AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Maskra ne nice,shqiptari ndihmon teroristin arrestohet

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Maskra ne nice,shqiptari ndihmon teroristin arrestohet   Lun 18 Juil - 3:08

Sulmi terrorist nė Francė, arrestohet ēifti shqiptar
Pėlqej
0
 Abonohu pėr lajmet me e-mail:

E-maili juaj:     Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!

Njė ēift shqiptar ka rėnė nė prangat e policisė franceze i dyshuar si personat qė i dhanė armėn vrasėsit nė Nice. Sipas televizionit francez ‘Itele’, arrestimet e orėve tė fundit e ēojnė nė shtatė numrin e atyre qė janė vėnė prapa hekurave si tė dyshuar nė lidhje me sulminvdekjeprurės qė tronditi botėn.

Mė shumė se 80 persona humbėn jetėn kur njė i ri tunizian, i quajtur Mohamed Lahouaiej-Bouhlel, drejtoi kamionin mbi turmėn e njerėzve tė enjten nė mbrėmje duke i shtypur dhe hapur zjarr mbi ta.

Shoferi u qėllua pėr vdekje nga policia. Sakaq, i ashtuquajturi Shteti Islamik ka marrė pėrsipėr sulmin. /albeu.com/

Shtuar mė 17/07/2016, ora 14:45
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Maskra ne nice,shqiptari ndihmon teroristin arrestohet
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: