AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shaban Arusha me Banullen shahen etiketojne njeri tjetrin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shaban Arusha me Banullen shahen etiketojne njeri tjetrin   Jeu 24 Nov - 5:47

Gryka e Kaqanikut SHABAN ARUSHA 2 vite m par
Mos i permend Osmanli se ndoshta te quajn edhe ty Turk .
Avatar
SHABAN ARUSHA Gryka e Kaqanikut 2 vite m par
Turk sjam por edhe kunder turqve nuk jam.Mos te ishte Turku sot sdo ekzistonte Shqiprija do ishte nen okupimin serrbo sllavo grek.Ky esh shkaku qe ne duhet te kem respekt per ket shtet te fuqishem.

Avatar
Shemi SHABAN ARUSHA 2 vite m par
du me ta praptue kerrin se nuk e kie mir se Turku aspak nuk e ka mbrojt arrnautistanin po perkundrazi e ka demtue duke e lidh nji marrveshje me qeverin serrbe per shpernguljen e shqiptarve permjet maqedonis edhe portit detar te Selanikut per ket kam argumente se dajt e mi ishin kan nis ma par jan stacionue te VELESI fshati KEQELLAR me prit deri sa tju ndrrohet emri mbiemri edhe nacionaliteti e pastaj me shkue ne Turqi kam shum shum fakte deshmi se turqia i ka tradhtue shqiptart rastsisht ka shpetue shqipria me 40% te teritoreve shqiptare ose nga mshira e fuqive te mdha pleqt thojshin ----mos mbetesh me te qajt stambolli
Avatar
SHABAN ARUSHA Shemi 2 vite m par
shemooo plotsisht pajtohem me ty o miku jam.Fjelen e kam shum mrapa ne ket koh kur Shkjau,Sllavo Greku ban planin me shkatrrua shypnin-me coptua sidomos gjendja ma kritike o kjen ne vitet e fundit dhe u ba plani me nderhy Graku dhe shkjau me nda shypnin ne at koh datat ikam te shkrume Turku e ngriti zanin dhe i tha Grekut:Ke kujdes se po qese vetem nji flot detare e drejton ne drejtim te korfuzit dhe poqese nji aeroplan te vtem e ngrit ne drejtim te Shypnis ne na ke mbrenda me ter arsenalin ushtark.Kjo esht e vertet shum mikujam Sem Hasani.
Avatar
Shemi SHABAN ARUSHA 2 vite m par
po tani Turku esht superfuqi ne Ballkan aq sa e lejon Bashkimi evropjan edhe Amerika ka kombsori tekniken e ka Gjermane amerikane tash mbetet me pae se si ERDOGANI do ti zhvilloj mardhanjet me amerikan e me evropjan pas ktyre takimeve me Putinin se asnji shtet i paktiot nato nuk ka kombsori sa ka Turqia
Avatar
SHABAN ARUSHA Shemi 2 vite m par
Bravo shemi koment te shkelqyshem keni dhan respket shoqi jam.
Avatar
Gryka e Kaqanikut SHABAN ARUSHA 2 vite m par
Te lumt Respekt .
Avatar
banulla SHABAN ARUSHA 2 vite m par
arusho milaimi s,asht kan kur titist si rodi i juv ka istogi e si kryetari i juv titist biri ramadanit brahim pjeter ramadan rugova qeka shkrue vjersha per marshall titen dhe eka paraprjeshtuee diferencue rexhep qosjen prej institutit t,albanollgjis milaimi asht kan atdhetar liridashes irredentist separatist qe edhe ahrin e bagtis ekan pas te kthyn prej nanes shqipni a per isa putinin kam deshmitar edhevet ekam pa n,vitin 1996 ka ken ne lypjan edhe e,lypke firmen e jaranav tue bisnismena udbasha per me ba bisnis me lekt e vllazniv ton gurbetcar ska aki e shtet pa shtet se juve rugovistav te brahim pjetrit jukisha arestue me burg teperjtshum qe lekt e gurbetcarve ikeni hanger me titista e kumnishta te tipav trathtar te isa putinit titistit edhe brahim pjeter ramadanin rugoven
Avatar
SHABAN ARUSHA banulla 2 vite m par
Ohhhhhhhhhhhh BANULL kryet ka fillua te zvoglohet tu ka ba sa nji llull,i madhi zot te vraft pushka e magarit romve te Gadimes nelt.Po kush po te thot ty se una jam me LDK=LKJ.Una jam me Rambon mor i madhi zot tezen ma te mir qe ma ke zhag ta qofsha e ju njeft brima te maja e Goleshit mbi katundin Miren ne drejtim te Shales pertej Magurese e Goleshit.Banulle smiri zhivce zhiv ti qika Gjure iz selo Magure


banulla SHABAN ARUSHA 2 vite m par
S,EDI UN TE S,TE KAM PAR KURR ME RAMBON KUR EKENA PAS FORMUE ALEANCEN PAS LUFTE NE LYPJAN ME SUBJEKTET MATE VENDOSURA UNIKOMB ,LKCK LPK PARLLAMENTAREN T,BURGOSURIT POLITIK E,ME USHTART E LAVDISHEM TE UCK-ES TASHI NE LYPJAN JAN BA ME RAMBON DO ISH- KOMUNISTA E KUSHERI TE ASLLAN SLLAMNIKUT UDBASHIT E AGIM JEZHIT TASHOLLIT QE ASHT NE LIST TE UDBASHAV T,KOSOVES E TASHI PJESTAR I LUFTES -UCKE TE BRIGADES SE LAVDISHME 121-KUMANOVA NA GRUPI JON ME FATMIR HUMOLLIN JEMI TERHJEK PREJ ALEANCES SEPSE UNMIKI E SHISHI ISALI FIS SLLAVIT ISA TROPOJA NAKA PAS SHANTAZHE ME CELJE DOSJESH SE UNMIKI =ANMIK NAKA PASTHAN QE VEQ MERRNI PJES NE ZHGJEDHJE KEMI MEJU DHAN 5 -VENDE NE PARLAMENT TU KOSOVES UN JAM TERHJEK PREJ RAMBOS PARA REXHEP SELIMIT QE RAMBO U RRESHTUE-KEQ ME BIRIN ERAMADAN MAGJUPIT IBRAHIM RUGOVEN= GANDIN -PASIF ANTIBASHKIMTAR E TUCANIN E BABES ADEM DEMACIN N,LPJAN JAKENA LAN ALENCEN NDOR KARJERRISTIT KOMUNISTIT F .QERIMIT DOKTORRIT QE FATMIR LIMA E PERZUNI E BRAHIM RUGOVA E HASHIM THAQI BILE FATMIR LIMA KUR UPIJAFKE JAV SHULOJKE KALLANUM KALLON JAKUPIT E DHE DOKTORRIT UNJAM KAN GJITH ME BACEN GJENERAL -I UCEKES HAMZ JASHARIN SINDIKALIST I PAVARUR-METALIST ME BACEN UKSHIN HOTIN E HALIL ALI DEMEN QE RUGOVISTAT E ZHDUKEN E FORMUESIN E CELULAVE T,PARA CLIRIMTARE-SHTAB- UNIKOMB E ,MOS TE HARROJ QE TI ME BABEN TAN JENI KAN E JENI RUGOVISTA=TITISTA QE RAMBO POJU MBRON TE E RAMIZ KELMENDIN -ETC-SERBIJE EDHE ULPI- UDRUZHENA- LIPLANSKA -PRIVREDA EDHE KREJT FIRMAT E PARA LUFTE QEKAN PUUE PER MILLOSH=RUGOVEN QE JA SHITI AKCIONET E TEPCES FIRMESGREKO CIPRIOTE MIGELIS QE ANJI PROTES EAS DEMOSTRAT SEKENI BA ME SHENUE QE JUKA SHIT TREPCA
Avatar
SHABAN ARUSHA banulla 2 vite m par
Banull je djal i keq dhe i lig.Je kah ma permend baben tem te cilin kurr ne jeten tande se ke pa.Baben ma ka vra ne Meje te gjakoves o banull dhe mos u ban gabel me fol per njerz qe fare si njef as nuk din se kush esht.Un ta njof komplet rrajet tande dhe kurr ste kam ofendu as baben as nanen. Mos u ban lahper me fol per njerz qe fare si njef banull.Tezen okej ata herdokur ke me ma pru e me ma ul ne prehen me durt e tuja kysmet allah.
Avatar
banulla SHABAN ARUSHA 2 vite m par
Rahmetlin baben tan ekam pa njiher rastsisht mosgabovsha ne tekniken popullore krahinore tu kosoves qe dejtor ka qen I. B.G. si irij at,hera emabaj mend edhe neper gazeta epermen R.B.ZH qe ka punue baba yt ne koperativa bujqesore te teknikes popullore ati mue muke kercnue sdisa her me gjipa e,kamiona te udbashav te sia-s-bias -ldk-es=udb-e ati me banden tane je mundue mem komrimitue me do udbasha te lypjanit qe deri diku mke komprimitue sikur djalin e birit te ramadanit brahim rugoves-ukes qe njani i banulles juka padit qe edhe ti si uka keni me uarrestue per tok te qemeia -qamria e te hibi qe keni ba fals tok me nazim bllacen-udbashin qe nven qeme qit kadastarin deri ne kali=mejdan sinigidium=qtet i bardh-dardan YLLILIRJAN ju veq100 hektar tok me italiant ikeni marr kinse me ndertue qytet italian ata pa pyt AGEN =BAB SHYQR ZOTIT QE AKI=n ekan formue tash si voni qe besoj totju hetoj tue me brahim rugoven per se cofti
Avatar
SHABAN ARUSHA banulla 2 vite m par
O banull kryt sa nji llull o i madhi zot pa te vra murmurima per se kthjellti mas e lasht o katastrof.O baben e kam pas bujk o njeri o ty te vraft buka e kolomoqit qe vjedhshe kollomoq ne Gumnasell...Token e kam ble legal krejt me letra e kam banull kurdush eja ne QMI ne piceri eke nji pic pa pare dhe nji pije ndaq birr ndaq ver te kuqe ndaq raki shliv te shkove te Lapnaselles ndaq te Dobratinit ndaq te G.Gushterices te Trajkoviqve kumarve tu.Luzi o kan rrotsame o njeri ati ska guxu kush as kimen me ja lujt edin mir ti banull.Me Fatmir milicin qe ka masakru shqiptar sebashku me Toshiqin e beliqin ti rrin shpeq banull kem informata dhe fotografi ti shkon te aj ne banes ne lipjan se ne qytet sta man as ty as ati me dal shlirshem o banull te vraft pushka e magari.Une tezen ty po kurse kurr stakum ofendu as baben as nanen pra ki kujdes se koritesh banull nese edin qka esht korija o njeri.
Avatar
SHABAN ARUSHA banulla 2 vite m par
Ooooo banull me koken e vogel sa nji llull.Mirmjes o taksiratgji po ake fjet o katarstrof.Tezes ai ke qu selam nga Shaban Arusha qe ta qon zhag ne male,livadhe e ne fusha.Banull ti je kan mik se ke lidhje familjare me Tefik Llugiqin e ki dej eke pas mik Faik Dedushin e ma von Luz Gashin tash e ke qliru bithen e fol nga shpati.Gipeku ende esht i hapun llada e Toshiqit,Beliqit dhe e Fatmir milicit esht ende ne lipjan ne drejtim per Konjuh e parkirume ty po te pret ti e din banull.Klm banull njii jav te mir te deshiroj deri ne takimin ton ne Konjuh.
Avatar
banulla SHABAN ARUSHA nj vit m par
Oooo Arusho qysh pom ja shan motren dajve te mij TEZEt qe mkan vdek kur ke pas me utakue me dajen tem esu takove kuurr me mue e dajt e mij shko naj dit merre dajen tem mosi poi njofshe e ulum dikun e pim naj raki rrushi me uj pusi ei bojm muhabet si njerz e mos um,fol me rrotulla qe edhe shum udbasha pom shkruejn me nofken tane tung
Avatar
banulla Guest nj vit m par
O ,ARUSHO KU JE HUMB ESEM ERDHE ME DAJEN TEM MATE BEUSUSHMIN ME PI NAJ RAKI RRUSHI ME UJ PUSI ADRESEN TA DIJ NE BULEVARDIN E NAN TEREZES NUMER 107 TREGOM MASHPEJT APO VJEN APO VIJ TE TI JAM ARDH PREJ GURBETI JAM NFUSH T,DARDANISMENJI BANES ME QERA N,PUSHIME EDHE NJI JAV E JA IKA NE DURRS PER PUSHIME TUNG
Avatar
SHABAN ARUSHA banulla nj vit m par
E mare banull me kjen mir ste ka mbet kryet sa nji llul po tu kish rrit sa nji pul.Tan jeta te shkoj ne gurbet duke ndihmu shpin tande e se mrami ta paskan rreh teneqen te kan qit prej shpie.Sje i vetmi banull ka edhe shum si ti qe kur po vin ne Kosov po marrin banesa me qira se si lan familja te shpia.Kjo do me than puno e nderto e punen tende mos e shijo.klm banull.
Avatar
banulla Guest nj vit m par
Shabano kur po takohemi me dajt e mi edhe tye tregoma diten e pim naj raki rrushi me uj pusi mos ma qoni larg tung
Avatar
SHABAN ARUSHA banulla nj vit m par
Ahhhhh more Banull von me ke njoft he te vraft kallashi jo i cerrvenazastaves po Kallashi nji femen nga ferizaj qe luan striptiz ne disa borde te Kosoves,i madhi zot ta pasha ne shpin.Dejt i ke burra e ti si duket ke ga brej dejve te nanes.
Avatar
banulla SHABAN ARUSHA 2 vite m par
E,more Shabano n,-81-ishen Belicit edhe F.Dedushit me guri sa kryt e tan si huder qe e,ke jav kam rrxue kapicen=petokrakicen sllavo komuniste-rusoserbogabele njashtue edhe Luz Gashit familjart e mi ekan flakareshue kur ekam pas vjedh NE NJI SHKOLL shaptillografin -shumzuesin per-ILEGALEN e lavdishme -Enveriste -anti- Titiste aa per Tifik LLukicin-ish-ministrin e turizmit t,milosh kriminelit esht nip i fshatit tem i kusherive te largt aa fatmir milic-krsten-udbashin ekan ba babgjysh do jarana tue udbasha-fmijaqa-abnormala aper tezet e mija qe pomi ofendon jan fis i qarkut pot te vrasin e po elan keq rambon qe poja mban zhagin prej tute qe shum titista si baba yt kan vdek prej tute te Enveristav te Xhaxhit Enver Hoxhes - ish -Mretit te vendit te SHQIPONJAVE TE SHTETIT TON TE DASHUR -SHQIPRI =YLLILIRIJ -AlBANI KU ESHT BALTA MA E AMBEL SE MJALTA TUNG
Avatar
banulla SHABAN ARUSHA 2 vite m par
MILAIM ZEKICI GJITHMON KA QEN IRREDENTIST E SEPERATIST E S,KA SHKRUE VJERSHA PER TITIZMIN E MARSHALL -TITON SI TI ARUSHO ME BIRIN E RROKTARIT TE RAMADAN MAGJUPIT RROKTAR I FAMILJES RUGOVA E ME BABEN TAN E GOVORT E TEKNIKES POPULLORE TE FRANJO HERLEVICIT UDBASHIT JENI KAN TITISTA EDHE AKOMA JENI MILAIMI GJITHMON JUKA NEJ THERR NE SY TITISTAV SI TIPIT TAN E ISA KOMUNIST UDBASHIT QE UKAN NE LYPJAN 1996 KINSE ME FLET ARREST PREJ UDBE E NAJ TRATHTOJ RAMBON S,BASHKY ME TITISTAT E KLYSHT E RUSIS
Avatar
SHABAN ARUSHA banulla 2 vite m par
Banulle smiri zhivce jebote qika Gjure iz sello Magure.Banull ti sje as mashkull as femen me kan mashkull ishe ne soj me magarqin me kjen femen ishe ne soj me magaric domethan ti sje aj andej as kendej.Ty te ka pshtu Tefik Lugiqi daja i yt dhe Faik Dedushi dhe Femi Tasholli e tash ju thua se ju sjeni kjen kerkushi se motiiiiii te kish qit varri bari o banull qe tu ka ba kryet si gugj llull.Ti bre banull dy lidhje si ki me rrjedhat qe jan duke u zhvillua ne opinjon, ti shkruan vetem qka lexon ne gazeta dhe nga ata qe merren me thash e theme o banull i madhi zot ta pasha smarin ne shpin.
Avatar
syqelti 2 vite m par
hehe he more milaim ty edhe mos met ngjoft ,edhe pa te vet ti dhe njerzit nga vjen ti me dy fjal tregoni se nga jeni.gjaja se beni nan por as macen prej persheshin sjeni te zot me hjek ketu ku jetoj un dhe neper evrom njerzit me servil ndaj pushtetit jan pikrisht ata nga drenica dhe mitrovica ngase edhe mitrovica jan gjysma me prejardhje nga drenica era nevojtore ju vjen more te poshter e terut krejt hqiptarin po qe besa edhe evropen. gjdo gje qe thuhet e shkruhet esht e vertet per ju ngase je njeri i shkatrum familjarisht .pse se rrafe ndoj serrb ne televizjonin suedez ku punoje por ishe aq servil ndaj tyre .
Avatar
analisti i punve te kota 2 vite m par
ka fillu me i qit uji te kqijat e udhheqsve dhe komandantave te rrem e mashtrus te luftes.
kta tani kane fillu te flasin vet per njeri tjetrin permes shpiunave te vet i ka zen harami dhe gjaku i njerzve te pa fajshem.
Avatar
Arberi 2 vite m par
Milami eshte berllog, dikush duhet me ja tregu vendin!
Avatar
Shpresa 2 vite m par
Cfare marifeti e kom ,,RREHncncnc Mjerim kjo fjale mu ceke neper portale.
Avatar
Yakova 2 vite m par
Aq krime monstruoze ,jane bere ne Kosove dhe Shqiperi ,para, gjate dhe pas lufte , sa qe as 100 vjet nuk mjaftojn per ti zbuluar, dhe , per ti zbuluar keto krime, nevojiten te gjitha sherbimet sekrete te botes siq jane, CIA, FBI, KGB, MUSAD ,BND, pastaj gjygjit special, i nevojiten 100vjet , dhe me mijera gjygjtare ,per ti hulumtuar dhe gjykuar keto krime etj.!!. Kjo eshte e pamundshme , mos te theme UTOPI !!. Prandaj, dyshoj, se krimet dhe kriminelet do te zbulohen dhe denohen ndonjiher !.
Avatar
DrMarie Kodra 2 vite m par
Shqiptaret kane rrespekt dhe krenohen me te madhin Z.Mero Baze qe nga fillimi i Karieres se vete si Gazetare eshte marre me hulumtimet e vrasjeve,, Enigmatike,,qe beheshin prapa shpine nga disa njerez qe i thon veti Shqiptare qe ishin te etshem per Pushtete si Psh.Salih Berisha e.t.ć.Shqiperi e Kosove.Milaim Zeka eshte turpi i Kombit Shqiptare ate po e vret e verteta dhe per kete aresye,,kercen si zorra ne Prushe,, pa kontrolle duke sulmuar barbarisht Z.Mero Bazen nji Shqiptare i vertete qe sakrifoi shume gjerisa zbuloi vrasesit shqipfoles qe bashkpunuan per nji grusht para me Agjenturat Pansllave,ruse greke e turke kete e bene vetem nji njeri qe me te gjitha forcat qe i ka lufton per populline e vete dhe Kombine e vete Shqiptare e ky eshte Z.Mero Baze. Milaim Zeka te gjitha vrasjet i dine por si nji Rekrut i UDB-es:Tenton ti ik te vertetes,Milaim Zeka eshte Spiun dhe bashkpunetore numer nji i UDB-es serbe para dhe pas luftes.Te gjitha vrasjet Enigmatike qe u beren ne Kosoves dhe kushe i vrau Fryrat me te ndritura Politiko-ushtarake te Kosoves i dine dhe ishte prezente kure ndodhen ato por po i fshef sepse eshte paguar per kete pune ky faqezi e tradhetore....
Avatar
SHABAN ARUSHA DrMarie Kodra 2 vite m par
"Doktarresh" mbiemrin e ke te mir se me ket mbiemer e kam pas shok dhe mik te mir heroin Iljaz Kodra.Ky esht shkaku qe ju kam simpati,edhe komentet tuja jan 99% te sakta per mendimin tim kuptohet.

Avatar
banulla DrMarie Kodra 2 vite m par
E,MOJ MARIJE KUDRALICA MILAIMI ASHT ATDHETAR LIRIDASHES IRREDENTIST SEPERATIT EKA IK PREJ TITISTIT BABES T,SHABAN ARUSHES ME PASKAN UDBASH S,KISH IK NE MERGIM POR KISH NEJT ME TITISTAT E ARUSHAVE E UDBASHAT E TITISTAT E BIRIT T,RROGTARIT T,RAMADANIT-MAGJUPIT E JUKISH PER KUL E KISH SHKRUE VJERSHA SI BRAHIM- PJETER-RAMADANI MAGJUPI =TITISTI RROGTARI I FAMILJES RUGOVA MILAIMI ASHT I PLAGOSUN GJAT LUFTES SE LAVDISHME TE UCK-ES SEDI PER TYE KUKE NEJT GJAT LUFTES E PARA LUFTES ME TITISTIN-RUGOVIC= SHABAN ARUSHEN E ILUMT MILAIMIT =DRENICES SE KUQE QE JAKA THYE TURIJ MEROVICIT MILAIMI NE HOTEL RESTORAN LAURA NETA PIN NJI KAFE PER QATA QEJAKA THY TURIJT TITISTAF SI TYE E TIPAF TE SHABAN ARUSHES I,LUMT MILAIM- DRENICES SE KUQE
Avatar
Slogani Ramushit HAJNAT N'BURG DrMarie Kodra 2 vite m par
Edhe ty t'ka humbe rruga n'oborre !!s'je ka din qka je ka shkrune ,Mero Baze Burri mire???!!!!! ,e njejte eshte me thane sikur Adnan Merovci ??!!eshte burri i mire!!Kure i fryni Guzica iku nga Rugova sepse e nuhati rrezikun per atentate kunder Rugoves ,pastaj kaloi ne Pdk tani mundohet prape ne emer te IBRAHIM RUGOVES te bahet i famshem. Ksaj i thojne shul SHQIP kah t'fryne Era.

http://www.botasot.info/lajme/400175/milaim-zeka-mero-baze-i-semure-mental-te-cilin-e-kam-rrah-ne-rambuje/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shaban Arusha me Banullen shahen etiketojne njeri tjetrin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: