AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 

Astrit Haraqija mirrje me viza e deviza

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 13734
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Astrit Haraqija mirrje me viza e deviza   Lun 4 Juil - 12:37

Astrit Haraqija pranon se rregulloi 40-80 viza Italiane

Tė gjithė Ministrat e zėvendės Ministrat e Kosovės ndėrmjetėsojnė pėr viza.

Ish ministri i kulturės Astrit Haraqia i cili po akuzohet se siguroi klientė pėr viza pėr grupin e Ukė Rugovės ka pranuar se ėshtė marrė me rregullimin e vizave pėr simpatizantė e anėtarė tė partisė sė tij. Nė njė bisedė Haraqia ka pranuar se ka lehtėsuar viza.

“Pas arrestimit e kam thėnė edhe publikisht se kemi bėrė diku 40 deri nė 80 viza njerėzve tė Gjakovės, raste qoftė humanitare, pėr shembull ēėshtje shėndetėsore ose ekonomike, i kam pėrkrah pėr viza edhe nuk mu ka dukur asgjė tmerr pėr arsye se ne kemi suportuar njerėz nga viti 1995, nuk ka qenė diēka e re pėr mu”, thotė Haraqia.

Haraqia mohon pretendimet e prokurorisė se veprimtaria e tij ishte ilegale madje pretendon se tė gjithė Ministrat e zėvendės Ministrat e Kosovės ndėrmjetėsojnė pėr viza.

“Edhe sot unė nuk e di cili ministėr ose zėvendės ministėr nuk e suporton dikė nėpėr ambasada pėr me marrė njė vizė. Edhe unė nuk jam pishman pėr atė qė e kam bėrė edhe jam mėse i sigurt qė kush 1 euro nuk ma ka dhėnė”, shton ai.

Ish ministri i Kulturės pėrballet me aktakuzė tė prokurorisė qė nga java e kaluar prokuroria pretendon se roli i Haraqisė nė grupin e Ukė Rugovės ishte pėr tė siguruar klientė pėr grupin. Siē shkruhet nė aktakuzė, dėshmitarė tė shumtė kanė dhėnė prova se ai ishte duke rregulluar viza Italiane pėr ta,raporton kallxo,com

http://www.kosova-sot.info/lajme/104896/astrit-haraqija-pranon-se-rregulloi-40-80-viza-italiane/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne

Astrit Haraqija mirrje me viza e deviza
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1