AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti   Jeu 3 Nov - 19:58

Hasan S Zeneli
[size=12]31 octobre, 15:30 · 

[size=14]Neser me 01 Nentor 2016, Kom. Zahir Pajaziti e ka ka DITELINDJEN. 
“Zahirin e vram sepse na e shau Azem Sylen ne TIRANE. Kete e di,vetem SEKTORI i vecant.
E vram sepse ishte tmerr per ne dhe per vllaznit ton sllavokomunist.Nuk eshte e vertet se Xhavit Haliti me perjashtoi mua, por une e perjashtova Xhavit Halitin. Une jam shefi i shefave ktu! 
Hiq s'marr vesh qka thot Llapi as Gallapi,e a's Harapi. Pyeteni, Nait Hasanin, a i e dine se si u rrefye ne polici rreth Zahirit dhe grupit te tij.
Faleminderr nga shoket e Zahirit qe shum pom rrespektojn.,bile me bejn edhe ftesa per akademi e ditlindje .Kurren e kurres mos ju qoft per nder Hasan Zenelit e Avni Ajetit te cilet vazhdimisht mi shkatrojn nerrvat me kto shkrimet e tyre. Kurr nuk i them faleminder as Ismet Avdullahit edhe pse ka ardh ne rradhet tona. 
Ju vertet nuk e dini .... Une vet e dergova Nait Hasanin ,nepermes Ismet Avdullahut te Zahiri. Ja dhash edhe pseudonimin tim Naitit. Kur e verrejta qe Zahiri s'po qajtet n'kraj e majtem nji mbledhje ne nje fshat te kerqoves dhe morem vendim qe ta qesim ne prijt. Ateher Azemi tha: Duhet me ja ba njani prej nesh nje telefon beligradit dhe leta kapin Naitin e Naiti ka per tju tregua se kush eshte Zahiri dhe shoket e tij. Kete qka po them une Ali Ahmeti, e dine edhe shoket e mi te cilet kane qene ne ate kuvend. Kete pune e dine edhe Fazli Veliu (UJAK),serbski dobrovolac iz zajaza R-Makedonia.
Kurse une Hasan Zeneli ne emer te shokeve te gueriles se Zahir Pajazitit, publikisht u them se kete pune do ta ēojm deri ne fund, deri ne zbardhjen perfundimtare duke i zbuluar tradhtaret e vertete te cilet i kane bere priten Zahirit dhe shume djemave tjere deshmor te ketij kombi.


Ja pse e pėrjashtoi Xhavit Haliti Ali Ahmetin nga sektori special i UĒK-sė? | Iliria News Agency
Fillimi Aktuale Ja pse e pėrjashtoi Xhavit Haliti Ali Ahmetin nga sektori special i... AktualeJa pse e pėrjashtoi Xhavit Haliti Ali Ahmetin nga sektori special i…
INA-ONLINE.NET|PAR INAONLINE
J’aimeAfficher plus de réactions
CommenterPartager
[/size]
Commentaires


Xhavit Vishaj BAC HASANI PATRIJOTA GJETHMON KAN DETLINDJE LAVDI I QOFT ZAHIRIT
J’aime · Répondre · 2 · 31 octobre, 16:04Halim Leci per alin fare mos e hiq dyshimin edhe ne qoft se ke mendu naj her ndryshe se u dokt ne ilirid shka beri prej prizrenit tu e drejti luften gjith ky diqysh veq ne aut ka qen .Ete fundit e vertetoj me kumanoven ky klysh i serbis
J’aime · Répondre · 6 · 31 octobre, 16:56Halil Ēeku per alin un kam ni mesazh te veqant pse xhaviti e largoj ket legen sepse ky ishte dhe eshte klysh i shkaut per ata xhaviti ka bo mir se ky i kish qit naj prit te armiku po ky far legeni i serrbis dyhet shpall tradhtar bash me hashim hyren ne burij
J’aime · Répondre · 8 · 31 octobre, 17:52Zahir Pajaziti Ky tradhetar i ndyr,me vrau ne pabesi! Me qani o ju trima! Mos u frigoni nga bandat e tij kriminale. Luftoni per bashkimin e kombit ton.Nderim per te gjith ata qe me qajne!
J’aime · Répondre · 15 · 31 octobre, 21:27Faruk Ademi Hamza Zaim
J’aime · Répondre · 1 novembre, 10:34S Adri A Demi Smbet Shqipėtar i mir mbi ket dhe ! Po deri kur me keto etiketime ,pse po mundoheni mei zbehur figurat e Heronjve se gjoja shoket i vran kur botrisht dihet ku e si u vran ,tuuurp te ken perqarsit e mae keqja kush ua jep t'drejten t'folin nė emer t'Deshmorve ...kfjeeeelluni
J’aime · Répondre · 1 · 1 novembre, 13:43Ibrahim Kelmendi :
Njė pjesė qenka trillim koti. Dhe kjo nuk tė nderon, i respektuari Hasan Zeneli! 
Asnjėherė Ali Ahmeti nuk i ka fol kėto fjalė dhe nuk i ka bėrė ato veprime qė i paske publikuar kėtu. 
Mbledhja konsultative nė Zajaz nuk ka ndonjė lidhmėri me Vrasjen e Zahirit, Hakifit e Edmondit. Janė gati tė gjithė pjesėmarrėsit dėshmitarė, qė nuk ka pas aso diskutimesh aty.
Tė lutėm, Hasan, mos u shpėrdoro e viktimizo nga inatet e thash e thėnat.
Na i publiko ato qė i pėrmbajnė aktakuza dhe aktgjykimi pėr Ty dhe tė tjerėt qė janė bashkė-gjykuar nė tė njėjtin proces gjyqėsor, qė tė informohemi pėr variantin zyrtar serb, si dhe pėrse i bėnė forcat pushtuese serbe ato vrasje dhe arrestime, kush duhet ti ketė dekonspiruar Zahiri me shokė dhe tė tjera gjera qė i ke nė dosjen Tėnde hetimore e gjyqėsore.
E ndershme, shoqėrore, njerėzore, kombėtare, ėshtė tė informojmė pėr ngjarje e vendime konkrete, si pjesėmarrės, ndėrsa trillet dhe insinuatat vetėm se na komprometojnė.
Tė falėnderoj pėr drejtkuptim e mirėkuptim.

- Lavdi Heroit Zahir dhe gjithė heronjve e dėshmorėve tė UĒK-sė!
J’aime · Répondre · 6 · 1 novembre, 16:43 · ModifiéBujar Bexheti Muhammed
J’aime · Répondre · 2 · 1 novembre, 16:37Muhammed Ahmeti Ki o udba ma i madh shqiptar surat deri ka
J’aime · Répondre · 3 · 1 novembre, 16:42Hasan S Zeneli I nderiuemi yne"Plaku i maleve",Ibrahim Kelmendi. Me detyrove qe t'ju kthej pergjigjen , edhe pse ketu jan duke me pritur shoket per kafe ne F.Kosove. Se parit, un krenohem me KELMENDET e se dyti, kete qka e kam shkruar , ekam degjuar nga bashkpuntori i Ali Ahmetit.Po ashtu edhe nje analize e ber nga ne shoket e Zahirit, na qon ne perfundimin se: Kjo vrasje e trefisht dhe ky ":SKANDAL",eshte i qellimshem.Ali Ahmeti, mua personalisht s'me ka prer malin e as s'me ka shtyer gurin e mexhes.Ju kete e dini siguruisht. Sikur te ishte Aliu, trim burr,dote kishte mbledhur shoket dhe dote ishte ballafaquar me ne, ne nje ode private dhe dote kishim qene me te sqaruar rreth ketije skandali qe vrau ter piramiden e gueriles. Nen ) 1. Ju e dini se neper mes Ali Ahmetit, te ne ne guerile erdhi Nait Hasani dhe qka me e rendesishmje erdhi me nofken e Ali Ahmetit. 2). guerila as njefar nevoje nuk kishte per Nait Hasanin.Them kete , sepse 3 grupet egzistuese kishin komanduesit e vet dhe njiheshin ne mes vete.Zahiri njihej me Rexhep selimin.Jo vetem zahiri por njihesha edhe un. Zahiri njihej me Luan Gharadinajn dhe me Lahi ibrahimajn te dy keta te permendur ishin komanduesit e grupit te Dukagjinit. Sipas nesh, Nait Hasani(VICTIMS),erdhi ne mesin ton si nje BOMB e kurdisur dhe pik.Ju i nderuem e dini se Zahiri kerkoj te takohej me njerzit qe flisnin ne emer tonin ne diaspor.Zahiri,denoj keto sjellje te Azem Syles, Ali Ahmetit dhe Xhavit Halitit(Sektori i vecant)!Ne i nderuem , e dijme se Zahiri me Azem Sylen , u takua nepermes vellait tuaj Qerimit,ish Gueril dhe shok i yni.Paj ...per ju i nderuem kam edhe ket pytje:Pse nuk u vra Zahir Pajaziti ne gjitha ato aksione? Pse nuk u vra ne vitin 1993?Po pse nuk u vra ne vitin 1994-95-96? E din bota se u vra ne vitin 1997,ket e di edhe ti i nderuem. Pse bash ket vit? Pse pas takimit me Azemin me 14 Janar?Kete duhet ta dekonspirojsh i nderuem Ibrahim Kelmendi. Pse s'u kap nait Hasani ne vitin 1995-96 po bash pas fjalosjes se Azem Syles dhe Zahirit . A te ben te dyshojsh kjo pune?// Ju e dini i nderuem se un kam shum fakte rreth Nait Hasanit.Kete e dijne edhe Xhaviti e edhe Alia.E dijne edhe te gjith shoket e Gueriles. Por ne s'po e dijme se kush e dekonspiroi Naitin.Varriante .... Aliu e gjuan topin te Xhaviti...Xhaviti te Aliu...Disa te tjer te Qerimi...Te ju them te drejten:UN kam shum respekt per Kelmendet.por jo per shoket e tyre sic jan Ali Ahmeti---Xhavit Haliti dhe Azem Syla. A jan keta qe shume her te kan keq perdor ,z Ibrahim Kelmendi?Jam shum i mllefosur ne keta tre njerz. Perfubndimi i vjen: Vrite zahirin_Merr pushtetin.
J’aime · Répondre · 10 · 1 novembre, 21:06


Edena Edena Mali Mbyllne gojen ore te semure moral...!!! 
Si nuk po lodheni qe 2 dekada te ngritni egot tuaja te pista me etiketime...!?
Ju po e vrisni Zahirin me shokė , sa here qe i permendni emrat e Tyre. 
Heshtni qe mos te detyroheni te gelltitni fjalet etiketuese me uje te vale...!
Nuk Rivritet Heroi ma shpesh se te thuash per te gjera kuturu e duke deshmuar se e keni vella!
Nese Zahiri ju ngjaka juve, me vika keq per dashurine time te pakufishme per Te!
Pffff broēkulla..., etiketa..., thashetheme..., genjeshtra...
Hasan Zenel, lufta ka mar fund. Tani ne Liri jemi te lire te shkarravisim turlifare legjendash e insinuatash... 
Hasan, kam nje pyetje nga thashethemat e popullit per ty: Perse ju gjujezove gjykatesve ne Serbi?
Dhe, kure ju re ne gjunj, te liruan, tani ka lindur dyshimi, per ēfar arsye ju liruan???!!!
J’aime · Répondre · 3 · 2 novembre, 02:49Ibrahim Kelmendi :
Pėr atė vrasje tė trefishtė Lėvizja ka pas formuar komision hetimor, sepse Hashim Thaēi e pat akuzuar Aliun dhe disa anėtarė tė kryesisė se atėhershme.
Dyshimet e komisionit ishin se burgosja e naitit e ka dekonspiruar Zahirin. Nuk i mbaj mend rezultatet hetimore tė Komisionit, por di qė Naiti ishte i dekonspiruar dhe atė ditė tė kobshme Zahiri dhe Zogaj (ia harrova emrin), janė takuar nė stacion tė autobusave nė Prishtinė. Duke dalė nga stacioni policia e ka arrestuar Zogajn dhe ju ka vardis lėvizjeve tė Zahirit.
Krejt legjitime janė dyshimet, deri sa tė ndriqohet vrasja, por edhe dyshimet duhet pak me pėrngja. E mua mu duk se nuk pėrngjante ajo ēka kishe shkrua.
Tani ėshtė mirė ta dekonspirosh, cili bashkėpunėtor i Aliut tė ka rrėfyer, meqė mė nuk ka lezet pa emra, pėr gjera tejet serioze.
Pritėn dhe vrasjen ua ka bėrė Serbia, sepse disa orė para vrasjes e ka bllokuar lėvizjen e makinave nė atė rrugė, pėr ta prit vetėm makinė e Zahirit.
Besoj, po merrem me dyshimet pėr variantet e mundshme tė dekonspirimit tė lėvizjeve tė Zahirit ditėn e kobshme, nuk po spekulojmė pėr pritė dhe vrasje, kush duhet ta ketė bėrė, sepse dihet sa forca kishte angazhuar Serbia pėr atė pritė.
Po mė vjen keq, kemi pas mundėsi nė privat ta debatonim, duke u pėrfshi edhe Naser Idrizi e Sejdi gega, tė cilėt ishin anėtarė tė Komisionit pėr tė hetuar rrethanat qė quan tė dekonspirimi, pėrcjellja, prita dhe vrasja.
Uroj tė drejt-kuptohemi, sepse portalet mezi po pres me shpėrdorua publikime kaq serioze e kaq akuzuese.
Mirė do tė kishte qenė tė komunikosh nė privat me naser idrizin e Sejdi Gegėn, sepse ata duhet ti kenė mbajt mend detajet, meqė ishin anėtarė tė Komisionit hetues e pleqnues.
TUNGKuēi Kuēi Haxhi Ibrahim Kelmendi,kush e qiti ne shqiperi Adem Jashrin e Rifat Jasharin?Ku ishte Luli i Adem Jasharit ne gjermani mbas masakres se familjes?Kush nuk donte pa pare me qite ne gjermani?Kush ishte Haxhi Berisha?Kush morren pjese ne zajaz ne vitin 1993?A ishte edhe Mehe Uka?Po ose Jo!!!!Ibrahim Kelmendi a ke qen udheheqes i grupit te Kumanoves,si "KOMANDANT: SHTEGTARI I LIRISĖ"Ibro a e njeh Monen?Monen e Gafes?Cilit e cilit i ka dhene euro ne grupin e kumanoves?Ibrahim Kelmendi ti nuk ke lidhje me vrasjen e Zahirit!Me dite i qesish emrat,jane ne kuvend si deputet te lartee njani ka cofe qe ja ka shkrepe bresherit mbrapa ne shpine Zahirit.Nese e din,kete raste na trego sa ishin ne kerr me Zahirin ,kush e kush?A jane vrare prej mbrapa,apo perpara.Nese jane vrare mbrapa e kane vra shoket ,e nese perpara i kan vrare serbet.Por nuk jane para te vrare se serbet kane qen ma large ketyre.Hasan S Zeneli,ju vetem ndegjoni.


Edena Edena Mali Kelmend, pash Zotin, edhe Ti je ne rangun e Hasan Zenelit?
Ikniiii moreee mos e hapni gojen duke etiketu shqiptar...! 
Keni harruar se n‘Kosove ishte Nje lufte ĒLIRIMTARE, dhe vini ketu me dyshime e akuza, duke imituar profetėt...
Hije s po ju ka !!!Ibrahim Kelmendi :
Edena, nuk e di pse po tė duket se u barazuam nė debat me Hasanin, pėr tė cilin unė kam respekt, sidomos pėr vuajtjet qė ka pėrjetuar gjatė hetimeve?
Mua me erdhi keq pėr dyshimet qė i kishte ngrit dhe pėr insinuatat tepėr tė drejtpėrdrejta kundėr Ali Ahmeti (tani, kur atje ka filluar fushata zgjedhore).
Kėshillimi qė Hasani tė mos nxitohet me akuza kaq tė rėnda, nuk ėshtė barazim mes nesh, mendoj unė, sepse unė nuk akuzova askėnd. Shfaqa dyshim ndaj pakujdesisė gjatė angazhimeve, qė mund tė kenė krijuar gjurmė pėr survejimin e lėvizjeve, siē ishte takimi nė stacion tė autobusėve nė mesditė, i Zahirit me Zogajn...
Gjithsesi, tė falėnderoj pėr kritikėn, edhe pėr mallkim, ndoshta jo krejtėsisht tė merituar.
TUNGEdena Edena Mali Heshtni, moreee, kur nuk dini tė flisni…!!!
Ata qe kerkojnė hak per Gjakun e vellait (heroit), ata e heshtin fjalen; jeni bere BEZDISJE!
Te me etikonte mua dikush per vrasje te Heronjeve (nese nuk do isha), ua kisha shkule gjymtyret…Ibrahim Kelmendi Ok, Edene, po heshti, meqė po gjykon se nuk po di tė flas, edhe pse nuk paske konkretizuar, ēfarė shkrova dhe nuk tė pelqejė. Fatkeqėsisht mua me kanė akuzuar disa pėr vrasės, por meqė ishte luftė speciale e shėrbimeve, kisha keqardhje edhe pėr viktimat e asaj lufte dhe gjykoja se nuk duhej tu hakmerresha, edhe kur hanin m... njėsoj, si ata qė paguheshin pėr tė pėrhapur aso shpifjesh. Zatėn, lufta speciale, diversioniste, atė synonte: tė impononte vrasje mes atyre qė merreshin 
[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti   Jeu 3 Nov - 19:58

me veprimtari ēlirimtare...Hasan S Zeneli Bac,Ibrahim Kelmendi.Isha jasht rrjetit te FB-se. Pasi lexova komentin tuaj, me duhet te ju pergjigjem,gjithesesi .Ju e dini mire se si erdhi deri te vrasja e Zahitit vet te tret.Bilem, te paten akuzuar per komplotdhe spiunazh , bash keta ishat tuaj.Un e dij se apsolutikisht nuk ke as nje fije floku faj ne kete skandal. Me shum se 705 e popullates ne Kosove ,jan te interesuar te dijne per kte vrasje .Ju e dini se qfar flitet per Aliun shokun tuaj.Te gjitha dolloveret rrjedhin prej tij dhe : Takozvani Sektori i vecant.Kete e dijme edjhe un e edhe ju. Paj me thuaj: Pse ai ish shoku juaj, nuk do te del ne preher te burrave? Burrat ja e prejn , ja e falin. Pse fshihet? ketu jemi edhe ne te dy.Per Nait Viktimen s'kemi qka te flasi me tutje e as per bislim qorrin qe si ka prit dy shuplaka prej udbes dhe ka tregu te gjitha qka ka dit e neve na shotet partiot, gjoja se ka nis mei dal kerrit perpara me ebo vdekje te parakohshme vetem mos me ra ne dor te UDB-se.Leti len bislimi atofar dalaveres , let ja shet gruas se vet ,bashk me Naitin..Per te dy keta, i kemi letrat ne dor. Po na trego se kur mundemi te i ftojme shoket dhe te takojme ne nje ode e te shohim se ku jemi me hesape.Eshte fjala per shokun ton Ali Ahmetin dhe z,Xhavit halitin e Azem sylen. Mendoj se dote ishte nje hap i drejte ky per ne.Ju pershendes plaku i maleve,me shum respekt nga Gollaku heroikIbrahim Kelmendi Hasan, Lėvizja ka pas formuar Komision pėr tė shqyrtuar rrethanat qė kanė quar drejt dekonspirimeve, qė tė ndodhin prita e vrasjet e Zahirit me bashkėluftetarė. Ai Komision nuk ka mund tė identifikon fajtorė pėr atė vrasje. Mėnyrė tjetėr e pleqėrimit tradicional ose "shoqėror" nuk mė duket praktike, pos nėse jemi tė intersuar pėr ekzibcione teatrale dhe tė shpėrdorojmė pėr tė prodhuar mjegullnajė. Tashmė vetėm hetuesia do tė duhej ta hetonte atė vrasje dhe nėse gjenė prova, tu bėjė proces gjyqėsorė fajtorėve. Por, dikush nga familjarėt do tė duhej tė bėnte padi, nėse kanė dyshime dhe prova konkrete. Kjo ėshtė kėshilla ime.Hasan S Zeneli Pajjj, me trego i nderuem . Pse ai shoku yne qe u benem edhe monioton duke i a permendur emrin,pse nuk del perpara nesh? a s'ka vakt se eshte duke i ber drut per dimer. apo eshte duke shkuar per te bluar miserin ne njerin nga mulliret e MK-se?Ibrahim Kelmendi Hasan, para kujt me dalė tani Ali Ahmeti? Ndoshta nuk isha i qartė, atėherė kishim Organizatė qė e kishte themeluar UĒK-nė dhe qė merrej me formimin e saj. Ajo Organizatė ka formuar Komision pėr ti shqyrtuar tė gjitha dyshimet dhe akuzat rreth asaj vrasje. Tani nuk ka strukturė tė organizuar qė tė rishqyrton dyshimet qė mund ti kenė individėt. Familjarėt do tė kishin tė drejtė kanunore tė kėrkonin pleqėrim, por duhet me pas dyshime konkrete. Por familjarėt nuk kanė asnjė dyshim ndaj Ali ahmetit. Prandaj, varinati i vetėm, ėshtė qė institucionet kompetente tė merren me hetime. Bile, familjarėt do tė duhej moti tė bėnin padi nė Prokurorinė Spoeciale kundėr atyre qė i kanė bėrė ato vrasje. Dhe nuk kuadėr tė shqyritimit, do tė trajtoheshin tė gjitha dyshimet qė do ti bashkangjiteshin padisė.Hasan S Zeneli Baci Brah.Me sa di un, familjaret e zahirit dhe Hakifit ,gjithnje jan ne kerkim te t'vertetes.Flas me shum pergjegjesi.Pse nuk pergjigjet Alia e as Xhaviti? A po ju dhemb ndojkah pahiri. sikur te ishte folur per mua keshtu,un dote isha pergjigjur shum drejt dhe shpejt.Paj edhe Magjupi tem kish kerku llogari. Po keta far shoket ton e , sikur dojne te pranojne fajin.Bac,Daj,daj ,kosin me pare e kemi.Dajarllekun e lemi te shtepia.Jan vrar 6 njerez dhe jan sakatosur 21 te tjer. Kjo eshte SKANDAL shum i madh per kombinn.Fundja, per Zahirin-Hakifin dhe Januzin e Sabitin, jam un familja.Jam un ai vet qe kam nisur kete proces.Ju i dashur vlla , e dini mire se un kam shume deshmi ne duart e mia rreth ketij skandali .E dijne esdhe shoket e mi te gueriles ,gadi te gjith.E din eddhe vellai i juaj Qerimi e Osmani . Pra, ne te permendurit, jemi Familja e ketyre heronjeve.Ne duhet ta zgjidhim ket nye.


Kuēi Kuēi Haxhi Xhavit Haliti me ka deklarue se me Nait Hasanin e kan krijue uēk en,Kurse miku i Mehe Ukes,Reshat Badallaj deklaron se ne iliride me Ali Ahmetin e kane krijue uēk en.Po pasha zotin nuk e kam dite qe edhe Qerim Kelmendi paska qen ne burgun e dubraves,ani edhe vellau i Fatmir Limes,Demir Lima.Po qysh ke e mundur me vra nje puntor te thjeshte ne dubrave p sh Kadri Morinen e keta shpetuan pa therr ne kembe.I paska dite serbia kush i paska themelue celulat e para te uēk es dhe i paska lirue prej burgut te gjalle.Vertete fati ne pafat.
Liburn Tetova eh mor zotni nėse keni argumentekėta faqezi nuk i ka pėrbi toka shėtisin tė lirė shum letė miret hakuIbrahim Kelmendi "Kuēi Kuēi", Qerim Kelmendi ka qenė nė arrati, nuk kanė mund ta arrestojnė. Pra, nuk ka qenė nė burg, siē ke sajuar Ti. Edhe nė atė aktgjykim tė Hasan Zenelit thuhet se Qerim Kelmendi ėshtė nė arrati. Mundet edhe Hasani me tė treguar. FLM pėr drejtkuptim.Kuēi Kuēi Haxhi Ku e kam shkrue ma kopjo e ma qoni,por tu paskan mbeshtjell Ibrahim kabllat,ne burg po e kam cekur,sepse ish ne radhet e te burgosurve lexoja vendimin e gjykates ne Pr.Ja po ti riperseriti dhe e ndali tek vellau juaj;1)Nait Hasani,2)Agron Tolaj,3)Arif Vokshi,4)Hasan Zeneli,5) Qerim Kelmendi,6Alban Neziri,numri i te akuzuarve vazhdon gjere ne 20.Ose ta dergoj ne origjinal.,nese e kerkoni.Kuēi Kuēi HaxhiHasan S Zeneli Na qenka pak i informuar Kuqi.Mos e mer si te madhe kete baci Ibrahim Kelmendi. Qera ka qene ne arrati dhe eshte i denuar ne mungese nga gjykata okupatore ne Prishtine.Njeriu i 5 i akuzes eshte Qerim Kelmendi.Hasan S Zeneli Lart duart nga Kelmendet , ju lutemi. Ne kemi plot argumente ne duart tona.Kuēi Kuēi Haxhi Hasan S Zeneli,ju veta o burra a ka marr pjese ne ate mbledhje ne Zajaz Mehe Uka ne vitin 1993.Po ose jo.Edhe Ibrahim Kelmendin ja bana te njeten pyetje.A po i frigoheni?Kujt?Reshat Badalles hahaaa,ju shpalle pa nje udbasha.

Ibrahim Kelmendi Alia ėshtė takuar me dhjetėra herė me familjarėt e Zahirit, Hakifit e Edmondit. Mos fol pėr ata, se mund tė hidhėrohen. Ata janė nė gjendje tė flasin vet. Sa herė i kam takuar, nuk kanė pas ndonjė dyshim konkret. TUNGHasan S Zeneli Sa her i kam takuar, kan dyshuar drejt ketyre njerzve.Un nuk flas pollavra asnjiher.Un nuk flas pa argumente as nje he dhe nuk ndryshoj pisten e dyshimeve asnje her..ok juve kaloni mire i nderuiem.Ibrahim Kelmendi Nėse ta dėgjoj kėshillėn, luti tė bėjnė padi nė Prokurori Speciale.Hasan S Zeneli Kta te Hakifit, jan krejt me PDK-n.Merre me mend, baci sabit,kerkoj llogari per hakifin nga Nait Hasani,dhe Bislim Zogaj,djemt e vet e paraqiten si te qmendur, kete e bene duke menduar se doti bejne kryeministra. E per familjen e zahirit, dote ju percjell kete porosi.Ibrahim Kelmendi Unė tė kėshillova, Ti tu propozosh, por jo si mendim timin, sepse unė kam biseduar me ata dhe po pata mendim tė ri, konkret, ua pėrcjelli vet. FLM pėr mirėkuptim.Kuēi Kuēi Haxhi Ibrahim Kelmendi ,pse bash te prokuroria speciale?Kan gjere me tani e denuan,?As Haga e as kosova nuk i denon njerezit ,sepse vete keta jane te perfshire ne nxitje te krimeve.Vraje e merr shperblim.Perpara thojshin,shko te posteri bane ankesa.Vete populli duhet mu qu e me ua dhan hakun ketyre bashkpuntoreve te serbise dhe servila te nderkombetareve.Ibra a ke qen komandant i grupit te Kumanoves?Ibro Mona a eshte ka e pergadite uēē ne Qameri?Sa miliona i ka marr prej- sh s a i-?Edhe ai enveristi kuq.......Mosni more per lek mos e mirrni kombin ne qafe.
J’aime · Répondre · 4 hKuēi Kuēi Haxhi Hasan S Zeneli Vrasjen e Zahirit ,po dihet kush ja ka ba,por po tuten me tregue njeriun qe eshte ne parlament.Naiti ndoshta ka tregue diēka per dy grupet,por vrasjen e kane shfrytezue me ja fute Naitit.Por sidoqofte as ky nuk eshte hiq i paq,se perqitet me Reshat Badallen dhe Avdi Ibrahimin.Edhe neper darsma ftohen demek.Hasan,ata qe jane burgosur,pa ja dhane besen serbeve qe nuk kane me veprue kundra serbise,nuk i kane burgosur,kjo eshte nje mije e sigurte.Dhe,pa marr leje prej serbeve ,kush nuk ka guxue me qele qepallen me shite patriotizem.A ja kam qellue?Hasan S Zeneli Sipas jushz,Kuqi, te gjith ish te burgosurit paskan qen proserb. Un nuk mendoj ashtu.
J’aime · Répondre · 3 hKuēi Kuēi Haxhi Hasan S Zeneli 95 % po,pse?Per me ja zbulue nje atdhetarit shoqerin.Atehere kur serbet skan mujt me metodat e tyre!!!!!!!Ateherit ja kane leshue keta qent e vete serbia duke fillue prej Demaq zezes.Jane shoqerue me keta duke u thene une jam i burgosur per qeshtjen shqiptare.Por ēka me ba kush e ka hanger e ka hanger balten keq.Kuēi Kuēi Haxhi Hasan S Zeneli ,keta jane prej disave prej Demaqit e gjere tek Mehe Uka.Ibrahimit ja parashtrova pytjen a ka qen ne mbledhje Meha ne Zajaz as ju as ai nuk po pergjigjeni.Qelsi i te gjitheve si udheheqes jane miqt e Mehes ja kane frigen ne palce heeeee.
Hasan S Zeneli Mendoj se : Nje njeri qe nuk eshte autor i ngjarjes per te cilen debatohet, nuk eshte as i frytshem per debat. Un me Ibren , jemi shum shok. kemi nje emrues te perbashket dhe ,dua ti degjoj efjalet e tij me shum sesa te gjith te tjerve.Mos se keshtu nuk eshte e ndershme ,qe pala e tret te hyn ne mes dhe te qorjentoj biseden. Flm per mirkuptim te gjithve .Respekt.Kuēi Kuēi Haxhi Hasan S Zeneli Shume me vend e keni;Pra po ja lejojm fjalen Ibrahim Kelmendit qe mos ti iku se vertetes.Le ti qet kriminelat dhe ta ka perkrahjen e shqiptareve.Hasan S Zeneli Sipas teje , Ibrahim Kelmendi na e paska kafazin e kriminelave .Veq kur te don Ibra , i leshon me kullot. Mos mor haxhi. Nuk eshte ashtu. Me fal por nuk i kam ne qef komentet e tilla. Flm per mirkuptim .Kuēi Kuēi Haxhi Hasan S Zeneli ,ka pare mjafte Ibra me Qerimin.Kon dojn e shtijne ne gjuze,e kane dojne e nxjerrin permes Simonit njeri i madhe ne bote.......
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: