AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Tahir Zemaj ishte deshmitar i krimeve ne hage

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Tahir Zemaj ishte deshmitar i krimeve ne hage   Ven 13 Mai - 16:51


[size=32]Dosja e Tahir Zemaj, 200 faqe dosje kundėr UĒK-sė


Nga inaonline -
 
06/07/2015

[/size]

Zėdhėnės i Prokurorisė pėr krime lufte tė Serbisė, Bruno Vekaric ka bėrė deklarata bombastike nė njė televizion tė Beogradit. Sipas tij, Komandanti i FARK’ut, Tahir Zemaj ka dhėnė njė dėshmi tronditėse pėr krimet e kryera gjatė luftės.
Kėtė dėshmi, sipas tij, Zemaj ia ka dhėnė njė hetuesi tė UNMIK’ut.
“Dėshmia e Tahir Zemajt nė 200 faqe, pėrfaqėsues i FARK-ut, ėshtė njė gjė shumė logjike. Dy grupe nė konflikt, lufta pėr primat politik nė Kosovė…”, tha Vekaric .
“Tahir Zemaj ka qenė lider, kėta tjerėt nė atė moment kanė qenė tė parėndėsishėm. Atė e vranė dhe praktikisht edhe tetė udhėheqėsit tjerė tė FARK-ut, duke ua marrė edhe pushtetin. Dhe ai [Zemaj] ka qenė gati t’i akuzojė dhe dėrgojė nė Hagė pasi kishin kryer krime”, ka shtuar Vekaric.
Ai ka treguar edhe se ku ėshtė deponuar kjo dėshmi.
“Ka dhėnė dėshmi 200 faqeshe njė hetuesi tė UNMIK’ut. Por kjo nuk ėshtė transferuar nga UNMIK’u nė Tribunalin e Hagės. Ne kėtė nuk e kemi por e dimė se ka ndodhur”, ka thėnė Bruno Vekaric.
Degjojeni kete deklarate nga minuta e 20’tė. (Indeksonline/INA)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Tahir Zemaj ishte deshmitar i krimeve ne hage
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: