AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 ēka shkruajn per Esat Pashen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: ēka shkruajn per Esat Pashen   Sam 11 Juin - 19:47



   

 • •


 • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#]Reply[/url]


 • •


 • Share › 

  • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]
  • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]












  • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]
  • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]



  anonim • njė vit mė parė
  Me fale o historian i mjere, po a ka denue personalishte Esad Pasha apo injorance qe ka ekzistue ne qeverine e tij. Dihet ne ate kohe kontraditat ne mes turqedhive dhe Shqiptareve intelektuale, qe Esadi ka qene i pafuqishem me i kontrollue ate fare te ndyte kombit, keshtu turpe per autorin komuniste, injorante per te publikuar dhe per te perdorur per qellime politike luane me tragjedine e ketij mesusi patriot Shqiptare, qe kam respekete, por te fajesohet Esad Toptani. TURP! Dihet mire origjina dhe historia e familjes Toptani qe eshte plote patriotizem, te edukuar dhe vlera te medha patriotike. Cka ashte kjo urrejtje patologjike (me rrenje slave) kunder Toptaneve dhe Zogistave.Edhe sot e kesaj dite nuk ka Shqiptaria lidera sikur Mbreti Zoge dhe Esad Toptani.Turp sot injoranca Shqiptare e infektuar nga dogmatizmi slave tallet me Esad Pashen bile ashte varrose tek varret serbe ne France. Talluni o njereze, qe mendoni qe jeni Shqiptare dhe kontriboni per Shqiptari, po deri sot vetem ne favor te sllavit keni punue, por mos harroni se ditet tona po vijne, se kete Shqiptari vetem liderat me vision e gjake te Toptanit, Zogut, Konices, Rugoves, edhe Nolit qe u kthye ne rrugen e Shqiptarise dhe kuptoi gabimin. Nje dite kjo propagande dhe veper kunder Toptanit do te paguhet sa ma shume qe vonohet aq me i larte do te jete cmimi i ndeshkimit nga populli, kur te mesoi historine e vertete te popullit tone. 
  Nese doni pergjigje nga une, per komentet tuaj atehere vetem kritikat qe kane baze shkencore ju pergjigjem. Poashtu nja tri dite jam i lire e gatshem per debat ne lidhje me kete teme.






 • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url] 


 • •


 • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#]Reply[/url]


 • •


 • Share › 

  • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]
  • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]












   • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]
   • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]



   Cani  anonim • 7 muaj mė parė
   O Anonimus, qfar je duke shkruar, a ke njohuri per veprimtarine trathtare te ESAD Pashes(hiq nga aty Mbretin Zog i cili edhe ashtu nuk eshte pa gabime te rėnda),Por ta quash Esad Pashen patriot kjo gje nuk eshte e pranueshme nga asnje Shqiptar perveq Turkoshakve.Pėr ta pare se kush ishte Esad Pasha nuk ke nevoje te thuash se komunisitet e paska faijin per epitein e dhene Esadit si trathtare se kjo nuk qendron.Duhet te ndashe aktivitetin e trathtarit Esad Pasha nga Toptanet e tjerė patriot.Te propozoj ta kėrkosh diku nėpėr Biblioteka veprėn e antishqiptarit Dobrica Qosiq dhe babait tė popullit Serb -"Vreme Smrti"-IV(Koha e vdekjes-vėllimi i IV-tė), ku shkruan .......se nė golgotėn Shqioptare si e quan ai, nuk kishim asnjė mik tjetėr as Rusinė as Francėn por vetėm Esad Pashėn i cili na bėri konak dhe na pranoi qė tė mbijetonim nė teritorin qė kishte ai nėn kontrollė.......Pra kjo mjafton qė kurrė e kurrės Esad Pasha nuk mund tė pranohet si patriiot Shqiptar por vetė si Patriot Serb dhe Turk.Prandaj harrojeni se ai ishte Patriot.....




  • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url] 

  • •

  • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#]Reply[/url]

  • •

  • Share › 

   • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]
   • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]











    • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]
    • [url=http://disqus.com/embed/comments/?base=default&version=8b992f9d6a8e76dba5a972febcc92ccb&f=botasot&t_i=213969&t_u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fdokumentare%2F213969%2Fsulejman-zalla-mesuesi-rebel-qe-u-perball-me-esad-pashen%2F&t_d=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&t_t=Sulejman Zalla%2C m%C3%ABsuesi rebel q%C3%AB u p%C3%ABrball me Esad pash%c3%abn&s_o=default#][/url]



    krasn  Cani • 10 minuta mė parėHold on, this is waiting to be approved by Bota Sot.
    Cani,o zotri,po ēka ka tradhetue Esat Pasha?Na trego?Nese mendon se shengjinin,apo Shkodren ja ka shit serbeve apo malazezeve,ku jane keto troje more hallakam?Kush e shiti Qamerin?Dihet se enver pisi dhe Ismail Qemaili,ndoshta eshte genjeshter.Fal Esat Pashes sot jemi ne jete.Pse serbet mos me nai marr per vete atdhetaret tane?Pse mos mi varros atdhetaret ne vorrezat e serbeve???!!!!Nuk keni faj ju enveristat e kuq,sa ka faj amerika kurve qe ju perkrah,bashk me serbet .Nje dite para se te filloj kongresi i ambasadoreve ne france,Esati ka bisedue me kryetarin e SHBA ve qe mos ti coptojne trojet shqiptare.Kjo ishte arsyerja e vrasjes se Esatit nga komisari i policise se parizit,dhe revolen ja jep Avni Rrustemit kinse e ka vrare nje tradhetar shqiptar.More magareca,po me pas qen Esat Pasha argat i serbise e po ta kishte vrare Avni Rrustemi,cope e grime e kishin bere franqezet dhe serbet.Mos na shitni pordhavica ju komunista te zi.Ju qent e zi dini atdhetaret ti shendrroni tradhetar,e ju te na shiteni si shpetimtar te hyit.Ju o kopuka edhe tri lufterat e fundit qe na zhvilluat, e morret ne qafe popullin dhe trojet.Ju dini me tradhetue popullin dhe fajet ja linit atdhetareve duke i masakrue.si tradhetar.Magjia juaj,ju shkatrofte.




Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
ēka shkruajn per Esat Pashen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: