AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Turqit nuk pren kokat e shqiptareve por te grekeve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Turqit nuk pren kokat e shqiptareve por te grekeve   Sam 30 Juil - 3:02

Zbardhet e verteta Turqit kane kokat e grekeve te Izmirit jo te shqiptareve

  •  Botuar: 7 muaj mė parė
     
  • Shkruar nga: Nga Arben Llalla


Kjo foto u botua me shumė bujė nė mediat shqiptare se: “Ushtarėt otomanė pozojnė me kokat e prera tė shqiptarėve”. Mė vjen keq qė ėshtė e disata herė qė mediat shqiptare bien nė kurthin e keqinterpretimeve dashakeqėse tė fotografive tė vjetra.

Pas shumė kėrkimesh mėsova tė vėrtetėn e kėsaj foto se janė turqit me kokat e grekėve tė Izmirit 1922. Fotografia kjo sipas autorit grek Haris Tsirkinidhis, nė librin e tij “Eho Oplo Tin Aghoni”(Kam Trekėmbėshin Armė). Fotografia ėshtė bėrė nė nėntor 1922 nga gazetari francez Rene Pyo. Poshtė nė greqishtė shkruan qartė se bėhet fjalė pėr kokat e grekėve tė Izmirit dhe jo pėr koka shqiptarėsh.
 
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Turqit nuk pren kokat e shqiptareve por te grekeve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: