AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fatmir Limaj rrėfen rolin e shtabit tė UĒK-sė dhe komunikata

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatmir Limaj rrėfen rolin e shtabit tė UĒK-sė dhe komunikata   Ven 18 Nov - 15:14

[size=38]Fatmir Limaj rrėfen rolin e shtabit tė UĒK-sė dhe komunikatat e shtabit
MĖ: 18 NĖNTOR 2016 NĖ ORA: 22:48[/size]
Fatmir Limaj


Ish komandanti i Brigadės 121 tė Zonės Operative tė Pshtrikut tė UĒK-sė, Fatmir Limaj, gjatė intervistės pėr emisionin “Drejtėsia nė Kosovė” ka folur pėr Shtabin e Sėrgjithshėm tė UĒK-sė dhe detyrat e shtabit.
Emisioni i sontėm solli fakte tė reja pėr personat qė morėn peng Ramiz Hoxhėn, detaje tė cilat nuk janė pėrfshirė nė aktakuzėn e Prokurorisė Speciale tė Kosovės.
“Shtabi i Pėrgjithshėm ka qenė Hashimi (Thaēi), Kadria (Veseli), Rexhep Selimi, Azem Syla, Xhavit Haliti, Sokol Bashota dhe ata bile janė njohur si pėrfaqėsues tė shtabit”, theksoi Limaj.
Ai tha se kur ka dalė komunikata e shtabit e cila i mori pėrsipėr vrasjet e Ramiz Hoxhės dhe Selman Binishit nga rrethina e Malishevės “ne kemi heshtur”.
“Kėtu ėshtė ajo, kur ka dalė komunikata ne kemi heshtė dhe mė nuk kemi folė pėr atė komunikatė, nuk kemi folė pėr kėtė rast. Nė tė kaluarėn kur komunikatat e U?K-sė kanė marrė pėrgjegjėsi pėr njė rast nuk ėshtė diskutuar mė pėr atė rast nga tė tjerėt, e ka marrė organi ma i lartė”, theksoi Limaj.
Sipas tij, Shtabi i Pėrgjithshėm i UĒK-sė e ka pėr obligim ta sqarojė kėtė komunikatė.
“Duke e parė kėtė, ne kemi mendu qė kjo ėshtė marrė nga organi ma i lartė i shtabit tė pėrgjithshėm me vetė faktin seqashtu kaqenė komunikata. E tash a ka qenė e shtabit tė pėrgjithshėm a nuk ka qenė, duhet tė pyeten anėtarėt e shtabit tė pėrgjithshėm”, tha Limaj.Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fatmir Limaj rrėfen rolin e shtabit tė UĒK-sė dhe komunikata
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: