AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Personat e dyshuar per terrorizem ne lojen shqiperi izreail

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Personat e dyshuar per terrorizem ne lojen shqiperi izreail   Ven 18 Nov - 15:03

Personat e dyshuar per terrorizem ne lojen shqiperi izreail

Merret vesh nga burime tė saj, qė monitorojnė sistemin e drejtėsisė, se nė kėtė operacion qė autoritet po tentojnė ta mbajnė larg publikut janė arrestuar kėta kosovarė, kryesisht gjeneratė shumė e re : Visar Ibishi (1990), Liridon Morina (1988), Bujar Brahimi (1985), Burim Istrefi (1988), Kenan Plakaj (1986), Leotrim Vojvoda (1995), Leotrim Musliu (1994), Lulzim Gashi (1990), Arton Ahmeti (1993), Argjend Shatri (1994), Besart Peci (1983), Mexhid Shkreta (1985), Leotrim Syla (1997), Arber Krasniqi (1984), Hajdar Rushiti (1988), Arianit Metallati (1999) dhe Flamur Gashi (1993).
Nė kėtė vendim Prokurorja pretendon qė kėta tė dyshuar kanė pranuar urdhra nga njėri nga terroristėt mė tė kėrkuar shqiptar, Lavdrim Muhaxheri nga Kaēaniku, si dhe kanė synuar tė sulmojnė edhe nė institucionet kosovare, por jo vetėm nė to.
Policia e Kosovės nuk ka pranuar qė tė konfirmojė listėn e personave tė arrestuar sė fundi nga ta me urdhėr tė Prokurorisė Speciale.
nga idetė e islamit radikal qė lypin shtet me “Shariat” pėrmes “xhihadit”, tė frymėzuar nga lėvizja e islamit politik e njohur si wahabizmi.
http://www.botasot.info/aktuale-lajme/609235/keta-jane-18-shtetasit-e-kosoves-qe-u-arrestuan-per-planifikim-te-sulmeve-terroriste/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Personat e dyshuar per terrorizem ne lojen shqiperi izreail
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: