AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Aziz Morrina

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Aziz Morrina   Lun 18 Juil - 6:19


Aziz Morina a partagé un lien.
5 h · 
Pėr ju turkoshak, mbėshtetės tė terrorit dhe antishqiptarizmės
Naim Miftari Shqiptarėt e Kosovės dhe Maqedonisė dhe Shqipėrisė, disa qė flasin turqisht nė familjet e tyre, e qė se din as vet se ēfarė…
SHQIPTARI.EUPartager
Naim Miftari
Shqiptarėt e Kosovės dhe Maqedonisė dhe Shqipėrisė, disa qė flasin turqisht nė familjet e tyre, e qė se din as vet se ēfarė janė me kombėsi, por edhe disa tė tjere turkofilė apo magar shqiptar, i gėzohen faktit se si Erdogani sot po e shkatėrron themelin ushtarak republikan nė radhėt e ushtrisė turke, qė kryesisht komandohej nga gjeneralėt shqiptarė prej qindra vitesh me radhė…. Madje ata janė edhe heronjė kombėtar tė Turqisė, si Kemajl Ataturku, Kenan Evreni… dhe tani ky gjenerali tjetėr shqiptar i shquar Adem Huduti, e shumė ushtarak tė tjerė… turp pėr ju qė jeni kundėr kėtyr figurave tė shquara shqiptare, dhe jeni rreshtuar pro turkut Erdogan.
Turqia sot ėshtė sponzorizuesja kryesore e dhunės shtypėse ndaj popujve autokton dhe ndihmuese e terrorizmit nėpėrmjet Isisit, Al Nustras, Frontit… sot kėto Turqinė e kanė si bazė mbrojtėse, e qė luftojnė nė emėr tė islamit tė rremė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Aziz Morrina   Lun 18 Juil - 6:22

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Aziz Morrina
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: