AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 si ti pastroni mushkrit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: si ti pastroni mushkrit   Sam 30 Juil - 9:52

api i parė qė duhet tė merrni pėr t’i pastruar mushkėritė brenda 72 orėve ėshtė t’i eliminoni tė gjitha produktet djathore nga dieta pėr t’i hequr tė gjitha toksinat qė i shkaktojnė kėto produkte.
Kur zgjoheni nė mėngjes, gjėnė e parė qė duhet ta bėni ėshtė konsumimi i lėngut tė limonit. Vetėm merrni 300 ml ujė dhe shtrydhni 2 limonė nė tė. Sigurohuni ta konsumoni pijen nė stomak tė zbrazėt para mėngjesit. 

Nė periudhėn mes mėngjesit dhe drekės, duhet tė konsumoni 300ml lėng karote pėr tė shpejtuar procesin e pastrimit tė gjakut. Gjatė kohės sė drekės duhet tė konsumoni 400 ml lėng i cili ėshtė i pasur me kalium. Ky lloj i lėngut do t’ju ndihmoj t’i luftoni bakteret qė janė pėrgjegjėse pėr infeksionet e mushkėrive.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
si ti pastroni mushkrit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: