AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Count Your Bracelet Lines On The Wrist

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Count Your Bracelet Lines On The Wrist    Ven 8 Juil - 2:09

[size=39]Count Your Bracelet Lines On The Wrist … How Many? Here’s What It Means![/size]


Curved lines that separate the palm of the hand and the rest of the arm are the bracelet wrist lines that are also known as Rascette lines. These lines can have several meanings related to ones’ health to their prosperity and fame.

mn

According to Metaphysics Knowledge, the number of bracelets also represents the longevity of your life. The more bracelets you have, the longer you will live. If the first bracelet is clearly marked and unbroken indicates 23 to 28 years of life while the second bracelet represents 46 to 56 years of life. The third bracelet line that appears on the wrist represents 69 to 84 years of life, and the fourth represents more than 84 years of life.

Very few people have the forth bracelet line. The most common number of bracelets is usually two to three.

Now take a moment, look at your wrist and count your bracelets. How many are there?

Here’s what it means…

Count Your Bracelet Lines On the Wrist… How Many Here’s What It Means!The first wrist line is regarded as the most important bracelet. According to Metaphysics Knowledge,  a clear and deep line indicates that the person is in good health and is physically fit. If the first line is poorly formed and somewhat unclear, it indicates that one is indulgent and reckless.
The first bracelet line can also represent a particular health problem.

Women: If their first line curves upwards into the base of the palm or if it is in broken links this may signify gynecological problems – difficulty in giving birth or conceiving, absent menses.

Men: If their first line curves upwards into the base of the palm or if it is in broken links this may indicate that there may be problems with the prostate, urinary or reproductive problems.

The second wrist line usually indicates the wealth, prosperity and happiness of an individual. The Rascette would appear straight, in a single line without any gaps or chain links.

The third wrist line indicates the name and fame of the individual’s life.  If the line is straight and without any gaps or chains also indicates that the person is influential.

The fourth wrist line is considered a parallel of the third Bracelet Line and usually favors and strengthens it.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Count Your Bracelet Lines On The Wrist    Ven 8 Juil - 2:32

Linjat e lakuar qė ndajnė pėllėmbėn e dorės dhe pjesa tjetėr e krahut janė linjat e dore byzylyk qė janė tė njohur edhe si linja Rascette. Kėto rreshta mund tė ketė disa kuptime tė lidhura me ato 'shėndet pėr prosperitet dhe famėn e tyre.

mn

Sipas metafizikės Dijes, numri i rrathė gjithashtu paraqet jetėgjatėsinė e jetės tuaj. Sa mė shumė rrathė qė keni, mė shumė ju do tė jetoni. Nėse byzylyk i parė ėshtė shėnuar nė mėnyrė tė qartė dhe tė pathyer tregon 23 deri nė 28 vjet tė jetės, ndėrsa byzylyk dytė paraqet 46 deri nė 56 vjet tė jetės. Linja e tretė byzylyk qė shfaqet nė dore pėrbėn 69 deri nė 84 vjet tė jetės, dhe i katėrti pėrfaqėson mė shumė se 84 vjet tė jetės.

Shumė pak njerėz kanė vijėn radhė byzylyk. Numri mė i zakonshėm i rrathė ėshtė zakonisht dy nė tre.

Tani tė marrė njė moment, shikoni nė dore tuaj dhe numėrimin rrathė tuaja. Sa jane atje?

Ja se ēfarė do tė thotė ...

Numėrimi Byzylyk linjat tuaja nė dore ... Sa Shumė Ja Ēfarė do tė thotė!Linja e parė dore konsiderohet si byzylyk mė tė rėndėsishme. Sipas Metafizika Njohuri, njė linjė tė qartė dhe tė thellė tregon se personi ėshtė nė gjendje tė mirė shėndetėsore dhe ėshtė i aftė fizikisht. Nėse vija e parė ėshtė e dobėt formuar dhe disi e paqartė, ajo tregon se njė ėshtė e butė dhe tė pamatur.
Linja e parė byzylyk mund tė paraqesin njė problem tė veēantė shėndetėsor.

Gratė: Nė qoftė se kthesa e tyre tė parė tė linjės lart nė bazė tė palme ose nė qoftė se ajo ėshtė nė lidhjet e thyera kjo mund tė nėnkuptojė probleme gjinekologjike - vėshtirėsi nė lindje ose konceptues, menstruacione mungon.

Men: Nė qoftė se kthesa e tyre tė parė tė linjės lart nė bazė tė palme ose nė qoftė se ajo ėshtė nė lidhjet e thyera kjo mund tė tregojė se mund tė ketė probleme me prostatės, urinar apo probleme riprodhuese.

Linja e dytė dore zakonisht tregon pasurinė, begatinė dhe lumturinė e njė individi. Rascette do tė duket e drejtė, nė njė linjė tė vetme pa ndonjė mangėsi ose lidhje zinxhir.

Linja e tretė dore tregon emrin dhe famėn e jetės sė individit. Nėse vija ėshtė e drejtė dhe pa ndonjė mangėsi apo zinxhirėt gjithashtu tregon se personi ėshtė me ndikim.

Linja e katėrt dore ėshtė konsideruar si njė paralele e Line byzylyk tretė dhe zakonisht favorizon dhe forcon atė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Count Your Bracelet Lines On The Wrist
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: