AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pse Albin Kurti nuk e morri flamurin shqiptar ne zyren e US

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pse Albin Kurti nuk e morri flamurin shqiptar ne zyren e US   Mar 11 Oct - 8:11

[ltr]Albin Kurti ška i rekomandojne nderkombetaret ky ja lun gishtat fyllit,ndryshe as qe qendrone ne kuvendin e kosoves.Nderkombetaret i kane thene mos eja me flamur se ti thejm dhelbet.Me dasht nderombetaret e bajne si Atifete Jahjagen brenda ores kryetar apo kryeminister Albin Kurtin.Por Albini eshte i ngarkuar me emision tjeter qe kerkush nuk e dine sekretin e mbrendshem,se ku e ka cakun.Albini ishte zevendes politike ne ušk i Adem Demaqit mos e harroni kete o milet?Me pas qen Albini vertete kundra serbise,a ua merr mendja qe serbet gjalle e kishin leshue prej burgut te Pozharevcit,siq e leshuan edhe Nait Hasanin (kazanin),kinse ka qen organizator i formimit te celulave te ušk es.Po me pas qen vertete pa dijenin e serbeve i kishin gri sallate i kishte bere serbia bre e mos te na shesin patriotizem tallava.Njeri ne burg mikrofonin e tjetri magnetofonin duke i pergjue shqiptaret e tjere se ška po flasin.Pa ndihmen e serbise ,as njeri prej ketyre sot nuk kishte pasur mundesi me ngjye ne qeverin e kosoves.Mua serbia nuk me burgosi,sepse nuk ju betova serbeve qe nuk do ta luftoja serbin okupuese.Kjo paska qen gabimi im,qe e morra ne qafe veten dhe familjen.[/ltr]


[ltr]Ketu shifet patriotizmi folklorik i Albin Kurtit dhe Rexhep Selimit.Levizjen e VV e kane krijue Avdi Ibrahimi dhe shoku i Ali Ahmetit Reshat Badalla.Pra e krijuan anti shqiptar[/ltr]
[ltr]et te paguar nga qarqet antikombetare tek perendimoret,si dhe tek serbet.Qeshtjet shqiptare nuk eshte problem siq deklarojne disa pro histroian te shitur tek serbia duke deklarue se na ka faje serbia,apo europa kurve.Serbise qysh i urdherojne ,keta udheheqesa tone keta i meshoine fyllit,por edhe e kunderta e kasaj,qysh i rekomandone serbia keta ja kryejne urdherat.Popujt e roberuar lihen me qellim ne roberi ,qe nje dite kur te stermbushen me njerez ,si shqiptaret dhe ashtu edhe serbet dyja qeverit pergadisin lufte kinse šlirimtare, lufte kinse per tu šlirue.UšKen e furnizon serbia apo nje shtet tjeter.Ndryshe nuk kane shanca mu formue njesit e luftes šlirimtare po ti kane dhembet edhe te kulshedrave.Pra me marveshje dy paleshe apo edhe tri palshe krijohet ushtria šlirim mutare.Qe sa shekuj teritoret shqiptare jane nen sundimte huajve?Here nen serbi,here nen romak,here nen turqi,here nen bugari e here nga vetvetja.Nga vetvetja psh ne shqiperi;Ne shqiperi kane e keni mbi koke?Dreqin ?Jo ,por qeveria e shqiperise prej shqipfolesave,qe nuk kane dallim prej ketyre shteteve okupuese.As nje patriot i vertete nuk ka shanca me u be udheheqes,pa qen antikombetar.Nanen ja dhefsha atyre qe shkruajn ,nuk duhet me pyet atdheun ška po bene per mua,por ti ška bane per mut atdheun.Edhe hymnet e flamujve ,behen me qellim qe rinin me shti per me vdek per atdhe, bajagi per mutin e atdheut.Ata qe mbeshtillen me flamuje jane te paguar ,me shite patriotizem tallavafqe.Se ne te vertete ata e dhijne flamurin e peshurrrin e djegin ,as qe u hane palla.Per qe hyne ne lufte me mbrojte atdheun hiqne prej mendeve ,keta jane lagoj trima me zemer lepuri.Ruane bythen e juaj,pamarr parasysh se ne dere te juajen a ju trokasin šlirimtaret apo armiqet,te dy palet i keni kasapa.Ata qe deshirojne me shkatrrue jeten e vete dhe mi marr ne qafe femit e vete le te mirren me atdhetarizem.Jezu Krishti nje fjale e ka lene;Kush e njeh politiken e mbrendshme te luftes dhe qe ka marveshje me grupet e luftes šlirimtare ,dhe me palen kundershtare,le te kyqen ne lufte,ata qe nuk e njohin kete politike ,ma e rruges eshte mi marr femit e me ike prej atdheut gjere sa te qetesohet gjendje.Lufta šlirimtare nuk behet fare per tju šlirue,pos me masakrue sa ma teper,qe neser me pas ma teper kushte te lehtesuara me jetue kjo pjese qe mbetet ne jete.Shembulle eshte tek puna e bletes,kur shumohet e dini ška bene kjo!Komandatet e uš te secilit vend qe gjinden nen roberi,i vrasin ma se pari atdhetaret e vertete,duke ua dhie ftyren e shpallur kinse kane qen tradhetar.Pse i vrasin atdhetar , dhe deshmitaret?I vrasin qe mos tju tregojne te zezat e ketyre popullit.Pse pas luftes dhane deklarata frikesuese,?Psh;Kush fole keq per ushtrin šlirimtare eshte tradhetar???Qellimi qendrone ne ate qe edhe ata qe e dijne tradhetine e šlirimtareve mos te kane guxim me perhape ne popull tradhetine.Disa atdhetar i vrasin,disa i etiketojne tradhetar qe ta leshon atdheun,e pastaj te tjeret as qe guxojne me hape gojen,keshtu ka ba Enver Hoxha,Tito Fadil Hoxha,Hashim Thaqi Fatmir Lima Grabovci,Kamishi,Selimajt Gecajt e dreqnit e sames qe deri dje ishin hajdute ne bashkpunim me pushtuesin serb,Sidomos komandanta te ušk es kishte mekanike shqiptar e ish policet e kohes se Milloshit .Keta ishin ne krye te ušk es.Kujdes atdhetar se i njeti fate ka per tju gjete te gjitheve,mos e shtini koken aty ku nuk mundeni me nxjerr.Musli Lipoveci,prej Gjakoves nje fjale ma ka pas lane amanet;Haxhi o vellau im;ndegjomi do fjale ška po te them;Ne Kosove ,e ne te gjitha trojet tua,ka shume shpiuna e ti po mundohesh me gjoks me shtye bjeshken.Per me ja kajte nanen ketyre shpiunave te serbise qe shiten patriota me bateria,duhet me ju hy ne zemer ne qerdhen e tyre dhe mu ba shume ma teper se ata tradhetar.Keshtu qe ata me te besue tye,kinse qe i adhuron.Kalan e ketyre vetem per brenda ke mundesi me ua škaperderdhur.Por nuk mujta me gjete nje shok si une ,qe nuk i frigohem shpines.Qindra shqiptar ma kane rrahur gjaksin duke mu betue qe nuk me tradheton,por secili ma mut se tjetri.Zoti inshalla dine ška bene me kete popull.Zoti eshte nje,ai ka mundesi me ndryshue šdo gje si per te mire ashtu dhe ne te kunderten e kesaj.Vetem nje gje ua them atdhetareve te vertete;Mos ndegjoni ata qe thojne a ti paske luftue per pozite?Po edhe ju,duhet tju thuani qenit e ti per pozite paske luftue?DMTH ai po bajka mu ba i larte e me jetue si pashallar e ti jo.Ai paska bark e ti ška ke o luftetar.Ata qe nuk kane bere asgje i keni ne krye te qeverise.Keta kane aftesi me ju thene keso slloganesh te poshterta ???Shqiptaret nuk i tradhetojne ne bese serbet dhe nderkombetaret per me masakrue popullin e tyre,spse ne koke jane te zbrazur.Kurse serbet ua japin besen nderkombetareve,por ja pshurrin kur ti hyjne punes,dhe nuk e masakrojne popullin e tyre.Ketu qendron dallimi mes serbeve dhe mutave shqiptar.[/ltr]Haxhi Kuši
1 miAlbináĚáGazeta ExpressáĚá


VetŰvendosja harron flamurin kombŰtar, te zyrtarŰt e BE-sŰ pŰrfaqŰsohet me flamurin e KosovŰs (Foto)
LŰvizja "VetŰvendosje" ka nisur ta harrojŰ ideologjinŰ e Bashkimit KombŰtar. Kjo u pa sot nŰ takimin me Drejtorin e PŰrgjithshŰm pŰr FqinjŰsi dhe Negociata pŰrů
GAZETAEXPRESS.COM|PAR GAZETAEXPRESS
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pse Albin Kurti nuk e morri flamurin shqiptar ne zyren e US
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: