AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Izet Haxhia me Kujtim Kurtin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Izet Haxhia me Kujtim Kurtin   Dim 18 Sep - 11:18

Izet Haxhia,ju Enverista kur ju zbulojm,per tu arsyetue ndaj popullit deklaroni se nuk njifeni mes vedi,taktike e persosur e enver mutit.Spiuna te sllaveve,apo jeni me gjen sllavi.O Kujtim;ja fute kote se une nuk e kam pas mik Gazideden,perkundrazi jam pergjuar nga ana e tij.Ate tjetrin nuk e njof si emer.Ajo qe thua ti per takimet tek holivudi nuk perjashtohet por Azem Hajdari me Gazideden nuk kane pase mardhenje te mira......Kujtim Kurti;Izet..si paske pasur mundesi te pergjohesh nga Gezideda ,,,kur ju ishit 7 vite truproje e Sali Berisha,dhe Gazidedes.I cili Gazided eshte venue ne kete poste nga Sali Berisha.Enverista te thukt..Qimezn e kane ndryshue ,tradhetine jo,dhe tradhetine ne shesin per patriotizem folklorik,bre zoti ju vrafte..


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1100885920005740&set=p.1100885920005740&type=3&theater
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Izet Haxhia me Kujtim Kurtin   Dim 18 Sep - 11:40

Fermer


[ltr][ltr]

Kujtim Kurti

5 h · 

 Debat i fortė...nė mes meje dhe ish-truprojes personale tė Sali Berishės....kuptohet Z.Haxhiu po mundohet tė paraqes para opinionit Sali Berishen si armik personal...por nuk po guxon tė tregojė qė edhe ai ishte agjent sekret i UDB-sė...prandaj duke kritikuar po mundohet qe te humbė gjurmėt e bashkpunimit me UDB-nė...

Historia shkruhet me fakte...dhe jo me rrena!
 – nul.

J’aimeAfficher plus de réactions
Commenter=1100847066676292&sharer_type=all_modes&av=100004287429770&feedback_referrer=%2Fkujtim.kurti.9%2Fposts%2F1100847110009621&feedback_source=17]Partager

14Kujtim Kurti et 13 autres personnes
1 partage
9 commentaires
Commentaires

Afficher 3 autres commentaires


Ibra Azizi Kujtim Kurti nese ke fakte dhe e fol te verteten ka me mbrojte e verteta dhe ka me te nderu e rrespektu historia, se ky popull deri sot cdo herė ka qen i dezorientum prej shpijunav, tue i nderu ata e tue i shajt patriotet!
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 5 hKujtim Kurti Ibra Azizi

Lexo mire statusin...Izet Haxhia ishte 7 vite truproje e Sali Berishes...dhe ky eshte agjent sekret i UDB-sė....prandaj edhe Haxhiu eshte agjent sekret i UDB...prandaj nuk ka nevoje te paraqitet para opinionit...gjoja se po e kritikon Sali Berishen...kur 7 vite kan honger buke bashke.
J’aime · Répondre · 1 · 4 hKujtim KurtiJe n’aime plus · Répondre · 1 · 4 hNasim Gashi Kujtim Kurti,ky as me pranue qe ka qen truproje e Sali Berishes nuk don me pranue.Enverist me pervoj ēenka.
J’aime · Répondre · 40 minNasim Gashi Izet Haxhia,ju Enverista kur ju zbulojm,per tu arsyetue ndaj popullit deklaroni se nuk njifeni mes vedi,taktike e persosur e enver mutit.Spiuna te sllaveve,apo jeni me gjen sllavi.O Kujtim;ja fute kote se une nuk e kam pas mik Gazideden,perkundrazi jam...Voir plus
J’aime · Répondre · 14 min · ModifiéVotre réponse...
Kujtim KurtiJe n’aime plus · Répondre · 1 · 4 hNasim Gashi Ka ke mbylle gojen Kujtim Kurti.Nuk po e ledhatoni kerin.
J’aime · Répondre · 38 minVotre réponse...
Ibra Azizi Kam lexu shum cka rreth ketij Izet Haxhis, ai po e paraqet veten patriot prandaj nese ke fakte dhe njohuri te sakta, me vjen mire edhe te mbeshtes plotesisht ne diskreditimin e spiunėve!
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 4 hNasim Gashi Ibra Azizi ,po na trego nje shqiptar qe nuk ka ngrere balte me sllove?Sa per spiuna po del tere shqiptaria,shkerdhaqa te gjithe.
J’aime · Répondre · 36 minIbra Azizi Nasim Gashi o vllau jem si knej si andej puna hiq mir jo; po un gjithmon nji dhimbje e kam, e ajo asht se : na Shqiptart po ne duket se krejt figura negative kemi per heronj e njerz ,,patriota un vetem kete fakt po e urrej shum, ne kendo e shkruj himne per njerz te gabuem.
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 24 min ·ModifiéNasim Gashi Ibra Azizi e tera ēka e keni cekur eshte ma se e vertete.Tradhetareve po u ndertojne lapidare e atdhetareve etiketime.Une personalishte,ēka kam ko,tribue per atdhe e shqiptar,keta qe i kemi neper qeveri ,mi vodhen veprat,i pervetsuan si te tyre,e mua me shpallen spiune tradhetar.Ku me que ma tutje,ēfare pis mileti po del?Kurr hallall mos u qofte tere mundi im ketij mut popullit.
J’aime · Répondre · 2 · 10 minIbra Azizi Zoti na rujt... ec e fol dicka!!!!
Je n’aime plus · Répondre · 2 · 9 minNasim Gashi Ibra Azizi ēka me fole ore vella,per atdhetar nuk ka vend ne trojet shqiptare.Kete e verejta ne luften ēlirimtradhetare ne uēk.Dhe po bani dikush e ua thote se na keni tradhetue,po ēmenden,dhe sa deshmitar i vrajten,dhe kerkush nuk u hakmorr.....Per tradhetar ish kone jeta tek shqiptarmutat
J’aime · Répondre · 1 · 5 minVotre réponse...
Kujtim Kurti Ibra Azizi

Faktet i kam publikuar...por Izet Haxhia nuk guxon me fol...sepse edhe ky eshte agjent sekret i UDB-sė......Voir plusJe n’aime plus · Répondre · 1 · 4 hNasim Gashi O Kujtim Kurti,a ke mundesi te ma gjenit nje shqiptar qe nuk ka ngrere [/ltr][/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Izet Haxhia me Kujtim Kurtin   Dim 18 Sep - 14:39

Izet Haxhia İ kam ndenjur prane qė nga dhjetori i 90 kur nuk i rrinin as njerezit e fisit tė vete. İ kam sherbyer me besnikri e pasterti pa u perzier nė asnje pazar apo afere korruptive. İ kam ndenjur prane e shpetuar jeten nė 97 sepse do ta kishin rrjepur tė gjalle tė kuqet rebel sic i quante ai. E kam kthyer nga rruga e arratise nė naten e 13 marsit 1997. .nė saje tė sherbimit qė i kam bere atij nuk kam fituar reputacion por mallkimin e mijra shqiptarve. Shperblimi qė mora nga doktorr mortja ishte burgu mergimi dhe tentativat per te me zhdukur. .a thua kush eshte i pabesi nė kete mes Leonardo metohu 
.,une apo ai. ?
J’aime · 10 · 2 hSirjus Halili a répondu · 2 réponses · 1 hZef Mici Fahriu se ka pregatit pilafin me permbajtje te lart te klorit, kishte marr urdher nga padront e tij, se bashkpuntori perdoret ne raste te tilla, po pse ja dha Nurijes qe ta shperndoj, kete se kuptoj?!


https://www.facebook.com/izet.haxhia/posts/1101579423263397
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Izet Haxhia me Kujtim Kurtin   Dim 18 Sep - 15:11

Mark Sant Antonio Izet Haxhia >>> Te lumte pushka,tani po,qe po fillon e te qellosh,mire., uroje te shkojne plumbat ne vendin e duhur, shpresoje,qe . Vec druhem,per nji gje,IZET, mos vadh je akoma shpjet, se akoma ska filluar mir,pune,gjygjtaret e zgjedhur prej BE e AMERIKANVE. mir esht dhe mos te ndihesh pasi ,e ven nji hap perpara sali ditatorin. Duke i treguar, mendimi im ndoshta gabohem. Respekte. uroj qe nji dite dhe te jete e aferm, te pergjigjen para gjygjit, te gjithe, politikant,qe jon more me vrasje,e hajdutlliqe. Por jo vetem,dhe familjaret e tyre. dhe pasurit i duhet konfiskuar, Jo sic beri sali ditatori, i la familjaret e ditatorit ever, ti perdornin florit qe kishin e kane ne bankat e frances.
J’aime · 1 · Hier, ą 21:41Mehdi Kasemi Izet Haxhia ke marr persiper nji detyr te veshtir .jo ēdo kush por rradh kush do bente etere qe po ban ti un shoh tek ti vullnetin per ti shku punes deri ne fund te uroj qe me qetesi ti rendi


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 Del i qartė bashkėpunimi i klaneve politike-mafioze qė kanė sunduar Shqipėrinė kėto 25 vite nėn drejtimin e agjenturave tė huaja tė boshtit Beograd -Paris -Athinė. Del se ata qė e futėn nė lėvizjen studentore Hajdarin, pėr tė devijuar, shėrbėtorėt e kėtyre agjenturave nuk ja nxjerrin njeri tjetrit ato gjėra kompromentuese qė dinė. Vetėm rrinė duke e shantazhuar njeri-tjetrin. Kupton ti? Mos mė prek se nuk tė prek. A ka kėto 25 vjet ndonjė tė dėnuar nga eksponentėt e lartė tė politikės nė Shqipėri? Pėrse? Kėto janė arsyet, ata i tremben njėri-tjetrit, ruajnė njėri-tjetrin dhe mbulojnė pisllėqet reciproke.

-Po mirė, ti beson se do zbardhė diēka “plotėsimi i mozaikut” tė komunikimit celular qė ti po pėrpiqesh tė plotėsosh?

Pası tė saktėsoj se kujt i pėrkasin edhe disa numra telefoni qė janė tė pėrzier nė kėtė trafik bisedash, do tė dalė panorama e plotė dhe dinamika e telefonatave dhe personave tė pėrzier. Do ketė shumė personazhe e surpriza, durim.

 

-E kuptoj ftesėn pėr durim, ndaj njė pyetje e fundit: Nė datėn 15 shtator 1998, pasi e rindezi celularin me numrin qė thua ti, tė Genc Hotit-Dacit, me kė foli Berisha?

Ka komunikuar nė pasditen e 15 shtatorit me numrin e telefonit: 00 333 88 175 772, qė ėshtė numėr francez dhe i pėrket njė punonjėsi tė shėrbimit sekret francez DSG.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 e futur nė dore kėtė lėvizje, kur e panė qė ai po u delte jashtė kontrollit e interesave tė tyre, e bėnė kurban.

Pyetjen e parė e kam pėr shefin e kėtij klani, Berishėn. Numri i tel. 0382023973 a ėshtė pėrdorur nga ti? Ēfarė tė kujton emri i Genc Dacit? Ēfarė lidhjesh keni pasur me kėtė mėsues frėngjishtje me origjinė nga Shkodra e deri nė revoltat e ‘97, banues nė Vlorė? Sa herė e keni takuar nė zyrėn tuaj tek PD? A ishte ky person qė hynte e dilte nė ambasadėn franceze si nė shtėpinė e tij, njė ndėrlidhes i joti me patronėt e tu tė shėrbimeve sekrete tė huaja? Pėrse tel. celular me nr 03820 23 973 tė marrė nė emin e tij, e pėrdornit ju doktor Berisha? Mė datėn 12 shtator sa herė me anė tė kėtij numri keni komunikuar me M.Popoviē, njė femėr me origjinė nga Vraka e Shkodrės, nė emėr tė sė cilės ishte numri i telefonit celular qė pėrdorte Azem Hajdari? Pse pikėrisht nė emėr tė kėsaj qytetareje me origjinė serbe e kishte marre nr. e telelefonit Azem Hajdari? Me ēfarė posti u shpėrblye kjo M. Popoviēi mė vonė?

-Ke pėrmendur disa emra nė denoncimin tėnd…Po. Pėr sqarim, Genc Daci nė realitet njihet dhe si Genc Hoti, me origjinė nga Shkodra. Por me mbiemrin Daci ai ka marrė numrin e celularit qė pėrmenda. Ky ka qenė njė person qė e kam njofur nga afėr, pası ėshtė kthyer nga Vlora ku jetonte e punonte nė mars ’97, pasi aty ka qenė i rekrutuar edhe nga SHIK-u i Gazidedes. Ky person hynte shpesh nė orėt e vona tė natės e bisedonte me Berishėn, po ashtu edhe nė ambasadėn franceze. Nė kohėn e luftės nė Kosovė ka ardhur me porosi tė Berishės nė Tropojė me njė grup televiziv francez, TF2. Mesa mė kujtohet, ishte njė tv i afėrt me Zhak Shirakun, dhe mė ka kėrkuar tė bėjė njė reportazh me mua, ngaqė isha i aktivizuar nė luftėn e UĒK. Kam vėnė kushtin qė reportazhin e jap, por qė tė mos pėrmendet fakti qė kam qenė shoqėrues i Berishės. Nuk ėshtė pranuar ky kusht nga tv-ja, dhe nuk ėshtė bėrė ai reportazh.

-Atėherė pse e rrahėn Dacin njerėzit e Berishės?

Po kishte filluar tė fliste dhe rrahja ėshtė organizuar nga Agron Kuliēi me urdhėr tė Berishės. Vetėm lidhjet e tij e shpėtuan. Do ta kishin eliminuar Gencin por ngaqė ishte i lidhur me francezėt, nuk e kanė bėrė njė gjė tė tillė. I dhanė mesazhin. Dhe ai iku nė Francė.

 

-Qartė. Kush ėshtė M.Popoviē dhe ē’lidhje kishte Azemi?

Majlinda Popoviē nė emėr tė sė cilės ėshtė marrė nr. qė pėrdorte Azemi, 038 20 30 300, ėshtė nga Vrraka e Shkodrės. Qė numrat celularė tė mos figuronin si tė Berishės apo Azemit, ata i merrnin nė emrin e tyre njerėz tė besuar. Mė vonė, Popoviē nė vitin 2000 ėshtė vėnė nė postin e drejtoreshės sė Telekomit nė Shkodėr.

Politika shqiptare 25 vjeēare ka qenė njė luftė mes klanesh qė drejtoheshin nga shėrbimet sekrete tė huaja.Kjo klase politike eshte e nderthurur keq me krimin e organizuar, qė ndryshon kahje sipas partise qė vjen nė pushtet Krimi i organizuar nė baze tė mbeshtetjes dhe bashkpunimit me politiken, e nisi karrieren e tij nė filim duke zgjedhur shefa komisarjatesh nė rrethet ku behej para nga trafiqet dhe e bitisi nė zgjedhjet e fundit parlamentare duke zgjedhur elemente tė spikatur tė tij deri nė debutete e kryetare bashkish.Pushteti i sotem duke u mbeshtetur nė parimin se krimi luftohet me ane tė krimit, vazhdon traditen e krijuar nga pd, por kesaj radhe duke perdorur parate e fituara nga veprimtaria kriminale. Strategeja e kesaj medode kriminale eshte Lsi qė eshte kthyer nė nje Hollding tė krimit. Lsi ne saje tė bashpunimit tė frytshem kater vjecar me pd, arriti tė grumbulloje rreth vetes tė gjithe bandat me tė rrezikshme nė shqipri, qė dikur mbeshtesnin pd. Gjithashtu nė mbedhtetje tė kesaj veprimtarie kriminale ka qene edhe shumica e mediave, qė ushqehet me parate e krimit. Shoqeria civile e cila duhet tė jete nė balle tė luftes kunder krimit dhe bashpunimit tė tij me politiken hesht, pası edhe ajo eshte shitur tek politika dhe krimi. Nuk jam aspak optimist se reforma nė drejtesi do tė zhbeje kete nderthurje kriminale mes krimit e politikes. Pederisa klasa politike nė shqipri vazhdon ta shof marrjen e pushtetit ,Jo si nje sakrifice e obligim per ti sherbyer votuesve ,me projekte e ide qė rrisin mirqenjen e zhvillimin, por si nje privilegj e vend ku behet para me cdo lloj menyre tė pandershme, ku kryetaret e partive zgjedhin debutetet nė baze tė tenderave se kush paguan me shume e Jo nė baze tė integritetit e aftesive, atehere e ardhmja e vendit do jete akoma me e zymte. Do vije nje dite kur atdheu jone do banohet vetem nga politikanet e bandat e tyre.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Izet Haxhia me Kujtim Kurtin   

Revenir en haut Aller en bas
 
Izet Haxhia me Kujtim Kurtin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: