AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 era e kuqe aksh,Rumunka

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: era e kuqe aksh,Rumunka   Mer 5 Oct - 17:59

Era E Kuqe
27 février · 
Forca Te Shumta Te <A.K.SH> Kan Filluar Te Vezhgojn Terenet Rreth Jugut Te Mitrovices Po Ashtu Edhe Jan Duke U Nda Neper Vende Te Gjdo Hyrjes Me Kufit E Serbis Se Nuk Dote Kthehet I Gjall Nese Mbrenda 20 Ditesh Dote Hy V.Drejtori i Zyrės pėr Kosovėn nė Qeverinė e Kosovės, Marko Gjuriq, ka njoftuar sot se kryeministri serb, Aleksandar Vuēiq do ta vizitojė Kosovėn nė 20 ditėt e ardhshme.
Pėr transmetuesin publik serb , Gjuriq tha se me kėtė rast, Vuēiq me komunitetin serb nė veri dhe jug tė lumit Ibėr do tė bisedojė me pėrfaqėsuesit e serbėve pėr jetesėn e serbėve nė Kosovė.
Sipas tij, situata nė veri ėshtė e rėndė, sidomos nė Jug. “Pa ndihmėn aktive dhe solidaritetin e tė gjithė Serbisė serbėnt nuk mund tė mbijetojnė”, ka thėnė ai.


J’aime

CommenterPartager
Chronologique
11
Commentaires


Nebih Curri Fjal jon kto
J’aime · Répondre · 7 juillet, 11:31Era E Kuqe I Nderuar Nebih Kur jan fjal keto masi jeni ju te punes kur u vra Agron Sylejmani Nga cila dor u Vra Duke u kthy me shoket gjat trazirave te marsit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: era e kuqe aksh,Rumunka   Mer 5 Oct - 18:02

Kėta janė dy personat e dyshuar pėr atentatin ndaj Gani Gecit, Bekim ...

www.telegrafi.com/keta-jane-dy-personat-e-dyshuar-per-atentatin-...

[list="margin-right: 0px; margin-left: 0px; padding-right: 0px; padding-left: 0px; border: 0px;"]
[*]www.telegrafi.com/keta-jane-dy-personat-e-dyshuar-per-atentatin-ndaj-gani-gecit-bekim-kastratit-e-besim-dajakut-dokumente/+&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow">
[/list]
[size]
Traduire cette page
Ndėrkaq edhe Ruzhdi Shaqiri u vra nė gusht tė vitit 2014. ... Agron Sylejmani ėshtė nga fshati Kushevicė komuna e Podujevės. Shtrohet pyetja si shkoi nė ...[/size]

Ja kush ishte njė nga vrasėsit mė tė rrezikshėm nė Kosovė? Ende nuk ...

www.shqiptari.eu/ja-kush-ishte-nje-nga-vrasesit-me-te-rrezikshem-...

[list="margin-right: 0px; margin-left: 0px; padding-right: 0px; padding-left: 0px; border: 0px;"]
[*]www.shqiptari.eu/ja-kush-ishte-nje-nga-vrasesit-me-te-rrezikshem-ne-kosove-ende-nuk-dihet-nese-ka-vrare-dhjetera-apo-qindra-veta-foto/+&cd=2&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow">
[/list]
[size]
Traduire cette page
Xhipi i cili u pėrdor nė shumė vrasje nga Agron Sulejmani dhe grupi i tij ... Edhe nė ditėn kur u vrabesohet se ai, vetė i vrau dy policėt, njė ndėrkombėtar dhe njė ...[/size]

Lista e porositėsve tė vrasjes sė kolonelit! Njė polemikė dhe pse ...

www.shqiptari.eu/lista-e-porositesve-te-vrasjes-se-kolonelit-nje-pol...

[list="margin-right: 0px; margin-left: 0px; padding-right: 0px; padding-left: 0px; border: 0px;"]
[*]www.shqiptari.eu/lista-e-porositesve-te-vrasjes-se-kolonelit-nje-polemike-dhe-pse-permendet-milaim-zeka-ne-kete-vrasje/+&cd=3&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow">
[/list]
[size]
Traduire cette page
Me kėtė rast dikush e pėrmendi vrasėsin e mundshėm apo shoqėruesin e vrasėsit (Agron Sylejmani), i cili u vra pas shpine nga shokėt e vet, por jo gjashtė muaj ...[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: era e kuqe aksh,Rumunka   Mer 5 Oct - 18:07

Published On: 25 Mars, 2016
Debate / Lajmi Kryesor 2 |

[size=36]Lista e porositėsve tė vrasjes sė kolonelit! Njė polemikė dhe pse pėrmendet Milaim Zeka nė kėtė vrasje?[/size]
Polemikė – Heroi dhe guru nuk janė njėsoj
 
Shkruan: Sefedin Krasniqi
E nderuara zonja Diana Rexhepi,
letrėn Tuaj drejtuar Ibrahim Kelmendit e kam lexuar rastėsisht, sepse faqen e tij nuk e pėrcjell. Pėr kėtė kam arsye tė fortė. Sidoqoftė, as pėr tė mirė as pėr tė keq, rrugėt e mia me t’Ibrahimit s’janė kryqėzuar kurrė, prandaj as nuk kanė nevojė tė ndahen  sikur rrugėt tuaja.
Letra jote ishte shumė prekėse, sepse, Ju, zonjė e nderuar, Ibrahim Kelmendin e kishit ditur pėr Guru. Mirė ke bėrė qė i je kthyer heroit tėnd – Abesė. Heroi dhe Guru nuk janė njėsoj.
Dy fjalė pėr Ibrahimin
Megjithatė, me Ibrahim Kelmendin kemi pasur vetėm njė debat direkt nė FB nė faqen qė i kushtohet Ahmetit Krasniqit (pa ofendime dhe sharje reciproke). Ndėrsa, ato qė thuhen pėr te nė librat «Kėshtu foli Tahir Zemaj» janė rrėfime tė z. Zemaj dhe ndonjė kolegu tė tij. Pas kėtij debati, e di qė dy herė ia kam refuzuar ftesėn pėr miqėsi. Nuk e them kėtė pėr ndonjė mendjemadhėsi, veēse nuk mund tė jem mik nė asnjė mėnyrė me njė person qė pėr sė gjalli i ka vėnė etiketėn e tradhėtarit Ahmet Krasniqit (heroit tim -Dudajevit shqiptar). Nė vazhdėn e pėrgatitjes sė fushatės pėr vrasjen e tij nė Tiranė dhe pėr sė vdekuri, pėr ta arsyetuar kėtė vrasje nga njė dorė mizore, ka shkuar aq larg dhe ka sajuar njė luftė nė mes Fehmi Lladrovcit dhe Ahmet Krasniqit «e zhvilluar» pėr kazermėn «Kanjiza» nė Gospiē ku Ahmeti ka qenė komandant. Kėtė propagandė tė mjerė e ka shpėrndarė shpesh nėpėr faqe tė internetit. Por, sipas dėshmisė sė Dr. Drazhen Jerkoviē, atė kazermė Ahmet Krasniqi ua kishte dorėzuar forcave kroate, gjegjėsisht Shtabit tė Krizės pėr Likė. http://computer.sq.cosmotopic.org/4… . (Kėtė artikull e kam pėrkthyer unė dhe e kam origjinalin nė kroatisht).
Nė kėtė dėshmi shumė tė pistė i ka ndihmuar Bedri Islami, i cili ėshtė bazuar nė  dėshmitė e njė komandari mizevir tė quajtur Mensur Kosumi «komandar», pėr pak kohė, i UĒK-sė i Shtabit tė Ciēavicės me seli nė Zhilivodė-vendlindjen e Ahmetit. Pėr mė shumė lexoni kėtu pėrgjegjen time dhėnė treshes (crna trojkes):  https://mbasic.facebook.com/notes/s…
 
Debat me akuza e ofendime tė rėnda
 
Gjatė atij debati qė e pėrmenda mė lartė, Ibrahim Kelmendi ka deklaruar se «ditėn kur tė zbulohet vrasėsi i Ahmet Krasniqit do t’ia bėj tapi tokėn e babės» nė shenjė shpėrblimi!
Nė debatin nė fjalė pati marrė pjesė direkt edhe Milaim Zeka. Me Ibrahim Kelmendin  patėn ndėrruar fjalė tė rėnda. Milam Zeka e akuzonte Ibrahim Kelmendin se ky kishte shkruar nė njė libėr se me vrasėsin e Ahmet Krasniqit kishte zhvilluar njė intervistė. Por, atė natė, ky e mohoi dhe e quajti Milaimin «akrobat». Fatėkeqėsisht, atė debat njėri nga moderatorėt e kėsaj faqeje e kishte suprimuar, por e kishte ruajtur njė dosje pėr vete. Me kėtė rast dikush e pėrmendi vrasėsin e mundshėm apo shoqėruesin e vrasėsit (Agron Sylejmani), i cili u vra pas shpine nga shokėt e vet, por jo gjashtė muaj pas vrasjes sė ministrit Krasniqi, siē thotė Ylli Polovina, por nė Lluzhan nė demonstratat e vitit 2004, ditėn kur u vra edhe njė polic i Ganės. Ja shkrimi i Y. P. dhe njė paragraf : Ylli Polovina, botuar nė gazetėn “Shqip“, mė 6 shtator dhe nė “Ndryshe“ mė 17 shtator 2008. http://www.yllipolovina.com/index.php?page=news&news=504
Mes tjerash thuhet: «Ai qė shtiu mbi Ahmet Krasniqin nuk e dinte mbi cilin person po dėrgonte vdekjen. Thjesht i kishin thėnė se do tė vrisnin njė tradhėtar tė ēėshtjes shqiptare dhe spiun serb. Qė po i merrnin jetėn pikėrisht Ministrit tė Mbrojtjes sė Qeverisė sė Republikės sė Kosovės e dinte mjaft mirė personi i dytė, ai qė i tregoi atentatorit personin-objektiv tė shėnjestrės. Ky ishte nga njė qytet me emėr tė mirė nga Kosova. Deri atėhere njihej si njeri i mirė, por qė mė pas iu dha shumė pijes. Shumė muaj mė pas nga mesnata e 21 shtatorit 1998 do tė vritej. Gjendej nė njė betejė me milicinė e ushtrinė sėrbe, por plumbin e mori nė shpinė »…
Ndėrsa, gazetari Artan Hoxha, nė njė emision nė TV ka thėnė qė nė vrasjen e Ahmet Krasniqit kanė marrė pjesė pesė persona; dy prej tyre janė vra nė Shqipėri e njė nė Kosovė. Ky gazetar e lidh edhe me vrasjen e Ilir Konushevcit-«Mergimi» dhe shton se nėse zbulohen vrasėsit e Ilirit lehtė do tė zbulohen edhe vrasėsit e kolonel Ahmet Krasniqit.
Pas shumė shkrimeve dhe hamendjeve se cili mund tė ishte vrasėsi dy gjėra janė qartėsuar: Vrasėsi nuk e ka njohur Ahmet Krasniqin dhe nė bazė tė dialektitit ishte nga Shqipėria. Sipas burimeve tė Shqiptari.eu, vrasėsi ishte paguar 300’000.- DM dhe ishte Artan L. apo Tani L. qė mė vonė u deshifrua si Dritan Avllaj. Ndėrsa, personi i cili e kishte njohur dhe identifikuar Ahmet Krasniqin, nė bazė tė theksit (po ky āsht Ahmeti) ishte nga Kosova. Njė pėrshkrimi detajuar tė aktit mizor mund tė lexohet nė kėtė lidhje interneti http://lajm.co/?s=kush+tradhtoi
 
Pse pėrmendet Milaim Zeka nė kėtė vrasje?
 
Duke mos dashur tė ngarkoj as tė aminstoj askė, Milaim Zeka ėshtė pėrmendur nga Millosheviqi nė Hagė, por qė pastaj ėshtė cituar nga gazeta «Bota sot» si lajm. Sa mė kujtohet mua, shkrimi nuk ka pasur autor, vetėm ėshtė dhėnė si lajm i ditės nga Gjykata e Hagės. Me arsye, Milaim Zeka, i alarmuar, tė nesermen udhton pėr Tiranė dhe merr njė intervistė nga Fatos Klosi tė cilėn e emetoi nė mbrėmje nė RTK. Klosi ia kishte hjekur dyshimin Milaimit, por pėr mua, derisa njė ditė nuk vertetohet ndyrshe, Fatos Klosi ka shumė gjynahe dhe dorė nė kėtė vrasje. Shpresoj dhe lutem qė ata dy persona qė atėherė drejtonin Shqipėrinė dhe qė do tė akuzohen nga Gjykata Speciale, sipas jush, tė jenė dy Fatosat!
Unė, si mbarė opinioni e kemi ditur se Xhavit Haliti e ka pasur nofkėn «Zeka» dhe kemi menduar se Millosheviqi e ka ngatėrruar nofkėn e Xhavit Halitit me mbiemrin e Milaimit. Megjithatė, edhe sot e gjithė ditėn ka ndonjė njeri (emėr dhe mbiemėr i njohur pėr mua) qė ka punuar nė qeverinė Bukoshi dhe ka pasur post tė lartė qė ngreh dyshime ndaj Milaim Zekės. Kjo nuk do tė thotė qė edhe unė ngre dyshime mbi Milaim Zekėn. Vijon/ SHQIPTARI.EU
 
LEXONI edhe: 
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: era e kuqe aksh,Rumunka   

Revenir en haut Aller en bas
 
era e kuqe aksh,Rumunka
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: