AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Arsyetim i uēk ndaj ali ahmetit!

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Arsyetim i uēk ndaj ali ahmetit!   Sam 11 Juin - 12:53

Fermer

[ltr][ltr]Hafko Kobra

S’abonner · 3 février · 

 
Letėr nga burgu – Komandant Lushnja: Nė Kumanovė ranė dy dėshmorė, tjerėt u vranė nė tradhti

Kėtė letėr po e nisi me njė thėnie : “Zoti e ruajt kombin shqiptarė nga politikanėt e vetė”.

Duke marrė shkas nga dezinformatat dhe spekulimet qė po bėhen nė emėr tė grupit tonė, nga makineria sllavo-maqedone dhe nga postierėt e tyre pseudo-analistė mediokėr dhe politikan pseudo-patriotė, tė cilėt me kohė e kanė shitur shpirtin tek shėrbimet sekrete maqedonase, tė cilėt ia kanė zėnė bishtin me derė kėtyre politikanėve shqiptarė nė pushtet, vendosa tė publikoj kėtė letėr tė hapur pėr ngjarjet e 9-tė dhe 10-tė majit nė “Lagjen e Trimave” nė Kumanovė.

Qė nė fillim tė kėsaj letre dua ti garantoj popullit shqiptarė, se ne djemtė e UĒK-Sė qė luftuam pėr jetė a vdekje nė emėr tė lirisė nė “Lagjen e Trimave” qė kur na ka lindė nėna shqiptare, pėr idealet kombėtare as jemi shitur e as jemi blerė me pare. Ne jemi djem qė nga lufta e Kosovės, Luginės se Preshevės dhe Maqedonisė, iu pėrgjigjėm thirrjes me armė nė dorė.

Qė nga pėrfundimi I luftės mė 2001 ne kemi pėrcjellė me vėmendje ēdo segment tė jetės sė popullit tone nė Maqedoni dhe zbatimin e marrėveshjeve tė dala nga marrėveshja e Ohrit pėr avancimin e tė drejtave tė shqiptarėve nė Maqedoni.

Duke pare se si 15 vite pas luftės sė armatosur tė drejtat e shqiptarėve nė Maqedoni jo vetėm qė nuk u avancuan, por bėnė hapa mbrapa mė zi se para luftės. Ndryshimet kushtetuese nuk u bėnė kurrė, shqiptarėt edhe mė tej trajtohen si pakicė kombėtare, dhe jo si shtetformues nė trojet e tyre etnike.

Vrasjet enigmatike tė luftėtarėve mė tė shquar tė UĒK-sė pas luftės.

Burgosja e shqiptarėve me inskenime tė ndryshme si Rasti I Sopotit, Brodecit, rasti I ashtuquajtur Monstra etj. Nė tė vėrtetė lufta e 2001-shit u pėrdor vetėm si trampolinė pėr rrugėn drejt konsolidimit tė pushtetit tė pėrfaqėsuesit politik tė UĒK-sė Ali Ahmetit dhe klanit tė tij familjar. Pėr kėtė arsye ne vendosėm qė tė kapim pėrsėri armėt.

Ne para se tė dilnim nė terren tė uniformuar dhe tė armatosur, gjatė gjithė kohės jemi konsultuar me ish funksionarė tė lartė tė UĒK-sė, sot funksionarė tė BDI-sė, dhe me disa diplomat perėndimorė tė cilėve ju a kemi paraqitur kėrkesat tona.

Funksionarė tė lartė tė BDI-sė jo vetėm qė janė njoftuar por edhe na kanė premtuar ndihma nė njerėz e logjistikė. Disa pseudo-analistė na kanė quajtur mysafirė tė paftuar, mercenar, apo edhe eksportues tė patriotizmit etj. Por jo I nderuar populli ynė, ne ishim tė ftuar dhe dakorduar me ish udhėheqėsit e luftės e qė sot janė nė pushtet. Por nė tė vėrtetė kėto politikan nuk kishin nė mendje lirinė e shqiptarėve, JO. Ata jo vetėm qė u dakorduan me ne por na kėrkuan qė mos tė kryejmė aksione apo tė dalim publikisht deri nė datė 12 Maj, qė pėrkonte me datėn e rėnies sė Komandantė Kushtrimit (Harun Aliut) dhe ne pranuam.

Por vėllezėr ato nuk e kishin qėllimin te dita simbolike e rėnies sė Komandant Kushtrimit, ajo ishte vetėm justifikim. Qėllimi i tyre ishte eliminimi I grupit, dhe pėrdorimi I rastit pėr tė ndihmuar dhe pėrforcuar pozitat e veta dhe tė Gruevskit si gjithmonė, duke na pėrdorur si mish pėr top pėr ambiciet e veta tė sėmura dhe duke keqpėrdorur atdhedashurinė tonė. Dhe me tė vėrtetė ne kurrė nuk dyshuam, por nuk e arritėm datėn 12 se ne u sulmuam nė datėn 9 Maj.

Tani pėr ta vėrtetuar tradhtinė le ti kthehemi datės 9 Maj. Ne u rrethuam dhe u sulmuam rreth orės 4 tė mėngjesit pa paralajmėrim dhe pa zbatuar as njė procedurė standarde policore:

1. Nuk u bė verifikimi se kush ishim dhe cilat janė kėrkesat tona.
2. Nuk u kėrkua evakuimi I popullatės
3. Nė asnjė moment nuk u bisedua me ne pėr ti ulur armėt apo dorėzuar sepse qėllimi I tyre ishte asgjėsimi jonė, sepse ata e dinin mirė se kush ishim dhe ēfarė kėrkonim.

Pėr kėtė ishin kujdesur si gjithmonė politikanėt shqiptarė dhe falangat e tyre. Ne iu pėrgjigjėm zjarrit tė detyruar nė vetėmbrojtje.

Gjatė gjithė luftimeve me intensitetin mė tė lartė dhe me tė gjithė arsenalin policoro-ushtarakė qė pėrdorėn sllavo-maqedonasit, ne pėr shkak tė gjakftohtėsisė dhe pozitave mbrojtėse patėm njė tė plagosur dhe dy luftėtarė tė rėnė nė betejė, dhe kėta dy luftėtarė na janė vrarė nė befasi gjatė bisedimeve me OSBE-nė. Gjatė gjithė luftimeve edhe pse me numėr tė madh forcash dhe armatimesh tė rėnda policore sllavo-maqedone, nuk mundi tė depėrtonte nė lagje dhe as tė na shkaktojė humbje tė tjera. U desh pėrsėri ndėrhyrja e OSBE-sė pėr ndėrprerjen e luftimeve, me tė cilėn arritėm dhe marrėveshje dhe pranuam.

Vėllezėr e motra shqiptarė ne deri nė fund tė luftimeve kishim dy dėshmorė ndėrsa nė fund tė luftimeve policia sllavo-maqedonase jepte deklarata kontraverse duke lajmėruar herė 14-te tė vrarė e herė 12-tė e nė fund 10-tė.

A thua se ne ishim nė “xhungėl” dhe ishim me mijėra, e policia nuk na numėronte dot? Jo vėllezėr policia priste urdhėr pėr ekzekutim nga lartė.

Djemtė tanė u tradhtuan dhe u vranė nga ata qė na thirrėn, nga politikanėt tanė. Nga politikanėt qė iu kanė dhėnė besėn Gruevskit pėr Maqedoninė unitare dhe zhdukjen e burgosjen e shqiptarėve.

Lavdi Dėshmorėve tė Kombit Shqiptarė

Zoti e bekoftė popullin shqiptarė

Janar 2016 nga paraburgimet Sllave

Komandant LushnjaJ’aimeAfficher plus de réactions
Commenter=1141190159224344&sharer_type=all_modes&av=100006637896005&feedback_referrer=%2Fphoto.php&feedback_source=17]Partager


33Hamdi Ndrecaj et 32 autres personneshttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=1142932645716762&set=a.876824522327577.1073741825.100000001137299&type=3&theater
4 partages[/ltr][/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Arsyetim i uēk ndaj ali ahmetit!   Sam 11 Juin - 12:55

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Arsyetim i uēk ndaj ali ahmetit!   Sam 11 Juin - 13:00
Hafko Kobra

S’abonner · 31 janvier · 

 
Pershendetje Motra dhe Vllezer

Tani per tani jemi ne vizit diku ne Fshatin Karaqev dhe tek sa bie mbremja nuk shifet as nje patrull policore e kosoves per veq asai te xhandarmeris serbe...

qfar dreq shteti kemi ? qfar dreq politikan hajna kemi ? qe interes nuk e kan kosoven po hajnin e karrigen e kush president e kush tenderat bre zoti i vraft e pa i marru mos mbet se vallahi e pasha besen e zotit dot iu vie fundi se nuk shkon kshtu nje dit shum te shpeit dot shperthei populli e dot ju denoi zoti...

Nuk esht hera e par qe xhandarmeria serbe patrollon ne fshatin KARAQEV besoni se policia e kosoves dhe forcat prezente qe jan ne kosov EULEX dhe KFORI deri me tani skan ndermarr as gje ndaj kesaj por si duket doin me na detyru vet neve popullit ti rrokim #Armet_ne_krah per te mbrojtur teritorin e kosoves ton te dashur...
LAVDI DESHMORVE TE KOMBIT LAVDI LAVDI...

★★★NDERIME ATDHEUT★★★
Me Respekt Hafko Kobra

 – ą KaraqevPergjigj
Ti komandant nuk ke mbet me mesue popullin.Ju Aliviqat nuk keni ma ēka te kapni armet se u pare puna e juaja se per ēfare ndihme i beret popullit.Dhe tani mundohesh mu arsyetue kinse qeveria e Ali Ahmetit ju paska tradhetue???Po more kopuk,ju sa here e shajtet Ailiun,dhe si ju mashtroi Aliu qe ta ndegjoni per me nis lufte tjeter???A mos po mendoni se populli ne pergjithesi po hane bari?????
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Arsyetim i uēk ndaj ali ahmetit!   

Revenir en haut Aller en bas
 
Arsyetim i uēk ndaj ali ahmetit!
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: