AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kriminelet shqiptar vetem policia amerikane i shtin ne biruc

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kriminelet shqiptar vetem policia amerikane i shtin ne biruc   Lun 27 Juin - 13:17

Kosovė - Shqipėri : SHBA Jep Miliona Pėr Arrestimin E Zyrtarėve Shqiptarė
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/3/24 3:47:17 (134 Lexime)


Ambasadori amerikan Donald Lu, ka deklaruar edhe njėherė qartė se pėr tė luftuar korrupsion, Shqipėria duhet tė arrestojė “tė paprekshmit”. Ai tha se partitė nuk duhet ta pėrdorin Byronė e Hetimit pėr tė bėrė politike por duhet ta miratojnė sa mė parė dhe tė ēojnė pas hekurave personat e korruptuar. Lidhur me varėsinė, ai tha se Byroja e Hetimit do tė jetė sipas modelit tė FBI dhe do tė ketė financime nga SHBA pėr funksionimin e saj, transmeton Opinion.


Pjesė nga fjala e ambasadorit LU

Po pse duhet tė besojnė shqiptarėt e zakonshėm se kėta policė tė posaēėm do tė jenė pėrtej ndikimeve dhe korrupsionit?

Pėr shkak se SHBA do tė investojnė qė ajo tė jetė e tillė. Ne kemi vėnė mėnjėanė miliona dollarė pėr tė paguar pajisjet dhe trajnimet e kėtyre policėve, trajnimi i tyre do tė zhvillohet nė akademinė e FBI-sė.

Njė agjent i FBI-sė do tė caktohet nė Tiranė pėr tė mbėshtetur krijimin e kėsaj organizate dhe tė gjithė policėt e BKH-sė do tė kalojnė pėrmes testeve tė dallimit tė gėnjeshtrave, njohur ndryshe si testi i poligrafit. Llogaritė e tyre bankare do tė mbikqyren pėr tu siguruar qė ata nuk po marrin rryshfet ose qė nuk po punojnė pėr krimin e organizuar.
http://kercova.net/modules/news/article.php?storyid=2066
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kriminelet shqiptar vetem policia amerikane i shtin ne biruc
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: