AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ferat Shala me urdhėr tė Kadri Veselit me vraF.Hajra

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ferat Shala me urdhėr tė Kadri Veselit me vraF.Hajra   Dim 15 Mai - 1:35

Published On: 15 Maj, 2016
Debate / Lajmi Kryesor 2 / Lajmi Levizes |

[size=36]Ramadani: Ferat Shala me urdhėr tė Kadri Veselit, i dha 70 mijė marka pėr ta vrarė familjen Hajra[/size]
 

Faton Ramadani, vėllai i Burim e Arsim Ramadanit, letrėn e mbrėmshme tė tė cilit e kemi botuar e ka sulmuar ashpėr zėvendėsministrin e Mjedisit dhe Planifikimt Hapėsinor Ferat Shalėn. Fatoni qė kishte kėrcėnuar se do ta publikonte incizimin nėse nuk ndodhin arrestimet e tė dyshuarve, ka akuzuar tashmė publikisht kryetarin e Kuvendit dhe tė PDK-sė se ka urdhėruar vrasjen e familjes Hajra.
Fatoni duke thėnė se ai me urdhėr tė ish-shefit tė SHIK-ut, Kadri Veselit, ka dhėnė para pėr vrasjen e familjes Hajra.
Sipas Ramadanit, kjo ekziston nė dėshminė e incizuar tė dėshmitarit nė EULEX, duke thėnė se nėse del e vėrtetė, do tė dalin edhe gjyqtarėt e UNMIK-ut dhe ata vendorė qė kanė qenė tė pėrfshirė, siē e ka quajtur ai nė‘’bandėn kriminale SHIK’’.
Ja shkrimi i plotė i Faton Ramadanit:
‘’Sipas dėshmisė sė dėshmitarit qė e posedon EULEX-i tė incizuar, thotė se 70 mijė markat qė ia dha Ferat Shala Sh.S.-sė pėr ta vrarė familjen Hajra ėshtė bėrė me urdhrin e shefit tė SHIK-ut, Kadri Veselit.
Kjo dashmi nase del e vėrtetė, do tė dalin edhe tė gjithė gjyqtarėt e UNMIK-ut dhe vendorė tė cilėt janė tė pėrzier me banden kriminale tė quajtur SHIK, qė u pėrdoren pėr t’i mbyllur krimet e tyre edhe me personat e pafajshėm. Do del si e pėrdoren Enver Hasanin e shumė tė tjerė pėr interesa kriminale.’’ SHQIPTARI.EU
LEXONI edhe:
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ferat Shala me urdhėr tė Kadri Veselit me vraF.Hajra   Dim 15 Mai - 1:38

Published On: 14 Maj, 2016
Debate / Lajmi Kryesor 3 / Lajmi Levizes |

[size=36]Ja kush ishte njė nga vrasėsit mė tė rrezikshėm nė Kosovė? Ende nuk dihet nėse ka vrarė dhjetėra apo qindra veta – Foto[/size]
 

Agron Sylejmani me qenin e tij Doberman
Xhipi i cili u pėrdor nė shumė vrasje nga Agron Sulejmani dhe grupi i tij
Ai nga mbėshtetėsit e tij dhe tė dhunės politike, krimeve dhe vrasjeve e konsiderojnė si hero, por nė fakt ai ėshtė vetėm njė kriminel.
Ai e kishte braktisur Gjermaninė sė bashku me mikun e tij, tė ngushtė tė dikurshėm, dhe u angazhuan nė vrasje tė ndryshme. Numri i vrasjeve ėshtė thuaja i panumėrt. Edhe nė ditėn kur u vra besohet se ai, vetė i vrau dy policėt, njė ndėrkombėtar dhe njė tė SHPK-sė, si quhej atėherė.
Nė kėtė ngjarje ishte sė bashku me Agron Sylejmanin ishte edhe Shkumbin Mehmeti nė vitin 2004 kanė vrarė edhe njė policė tė Kosovės dhe njė policė tė UNMIK-ut dhe nė shkėmbim zjarri me policinė ėshtė vrarė nga policia, ndėrsa ėshtė plagosur Shkumbin Mehmeti dhe gjendet nė burg i dėnuar me 30 (tridhjetė) vjet heqje lirie.
Po ashtu ai ishte bashkėpunėtor i ngushtė nė vrasje me Ruzhdi Shaqirin, i cili u vra nė gusht tė vitit 2014.
Sipas raportimeve nė media kėtyre ditėve nga prokuroria e EULEX-it, Agron Sylejmani qė besohet se e kishte kryer sulmin nė bashkėpunim me Ruzhdi Shaqirin dhe persona tė panjohur ku mbet i vrarė gazetari Bekim Kastrati, truproja e presidentit Rugova Besim Dajaku dhe e kanė plagosur rėndė Gani Gecin. Familja e Agron Sulejmanit tani jeton nė Gjermani.
Nė vitin 2012 nė fshatin Kushevicė tė rrethit tė Galabit (ish-Orllan) u bė zbulimi i pllakės pėrkujtimore i ish-ushtarit tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės Agron Sylejmani. SHQIPTARI.EU
LEXONI edhe:
Agron Sylejmani me fėmijėt e vet tre djemtė, Denisin, Blerimin, Betimin pas lufte nė Prishtinė nė njė shtėpi tė uzurpuar
Agron Sylejmani gjatė kohės sė luftės nė njė dhomė me ca bashkėluftėtarė
Agron Sylejmani nė Shqipėri nė tė djathtė me mjekėr
Agron Sylejmani me Mirsad Gashin, edhe ky njė bashkėpunėtor i vrarė
 
 
 


Displaying 3 Comments
Have Your Say

[list=commentlist]
[*][url=http://your website.../]Uck Ja[/url] thotė:
Maj 15, 2016 te 6:32 am
Ah
Agroni tash nuk jeton dhe flisni qka doni
Ndoshta gjitha ato qe thoni i ka bere
Plr fajtor per gjthcka kane the eshte ai qe nuk eshte ketu
Pėrgjigjiuni
Pelqej(0)Nuk Pelqej(0)
[*][url=http://your website.../]Xhafer Leci[/url] thotė:
Maj 14, 2016 te 10:30 pm
Sefedin miku, nėse jo SHIK-u, atėherė Beogradi pėrmes shqipfolėsve. Vrasėsit, kushdo qofshin ata, nuk kanė tjetėr emėr pėrveē kriminel. Ky Agron Sylejmani, si dukėt ka qenė,njė psikopat, njeri i sėmur mental, sepse njė njeriu nomal, as me pagesė nuk mund tė vrasė njerėz tė pafajshėm…
Pėrgjigjiuni
Pelqej(3)Nuk Pelqej(0)
[*][url=http://your website.../]Sefedin Krasniqi[/url] thotė:
Maj 14, 2016 te 8:18 pm
Ėshtė e njė rėndėsie tė veēantė tė dihet se kush i paguente kėta njėrėz sepse tė gjithė kanė qenė vrasės me pagesė.
[/list]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ferat Shala me urdhėr tė Kadri Veselit me vraF.Hajra
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: