dhe tė merren masat adekuate shėdetėsore pėr zbutjen e problemit.
Videoja pėrshkruan luftėn, takimin e diplomatit Holbruk me Millosheviqin, pastaj angazhimin e ambadaorit William Walker, flet pėr grupin e Besnik Kastratit, se si ishte pėrgatitur NATO-ja tė sulmojė Serbinė 6 muaj mė herėt, por pėr shkak tė humbjes sė caqeve nė Kijevė tė forcave tė UĒK-sė ėshtė shtyrė bombadimi. Po ashtu flet se si janė pėrgatitur forcat e NATO-s dhe ardhja e marincave amerikanq nq Maqedoni dhe Shqipqri, blerja e zyrtarėve serbė-korruptimi i tyre, krijimi i forcave tė rregullta ushtarake nė kuadėr tė FARK-ut, pastaj ushtrimet nė Shqipėri nė 6 kampe ushtarake, me pajtimin e Rugovės, organizmi i brendshėm ushtarak nė fillim tė viteve tė ‘90-ta, vrasja e jasharajve etj… SHQIPTARI.EU
LEXONI edhe:
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bujar Bukoshi udbash
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: