AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 

Fatmir Limaj i pėrgjigjet Doruntina Malokut vajza Ever Malo

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 14009
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatmir Limaj i pėrgjigjet Doruntina Malokut vajza Ever Malo   Dim 15 Mai - 1:24

Published On: 13 Maj, 2016
Debate / Lajmi Levizes |

[size=36]Fatmir Limaj: Nuk i zbulova unė atentatorėt, ėshtė dokument i Hagės, dėshmi e oficerit tė UDB-sė![/size]

• Fatmir Limaj i ėshtė pėrgjigjur Doruntinė Malokut, vajzės sė Enver Malokut, pasi ajo nė njė prononcim pėr Gazetėn Express, kėrkoi sqarime nga kreu i NISMA’s pėr deklarimet e tij nė Gjykatėn e Hagės nė vitin 2005, se nė vrasjen e babait tė saj ka marrė pjesė Lutfi Ajazi.

Limaj nė pėrgjigjen e tij pohon se pėrveē asaj qė kishte deklaruar nė vitin 2005 nė Hagė, transkripti i sė cilės doli publik sot, nuk di asgjė tjetėr pėr vrasjen e Enver Malokut.
Ky ėshtė reagimi i plotė i Fatmir Limajt: 
E nderuara znj. Doruntina Maloku, ashtu siē edhe e keni pėrcjellur dhe lexuar dėshminė time nė Tribunalin e Hagės tė dhėnė nė maj tė vitit 2005, unė asokohe qėllimisht nė seancė tė hapur gjyqėsore kam folur pėr rastin e prindit tuaj tė ndjerė z. Enver Maloku dhe tė akademikut tė nderuar z. Sabri Hamiti.
E nderuar, gjatė gjykimit tim nė Tribunalin e Hagės, nga dokumentet e prokururisė nė tė cilat kam pasur qasje unė, kam hasur dėshminė e njė puntori tė sigurimit shtetror Serb (UDB), dhe ai aty nė atė dėshmi pėrpos tė tjerave e ka pėrmendur edhe rastin e prindit tuaj dhe tė z. Hamiti.

Unė e kam pėrdorur atė deklaratė tė tij gjatė marrjės sime nė pyetje nga ana e prokurorisė sė Tribunalit tė Hagės me qėllim qė sado pak tė ndihmoj nė zbardhjen e kėtyre rasteve, dhe poashtu me qėllimin dhe me shpresėn qė edhe juve si familje mund tė ju ndihmoj pėr zbardhjen e sė vėrtetės ajo deklaratė e ati njeriu qė siq e thash mė lartė ka punuar nė sigurimin shtetėror Serb (UDB).
Pėrpos asaj qė e kam thėnė nė atė dėshmi time (e cila ėshtė publike qe 11vite) unė nuk di asgjė tjetėr, nuk kam asnjė njohuri tjetėr pėrveq asaj qė e kam gjetur nė dosjet e prokurorise sė Tribunalit tė Hagės, e qė unė me vetė iniciativė e kam komentuar nė gjykatė, siq e thash mė lartė pėr tė ndhihmuar sadopak tė ndriqohen kėto raste.
Shpresoj sado pak t’ju kam ndihmuar.
Me respekt,
F.L
LEXONI edhe:
http://www.shqiptari.eu/fatmir-limaj-lutfi-ajazi-e-zymber-zymberi-pergatisnin-vrasjet-dhe-atentatet-si-ndaj-sabri-hamitit-enver-malokut-ndaj-intelektualeve/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com

Fatmir Limaj i pėrgjigjet Doruntina Malokut vajza Ever Malo
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1