AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Enver Hoxha me 1946 marveshje me titon kundra sovranit shqip

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Enver Hoxha me 1946 marveshje me titon kundra sovranit shqip   Jeu 24 Nov - 18:59

Kastriot Dervishi Mos lodhen hiē kėta, ka njė marrėveshje tė shokut Enver me shokun Tito tė vitit 1946, akti mė brutal dhe i rėndė kundėr sovranitetit tė shtetit shqiptar qė solli bashkimin doganor me Jugosllavinė, si hapi i parė drejt bashkimit pėrfundimtar politik midis dy vendeve. nė sajė tė kėtij bashkimi dhe unifikimit tė monedhave, Shqipėrisė i iku nė Jugosllavi gjithė malli qė kishte dhe vetėm prishkja aksidentale e Titos me Stalinit nė vitin 1948, ndryshoi situatėn. Kjo firmė ėshtė hedhur nė mes tė ditės e ėshtė trumbetuar me mė tė madhe.
12 février 2014, 19:15 · 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Enver Hoxha me 1946 marveshje me titon kundra sovranit shqip
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: