AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush do te arrestohen per krime

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush do te arrestohen per krime   Dim 15 Mai - 1:59

Published On: 14 Maj, 2016
Debate / Lajmi Kryesor |

[size=36]Ekskluzive: A do tė arrestohen dy zyrtarėt e SHIK-ut, Ferat Shala dhe Fadil Demaku?[/size]
 


  • Por, a mendon kėshtu Xhavit Haliti, se do ti arrestojnė kėta dy tė dyshuarit e SHIK-ut.


Kush janė dy zyrtarėt e lartė tė SHIK-ut, pėr tė cilėt tashmė disa ditė ėshtė paralajmėruar se mund tė arrestohen. I pari qė ka shkruar pėr pritjen e arrestimit tė dy ish drejtuesve tė SHIK-ut, brenda pak ditėsh ėshtė gazetari Milaim Zeka.
Mė tej asgjė nuk ėshtė shkuar nga asnjė medium, por dyshimet biejnė sė pari tek ata qė janė pėrfolur mė shumė dhe nė vazhdimėsi pėr inkriminime tė ndryshme, dhe qė janė hetuar nga drejtėsia.
Por, nga njė analizė e bėrė nga SHQIPTARI.EU, dhe nga informacionet e shqyrtuara nė lidhje me dyshimet pėr kėto figura rezulton se pritjet dhe sugjerimet nė media, tė portalit Parrotlla, qė thirret nė burime tė EULEX-it, rezulton se dy emrat e parė qė dyshohet se mund tė arrestohen sė shpejti, pasi mė vonė edhe tė tjerėt do tė arrestohen, e qė pėrputhen me ‘kredencialet’ e SHIK-ut, janė Ferat Shala, aktualisht ėshtė zėvendėsministėr i Ministrisė sė Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinorė.
dhe deputeti Fadil Demaku, ish zyrtar i SHIK-ut.
Por, nuk pėrjashtohen mundėsia qė nė listėn pėr arrestim tė jenė edhe Jahir Demaku e deputeti Bekim Hazhiu – komandant Kamishi, por me mė pak gjasa nė kėtė rast.
Qė tė katėrtin ishin pjesė e strukturave tė SHIK-ut, por Jahiri si politikan ėshtė thuaja i panjohur, kėshtu qė mundėsitė pėr arrestimin e dy zyrtarėve tė SHIK-ut, biejnė mė shumė mbi dy tė parėt dhe nė Dr.Kamishin.
“Dy zyrtarė tė lartė tė ish-Shėrbimit Informativ tė Kosovės(SHIK), tė udhėhequr nga kryetari i Parlamentit, Kadri Veseli, pritet tė arrestohen nė ēdo moment. Burime te informacionit brenda EULEX-it, kanė bėrė tė ditur pėr parrotlla.net se njėri prej tyre ėshtė zėvendėsministėr, ndėrsa tjetri ėshtė deputet i Kuvendit tė Kosovės. Sipas kėtyre burimeve, njėri akuzohet pėr dy vrasje, ndėrsa tjetri pėr vrasjen e familjes Hajra, qė ndryshe njihet si rasti “Kiēina”, ka shkruar dy ditė mė parė Milaim Zeka.
Ndėrsa, Faton Ramadani, nė njė letėr publike pėr rastin “Kiēina”, pėr tė cilin mbahen nė burg edhe dy vėllezėrit e tij, Burimi e Arsimi, shkresė tė cilėn e kemi botuar mbrėmė pėrveē qė tregon hapur pėr kėrcėnimet dhe tmerret e pėrjetuara thekson, se ėshtė penguar hapur nga zyrtarė tė lartė tė shtetit qė tė realizohet e pakta, rikthimi i rastit nė rigjykim pėr shkak tė provave tė siguruara. Por, kėtė nuk po e lejojnė tre zyrtarė tė shtetit: Hashim Thaēi, Hajredin Kuqi dhe Adem Grabovci, qė tė tre personalitete tė rėndėsishme tė PDK-sė.
Ai paralajmėron arrestimin e atyre qė janė pėrfshirė nė njė incizim, me tė cilin disponon EULEX-i.
“Nėse nuk mund tė ndėrhyjnė te Euleksi ta ndalin arrestimin nga kėto prova qė janė nė Euleks pritet sė shpejti arrestimi i atyre qė pėrmenden nė inqizim dhe tė lirohen djemtė qė e mbajtėn mbi njė shekull burg pa faj”, shkruan Faton Ramadani. SHQIPTARI.EU
 
LEXONI edhe:
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush do te arrestohen per krime
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: