AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pendohet qe ja rrexoi bustin e Sadam Hysenit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pendohet qe ja rrexoi bustin e Sadam Hysenit   Ven 8 Juil - 5:51

[size=44]Ka zi e ma zi: Njeriu qė e rrėzoi monumentin Saddamit, do ta donte kthimin e tij nga tė vdekurit! (Video)
[/size]
 1 ditė mė parė

[size=34]25[/size]Shkepje

 [url=https://twitter.com/intent/tweet?text=Ka+zi+e+ma+zi%3A+Njeriu+q%C3%AB+e+rr%C3%ABzoi+monumentin+Saddamit%2C+do+ta+donte+kthimin+e+tij+nga+t%C3%AB+vdekurit%21+%28Video%29&url=http%3A%2F%2Fwww.telegrafi.com%2Fka-zi-e-ma-zi-njeriu-qe-e-rrezoi-monumentin-saddamit-ta-donte-kthimin-e-tij-nga-te-vdekurit-video%2F&via=telegrafisti&related=telegrafisti T%26euml;+fundit+nga+Telegrafi][/url] 


Nuk ėshtė fjala pėr ndonjė dashuri, por irakianėt po e kėrkojnė Saddam Husseinin, pasi anarkia dhe terrori u dolėn mė tė kėqij se diktatura e tij.
Nė momentet e rėnies sė Saddamit nga makineria luftarake amerikano-britanike, njė fotografi e prillit 2003 e pėrshkoi botėn. Fjala ėshtė pėr rėnien e monumentit tė diktatorit irakian.
13 vjet mė vonė, Washington Post ka gjetur personazhin kryesor tė kėtij momenti, Khadim al-Jabbouri. Ai u gjet nė mesin e njė milion refugjatėve tė shpėrndarė nė kampe tė Libanit.

Por, sot ai pendohet pėr atė qė ka bėrė, madje ndjehet i turpėruar, transmeton Telegrafi.
“Edhe atėherė kishte korrupsion, konflikt, vrasje dhe plaēkitje. Isha aq i lumtur kur ra nga pushteti. Por, Saddami ra e nė vend tė tij erdhėn 1000 Saddama tjerė”, thotė ai, duke shtuar se mė shumė se kurrė do tė donte qė diktatori tė kthehej nga varri nė postin e tij tė dikurshėm.
Ēuditėrisht, kėtė e thotė njė njeri qė ishte mekaniku personal pėr motoēikleta i familjes sė Saddamit, por qė ra nė burg e qė regjimi i atėhershėm ia kishte vrarė 15 anėtarė tė familjes sė gjerė.
“Bushi (George W.) dhe Blaira (Tony) janė gėnjeshtarė. E shkatėrruan Irakun, na ēuan nė zero, nė nivelin e Mesjetės e ndoshta mė poshtė. Po tė isha kriminel, do t’i vrisja me duart e mia”, ka thėnė ai. /Telegrafi/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pendohet qe ja rrexoi bustin e Sadam Hysenit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: