AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Cobo Roland= Veli Murati, jan kundra Trumpfit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Cobo Roland= Veli Murati, jan kundra Trumpfit   Sam 15 Oct - 19:50

Donald Trump: Jam me prejardhje shqiptare, Hillary nuk ka bėrė asgjė pėr Kosovėn
Tweet Share Share
on October 13, 2016 in LAJME
Donald Trump: Jam me prejardhje shqiptare, Hillary nuk ka bėrė asgjė pėr Kosovėn
Nė njė intervistė dhėnė gazetės sė mirėnjohur amerikane New York Times. Donald Trump foli pėr paraardhėsit e tij shqiptarė dhe pėr Kosovėn. Ju sjellim pėr herė tė parė nė shqip pjesėn ku ai flet pėr prejardhjen e tij dhe zhvillimet e fundit politike nė Kosovė dhe rajon.

New York Times: A mund tė na tregoni pak pėr historinė tuaj familjare?

Donald Trump: Vij nga njė familje e varfėr aristokrate. Babai im ka prejardhje shqiptaro-italiane, kurse nėnėn e kam skoceze. Ia kam thėnė kėtė edhe Zana Krasniqit kur ishte nė Miss Universe qė e organizoj unė. Ndoshta kjo ėshtė arsyeja pse jam martuar me sllave, sepse shqiptarėve ua ka ėndja sllavet.

zana

New York Times: A ėshtė e vėrtetė se keni kėrkuar falje nga Serbia pėr bombardimet e NATO-s nė vitin 1999?

Unė i ndjek me shumė kujdes zhvillimet nė atė rajon. Nuk ėshtė aspak e vėrtetė. Ky ėshtė trillimi i radhės i kampanjės sė Hillary Clinton, e cila nuk ka bėrė asgjė pėr Kosovėn, e aq mė pak pėr Shqipėrinė. Si mund tė jem kundėr shqiptarėve kur ata i dekorojnė taksitė me foton time? I dua shumė, me tė vėrtetė i dua shumė. Mė besoni. Unė inspirohem shumė nga Hashim Thaēi, ai ėshtė modeli i liderit autoritar e injorant qė duhet ndjekur nga tė gjithė politikanėt. E jo kėta tė Vetėvendosjes qė janė si ky plaku ynė maniak, Bernie Sanders. Edhe unė kur tė vi nė pushtet do t’i burgos tė gjithė opozitėn, duke filluar nga Hillary e teposhtė.

taksi

New York Times: Kryeministri shqiptar Edi Rama ka deklaruar se presidenca Trump do tė paraqiste rrezik pėr Amerikėn dhe botėn. Komenti juaj?

Donald Trump: Ma rroftė Edi. Unė jam me Salėn.


Cobo Roland=Veli Murati
13 octobre, 19:25
New York Times: A mund tė na tregoni pak pėr historinė tuaj familjare?
Donald Trump: Vij nga njė familje e varfėr aristokrate. Babai im ka prejardhje shqiptaro-italiane, kurse nėnėn e kam skoceze. Ia kam thėnė kėtė edhe Zana Krasniqit kur ishte nė Miss Universe qė e organizoj unė. Ndoshta kjo ėshtė arsyeja pse jam martuar me sllave, sepse shqiptarėve ua ka ėndja sllavet.

Donald Trump: Jam me prejardhje shqiptare, Hillary nuk ka bėrė asgjė pėr Kosovėn
r
25 E Bukura Shqiperi et 24 autres personnes

Afficher les commentaires précédents
Arjan Leka
Arjan Leka esht nga nje fshat i Durresit.
Kleanthi Dhimitri
Kleanthi Dhimitri Ata qe lexojne akoma shtypin shqiptar jane injorante.
J’aime · Répondre · 13 octobre, 19:45
Ismail Asani
Ismail Asani Eshte me origjin gjerman mik i serbis
J’aime · Répondre · 1 · 13 octobre, 19:49
Hajdar Morina
Hajdar Morina Pikrishte perse Hirelli ka ber aqe shume per Kosoven ti Trap qe ase per trap nuk e meriton kerkon tu biesh ne gjunje sebeve se Hirelli u paska bere pa"Drejtesi " atyre. Prandaj ti vafsh ne djall dhe kurre emri yte mos u degjofte.!
J’aime · Répondre · 13 octobre, 19:55
Ismet Sopjani
Ismet Sopjani Po pej kahit te patem ej...
J’aime · Répondre · 13 octobre, 20:22
Ndoc Ndoc Ndoka
Ndoc Ndoc Ndoka gjyshja e ktij ka ken prej zallit t“kirit hahhaahah
J’aime · Répondre · 3 · 13 octobre, 20:43 · Modifié
Ismet Sopjani
Ismet Sopjani Besa veq te kish pase nji fije te vetme nga KIRI do te ishte burre e kalu burrit...po ky as bagla e Kirit nuk mund te jet
Ndoc Ndoc Ndoka a répondu · 1 réponse
Idajet Jahaj
Idajet Jahaj Jo moreeeeeeeeee!
Fazli Bakiu Kusherini im i pare eshte.
Hamit Rama
Hamit Rama Ja ke fut kot,prejardhje ruse ndoshta
Pjerin Mejdani Prejardhje Psikopatit ka ky qduhet y veq me fol marrina smerr vesh nga Politika .
J’aime · Répondre · 2 · 13 octobre, 21:06
Mahir Dina Maki
Mahir Dina Maki Edhe obama oshte shqiptar ha ha qpo tja futni si kau peles
Veli Murati Ti nuk duhet te tallesh me popullin shqipetar the s'eshte nevoja te pecaktoi bytha jote figurat e kombit shqipetar .shqperia i ka ne vehteveteata qe kane ispiruar per kombin dhe ata jane shume ,pa pompozitet bene mire humorin beje me shoket e tu jo ne fejsbuk!!
Xha Mema Tafili
Xha Mema Tafili Anuk esht marre per juve qe ju postoni9 foto dhe vet formuloni fjalit per Perspnalitetet marre.Ky esht Armiku i Shqiptareve
Kamber Cano Jam me origjine shqiptare por dua serbet. ..ha..ha...na cave trapin. ..o trap
J’aime · Répondre · 13 octobre, 21:55
Raimond Vlonjati
Raimond Vlonjati Nuk esht aspak mik i Serbise , biles esht mik i Shqiptareve
Haxhi Kuēi a répondu · 3 réponses · 40 min
Krenare Jam Shqiptare
Nexhmedin Hajdari Me vone do te thote se jam me origjine meksikane...
J’aime · Répondre · 14 octobre, 03:52
Cobo Roland
Cobo Roland Hilary do na fuse ne lufte me serbet e ruset mos i zini bese
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 14 octobre, 15:25
Veli Murati Ju jeni pro serb ty mos te zeme bese!
Cobo Roland Jo te jesh kunder luftes nuk je pro serb por pro jetes se femijve te mi, nga ju ekstremistet duhet mos ju zone bese se doni t'na lini femijet te pasigurt per te ardhmen e tyre
Veli Murati Cobo Roland ju nuk i doni femijet tuaj se po ti doje nuk do shpifje dhe nuk do flisni kodra pas bregut per Hillari Klinton por ju keni mllef me Bill Clinton qe shpetoi popullin shqipetar te Kosoves martire!
Haxhi Kuēi O mik ku marrin vesh shqiptaret,kur jetojne prej tradhetise,tane bashkpunojne me serb,a paraqiten kinse jane kundra serbise.Mos humbe kohe pa lidhje se shqiptareve ai qe ua qin nanen ja puthin koqet.Sa ma i mire me shqiptar aq ma i poshter je.
Haxhi Kuēi Veli Murati ku ne mute na ka shpetue Clintoni,a je ne mend,apo ste ka lag ty helmi i Clintoneve.Na ka kajte nanen,na deboi serbine,e na perkrahu shpiunat e serbise qe kane punue kundra shqiptareve.Ka ka ndihmue ore qorr,a nuk ke sy mi pa trojet ka i ke?
Veli Murati Haxhi Kuēi te deboi Serbine dhe per te ndertuar shtetin tend mos zgjithe hafiet serbe por vini djemte me te mire tekosoves dhe te jesh i sigurte se po vute njerzit qe duan popllin klintoni do ju mbeshtese!
Haxhi Kuēi Veli Murati Clintoni na deboi serbine,por i perkrahu shpiunat e serbise qe ja kane shkerdhye nanen shqiptareve.Bile edhe komandanta te uēk es i ke pasur,nese nuk te vjen zheg.Plani Henri Kisingjer ka qen lufta e pergaditur nga keta ,apo kjo dinasti e clintonit dhe e bushit ,tradhetar si keto qeveri shqiptar.Vampira.i
Veli Murati Ju zoteri flisni kodra pas bregut nuk ja vlen replika me ju !
Haxhi Kuēi Veli Murati a mos deshte me ta ba rrafsh?
Haxhi Kuēi Veli Murati Na trego ti diēka ēka ne nuk marrim vesh,Hajde nisja pra ne trego e mushna mendjen.
Haxhi Kuēi Veli Murati Donald Trumpf nuk deshiron me be lufte me kerkanin ,por done me mbrojte ameriken,dhe popullin e saj.Clintoni ka deklarue po beni e fitoj do e sulmon Rusin dhe Iranin,ēka karin i ka ba Rusia dhe Irani?Nese e sulmojn le ti sulmone.Per kete Trumpf nuk ju pelqen juve Vampirave.
Veli Murati Po ta filloi nga abc e shtetit .1zgjedhjet lokale i beni ju dhe jo Klintoni 2zgjedhjet per kuvendin e kosoves i beni ju nepermjet partie tuaja dhe jo Klintoni 3 zgjedhjen per president e bene kuvendi i Kosoves dhe jo Klintoni luftoni vete paqesishte d...Voir plus
Veli Murati Mua nuk me intereson Donalt ose Hillari por shqiperia dhe deri me sot Bill Clinton e ka ndihmuar Kosoven!
Haxhi Kuēi Veli Murati Pse more njeri ja fusish kote pa lidhje ?Po a nuk ishte ai Kristofor Delli qe vetem qe e shkerdheu Atifete Jahjagen e bani kryetare?Pse bre burr po folish pa lidhje,po ku ka te drejte shqiptari me zgjidhe kryetarin e vete?Po a nuk ishte...Voir plus
Veli Murati Ju keni te drejte !
Haxhi Kuēi Veli Murati Nje fale mbaje mend,nese fiton Hillary,shqiptar nuk ke ma pa ne bote.Popr as ameriken ma nuk ke ma pa me sy.KJo ende pa fitue ka deklarue se ka me sulmue rusin dhe iranin.Po vetem nje e smur psiqikisht fole keso sllogane te shizofrenise.
Haxhi Kuēi Veli Murati GOP presidential nominee Donald Trump is one of the most successful businessmen of all time. That’s why it came as a huge surprise to his supporters when he recently opened up about the tough experiences in his life that made him the man of God he is today.
Haxhi Kuēi Te gjithe ata shqiptar qe jane kundra Trumpfit jam ka i qesi ne regjister per mi shperblye.Sepse e lypin nje gje te tille.
Veli Murati Zoteri nuk e di ku jetoni ju por une jetoi ketu ne Amerike dhe degjoi per dite median dhe ne asnje rast Hillari nuk eshte shprehur se do sulmoi shtete por me dipllomaci do beje zgjidhjet !
Haxhi Kuēi Si nuk paske ndegjue,ti ēenke ne gjum bre zotri.
Veli Murati Tani eshte kohe gjumi dhe une po shkoj naten e mire !
Haxhi Kuēi Veli Murati Mos fol pash zotin pa lidhje kur nuk je ne ngjarje.Kerko ne gogel,deklaraten e Hillaryt Clintonit,;Nese fitok si kryetare do ta sulmoi rusin dhe iranin.
Impossible de publier ce commentaire. Veuillez réessayer...
Nick Sahiti Po qfar shqiptari ky bre leni ato prralla-ky po I lyp votata e shqiptarve???JO voten time KUUUUURRRRRRR
J’aime · Répondre · 14 octobre, 15:46
Haxhi Kuēi
Haxhi Kuēi Ja dheft votat e shqiptareve ka mjaft amerikan qe e perkrahin,ku karin kane me ba von shqiptaret ne amerike?Ata qe e votojn ,ka mi shpetue vetem vota e tyre...,ata qe votojn per Hillarin le ti hyjne ne bythen e Hillarit,ndoshta do gjejne shpetim ne balte derri..
Raimond Vlonjati Ku e ka prejardhjen nga ku imi lol
Nick Sahiti PSE Hillary do TĖ NA futė ne luftė Cobo-ku e ke mart atė ide???!.
J’aime · Répondre · 13 h · Modifié
Cobo Roland
Cobo Roland Me thuaj pak nga financohet fondacioni i Hilaryt ?
Nick Sahiti Hillary financohet Prej Shumė njerzve ne Amerika-nji Prej tyre jam Edhe unė.Per ta berė ketė pytje?duhesh TĖ njofshė sistemin financiarė Amerikan,Dhe duhesh ta diesh qė suprimė court-e Ka Kenya financimin pa limit Prej citizens united-Porė ahi nuk do TĖ thote qe republikanet kane fitua ma Shumė mė vendimin e Supreme Court?!.
Cobo Roland Korporata amerikane jan te dores se dyte donacionet kryesore i japin sheiket saudit te naftes te rrymave vehabi sponsorizuesit kryesor te Isis dhe terrorizmit islamik sot ne bote
Nick Sahiti Hajde bre mos file pa lidhje?!.
Nick Sahiti Donacionet e jashtme Jan TĖ ndaluara me ligj.
Haxhi Kuēi Po edhe luften e kosoves ,bosnes kroacis Clintoni e ka pergadit ne krye me Henri Kisingjerin.Lufte e bisnisit jo e ēlirimit.Ku e kemi veriun e kosoves?Sa hektar u falen malit te zi,maqedonise serbise.?Shaka jeni ka bani.Votoni Hillaryn keni me masakrue veten dhe shqiptaret end plani i ēfarosjes nuk perfundue.Ai plan ka qen qe te gjithe shqiptaret e kosoves mi dergue ne qad dhe atje me vdek si qent e fushave.Kujt mi tregue, satanave shqiptar,qe nuk dijne as qyrrat mi fshie,dijne mi vra atdhetaret dhe mi shpall tradhetar.
https://www.facebook.com/groups/522525551176705/permalink/1081491315280123/?comment_id=1082405688522019&reply_comment_id=1083767608385827&notif_t=group_comment_reply&notif_id=1476579685209647
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Cobo Roland= Veli Murati, jan kundra Trumpfit   Dim 16 Oct - 13:42

Nick Sahiti Po qfar shqiptari ky bre leni ato prralla-ky po I lyp votata e shqiptarve???JO voten time KUUUUURRRRRRR
J’aime · Répondre · 14 octobre, 15:46Haxhi Kuēi Ja dheft votat e shqiptareve ka mjaft amerikan qe e perkrahin,ku karin kane me ba von shqiptaret ne amerike?Ata qe e votojn ,ka mi shpetue vetem vota e tyre...,ata qe votojn per Hillarin le ti hyjne ne bythen e Hillarit,ndoshta do gjejne shpetim ne balte derri.
J’aime · Répondre · 19 h · ModifiéNick Sahiti Kush TĖ Ka thanė ty qe mendimi ytė eshtė I vlefshem?!A je Ti I njejti njeri qe ke bashkpunua me Arkanin.
J’aime · Répondre · 15 h


Amis qui ont visité Staten Island


Balli Kombetar Demokrat DurresHaxhi Kuēi Nick Sahiti Me nanen tende mbas shkalleve te podrumit.Qysh ua kam hek sagjin prej kokes pa ua qi nanen skam me lane.Arkani ka bashkpunue me gruan tende.
J’aime · Répondre · Ą l’instant


Informations -

Staten Island


Arrondissement · Ville
Citation :
Staten Island est ą la fois une īle et l'un des cinq arrondissements(en anglais : borough) de la ville de New York (les quatre autres étant ManhattanBrooklynQueens et le Bronx). Il coļncide avec le comté de Richmond (Richmond County), découpage administratif de l’État de New York, mais ce dernier ne fonctionne pas...


5353
Commentaires


Remzi Limani Eh, dashni, dashni!...
14 février 2011, 12:30Afrim Sahiti valla ti je plak ma shume se farija tu paskan thi floket qe besa as une sjam ma i mire
20 février 2013, 14:57Nick Sahiti jo more flokt skan kurgjo po dilli shume i fort ne mexik hahahah
21 février 2013, 17:37Suzana Sahiti me te miret jeni
21 février 2013, 18:48Arsim Sahiti Pershendetje kushe foto shume e mire,po shifet se jeni shume te disponuar
21 février 2013, 21:09Sevil Begolli Naim ti je ai qe po e zbukuron kete foto shum te falaIgballe Begolli mo bre mos ja boni qfin se spo duroht tani!!! hhahhahahaNick Sahiti Sevil mos me kan une e ti kto kallugjericat as ne kashtanjev skishin pas ven hahahahahNick Sahiti duhet njeri ne kete jet me kan i keq dhe me pas fat si pr.sh do do qe une ti i kena emancipu zotni sevil hahahahahah
22 février 2013, 20:15Sevil Begolli o Naim per qat arsye kto dalin veq tu kesh neper fotoFidan Bitic Nice picNick Sahiti Hahaha yep long time agoFidan Bitic Long time ago, now, tomorrow you are hereNick Sahiti It was ment for me too suffer in this lifeFidan Bitic STOP talking like thatBardhyl Asllani Are you and now like at picture? I mind you are. Nice pic. Po ma merr menja qe jeni prap njejt nuk ndryshoni ju !!!!!!Nick Sahiti Hahahha jo dajko pak jam plak hahahahahGani Lutolli Nick. Sahiti. Nji. Shtegtar i. Shqptaris.Nick Sahiti Gani Flm Nuk jamė I vetmi I kame diasporen nė Ameriken e dashur qė SHUME I dua Dhe u rrespektojėGani Lutolli Nick. Vetem. Di. Te. Them. Se. Je. Shqiptar. I. Vertet. Dhe. Atdhetar. I. Madh.....Nick Sahiti Bashk me ty zotri Gani Dhe mburrem me Diasporen e Amerikes-dollari ende Nuk Na Ka prish.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Cobo Roland= Veli Murati, jan kundra Trumpfit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: