AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kaqusha Jashari,a vdiq Rrahman Morina per flamur,apo per çka

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kaqusha Jashari,a vdiq Rrahman Morina per flamur,apo per çka   Dim 25 Déc - 17:41

Zonja Kaqusha Jashari,me vjen keq qe ua parashtroi nje pyetje,lidhur me vrasjen e Rrahman Mirines ne kuvendin e kosoves;
JU e dini shume mire sa edhe RTP,qe ate dite ne sallen e kuvendit ,Rrahman Morina eshte vrare duke e mbrojtur flamurin kuq e zi .Konflikti ka qen mes Rrahman Morines dhe Momqillo Trajkoviqit,Ja kan nise per flamur,duke i thene Rrahmanit qe te shqiptareve nuk duhet me qite ne kuvend.Pastaj;Rrahmani ja bane nese e hekni te shqiptareve, edhe ju te juain keni me hek..E ka que te revolja Momqillo Trajkoviqi doren,Por;Rrahmani e ka nxjerr ma shpejte se ky dhe e ka gjuajt Momqillon,dhe Momqillo ka ra pertoke,pastaj dikush nga mbrapa , roja e Momqillos e qellon Rrahman Morinen .Krismat jane ndegjue shume mire ne sallenvetem ata qe nuk dojne me tregue realitetin eshte poshtersi e madhe ,Ne keto qaste spikerja qe transmetonte mbledhjen,tha;,u salli ima pucnjavi dhe u nderpre transmetimi per disa minuta .Te nesermen lansuan rrena, kinse Rrahman Morina vdiq nga nje sulem ne zemer..Nuk e besoj qe edhe ju nuk e keni percjellur kete mbledhje.Sheritin e filmit te mbledhjes e posedon si RTK,ashtu edhe RTS.
Zonja Kaqusha Jashari,ja ke borgje te vertetes.Sepse Rrahmanin e kan djege te Milloshit,dhe varri i Rrahmanit ne beograd eshte me tjeter kufome,apo me kukulle.Serbet ma te menqur, jane,nuk e tregojne te verteten se per çka u vra Rrahman Morina.Kete e dine mire edhe Azem Vllasi dhe tane shoqeria e juaja.Poashtu edhe Gazetaret e kosoves e dijne kete ngjarje.Sepse shumica e gazetareve ishin prezente ne mbledhje kur u pate vra Rrahman Morina.Behunu e sinqert e tregone te verteten,se me kete avaz qysh jemi ka i perlyjme njerezit, kurr drite nuk kemi me pa,si popull qe e mbeshtjellim realitetin..Sinqerishte;Haxhi Kuçi.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kaqusha Jashari,a vdiq Rrahman Morina per flamur,apo per çka   Dim 25 Déc - 17:42

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kaqusha Jashari,a vdiq Rrahman Morina per flamur,apo per çka
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: