AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Perkrahesit e Avdi qenit dhe Reshat Badalles

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Perkrahesit e Avdi qenit dhe Reshat Badalles   Lun 18 Juil - 5:56

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Perkrahesit e Avdi qenit dhe Reshat Badalles   Lun 18 Juil - 5:58
Elmazie Marrina
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Perkrahesit e Avdi qenit dhe Reshat Badalles   Lun 18 Juil - 6:00

Bajram Ymeri
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Perkrahesit e Avdi qenit dhe Reshat Badalles   Lun 18 Juil - 6:09

Facebook

Retrouver des amis
[size]


Nasim

Accueil


Retrouver des amis

Invitations


Messages


Notifications

Paramčtres du compte


Sponsorisé
SponsoriséDestinée
edenly.com


790 € L'élégance et la personnalité caractčrisent cette bague qui é...
[/size]
[size]
&__tn__=%2AI&xt=3.AI%403224c4b3b3df11ce2b1611d17c5b822a&ui=6054300665853&mac=AQIFCIvq-owI-iUF]
Corepla
corepla.it

&__tn__=%2AI&xt=3.AI%403224c4b3b3df11ce2b1611d17c5b822a&ui=6054300665853&mac=AQIFCIvq-owI-iUF]&__tn__=%2AI&xt=3.AI%403224c4b3b3df11ce2b1611d17c5b822a&ui=6054300665853&mac=AQIFCIvq-owI-iUF]
Metti in valigia le buone abitudini, come la raccolta differenziata degli imballaggi in pl...
&__tn__=%2AI&xt=3.AI%403224c4b3b3df11ce2b1611d17c5b822a&ui=6054300665853&mac=AQIFCIvq-owI-iUF]Avdi Ibrahimi
[/size][size]
JournalĄ proposAmisPhotos
Plus


VOUS CONNAISSEZ AVDI ?Si vous connaissez Avdi personnellement, =100002002292274&ref=timeline]envoyez-lui un message.
[/size][list="_2t4u clearfix"]
Avdi Ibrahimi8 h · Ta shkulim nga trojet tona farėn e sė keqėsKohėve tė fundit, u krijua njė klimė e ashpėr dhe nervoze nė mbarė hapsirat e trojeve shqiptare, prej antikombėtarėve, kėtyre klyshėve te trahtisė, tė cilėt janė tjetėrsuar nė turqeli, serb, grek e arab, kjo fushatė ėshtė drejtuar dhe po drejtohet kundėr njerėzve atdhetarė e idealistė, vetėm pse ata mbi tė gjitha po e duan kombin e atdheun shqiptarė. Njė sulm kaq i gjerė tė drejtuar nga njerėz tė padinjitetshėm tė tjetėrsuar nė tė ...Afficher la suitePartager2222CommentairesAvdi Ibrahimi8 h · "Erdogani o imire per vend vete qyqe rremit , po per ne o i huaj vend fqinj Turqia e armike po aq sa Serbia Greqia Mali Zi Makedonia qe ju rreh shpulla perdite ." E.S.O ju ” Trima ”, nuk ketė nė gjendje tė luftoni nė Kumanovė e lėrė nė TurqiNga Erald SELCA Njefare i ashtuquajturi ushtar Bekim Keca i gjore doli me shit mend me flamur babes vet Erdoganit ne sokaqet e Shkupit dhe tha do luftojme me…TETOVASOT.COMPartager99Commentaires[/list]


[list="_2t4v clearfix"]
[*]


Intro


[*]
[*]


Amis · 683

Afrim Gashi

Bali Ibraimi

Xhemajl Pllana

Xhemajl Rudi

Reshat Badallaj-Zhuriani

Andi Zeka

Musliu Valbona

Fadil Shyti

Vlora Ibrahimi-Tahiri
Franēais (France) · Shqip · Espańol · Portuguźs (Brasil) · DeutschConfidentialité · Conditions d’utilisation · Publicité · Choisir sa pub · Cookies · PlusFacebook © 2016
[/list]
[size]VOS AMIS AIMENT
PLUS
[/size][size]

JEUX RECOMMANDÉS
PLUS
[/size]


[size]


[ltr][ltr][/ltr][/ltr][/size]
[size]

Discuter avec vos amis

[/size]
 • Hashim Thaēi
 • Lora Baby
 • Aida Velmishi • 32 min
  Gani Miftari • 23 h
  Keli El Prince • 2 h
  Giulia Faccini • 1 j
  Vehbi Halili


[size]

[/size]

Fermer
[size]

[ltr][ltr]

Avdi Ibrahimi

2 juillet · 

 
Mė poshtė ėshtė letra ime dėrguar njė miku nė Tiranė mė 3 Shkurt 2007, mendoj se kjo letėr edhe sot ruan aktualitetin pėr ju miqė e lexuaes tė nderuar! 

Letėr mikut nė Tiranė R.K.

Lėvizja Vetėvendosje ka pėr synim ruajtjen e interesave kombėtare

Anglezi i njohur Bekon thoshte:"Heshtja ėshtė virtyt i budallenjeve". Heshtni buēasin mediat, gazetat e financuara nga pushtetmbajtėsit e tė huajt. Kėto thirrje pėr heshtje i vėjnė nė spikam edhe mashtruesit e mėdhenj tė "Grupit tė unitetit" nė Kosovė. Pak a shumė tė njejtėn thirrje e bėjnė edhe politikanėt aktual nė Tiranė, pėrveq Presidentit shqiptar MOISIU i cili shquhet pėr angazhimet e tij tė sinqerta pėr Kosovėn shqiptre. E njejta gjė vlen tė thuhet pėr Lėvizjen Vetėvendosje pėr angazhimin e saj veprues me nė krye (Hasan Prishtinėn) siē e quajnė nė Kosovė veprimtarin e palodhur pėr zgjidhjen e ē'ėshtjes shqiptare Albin Kurtin, i cili po pėrpiqet me mish e shpirt qė ē'ėshtja shqiptare kėsaj radhe tė mos mbetėt nė gjysmė tė rruges siē ka mbetur gjer mė tani, dhe njėkohėsisht dėshiron qė protestat, demostratat nga paknaqsia e madhe popullore tė mos devijojnė por se ato tė jenė paqėsore duke i bėrė trysni politikanėve dhe tė huajve qė mos tė luajnė me fatin e popullit shqiptarė.
A thua politikanėt aktual nė trojet shqiptare nuk e kanė lexuar a dėgjuar ndonjėherė kėtė thėnie tė Bekonit. "Elita" politike shqiptare vaēmas kjo e Kosovės, ka dėshmuar se nuk ka pikė respekti pėr interesat dhe vullnetin pėr liri e ribashkim kombėtar qė e ka populli i Kosovės. Kjo u pa menjėherė pas luftės ēlirimtare ku disa politikan tė dalur nga lufta e UĒK-sė pėrvetėsuan dhe kopjuan "artin" e mashtrimit nga LKJ-LDK-ja institucionaliste?!. Pranimi nė heshtje dhe angazhimi i tyre pėr Kosovėn "multietnike" ishte devijimi dhe mashtrimi i madh qė po i bėhej popullit shqiptar dhe interesave tė tij. Koncesionet qė i bėheshin politikave tė huaja po thelloheshin vazhdimisht. Kosova veriore po kontrollohet qind pėr qind nga Beogradi. Ekonomia dhe pasuria kombėtare po rrėnohet, sistematikisht dhe po tjetėrsohet nga abuzuesit e mėdhenjė tė AKM-sė dhe UNMIK-ut. Forcat antishqiptare po konsolidohen dhe fuqizoheshin nga UNMIK-u. Roli i kėtyre forcave regresive bėhet gjithnji e mė i rrezikshėm pėr lirin dhe tė drejtat vetėvendosėse tė shqiptarėve. Kjo strategji antishqiptare u "finalizua"me krijimin e Grupit negociator nga ana e UNMIK-ut dhe zyrave tė huaja. Kryestandard i kėtij grupi negociator u bė"DECENTRALIZIMI",coptimiose ndarja e Kosovės midis serbėve dhe shqiptarėve. Premtimet dhe pėrbetimet e politikanėve se nuk do tė negociojnė pavarėsin me Serbin,dalin se ishin mashtrime tė pastra. Hyrja nė bisedime me Serbinė pėr Kosovėn e bėri atė ortake tė padiskutueshme dhe e legjitimoi tė drejtėn e Serbisė mbi Kosovėn shqiptare anipse ky shtet dhe populli serb bėnė masakra, dhunime, thjesht kjo ishte njė gjenocid i Serbisė ndaj shqiptarėve. Grupi negociator nė paketėn Atisari, ka pranuar ti bėjė Serbisė lėshime fatale pėr tė ardhmen e Kosovės edhe pse mbi (90%) tė shqiptarėve do tė shndėrrohen nė Bosnjė ose Palestinė!!!... Heshtni,buēasin politikanė tek u thonė mediave tė cilat vinė nga politika tė errėta serbe dhe antishqiptare. Janė kėta gazetarė e analist ose pasardhės tė tyre qė distancoheshin dhe akuzonin ata qė u ngritėn nė vitin 1981, janė ky soj e sorollap qė i akuzuan edhe luftėtarėt e lirisė-UĒK-nė si "dorė e zgjatur e Serbisė", janė kėta kolaboracionist qyqarė qė kurrė su ngritėn dhe nuk dhanė asgjė pė tė mirėn kombėtare, por vetėm e shfrytėzuan dhe po e shfrytėzojnė pėr ineteresat e tyre personale Atdheun. Kėta shqiptar tė tipit Ali Shukria, Sinan Hasani, Kolė Shiroka, Azem Vllasi, Rrahman Morina, Kurtesh Salihu, Syrja Popovci... e tė tjerė, kėrkojnė qė populli shqiptar ta ruaj qetėsinė, tė heshtė, tė mos i ndihet zėri edhe kur nėpėkėmbet e copėtohet liria dhe trualli i tij. Heshtja nė kėso rrethanash pėr shqiptarėt ėshtė kapitullim, ėshtė tradhti. Prandaj, ēdo shqiptar qė do lirinė e atdheun duhet tė bashkohet me Levizjen Vetėvendosje pėr ti prishur tė gjitha planet antishqiptare qė kanė tė huajt qė robėrojnė lirin dhe tokėn shqiptare tė Kosovės. 
Tė angazhohesh sot nė Lėvizjėn Vetėvendosje ėshtė nder ėshtė tėrėsisht tė jesh shqiptar progresist.Tė heshtėsh nuk ėshtė virtyt, kur atdheu ėshtė nė rrezik.
Ndoshta ky meditim i imi tė duket paksa i ēuditshėm, sepse unė nuk jam i zhytrur nė politikat ditore, mbase as nuk humb ndonjė post politik, por them realen qė pėrcakton truri im. 
Ngelni shoqėrisht tė pėrshėndetur.Pėrmes kėsaj shkrese medituese po ju dėrgoj broshurėn dhe aktivitetet e aktivistėve tė Levizjes Vetėvendosje. Lėvizje kjo e mirėfillt kombėtare dhe tejet paqėsore.
Ngelni tė pėrshėndetur nga bashkėatdhetari juaj Avdi Ibrahimi!
Prizren 03.02.2007.

[/ltr][/ltr][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Perkrahesit e Avdi qenit dhe Reshat Badalles   Lun 18 Juil - 6:11

[ltr]Avdi Ibrahimi

2 juillet · 


Mė poshtė ėshtė letra ime dėrguar njė miku nė Tiranė mė 3 Shkurt 2007, mendoj se kjo letėr edhe sot ruan aktualitetin pėr ju miqė e lexuaes tė nderuar! 

Letėr mikut nė Tiranė R.K.

Lėvizja Vetėvendosje ka pėr synim ruajtjen e interesave kombėtare

Anglezi i njohur Bekon thoshte:"Heshtja ėshtė virtyt i budallenjeve". Heshtni buēasin mediat, gazetat e financuara nga pushtetmbajtėsit e tė huajt. Kėto thirrje pėr heshtje i vėjnė nė spikam edhe mashtruesit e mėdhenj tė "Grupit tė unitetit" nė Kosovė. Pak a shumė tė njejtėn thirrje e bėjnė edhe politikanėt aktual nė Tiranė, pėrveq Presidentit shqiptar MOISIU i cili shquhet pėr angazhimet e tij tė sinqerta pėr Kosovėn shqiptre. E njejta gjė vlen tė thuhet pėr Lėvizjen Vetėvendosje pėr angazhimin e saj veprues me nė krye (Hasan Prishtinėn) siē e quajnė nė Kosovė veprimtarin e palodhur pėr zgjidhjen e ē'ėshtjes shqiptare Albin Kurtin, i cili po pėrpiqet me mish e shpirt qė ē'ėshtja shqiptare kėsaj radhe tė mos mbetėt nė gjysmė tė rruges siē ka mbetur gjer mė tani, dhe njėkohėsisht dėshiron qė protestat, demostratat nga paknaqsia e madhe popullore tė mos devijojnė por se ato tė jenė paqėsore duke i bėrė trysni politikanėve dhe tė huajve qė mos tė luajnė me fatin e popullit shqiptarė.
A thua politikanėt aktual nė trojet shqiptare nuk e kanė lexuar a dėgjuar ndonjėherė kėtė thėnie tė Bekonit. "Elita" politike shqiptare vaēmas kjo e Kosovės, ka dėshmuar se nuk ka pikė respekti pėr interesat dhe vullnetin pėr liri e ribashkim kombėtar qė e ka populli i Kosovės. Kjo u pa menjėherė pas luftės ēlirimtare ku disa politikan tė dalur nga lufta e UĒK-sė pėrvetėsuan dhe kopjuan "artin" e mashtrimit nga LKJ-LDK-ja institucionaliste?!. Pranimi nė heshtje dhe angazhimi i tyre pėr Kosovėn "multietnike" ishte devijimi dhe mashtrimi i madh qė po i bėhej popullit shqiptar dhe interesave tė tij. Koncesionet qė i bėheshin politikave tė huaja po thelloheshin vazhdimisht. Kosova veriore po kontrollohet qind pėr qind nga Beogradi. Ekonomia dhe pasuria kombėtare po rrėnohet, sistematikisht dhe po tjetėrsohet nga abuzuesit e mėdhenjė tė AKM-sė dhe UNMIK-ut. Forcat antishqiptare po konsolidohen dhe fuqizoheshin nga UNMIK-u. Roli i kėtyre forcave regresive bėhet gjithnji e mė i rrezikshėm pėr lirin dhe tė drejtat vetėvendosėse tė shqiptarėve. Kjo strategji antishqiptare u "finalizua"me krijimin e Grupit negociator nga ana e UNMIK-ut dhe zyrave tė huaja. Kryestandard i kėtij grupi negociator u bė"DECENTRALIZIMI",coptimiose ndarja e Kosovės midis serbėve dhe shqiptarėve. Premtimet dhe pėrbetimet e politikanėve se nuk do tė negociojnė pavarėsin me Serbin,dalin se ishin mashtrime tė pastra. Hyrja nė bisedime me Serbinė pėr Kosovėn e bėri atė ortake tė padiskutueshme dhe e legjitimoi tė drejtėn e Serbisė mbi Kosovėn shqiptare anipse ky shtet dhe populli serb bėnė masakra, dhunime, thjesht kjo ishte njė gjenocid i Serbisė ndaj shqiptarėve. Grupi negociator nė paketėn Atisari, ka pranuar ti bėjė Serbisė lėshime fatale pėr tė ardhmen e Kosovės edhe pse mbi (90%) tė shqiptarėve do tė shndėrrohen nė Bosnjė ose Palestinė!!!... Heshtni,buēasin politikanė tek u thonė mediave tė cilat vinė nga politika tė errėta serbe dhe antishqiptare. Janė kėta gazetarė e analist ose pasardhės tė tyre qė distancoheshin dhe akuzonin ata qė u ngritėn nė vitin 1981, janė ky soj e sorollap qė i akuzuan edhe luftėtarėt e lirisė-UĒK-nė si "dorė e zgjatur e Serbisė", janė kėta kolaboracionist qyqarė qė kurrė su ngritėn dhe nuk dhanė asgjė pė tė mirėn kombėtare, por vetėm e shfrytėzuan dhe po e shfrytėzojnė pėr ineteresat e tyre personale Atdheun. Kėta shqiptar tė tipit Ali Shukria, Sinan Hasani, Kolė Shiroka, Azem Vllasi, Rrahman Morina, Kurtesh Salihu, Syrja Popovci... e tė tjerė, kėrkojnė qė populli shqiptar ta ruaj qetėsinė, tė heshtė, tė mos i ndihet zėri edhe kur nėpėkėmbet e copėtohet liria dhe trualli i tij. Heshtja nė kėso rrethanash pėr shqiptarėt ėshtė kapitullim, ėshtė tradhti. Prandaj, ēdo shqiptar qė do lirinė e atdheun duhet tė bashkohet me Levizjen Vetėvendosje pėr ti prishur tė gjitha planet antishqiptare qė kanė tė huajt qė robėrojnė lirin dhe tokėn shqiptare tė Kosovės. 
Tė angazhohesh sot nė Lėvizjėn Vetėvendosje ėshtė nder ėshtė tėrėsisht tė jesh shqiptar progresist.Tė heshtėsh nuk ėshtė virtyt, kur atdheu ėshtė nė rrezik.
Ndoshta ky meditim i imi tė duket paksa i ēuditshėm, sepse unė nuk jam i zhytrur nė politikat ditore, mbase as nuk humb ndonjė post politik, por them realen qė pėrcakton truri im. 
Ngelni shoqėrisht tė pėrshėndetur.Pėrmes kėsaj shkrese medituese po ju dėrgoj broshurėn dhe aktivitetet e aktivistėve tė Levizjes Vetėvendosje. Lėvizje kjo e mirėfillt kombėtare dhe tejet paqėsore.
Ngelni tė pėrshėndetur nga bashkėatdhetari juaj Avdi Ibrahimi!
Prizren 03.02.2007.
[/ltr]
Avdi Ibrahimi qe jaka marr jeten Nuhi Berishes,duke iu shpifur me gjera qe si ka pasur,pos te zezat e veta Avdi zeza ja mvishke,se vete Avdiu me thoshte keshtu.Avdiu ka dasht me dhunue luftaren ne TMK,Rajmonda Malecken e cila eshte gjalle si deshmitare dhe bashk me baban e saj permes Eulexit jane denue  nje vjet e gjysme burg ne Idrizov te shkupit.Bashkim Hoxhen e ka plagos permes tjereve me bombe.Aviu ka ik per ne shqiperi me percjelljen e forcave serb.Me derektiva antikombetare.tradhetari po na shitet atedhetar
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Perkrahesit e Avdi qenit dhe Reshat Badalles   

Revenir en haut Aller en bas
 
Perkrahesit e Avdi qenit dhe Reshat Badalles
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: