AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ata qe vrajten atdhetar lexoni

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ata qe vrajten atdhetar lexoni   Ven 12 Aoū - 16:47

21-09-2010, 15:51 #78
PLAKU PLAKU nuk ėshtė nė linjė
Mire ėshte puna mire

Maska e PLAKU Anėtarėsuar
19-05-2002
Postime
2,585
Faleminderit
0
2 falenderime nė 2 postime
Citim Postuar mė parė nga arberi_fr Lexo Postimin
Piro lufta jote me humbje
Po ēka te shtyni te shkruan Per haxhiun ēka ka shkarravite Avdiu?
Po more pis ti je vete Avdi pishpiriku!
Me shume ftyra e shume epitete!Here grua e here jene,e edhe dhelperosh!
Po ti pi thua se Avdiu bashk me Haxhiun qenkan spiuna!
Hajde trego fakte e na rrofshe leshin,per secilin ēka kan punue,per kan,me kon ,kon e kan tradhetue,fakte kopuk e jo vetem futja si buallica baglen kur e gjuan nga *****!
arber, i pari i kam kundershtu pirros dhe llomit ti enverist.
Pse kuqaloshet kur nxihen ngushet nuk len gje pa perzi me narafet e veta piso vrastare, Arber, gjitheqeka muned te thuhet per Haxhi Latif Kuqin, por trathetar jo.
Haxhi Kuqi duhet te ndjehet krenar kur hienat enverist merren me ta, trathetaret dihen se kush jan, envero titistet e kan per detyre me mjegullos te vertetat qe ka vuajet komebi shqyptar nga keto pisa.
Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri
Pėrgjigju Duke Cituar PĖRGJIGJU DUKE CITUAR
22-09-2010, 09:47 #79
pirroja1 pirroja1 nuk ėshtė nė linjė

Aty afer...

Anėtarėsuar
14-03-2006
Vendndodhja
Epir
Postime
70
Ndegjo Arber koketuli!
Fakti qe ti gjate luftes e ke shetitur me makine Arkanin neper vija fronti eshte nje tregues se ti je nje kolaboracionist i keq! Avdi Ibrahimi, shoku yt, gjate kohes qe ka punuar ne MPP ka patur nje telefon special qe lidhej me UDB. Ky fakt tregon se ai ka qene spiun si ti.

arberi_fr arberi_fr nuk ėshtė nė linjė
Perjashtuar

Anėtarėsuar
29-10-2009

0 falenderime nė 0 postime
avdi qeni
Piro(avdi shpiuni)

More kopuk ndegjoje vete disa here,dhe shkruji fjalet e njerit dhe tjetrit mor qetnik shkavell qe shkruan nga kragujevci!
Haxhiu kurr se ka hyp ne kerr Arkanin kete e kam bere qe ti dhe shoket e tu te me jepni kinse kritika!Me pas hyp Arkani ne kerrin tim shtete pidhait e nanes ja kisha shkerdhyr e din ti mire kete,sepse une jam ky qe ja kam qie nanuqin ne vitin 1971 Nikolla Lubiqiqit per flamurin kuq e zi.Dhe qeky Muharrem eshte que me shqiptaret e tjere per tua plotesue deshirat e shkive me ndoqen qe te me likvidoin pse une e mbrijta flamurin kuq e zi .E ta shkerdheft nanenuqin flamuri kuq e zi!
Per keto fakte ke mundesi ti pyesish keta;Hysen Kolgeci nga vraniqi,Sadik Sylaj,Smail Berisha nga Suhareka, Muharrem Kuēi nga Suhareka,Reshit Bytyqi shefi yt o Avdi pisi,Rexhep Kryeziu me vellaun e tij,Kadri Kuēi nga Suhareka e tjere .Dhe Ky Muharrem bashk me mikun e tij dhe Ymer Gashin dhe Fadil Hoxhen me quajten tradhetar te jugosllavise.Ti Piro sje shqiptar pos spiun leninist,marksist enverist qe e keni patur zakon me iu shpif shokeve he te zuna qe je spiun pa qen fare vetem mi nxite qe te kacafyten me serb dhe te vriten.Dhe ju pisa pastaj ti qitni neper qiftela e ua dhefsha qiftelit e juaja.
Edhe serbet si ti me kan then se po baje _uēk dhe po i qoi rinin shqiptare ne aradhat e saja .Kam que shume te rinje ne uēk e din mire Fatmir Lima,dhe te tjeret /
Sa per ty kam inqizime me Haziz Morinen qe kemi bisedue pse nuk me kan marr shkau yt me luftue kundra spiunave dhe shkaut;Nese don i qesi dhe i ndegjon.
Piros dil hapur e jo si grua e stambollit qe shiten me pare!
pirroja1 pirroja1 nuk ėshtė nė linjė
Aty afer...

Anėtarėsuar
14-03-2006
Vendndodhja
Epir
Postime
70
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Haxhi Kuēi i Arkanit,

Po te isha une si ti dhe Avdi Ibrahimi, te jesh i bindur se do ta kisha varur veten me lak dhe ate pikerisht ne dite pazari. Kurre nuk kam punuar ne ndonje resor shoqeror te Jugosllavise, por perkundrazi kam qene i ndjekur dhe i burgosur nga Jugosllavia!

Fare nuk jam nga ajo ane nga vini ju tandemi i spiuneve Haxhi Kuē e Avdi Ibrahim!

Ka edhe njerez qe me njohin dhe e dine se kush qendron pas kesaj nofke!


Ik mbushu tash me gjithe Avdi Ibrahimin ne te s'emes te dyte!

Ja ku e ke pranuar se Arkanin e ke patur ne makine dhe e ke shetitur, pisi i pisavt-deshmitari i Hages!
http://lajmpress.com/lajme/shqiperi/4557.html


Shkruan Haxhi Kuēi:

E sa per Arkanin e din ti se kush ma ka hyp,dhe a ka qen Arkani apo ndonje personalitet tjeter serb edhe keta shoket e tu ma kan que me shetit se tek e fundit ty per ēdo dite e nate te kam shetit me pare e pa pare qe as benzinen kurr nuk ma ke pague dhe ke ftyre more i poshter qe haptas thua se nuke e njoh Haxhiun dhe skam bere shoqeri ; marre te kofet por ti ske burrerri fare pos interesi dhe ti etiketon njerezit shoket e tu .
23-09-2010, 18:36 #83
G-2 G-2 nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Anėtarėsuar
30-12-2009
0 falenderime nė 0 postime
avdi ibrahimi nje spiun serb si ka qene e mundur te jete ne hierarkine e larte te uck-se!!
keta 'patriotat' e forumeve qe i japin zjarr pseudopatriotizmit po dihen qe jane ,ishin dore e

23-09-2010, 19:33 #84
Llapi Llapi nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Maska e Llapi Anėtarėsuar
08-08-2002
Postime
20,078
Faleminderit
26
82 falenderime nė 77 postime
G-2

qyky pirroja tka ba me fol me vehten tane haaaaaa
ky po jau zbuloike edhe rrajt shpiunave


24-09-2010, 05:07 #88
G-2 G-2 nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Anėtarėsuar
30-12-2009
Postime
1,801
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
G-2

qyky pirroja tka ba me fol me vehten tane haaaaaa
ky po jau zbuloike edhe rrajt shpiunave

tash u muar vesh se kush na qenka pirroja(avdi ibrahimi) dhe aty del edhe llapi!!
arberi fr po ua ditka zorret ne bark juve avdi ibrahimve!!


kjo po duket se vetem ata qe kane qene spiuna sot thirren ne psudopatriotizem!!
kane nevoi t'i mshefin skenaret e tradhetise duke i akuzuat te tjeret per spiun!!


mos d'vet se te kallxon vet keshtu pat then kadri veseli!!
ata qe i japin zjarr per patriota ata kane damken e tradhetise si klysh te ish serbise!!
24-09-2010, 08:55 #101
mebybe mebybe nuk ėshtė nė linjė
FARK

Maska e mebybe Anėtarėsuar
16-09-2010
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga pirroja1 Lexo Postimin
Pershendetje Llapi,
E sheh se kane dal jasht kontrolle krejt keta udbash. Keshtu duhet me lujt qoke me ta, se mjaft kane lujt me neve sa kane qene argat te Serbise!

Vetem nje: po me dhimbet Brari, se ua ka majt krahun, kurse tash e paskan "djeg" edhe Brarin!
Brari per juve eshte zot ketu ne forum. llapi, disa, e kosovelli jan grupa Qerim Kelmendit.
Nuk me interon partia hiq, por me intereson se pse jan vra shqiptaret mas lufte.

G-2 G-2 nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Anėtarėsuar
30-12-2009

0 falenderime nė 0 postime
qerim kelmendi eshte nje 'trim' i cili u martua me gocen e xhaxhait te vet!!
qerim kelmendi eshte nje 'luftetar' qe e hodhi ne pusi adrian krasniqin , tjere!!
..
mebybe mebybe nuk ėshtė nė linjė
FARK

Maska e mebybe Anėtarėsuar
16-09-2010
Citim Postuar mė parė nga G-2 Lexo Postimin
qerim kelmendi eshte nje 'trim' i cili u martua me gocen e xhaxhait te vet!!
qerim kelmendi eshte nje 'luftetar' qe e hodhi ne pusi adrian krasniqin , tjere!!
Qerim Kelmendi e ka ba logjistiken dhe e ka organizu vrasjen e Tahir Zemes, Por urdhnat i ka marr nga lart. Ai I ka gjet njerzit, i ka gjet armet dhe automjetet per rast. Do ta qesim dhe cilat vetura dhe cilat shtepija i marr me qira per rastin Tahir Zemaj. Nejse
Nuk me interon partia hiq, por me intereson se pse jan vra shqiptaret mas lufte.
25-09-2010, 07:44 #108
guri79 guri79 nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Anėtarėsuar
06-11-2009
0 falenderime nė 0 postime
Cili emer te intereson!?
1. Qerim KELMENDI, prejardhja e tijna, si dhe funksionet qe i ka ushtruar prej 1990.

2. Avdi IBRAHIMI, prejardhja e tijna, si dhe funksionet qe i ka ushtruar prej 1990.

3. Haxhi KUCI, prejardhja e tijna, si dhe funksionet qe i ka ushtruar prej 1990.

guri79 guri79 nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Anėtarėsuar
06-11-2009
Postime
347
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
provat dhe faktet nuk i spjegojne 100 verzione per nje fenomen !!
[U"]Fakte sot me te paraqit nuk mundem"[/U]

Deklaratat e mija nuk bazohen ne thashethemesh lokalshe !

Personaliteti i nje figure pershkruhet ne menyr objektive duke i ballafaquar te mirat por edhe te keqijat e tijna...

Do te gjesh ne vijm nje pjese te deklarates te njeriu i cilli ka dhen me se shumti per kete vend, lidhur me Tahir ZEMAJ:

Adem DEMAQI:

"(...)Gjatė fjalimit tė tij, me rastin e shėnimit tė dhjetėvjetorit tė themelimit tė OVLUĒK-sė, veprimtari Adem Demaēi ka thėnė se ėshtė detyrė qė tė bashkohen tė gjithė veteranėt “por qė tė mos lejojmė qė nė mes tyre tė na hyjnė edhe Tahir Zemajt e tė tjerėt”.
“Tahir Zemaj nuk ishte luftėtar. Tahir Zemaj ishte njė njėri i cili i la 600 e sa tė plaguar nė front. E la armatimin mė tė mirė tė vetin, iku gjoja e thirri Bukoshi atje”, ka thėnė Demaēi, duke reaguar kėshtu ndaj dekorimit tė Zemajt me urdhrin “Hero i Kosovės”, nga presidenti i Kosovės Fatmir Sejdiu, gjatė muajit korrik.(...)

..................................................

G-2 G-2 nuk ėshtė nė linjė

Faleminderit
0 falenderime nė 0 postime
argatet qoban te serbise te infiltruar ne uck kane kryer atentate ndaj kosoves!!
kjo eshte vertetuar edhe gjate luftes edhe pas saj!!


kete sot po e deshmojne vet ata qe ishin dore e zgjatur e okupatorit serb!!
dhe sot shumica e akuzave jane qe kane vrare shqiptar e jo serb!!

kjo ishte lufta e gardes staliniste ne krye me azem sylen xhavit halitin adem grabovcin etj!!

mebybe mebybe nuk ėshtė nė linjė
FARK

Maska e mebybe Anėtarėsuar
16-09-2010
Postime
223
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga guri79 Lexo Postimin
1. Qerim KELMENDI, prejardhja e tijna, si dhe funksionet qe i ka ushtruar prej 1990.

2. Avdi IBRAHIMI, prejardhja e tijna, si dhe funksionet qe i ka ushtruar prej 1990.

3. Haxhi KUCI, prejardhja e tijna, si dhe funksionet qe i ka ushtruar prej 1990.
A per keta ishe i interesum a ?! Vetm shkruj emrat ne google e krejt te tregojn.
Nuk me interon partia hiq, por me intereson se pse jan vra shqiptaret mas lufte.


25-09-2010, 15:35 #140
G-2 G-2 nuk ėshtė nė linjė
25-09-2010, 15:25 #139
mebybe mebybe nuk ėshtė nė linjė
FARK

Maska e mebybe Anėtarėsuar
16-09-2010
Postime
223
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga G-2 Lexo Postimin
nese ramushi do qendronte ne institucione perseri do te kishte vrasje!!
dhuna politike, vrasjet shantazhet i kishte inicuar lpk-ja, u vra ministri i mbrojtjes ne tirane !!
u vra zedhensi i pare i uck-se ne tirane ali ukaj!!

u vra ne prishtine enver maloku shefi i sherbimit informativ te kosoves!!
u plagos sabri hamiti i cili i shpetoi me te keqes!!
u rrah per vdekje zejnullah rrahmani!!

por vrasje te niveleve te ulta nuk do te kishte ndofta!!
do te ishte e mundshme vet ramushi te ishte viktime e shikut sikur qe eshte tani por ne formen tjeter!!

gjithe te mirat!
Une mendoj qe boshti kryesor i vrasjeve eshte kjo ;
Fatos Klosi-Kuduisi Lame- SHIKU- Qerim Kelmendi me logjistiken dhe grupen e tijna.
Nuk me interon partia hiq, por me intereson se pse jan vra shqiptaret mas lufte.


.......................................................

i/e regjistruar

Anėtarėsuar
30-12-2009
Postime
1,801
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga mebybe Lexo Postimin
Une mendoj qe boshti kryesor i vrasjeve eshte kjo ;
Fatos Klosi-Kuduisi Lame- SHIKU- Qerim Kelmendi me logjistiken dhe grupen e tijna.

pajtohem ,por kjo eshte vetem nje pjese e skuadres vrasese organizative!!
kemi edhe nje shaban brahen qe ka qene mentor i xhavit halitve ,azem sylve etj!!
............................................................

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ata qe vrajten atdhetar lexoni   Ven 12 Aoū - 16:48

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ata qe vrajten atdhetar lexoni   Ven 12 Aoū - 17:35

PLAKU PLAKU nuk ėshtė nė linjė
Mire ėshte puna mire

Maska e PLAKU Anėtarėsuar
19-05-2002
Postime
2,585
Faleminderit
0
2 falenderime nė 2 postime
Ashete e kote te merret njeri me mbeturinat kuqalosho-envero-miladiniste.
pirro po te kishe vetem pak n moraldhe shqyptari, para se fole per Z.Kuqi dhe bene akuza te pa baza,te indetifikohehse vete me emen dhe mbiemen, kete ta kam thene qysh ne fillim, por narafi envero -titist i peshtjelle me propoganed percarese nuk di ndryshe ,per kete ju jeni edhe te sprovua se si me sulmua mbase shpine, me hudhe gurin e meshefe doren, ua kam thene vetem sa e tregoni veten tuaj, koha ashete qe mbeturinat e mbetjes asaj te keqje envero-titiste te udhet ne venin ku i takon. Ne je burr dil para haxhiut me fakete, jo me ato qe na servon ti, ata vete Haxhi i ka pubeliku ne internet. po race quditesheme qe jeni hej! Ashete interesanet se si djajet e kuq kur nxihen ngushet jan ne gjendje te kafeshojen dhe veten, kjo tregon prapeshtit ideologjis kuqaloshe qe nai servoj shkau permes enverave! Qysh gjete raset e ku ka lidheje ketu ne kete teme Haxhi kuqi !?

Populli sju duron me, kete duhet ta keni te qaret.
Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri
ne faqen nr tete(Cool
..................................
27-09-2010, 11:30 #150
pirroja1 pirroja1 nuk ėshtė nė linjė
Aty afer...

Anėtarėsuar
14-03-2006
Vendndodhja
Epir
Plaku, me vjen keq nuk te kuptoj! Kjo shqipe e shkruar nga ti eshte e kampeve te Nishit dhe Podgorices!
............................................
27-09-2010, 12:45 #151
mebybe mebybe nuk ėshtė nė linjė
FARK

Maska e mebybe Anėtarėsuar

0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga pirroja1 Lexo Postimin
Plaku, me vjen keq nuk te kuptoj! Kjo shqipe e shkruar nga ti eshte e kampeve te Nishit dhe Podgorices!
Ma mire i kuptoni dosjet dhe dokumentat qe vijna nga Tadiqi e Koshtunica. Bravo
Nuk me interon partia hiq, por me intereson se pse jan vra shqiptaret mas lufte.
.......................................
arberi_fr arberi_fr nuk ėshtė nė linjė
Perjashtuar

Anėtarėsuar
29-10-2009
Postime
416
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Po tja shiqoni flamurin e piros nga po shkruan do quditeni,shkruan nga kragujevci ! Piros vetem serbisht !Se ka pas bere dikur dafranga me braqat serb !


Po ti flisni egersisht piros,ky nenshtrohet shpejte,se sa per shqip ska derte kuma i serbeve !A je kan ka ana e hasit o Piro si ja kaloni ?

Haxhiun nuk e njohe,si ti Avdiun Piroooo,por a ke fakte ti personalisht te keqia per haxhiun ?
gjije nji shqiptar ne kosove qe ka fjale te dobeta kundra haxhiut?

Haxhiu eshte i pari qe i ka nise demostratat e para ne menzen e studenteve me 11 mars 1981
Haxhiu eshte i pari ndere shqiptar qe e ka mbrojt flamurin kuq e zi ne brendi te mijera serbeve,dhe shoket e tu ju kan versulur mbi supe Haxhiut ne vend te serbeve!vetem pse e mbrojti flamurin e skenderbeut,qe shqiptaret!

Haxhiu e nxiti naton ta bombardoi shkinin tende tua prishi kumarit tua dhe t' shqipfolesave tu!

Piro hajde shkruaj fakte e jo prrallat e tua qe mundohesh me ngjalle rozafaten,dhe krijuar mite per veten dhe fareflliqesirat e tua !
.....................................................

28-09-2010, 13:30 #153
pirroja1 pirroja1 nuk ėshtė nė linjė
Aty afer...

Anėtarėsuar
14-03-2006
Vendndodhja
Epir
Postime
70
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga arberi_fr Lexo Postimin
Po tja shiqoni flamurin e piros nga po shkruan do quditeni,shkruan nga kragujevci ! Piros vetem serbisht !Se ka pas bere dikur dafranga me braqat serb !


Po ti flisni egersisht piros,ky nenshtrohet shpejte,se sa per shqip ska derte kuma i serbeve !A je kan ka ana e hasit o Piro si ja kaloni ?

Haxhiun nuk e njohe,si ti Avdiun Piroooo,por a ke fakte ti personalisht te keqia per haxhiun ?
gjije nji shqiptar ne kosove qe ka fjale te dobeta kundra haxhiut?

Haxhiu eshte i pari qe i ka nise demostratat e para ne menzen e studenteve me 11 mars 1981
Haxhiu eshte i pari ndere shqiptar qe e ka mbrojt flamurin kuq e zi ne brendi te mijera serbeve,dhe shoket e tu ju kan versulur mbi supe Haxhiut ne vend te serbeve!vetem pse e mbrojti flamurin e skenderbeut,qe shqiptaret!

Haxhiu e nxiti naton ta bombardoi shkinin tende tua prishi kumarit tua dhe t' shqipfolesave tu!

Piro hajde shkruaj fakte e jo prrallat e tua qe mundohesh me ngjalle rozafaten,dhe krijuar mite per veten dhe fareflliqesirat e tua !
Benc-Kuēi!
Nuk jam une nga ata qe frikohem, por jam nga ata qe marrin gjak ne vetulle. Kjo eshte e deshmuar sikur ta dije se kush jam une? Te ishim balle per balle, t'u kishin dridhur kembet sikur lepurit.

Hajde gallate hajde, Haxhi Kuēi, organizator i demonstratave te vitit 1981!!!! Pastaj, sihariqi tjeter Haxhi Kuēi e solli NATO-ne ne Kosove!!!!

Gjej ndonje psikiater te mire!
.............................................................
28-09-2010, 14:03 #154
G-2 G-2 nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Anėtarėsuar
30-12-2009
Postime
1,801
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga pirroja1 Lexo Postimin
Benc-Kuēi!
Nuk jam une nga ata qe frikohem, por jam nga ata qe marrin gjak ne vetulle. Kjo eshte e deshmuar sikur ta dije se kush jam une? Te ishim balle per balle, t'u kishin dridhur kembet sikur lepurit.
ca thue ore, merri gjak ne vetulle ketij udebashit; avdi ibrahimit!! pra pasi qe veq kogja 'trim' i thua vetit !!
po qysh nuk te vjen marre ta dekorosh veten me deshira e qefe!!

..........................................

02-10-2010, 14:49 #155
mebybe mebybe nuk ėshtė nė linjė
FARK

Maska e mebybe Anėtarėsuar
16-09-2010
Postime
223
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Organet e drejtėsisė tė Kosovės dhe Eulex nuk vazhdojnė hetimet

Vrasėsi i Sabahate Tolajt dhe Isuf Haklajt gjendet nė liri

Dy oficerėt e vrarė ishin duke hetuar vrasjen e Tahir Zemajt, tė birit tė tij dhe njė anėtari tjetėr tė familjes. Kolegėt e dy policėve tė vrarė pohojnė se nė kohėn kur ata ishin vrarė, kanė qenė shumė afėr zbulimit tė organizatorėve tė vrasjes tė Kolonel Tahir Zemajt, dhe ishin gati pėr t’i paraqitur kėto prova.

“Prishtina Post”
Kjo eshte grupa dhe logjistika e Qerim Kelmendit.
Ky eshte njeriu i Qerim Kelmendit ne vrasjen e Tahir Zemes.
Nuk me interon partia hiq, por me intereson se pse jan vra shqiptaret mas lufte.

.................................
02-10-2010, 15:01 #158
mebybe mebybe nuk ėshtė nė linjė
FARK

Maska e mebybe Anėtarėsuar
16-09-2010
0 falenderime nė 0 postime
Bajram Kiqmari qė nga fillimi i hetimeve pėr kėtė grup dyshohej si njėri nga pjesėmarrėsit nė vrasjen e dy policėve dhe plagosjen e njė perkthyesi qė ishte gjendur me ta ne momentin kritikk. Nga rafallet e shkrepura tė vdekur mbetėn dy policėt, ndėrsa i plagosur ishte pėrkthyesi qė kishte qėlluar nė veturė.
Po ashtu edhe njėri nga tė dyshuarit ėshtė plagosur pėr vdekje. Kreu i kėtij grupacioni sic e quajnė nė polici ishte Florim Ejupi, i cili u arrestua kohė mė parė nė Tiranė dhe u ekstradua me njė procedurė shum tė shpejtė nė Kosovė.
Grupi i Florim Ejupit dyshohet pėr njė seri vrasjesh dhe vepra tė tjera penale qė nga viti 2001, kur Ejupi edhe arriti tė arratiset nga burgu i kampit Bondsteel.
Ai u arrestua pėr shkak tė dyshimit se ka hedhė nė ajėr autobusin e Nish Express qė vinte nga Beodradi nė Merdare. Gjatė atij sulmi u vranė 11 dhe u plagosen 30 persona.
Pas arratisjes, ai formoi njė grup i cili ka kryer disa vepra penaleqė nga viti 2001.
Disa prej tyre janė vrasje tė policėve, kidnapimi i Valon Dreshajt, plackitje tė armatosura, reketime dhe vepra tė tjera.
Tani pas arrestimit tė Kiqmarit, pritet qė gjykimi pėr kėtė grup tė fillojė sė shpejti.
__________________
Nuk me interon partia hiq, por me intereson se pse jan vra shqiptaret mas lufte.
.................................................................
02-10-2010, 16:17 #161
G-2 G-2 nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Anėtarėsuar
30-12-2009

Ky eshte njeriu i Qerim Kelmendit ne vrasjen e Tahir Zemes.
krejt cka kni thene eshte e sakt dhe ketu dihet se keta ishin sejmenet e shikut!!
here si antare te shikut e here si antere te aksh !!

keta jane njerzit me te cilet kushte lidhje direkte emrush xhemajli!!
......................................................................................
Mebibe
keta jane njerzit me te cilet kushte lidhje direkte emrush xhemajli!!
• Shef personeli i UĒK-sė dhe TMK-sė Zona e tretė.
Po mendon qe prej ketij posti, apo ma perpara ka qene i lidhun Emrush Xhemajli me keto grupe?!!!
..........................................

mebybe mebybe nuk ėshtė nė linjė
FARK

Maska e mebybe Anėtarėsuar
16-09-2010
Postime
223
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
po normal po kujna ja nien qe jan vra shpiunat e udbashet e ish policet e serbis pash neren
zoti kersh i baft
po qfar hetimesh per ta more
jan shkue si qeni ne rrush siq thot nji fjal
Funksionarė tė BDI-sė dalin si bashkėpunėtorė tė ish-UDB-sė

Publikuar: Sot, mė 19 tetor 2010
Funksionarė tė BDI-sė dalin si bashkėpunėtorė tė ish-UDB-sė


Shkup, `9 tetor - Komisioni pėr lustrimin po verifikon tre dosjet e dorėzuara, nė tė cilat janė emrat e tre funksionarėve tė lartė tė BDI-sė, njofton INA.

Njė anėtarė pranė kėtij komisioni deklaroi sot pėr agjencinė e lajmeve INA se janė hapur kėto materiale, nė tė cilat nėnvizohen emrat e Musa Xhaferit, ministėr aktual i Pushtetit Lokal, Fazli Veliu - deputet i BDI-sė, si dhe njė zyrtari tjetėr tė lartė tė kėsaj partie, tė cilėt potencohen si bashkėpunėtorė tė ish-sigurimit shtetėror ushtarak jugosllav.
..................................................
G-2 G-2 nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Anėtarėsuar
30-12-2009
Postime
1,801
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
llap e shef tani te dokumentuar sesi jane filtruar bashkepuntoret e udebes ne uck!!
tash fazli veliu eshte shok i azem syles xhavit halitit , emrush xhemajlit daje i ali ahmetit etj etj!!

edhe ai tjetri komandant i uck paska qene !!
rugova kurr nuk ka fol kot Ai e ka dite se zogjt e udbes jane fut ne uck!!

po te ishit punonjes thot njeri po ju paskeni qene veq bashkpuntor informant hemozamakeq!!

ja pra keshtu ju thirreni ne 'vlera' te luftes se nuk i keni pasur kurr !!
por vlerat e damkat e armikut u kane perquar fund e krye!!
........................................................
24-10-2010, 05:52 #191
PLAKU PLAKU nuk ėshtė nė linjė
Mire ėshte puna mire

Maska e PLAKU Anėtarėsuar
19-05-2002
Postime
2,585
Faleminderit
0
2 falenderime nė 2 postime
, pirro kuqaloshi sa mire i di shpiunat, po ere pirro ti ishe kurrieri jem, kur harrove.
o ju zagaret e felliqet qe keni ndjeke kryezagaret I.klmendin,f.Veliun,A. Ahmetin e tjere bandita te zvicres me flamura me yll te proletariatit xhaxhit stalin, nuk jeni ne vete.
Sa te ri shqyptar shoket tuaj keni marre ne qafe,shpirti ka me ju dale atje ka ju del jashteqitja, ju zaten gojen e keni njete , flliqehanat e rrugeve, argat te dreqit ju ka emenu populli. arber se pana pa kete se ak shkru felliqhani enverist , aj i di tana, tashe ju ka mbete rivellazenimi me shkie, e kush ka vaket te merret me mbeturina shkinoro-ruso-sllave

p.s. i nerumi Brari, tahse e shef pse nuk marre pjese ne kete Forum, kjo ashete nje nder shkaqet kryesore. E di s ehape 1 teme ,je ineteresua per Plakun, flm, ska vened per plakun ketu, krejte cfare du me thane jau thua ti i nerumi Brari
Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri
.................................................................
28-10-2010, 04:54 #193
mebybe mebybe nuk ėshtė nė linjė
FARK

Maska e mebybe Anėtarėsuar
16-09-2010
Postime
223
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga PLAKU Lexo Postimin
, pirro kuqaloshi sa mire i di shpiunat, po ere pirro ti ishe kurrieri jem, kur harrove.
o ju zagaret e felliqet qe keni ndjeke kryezagaret I.klmendin,f.Veliun,A. Ahmetin e tjere bandita te zvicres me flamura me yll te proletariatit xhaxhit stalin, nuk jeni ne vete.
Sa te ri shqyptar shoket tuaj keni marre ne qafe,shpirti ka me ju dale atje ka ju del jashteqitja, ju zaten gojen e keni njete , flliqehanat e rrugeve, argat te dreqit ju ka emenu populli. arber se pana pa kete se ak shkru felliqhani enverist , aj i di tana, tashe ju ka mbete rivellazenimi me shkie, e kush ka vaket te merret me mbeturina shkinoro-ruso-sllave

p.s. i nerumi Brari, tahse e shef pse nuk marre pjese ne kete Forum, kjo ashete nje nder shkaqet kryesore. E di s ehape 1 teme ,je ineteresua per Plakun, flm, ska vened per plakun ketu, krejte cfare du me thane jau thua ti i nerumi Brari
Plako, krejt keta jan Ibara, vujka e majmuna te LPK-se.
Nuk me interon partia hiq, por me intereson se pse jan vra shqiptaret mas lufte.
.........................................

arberi_fr arberi_fr nuk ėshtė nė linjė
Perjashtuar

Anėtarėsuar
29-10-2009
Postime
416
Llapi
Syrishqiponjes

Anėtarėsuar: 08-08-2002
Postime: 14,223


PĖR: Avdi pse nuk paraqitesh si njeri?
Citim:
Postuar mė parė nga arberi_fr
Llapi ja ēka me shane dhe moderatori mua me qorton

ta qift avdia nanen e krejt robt e gjall e te coft
por edhe ti avdis ja qkerdhefsh krejt robt
e edhe rugova jau qif.t robt
edhe ju rugoves ja qifs.hi robt

e more pleshti i kudres i vogel je ti te me zbulosh mua edhe njiher te gjith robt femnim te gjall e te coft ti shkerdh.efsha idiotin e nanes ti po me provokon mua ti po me zbulon mua
ani ne kofsha kush po mendon bimi robt femnim krejt nji nga nji ti shke-rdhej masi po me njofshe pisoooo
__________________
Joseph Biden: Hashim Thaēi Komandant Gjarperi ėshtė George Washingtoni i Kosovės

................................................................


Llapi Llapi nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Maska e Llapi Anėtarėsuar
08-08-2002

arberi_fr

pse si ke publikue edhe mesazhet tua ne privat qe ma ke dergue ti i pari
e une ta kam kthye veq nja
edhe prap ti them qato fjal si ne privat

kqyr mos mi vono shum

po ti a je fut ne forum me debatue a me zbulue o klyshi i udb-es
.................................................................
arberi_fr arberi_fr nuk ėshtė nė linjė
Perjashtuar

Anėtarėsuar
29-10-2009
O Laposh

Mos e flliq Llapin po banu burr e shkruj nga vendi qe je origjinal !

Qiti o qen mesazhet qe ti kam dergue dhe le ti vlersoin se cili shajti si qen ?
..............................................................
Llapi Llapi nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Maska e Llapi Anėtarėsuar
08-08-2002
Postime
20,078
Faleminderit
26
82 falenderime nė 77 postime
Citim Postuar mė parė nga arberi_fr Lexo Postimin
NUk eshte ma koha e Milloshit mi zbulue shpiunat se po zbuloheni vete .
Qe keni qen dhe jeni ende duke punue kundra atdheut e u vrafte buka e kosoves,ju kallte uji qe ja pini kesaje kosove te shkrete .
Cili nga ne dy ka qen udbash dhe shpiun i serbit qeni robt e shpise neper tavana ja shkerdhefte,dhe e hankt femiun e vete .
a thua se cilin do te vret buka e uji i kosoves
mua qe prej 81-tes e kendej me mbajten shqiptaret bujar neper fshatra e qytete me buk e uji me plot deshir edhe pse te rrezikuem prej familjes sate qe ishit ne kerkim tonin dhe te atyre familjeve qe na strehonin
a ty qe te mbajti pushteti okupues neper kafene hotele e vila more shpiert shitur

po mbylle se me thmi te shpiunave nuk kam merak ta zgjas
pra po i dha fund me ty si nji antar i nji familje hafish qe keni qen me bab e babgjysh se per ndryshe sot do te ishe ne kosove e jo atje ku te ka dergue serbija si shperblim per deshmit qe keni deshmue rrejshum kunder ish pjestarve te UĒK-se
Lėvizja-VezėVendosje nuk eshte prodhim vendor
por prodhim i gjelit Serbo-Rus
...............................
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ata qe vrajten atdhetar lexoni   Ven 12 Aoū - 17:39

29-10-2010, 17:10 #201
arberi_fr arberi_fr nuk ėshtė nė linjė
Perjashtuar

Anėtarėsuar
29-10-2009
Postime
416
A paska pasur uēk ne kosove ?

Per ēka paske luftue ore qen ?
Per qesi kosove !

Pavaresi pa ushtri hahaaaaa!


Pavaresi duke e ēfuqizu uēk hahaa!

Pavaresi duke e coptue kosoven e sidomos Mitrovicen dhe me ftone qe te vij e te luftoim me ēlirue Mitrovicen hahaaa!

Pavaresi pa numer nderkombetar te post telefonise hahaa,ku se pari duhet me hyre ne serbi e pastaj mu kyq me kosoven e pavarure haha!

Pavaresi me hymen pa ze hahaaa!
Pavaresi me flamur te magjupeve dhe tradhetareve hahaaa!

Luften e niset ne ILIRIDE dhe popullin shqiptar te ILIRIDES e riroberuat hahaaa!

E niset kuften ne Luginen e Presheves dhe prape shqiptaret i riroberuat hahaaa qe lufta e shokeve te tu .Dhe me ua thene keto tradhetira na thoni se ne ēenkemi udba te serbise o udbasha kurverin e tradhetin mbaje neper familjet tua te poshterta .Qe Llapi kugjes fakte te gjalla.
Une sherri yt nuk me morren me luftue,sepse ti e kishe pergadit kete golgote ogurezeze !


Me pas luftue pernjemend,shkau ma skish kerkue buke ne kosove e ne viset e tjera,por ju jeni qena dhe na ngarsheni serbet qe mos te bene ze populli shqiptar i shkret .


Ty a te kujtohet rasti i Besim Ndreces ,kur me morre qe ta marrim e ta meshefim,ti je mundua mua kurtha te me qesish !
Ndoshta ti ja ke pergadit kurthen Besim Ndreces se qen i mesheft je !Din ti te nxirresh si qimja nga gjirizi !Ja mua ja ty ka me na denue Haga,dhe kombi shqiptar,sepse ;Njeri nga ne dy eshte kryekomandanti i UDBASHAVE te serbise !!!!

Se di bre te gjithe me shkruajn mesazhe qe ky lyp me pushkatue dhe e lini te jetoi,nuk paska mbete shqiptar ne troje te shkreta .
.....................................................
Kosovelli Kosovelli nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Anėtarėsuar
26-10-2009

Franca nis deportimin e romėve

Franca ka filluar deportimin e romėve, tė ndaluar nė kuadėr tė njė operacioni kundėr kampeve tė paligjshme brenda vendit.
Grupi i parė ėshtė kthyer me aeroplan nė kryeqytetin e Rumanisė, Bukuresht.

Rreth 700 romė nga Rumania , Bullgaria dhe Kosova janė ndaluar nė Francė qė nga muaji i kaluar, kur presidenti Sarkozy njoftoi planet pėr prishjen e kampeve tė ngritura pa leje.

........................................................
30-10-2010, 15:18 #204
arberi_fr arberi_fr nuk ėshtė nė linjė
Perjashtuar

Anėtarėsuar
29-10-2009
Postime
416
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
a thua se cilin do te vret buka e uji i kosoves
mua qe prej 81-tes e kendej me mbajten shqiptaret bujar neper fshatra e qytete me buk e uji me plot deshir edhe pse te rrezikuem prej familjes sate qe ishit ne kerkim tonin dhe te atyre familjeve qe na strehonin
a ty qe te mbajti pushteti okupues neper kafene hotele e vila more shpiert shitur

po mbylle se me thmi te shpiunave nuk kam merak ta zgjas
pra po i dha fund me ty si nji antar i nji familje hafish qe keni qen me bab e babgjysh se per ndryshe sot do te ishe ne kosove e jo atje ku te ka dergue serbija si shperblim per deshmit qe keni deshmue rrejshum kunder ish pjestarve te UĒK-se

LLapi

More njeri i zymt;Ti po mi njifke baba e babgjysh!
Qudira fbarikoni!

Po nese po mi njifke baba e babgjysh na trego kush na qenkan e nga e paskemi rrenjen ?

Per ty rrenjet e plakut te maleve(Bajram Curri) na qenka hafi,pastaj rrenjet e Ram Bllaces na qenkan hafi !
A e din kush e vrau plakun dhe pse?
A e din kush e vrau Ram Bllacen dhe pse ?
A e din pse ika une nga Kosova,dhe nga kush ?

Hajde o patriot na trego se ēfare hafije qenka fara ime ?

E pastaj per ty do ti tregoi rrenjet e tua se ēfare gjuhe keni fole ne fshatin tend,por ti ske rrenje me gjenin shqiptar arberor !
Nje me mundon shume,pse shqiperia kurr nuk i respektoi patriotet,por i etiketoi dhe i vrau si tradhetar ?!
............................................
Llapi Llapi nuk ėshtė nė linjė
i/e regjistruar

Maska e Llapi Anėtarėsuar
82 falenderime nė 77 postime
Kur nji Pro-serb me shan dhe e
kritikone punen time per mua kjo
eshte nje mirenjohje e larte.
Lėvizja-VezėVendosje nuk eshte prodhim vendor
por prodhim i gjelit Serbo-Rus
..........................................................................
31-10-2010, 04:55 #206
arberi_fr arberi_fr nuk ėshtė nė linjė
Perjashtuar

Anėtarėsuar
29-10-2009
Postime
416
Faleminderit
0
0 falenderime nė 0 postime
Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
Kur nji Pro-serb me shan dhe e
kritikone punen time per mua kjo
eshte nje mirenjohje e larte.
Mirenjohje vetes i japish dhe ja bane mama djalin sa nuk me ka thene!
Pse nuk pergjigjesh ne pyetje mos ik si grua o patriot!

qa kontribove per shqiptari ?Hajde fabriko me argumente?

Ti po mi njifke edhe stergjysherit na trego per historikun e gjenit tim,e mos iu ik pergjigjeve edhe nje here po te them.
Joseph Biden: Hashim Thaēi Komandant Gjarperi ėshtė George Washingtoni i Kosovės


Llapi nga Mushtishti


Avdi e morre ne qafe Thaqin , sepse ti kon e ke lavderue ja ke rras sa te magarit mbrapa !

Limes nese ke mundesi edhe Bajram Rexhepit qateherit ta japi doren,thenk jou Llapi mire je ka hec vazhdo te lumt se ata ty ne fillim e po ua kethen si breshka leprit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ata qe vrajten atdhetar lexoni   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ata qe vrajten atdhetar lexoni
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: